Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dragooon View Post
    Sada si se, na primer, javila baš “ničim izazvana”, jer obratio sam se prevashodno lično komentatoru Draganu Čiči, ali ti ne čitaš od početka, već samo od kraja; ili na preskok, pa stoga ne uzimam više (za) ozbiljno tvoje postove, bar na ovoj temi.

    Osim, jedino, pomislio sam (najpre), da neprekidno pokušavaš da postigneš neki efekat, na primer, da me (is)provociraš ili tome slično! Budi sigurna neću ti pružiti to ‘zadovoljstvo’, pa zato (valjda je očigledno) veoma biram reči (i interpunkciju) kada s tobom “razgovaram”.

    Želim ti sve najbolje, ali ako misliš i dalje da mi se ‘obraćaš’, ispolji malo više dostojanstva i promišljenosti. Pretpostavljam da si mlada i ambiciozna osoba, ali usmeri malo bolje svoju energiju – budi pozitivnija! Dobronamerni savet: “Namoj da olako 'nasrćeš' na ‘zmajeve’, ako nemaš dovoljno 'vatre' za bljuvanje!”.
    Kao sto si i ti izazvan da se javis direktno nekome a taj ti se licno nije obratio, tako je i ona primetila nesto sto joj se ne svidja/svidja i sto je zelela da prokomentarise. Koliko pravo imas ti, ima i ona.
    Nznm koji joj je bio cilj, niti me interesuje, ali ne bih rekla da te nije isprovocirala ;) Njeno obracanje tebi nije ni hiljaditi deo kako se ti obracas komentatorima, a da ne kazem kako si se sad njoj obratio, to je sve samo ne dobronamerno, ali pretpostavljam da si ti opravdano izazvan, pošto očigledno imaš i viška vatre za bljuvanje.

    Comment


    • Originally posted by altlosta View Post
      Kao sto si i ti izazvan da se javis direktno nekome a taj ti se licno nije obratio, tako je i ona primetila nesto sto joj se ne svidja/svidja i sto je zelela da prokomentarise. Koliko pravo imas ti, ima i ona.
      Nznm koji joj je bio cilj, niti me interesuje, ali ne bih rekla da te nije isprovocirala ;) Njeno obracanje tebi nije ni hiljaditi deo kako se ti obracas komentatorima, a da ne kazem kako si se sad njoj obratio, to je sve samo ne dobronamerno, ali pretpostavljam da si ti opravdano izazvan, pošto očigledno imaš i viška vatre za bljuvanje.


      Drago mi je što primećuješ da imam i "viška vatre za bljuvanje". Imam i dobar "vatrogasni aparat", pa je sve pod kontrolom!
      Očigledno, nisi u toku, a što i da budeš?! Ovako, ispadaš kao "drveni advokat, 'ničim izazvana'. No, to je sve više u 'trendu' kada je o Forumu reč, jer forumaši postuju na brzinu i prilično površno... Moja 'ciljna grupa' su sportski komentatori, ovo je 'Tema' koju sam zato i pokrenuo.

      Inače, Majabl-ini i moji dijalozi i kontakti na Forumu imaju svoju "istoriju", a 'narušeni' su u periodu kada je ona bila dobila "mogućnost" da pokaže kakva je kada joj se dozvole određeni uslovi... (opet biram reči!) Rečju: "Ćerali smo se!", pa ima dosta i "minulog rada" u postu koji si navela i za kojim si se površno povela. Svaka moja prilično pažljivo "birana" reč jeste na mestu! Jer, Majabl se ponašala najčešće nekorektno (sada mislim samo na sebe, prema meni, i prema mojem mišljenju!) i ono što sam naveo, smatram da je sasvim dovoljno! A, nije uvredljivo! Istinito je!
      Nema potrebe da širimo ovaj 'razgovor', ne bar u ovakvom pravcu!

      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

      Comment


      • Originally posted by Dragooon View Post
        Nema potrebe da širimo ovaj 'razgovor', ne bar u ovakvom pravcu!
        Skroz sam neutralan ali definitivno sirite ,,razgovor''
        sigpic

        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

        Comment


        • Originally posted by milicica View Post

          Prvenstveno hvala na ovakvim rečima, slagala bih kad ne bih rekla da prija pročitati sve ovo a pre svega smatram kao najvažniji ovaj deo o razumevanju jer je to i cilj onoga sa čim se ''bakćeš'' ovde mesecima. Pardon, godinu dana - ujedno i čestitam godišnjicu postovanja i želim ti da nastaviš u istom stilu, dobronamerno i odmereno a za ostalo ne brini jer tvrdoglavih će uvek biti.

