Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izbacuje reprezentacije.. klubove (da izvine ona moja Zvezda) i pojedince... jok!

    Spoiler
    Al što sam znala da ćeš prva na ovo da se javiš
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Izbacuje vrhunske sportiste, ali svi zajedno po popularnosti i svjetskom uticaju nisu ni do koljena Djokovicu. To je jednostavno tako. Divac je bio jedan od prvih jakih Evropljana u NBA, vrhunska karijera, Lejkseri i Kingsi posebno onako mocni, pa nije imao Novakovu popularnost kad je ovaj imao samo jedan Slem.

      Kostelici su ogromni, masivni, Grbici, Divac, Djordjevic, Bodiroga, Danilovic, Stojakovic, Mijatovic, Savicevic, Stojkovic, Vidic, Stankovic, Mihajlovic, da ne nabrajam one prije i jace generacije, o rukometasima, posebno Ivano Balic je svjetski priznat, mozda i najveci rukometas ikad je sa ovih prostora, velika Blanka Vlasic, o vaterpolistima i da ne pricam, sve su to top sportisti ali jednostavno popularnost koju Novak ima nemaju, ma ni blizu. Sa ovih prostora je to sad i vjerovatno nikad vise, takav uticaj, klasa i popularnost svjetska. Zvijeda sportskih je uvijek bilo i bice, ali superstarova tesko. Novak je superstar.
      sigpic

      Comment


      • Nema to veze, ja sam odrastala kad je nasa kosarkasa reprezentacija harala Evropom i kad smo nazivani nocnom morom Evrope i kad je sve ispod zlata bilo ravno katastrofi, pa se ipak na kraju i to desilo i to ni manje ni vise nego u BGu
        Na sve se covek navikne, pa i na to da ce nam Noki otici u penziju
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ne razumeš ti to Bojana, iz svima znanih razloga, zato ne shvatam šta pišeš, a ni zašto po ovom pitanju. Ovo uopšte nije za sprdnju.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Ne razumeš ti to Bojana, iz svima znanih razloga, zato ne shvatam šta pišeš, a ni zašto po ovom pitanju. Ovo uopšte nije za sprdnju.
            A sto ne bi razumela?
            Pa i Role ce otici u penziju, samo on je meni unistio gledanje tenisa, jer cu u svakom igracu pokusavati da nadjem njegov stil, sto je nemoguce. A, bez ljutnje, osnovni razlog zasto vi navijate za Nokija je taj sto je on Srbin, pa tek onda ide sve ostalo.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Jedan od najvecih, mozda i najveci sportsta svih vremena po dostignucima se povukao neki dan. Ole Einar Bjorndalen, nestvarna karijera, 13 medalja na ZOI, 44 medalje na Svjetskim sampionatima, Kralj bijatlona je bio na strogom vrhu pune 23 godine. Nenormalno dostignuce. Nenormalna klasa, sportista. Ima 220 000 ljudi koji ga prate na fb.
              sigpic

              Comment


              • Ima li strajkova i samoubistava u Norveskoj? Posto mi se cini da im je tradicija zimskih sportova malo jaca od skorojevickog tenisa u Srbiji
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  a mi nismo bas teniska nacija
                  srbija nije teniska nacija po parametrima sportklubovog foruma jer eto ne moze da organizuje najobicniji celendzer

                  a djokovic je tek šesti seniorski br.1 otud u par decenija. istina, jedini u singlu

                  onda nije ni vaterpolo nacija, ako vam je lakse : )

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Patrijarhalna porodica, zna se neki red. Zena nema sta da izjavljuje, njeno je da nina unuka, sprema rucak i veceru, opegla Srdji kosulju da ide uredan na intervju.
                    Oprosti, zaboravio sam ti je Srdjan zemljak.

                    Salu na stranu, Dijana je DIF-ovka. Zna ponesto o sprtu i pripremi sportista. I niko me ne moze uvjeriti da to nije imalo uticaja.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      A sto ne bi razumela?
                      Pa i Role ce otici u penziju, samo on je meni unistio gledanje tenisa, jer cu u svakom igracu pokusavati da nadjem njegov stil, sto je nemoguce. A, bez ljutnje, osnovni razlog zasto vi navijate za Nokija je taj sto je on Srbin, pa tek onda ide sve ostalo.

