Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dragooon
    replied
    Originally posted by alamo View Post
    [ATTACH=CONFIG]15899[/ATTACH]
    аламо, био сам фудбалски судија и могу да тврдим да умем да уочавам детаље: врати видео снимак још само мало уназад и обрати пажњу на леву (стајну) ногу нападача, која је била на земљи и изван казненог простора. ПФИ (Правила фудбалске игре) познају бар две нијансе прекршаја правила 12. (Фаул). Постоје: фаул (прекршај) у контакту (овај о којем сада пишемо) и фаул (прекршај) "на одстојању" (нпр. када неко од играча скине копачку или узме неки други предмет и погоди противника на извесном одстојању). У "контакту" судија свира и поставља лопту на место где се десио контакт/ударац (лева нога је била напољу) или речено жаргоном судије (мисаоно, у глави!) место прекршаја је тамо "где боли", а не где је оборени играч пао или се откотрљао. Дакле, нема везе што се он налазио у самом углу казненог простора, лева нога (ударена) била је напољу. А то не знају ни коментатори ни највећи број љубитеља фудбалске игре. Док, у случају "фаула/контакта на одстојању", након прекида игре лопта се поставља тачно на место "одакле је потекла зла намера" (одакле је бачен/полетео предмет, поменусмо копачку); значи: погођени је могао бити у казненом простору или било где, а прекршај се досуђује на делу терена одакле је предмет полетео, нпр. 30м од гола (или било где).
    Значи, друже мој, фудбалска игра је веома занимљива, има и низ правила за које већина навијача никад није чула нити зна. Али, онај ко се професионално бави фудбалском игром, једноставно, мора све да зна како би стручно - коментарисао. Зато сам и рекао да је Лончаревић фудбалски аналфабета (неписмен) и њему замерам. А, теби, могу само да изразим поштовање и помогнем да научиш нешто о чему вероватно ниси размишљао када си припремао фотографију (из видео записа), јер, ниси то стручно урадио, био си површан, а не сумњам у твоју добру намеру. Судија је донео потпуно исправну одлуку!! Поздрав, теби.
    Last edited by Dragooon; 29-04-18, 11:51. Reason: само словне грешке!

    Leave a comment:


  • alamo
    replied
    Db5H4shXkAEVg6D.jpg

    Leave a comment:


  • Dragooon
    replied
    Ако је "коментатор" утакмице Виља-Селта Иван Лончаревић, онда је већ у првим минутима потпуно испољио антиталенат и незнање, уз све оно што сам већ о њему рекао недавно раније на овом месту. Наравно да није био пенал (од голмана) јер је играч над којим је начињен фаул тако стајао да му је лева нога била изван казненог простора. По правилу фудбалске игре судија суди директан ударац (кад је "фаул у контакту" двојице играча - голмана и нападача) на оном месту где је дошло до контакта: Голман је ударио нападача по нози која је била "напољу", значи, била је то исправна одлука судије - директан слободан ударац управо на месту како је показао. Елем, пенал није постојао, осим у глави незналице коментатора, који жели и да суди и да коментарише, и да претерано иритира фудбалски спектаторијум.
    Иначе, већ је ноторно његово лупетање, лапрдање, наклапање, торокање... Безнадежан случај! Фудбалски аналфабета!! Све најгоре!!!

    Leave a comment:


  • Dzeki
    replied
    Originally posted by Marija81 View Post
    Ja se molim da Višković nikada više, ali nikada ne komentariše mečeve Federera. Toliko pristrasnosti niko nikada nije pokazao!
    ....

    Leave a comment:


  • Mrkela
    replied
    Sramno je bilo ono noćas, na šta se srozao, kao neki dječarac.

    Leave a comment:


  • Marija81
    replied
    Ja se molim da Višković nikada više, ali nikada ne komentariše mečeve Federera. Toliko pristrasnosti niko nikada nije pokazao!

    Leave a comment:


  • miloolja
    replied
    Aca Informacija: To je jako tesko za nadoknaditi
    Truć, truć, bum, tras!

    tt

    Leave a comment:


  • Dragooon
    replied
    Originally posted by Dubiozni goblin View Post
    Moje mišljenje da bih radije slušao Leu Kis kako radi prenos utakmice nego Gojka Andrijaševića.
    Pricam o njemu u poslednjih deset godina.
    А "моје мишљење", да је Леа Киш многим млађим коментаторима узор, јер и они се већ дуже времена понашају естрадно, уместо спортски. Мислим на оно одвратно Леино: "Сјајно, сјајни, сјајне... хи..хи..ха..ха..хехе.. хахаха...". Иначе, њу не могу да смислим, њен начин.
    А, око Гојка смо се отприлике сложили: био, па прошао и још усиљено пролази. Нажалост!