                      Ne razumeš zato što ne podnosiš Novaka i svaku priliku koristiš da ga degradiraš, a u ovakvim ispadima njegovg oca pre svega prosto uživaš, i ne samo ti da se razumemo, ali eto ti si se na ono što sam napisala pola u šali, pola u zbilji... jedina javila sa nekim "kontra argumentima".
                      Ni jednog stranog sportistu, pojedinca, pa ni domaćeg, ne mogu da volim niti da poštujem toliko kao Novaka, jer njega doživaljvam kao nešto posebno, kao svog, kao i mnogi koji stvarno vole ovde tenis, makar bio i skorojećevski u nas.... jer on konkretno kroz milion i jednu akciju pomaže svom narodu, priča mojim jezikom, iz istog je grada kao i ja, skija na istim stazama kao i ja, reprezentuje moju zemlju posle mnogo nedaća i višedecenijskih negativnih utisaka u najboljem mogućem svetlu, tako da je to jedan totalno drugi i viši aspekt i vid navijanja i poštovanja... ne gledam ga kao frajera, isključivo kao vrhunskog sportistu, kao nekog koji jedini može da stane na crtu sa Rafinim i Fedovim rezultatima i sruši im po još koji rekord, već prvo kao čoveka sa svim ovim i ostalim atributima koje eto kao najbolji sportista ima... i da... zbog svega ovoga zato što je iz Srbije, šta je tu loše.. Ali tenis sam pratila i pre Novaka, međutim samo njega volim. Eto ne volim ni Troickog, ni Dušana, ni Anu, već samo Novaka...a i oni su iz Srbije. Tako da to što je neko iz ove zemlje ne znači mi ništa isključivo, može biti iz Austrije (Tima strašno gotivim) ili iz Južne Koreje, navijam za te momke već sada, ali ih neću VOLETI nikada kao Novaka. Taj geografski aspekt i nacionalana pripadnost imaju sigurno svoje odrednice u ovoj ljubavi (objasnila sam i zašto..to je ceo jedan paket kod njega), ali samo zato što je Novak toliko izuzetan u svakom smislu, ni zbog čega drugog.
                      Ostali mi nisu tako izuzetni, ni približno, makar bili i iz Srbije.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Svaka cast miloolja.Razmisljanje nam je veoma slicno.Jedino se ne bih u potpunosti slozila sa tim da Bojana koristi svaku priliku da degradira Novaka.Postoje i situacije kada je izuzetno korektna i realna.Rijetke su ali postoje.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ne razumeš zato što ne podnosiš Novaka i svaku priliku koristiš da ga degradiraš, a u ovakvim ispadima njegovg oca pre svega prosto uživaš, i ne samo ti da se razumemo, ali eto ti si se na ono što sam napisala pola u šali, pola u zbilji... jedina javila sa nekim "kontra argumentima".
                          Ni jednog stranog sportistu, pojedinca, pa ni domaćeg, ne mogu da volim niti da poštujem toliko kao Novaka, jer njega doživaljvam kao nešto posebno, kao svog, kao i mnogi koji stvarno vole ovde tenis, makar bio i skorojećevski u nas.... jer on konkretno kroz milion i jednu akciju pomaže svom narodu, priča mojim jezikom, iz istog je grada kao i ja, skija na istim stazama kao i ja, reprezentuje moju zemlju posle mnogo nedaća i višedecenijskih negativnih utisaka u najboljem mogućem svetlu, tako da je to jedan totalno drugi i viši aspekt i vid navijanja i poštovanja... ne gledam ga kao frajera, isključivo kao vrhunskog sportistu, kao nekog koji jedini može da stane na crtu sa Rafinim i Fedovim rezultatima i sruši im po još koji rekord, već prvo kao čoveka sa svim ovim i ostalim atributima koje eto kao najbolji sportista ima... i da... zbog svega ovoga zato što je iz Srbije, šta je tu loše.. Ali tenis sam pratila i pre Novaka, međutim samo njega volim. Eto ne volim ni Troickog, ni Dušana, ni Anu, već samo Novaka...a i oni su iz Srbije. Tako da to što je neko iz ove zemlje ne znači mi ništa isključivo, može biti iz Austrije (Tima strašno gotivim) ili iz Južne Koreje, navijam za te momke već sada, ali ih neću VOLETI nikada kao Novaka. Taj geografski aspekt i nacionalana pripadnost imaju sigurno svoje odrednice u ovoj ljubavi (objasnila sam i zašto..to je ceo jedan paket kod njega), ali samo zato što je Novak toliko izuzetan u svakom smislu, ni zbog čega drugog.
                          Ostali mi nisu tako izuzetni, ni približno, makar bili i iz Srbije.
                          Daj neku adresu (ne mora tvoja zbog privatnosti) da ti posaljem cokoladu, neku veliku!!!