    Leave a comment:


  • Dubiozni goblin
    replied
    Moje mišljenje da bih radije slušao Leu Kis kako radi prenos utakmice nego Gojka Andrijaševića.
    Pricam o njemu u poslednjih deset godina.

    Leave a comment:


  • Dragooon
    replied
    Originally posted by Dubiozni goblin View Post
    Gojka Andrijaševića i poznajem lično iz dana kad je bio na Rtsu. Tada je bio sasvim dobar komentator, verovatno najbolji fudbalski u zemlji.
    U poslednjih 7-8 godina je sramota za novinarsku profesiju.
    Слажем се, Дубиозни гоблине, у праву си. Али, као дугогодишњи новинар (Ја) сматрам да је подоста данашњих младих "спортских коментатора" срамота за новинарску професију. Чак сматрам да, према оном што показују немају ни течај новинарства, а ако се слажеш, без тога не могу да буду коментатори... Понављам, Иван Лончаревић (он је тема!) - човек је залутао у тај свет; мада има одређених солидних особина, али нема ни милиграм таланта ~ није природно надарен, прилагођен, озбиљнијем коментаторском послу.

    Leave a comment:


  • Dragooon
    replied
    Originally posted by limun View Post
    Gojko je bio dobar dok je prenosio Calcio na Pinku, a ovo sto trenutno radi je veliko nepostovanje prema ljubiteljima PL-a.
    Covek nije u stanju da jednom recenicom isprati jednu akciju, vec se 2-3 poseda izmenjaju dok on izgovori ono sto je prvobitno naumio.
    Bukvalno mi njegovo komentarisanje svaki put odvlaci paznju od meca.

    Ubedljivo najgori komentator na SK.
    Лимуне, не браним Гојка, у праву си, више га сажаљевам, јер знам доста тога о њему, и памтим га много дуже. И, посматрам га изван конкуренције, међу млађим коментаторима (Он је показао и показује своје!). Али, сматрам, да све такав какав је не треба га поредити са Иваном Лончаревићем, и обрнуто. Ако је Лончаревић оно што приказују у СК као будућност (један од! Или: наследник!...), онда - катастрофа. На пример, за Лончаревића је Жељко Тубић, класа (три класе +), али овај (Иван) има иритантан глас - завија, развлачи, тртља... а то се ваљда данас више "цени". Тако, хајде да не поредимо Гојка и Ивана; безвезно је.
    Лимун-е, све најбоље

    Leave a comment:


  • Dubiozni goblin
    replied
    Gojka Andrijaševića i poznajem lično iz dana kad je bio na Rtsu. Tada je bio sasvim dobar komentator, verovatno najbolji fudbalski u zemlji.
    U poslednjih 7-8 godina je sramota za novinarsku profesiju.

    Leave a comment:


  • limun
    replied
    Gojko je bio dobar dok je prenosio Calcio na Pinku, a ovo sto trenutno radi je veliko nepostovanje prema ljubiteljima PL-a.
    Covek nije u stanju da jednom recenicom isprati jednu akciju, vec se 2-3 poseda izmenjaju dok on izgovori ono sto je prvobitno naumio.
    Bukvalno mi njegovo komentarisanje svaki put odvlaci paznju od meca.

    Ubedljivo najgori komentator na SK.

    Leave a comment:


  • Dragooon
    replied
    Originally posted by Dubiozni goblin View Post
    Sta bi tek onda rekao za Gojka Andrijaševića?
    Гојко Андријашевић је својевремено био један од најбољих спортских коментатора, дакле - био је, и још траје како тако, а они који то не умеју да препознају имају само тек по неку основану предрасуду.
    Али Иван Лончаревић неће никада моћи ни да се пореди с Гојком (очевидно је!), јер нема многе елементарне предуслове да икад постане спортски коментатор; жао ми је што они који то од њега очекују само губе време, а ми смо изложени Лончаревићевим иритантним преносима, рекао сам раније већ део примедби, а има тога још.
    Значи, Гојко и може да постигне потребан ниво, али Лончаревић једноставно нема талента за тај посао, као инвестиција без покрића.
    Немој да се љутиш, само би требало да Гојка знаш бар 20 година уназад, а за Лончаревића нема наде, и тешко да може да исправи недостатке или да научи тај посао. То је лако предвидљиво, није материјал за коментатора.

    Дубиозни гоблин-е, теби све најбоље!

    Leave a comment:


  • Dubiozni goblin
    replied
    Sta bi tek onda rekao za Gojka Andrijaševića?

    Leave a comment:

Working...
X