                          Comment


                          • Evo je ta vest vezana za IW i Sangaj, postoji sansa da se to realizuje od 2019.godine

                            Indian Wells, like Shanghai, wants its own category

                            Indian Wells, as Shanghai, has asked to become a new category. The situation for the tournament is easy : they want to grow up again and again, and the Masters 1000 box seems now to be to tight. Ray Moore, the tournament director, confirmed it to me during an interview : he wants the ATP to accept the creation of a kind of Super Masters category, as Shanghai does except the chinese event wants to stay men only : "We talked to the ATP about that too. We're very interested in having a different category so we can have more points and more prize money for the players." It would be a new category just under the Grand Slam events and above the Masters 1000.

                            And it's no longer just a wish : Moore has high hopes that it could happen in 2019. "It could come in 2019 but not before as right now the system is set through 2018. So the next year or two the ATP and the WTA will begin to discuss a different format, maybe new categories and we look forward to that. And maybe we'd go to a 128 draw, right now we're a 96 draw."

                            When you see the facilities the city of Indian Wells and the tournament direction have set up in the californian desert, it seems logical to see their ambitions growing. When you have the space, the money and the will : why not dream big ? "We could be a Grand Slam, says Moore, we have the facilities and the space, and in terms of land we're twice the size of Wimbledon, the French Open or the Australian Open. But we're very happy where we are. We're just always pushing to improve, like next year we’re gonna improve Stadium 1 a lot, and then the year after that we’re gonna build Stadium 3. Tennis is a global sports with a lot of potential, lots of opportunities." From what I know so far, the ATP is pretty open to the project, totally agreeing with Indian Wells and Shanghai that they can't be compared anymore to the other Masters 1000. Everything is now looking like some major changes are going to happen in 2019 regarding the calendar and the formats of some events. Easy to guess that smaller tournaments and less rich Masters 1000 are starting to brace themselves.
                            http://theyellowballcorner.blogspot....wants-its.html
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              1. BH
                              Imate puno visokih igraca koji u principu imaju servis i FH. I vrlo los BH. Zverev ne da nema los BH nego je on vec sada medju najbolje na turu. Shminka, koji zna sarmantno da pretjeruje, je uporedi taj BH sa Nalbandianovim. A Nalbandianov je do pojave Novaka bio smatran najboljim BH u istoriji.
                              Niti je Nalbandianov bekhend ikad smatran najboljim u istoriji (osim možda, ali možda u Argentini i eventualno u Jermeniji) , niti je Novakov bekhend najbolji u istoriji (pitanje je je li i trenutno najbolji). I onda se priča o pretjerivanju? Shvatam navijačku ostrašćenost, ali se ne sjećam da sam za neki Federerov udarac napisao da je najbolji u istoriji, jer mi ništa ne znači da pokušavam da ubijedim druge u nešto u što ni sam ne vjerujem.
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Originally posted by amnesiac View Post
                                Niti je Nalbandianov bekhend ikad smatran najboljim u istoriji (osim možda, ali možda u Argentini i eventualno u Jermeniji) , niti je Novakov bekhend najbolji u istoriji (pitanje je je li i trenutno najbolji). I onda se priča o pretjerivanju? Shvatam navijačku ostrašćenost, ali se ne sjećam da sam za neki Federerov udarac napisao da je najbolji u istoriji, jer mi ništa ne znači da pokušavam da ubijedim druge u nešto u što ni sam ne vjerujem.
                                Znaci po tebi Agasijan ili mozda Konors, za bh?
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X