          Malo pišem i ovde i na tenisu (te dve teme najčešće posećujem) iz jednog jedinog razloga - ima vas nekoliko koji to veoma dobro radite na obe teme pa ne bih da kvarim ;) a nisam od onih koji će napisati nešto tek reda radi, da se nešto kaže. Više volim da čitam a zadovoljstvo mi je pročitati pažljivo svaku reč posta koji ima neki smisao i kvalitet, čak i po nekoliko puta, prepucavanja i malih stvari se klonim ionako ih ima previše na jednom mestu.

          Da ne bih i ja sad bila ''dosadna'' i oduzimala prostor na temi u kojoj smo mi forumaši manje bitni, da bi komentatori mogli da pročitaju ono što je njima namenjeno kako i sam naslov teme kaže, a da u skladu sa godišnjicom pišemo o pozitivnim stvarima ja bih izdvojila jednog - Denisa. Mišljenja sam da on najviše čita ove kritike i smatra ih prvenstveno dobronamernim, kao i da se značajno popravio i napredovao u svom poslu. Bila sam jedna od onih kojoj je smetao njegov način komentarisanja, slušam ga od početka rada na SK i kod njega uočavam pozitivnu promenu u odnosu na prenose koje je radio pre, recimo, godinu dana. Drago mi je da je jedan od onih koji je iskočio iz okruženja ''sjajnog'' i ''izvanrednog'' i dokazao da uvek može bolje. Samo neka tako nastavi i neka se ne opušta


          Uspešna godina postovanja ili ne, vreme će pokazati, bilo bi lepo kad bi se i ostali samo malo trgli jer svakako je lepše gledati omiljenog tenisera ili klub uz ton na našem jeziku umesto na tuđem ili uz magično dugmence mute.

          Hvala, Milicice,
          hvala na pominjanju - godišnjice početka 'moje teme'! Tačno je godinu dana od njenog pokretanja - 5. mart!
          Kao što kažeš, vreme će najbolje pokazati, važna je dobronamernost, utemeljena na ljubavi prema sportu!
          A (mnogo toga!), ko razume, shvatiće!

          Ja malo slušam na srpskom (zavisi od komentatora), a nije mi problem da slušam i komentatore s nekih drugih govornih područja (na to me, opet, "primoravaju" neki naši komentatori). Sreća, te su 'magični' i tehnika i tehnologija dovoljno - napredovali...!

          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Originally posted by Dragooon View Post
            Očigledno, nisi u toku, a što i da budeš?! Ovako, ispadaš kao "drveni advokat, 'ničim izazvana'. No, to je sve više u 'trendu' kada je o Forumu reč, jer forumaši postuju na brzinu i prilično površno... Moja 'ciljna grupa' su sportski komentatori, ovo je 'Tema' koju sam zato i pokrenuo.

            Inače, Majabl-ini i moji dijalozi i kontakti na Forumu imaju svoju "istoriju", a 'narušeni' su u periodu kada je ona bila dobila "mogućnost" da pokaže kakva je kada joj se dozvole određeni uslovi... (opet biram reči!) Rečju: "Ćerali smo se!", pa ima dosta i "minulog rada" u postu koji si navela i za kojim si se površno povela. Svaka moja prilično pažljivo "birana" reč jeste na mestu! Jer, Majabl se ponašala najčešće nekorektno (sada mislim samo na sebe, prema meni, i prema mojem mišljenju!) i ono što sam naveo, smatram da je sasvim dovoljno! A, nije uvredljivo! Istinito je!
            Nema potrebe da širimo ovaj 'razgovor', ne bar u ovakvom pravcu!
            Tebi su se komentatori licno obratili da ih ti iskritikujes pa si ti opravdano izazvan? Kao sto se tebi nije nesto svidelo i prokomentarisao si to, tako i ostali imaju prava da prokomentarisu tebe iako im se licno ne obratis. Nekada je bolje ne znati svu istoriju da bi bio objektivan, a def ne mogu da ti verujem na rec kad kazes da ti je svaka rec na mestu, posto po mom ukusu, tvoje reci su cesto izlazile van svakojakih mesta. A nekada je i bolje biti povrsan, nego ponavljati jedan te isti post za nijansu drugacije formulisan, godinu dana.
            Ono sto je maja napisala je onda manje uvredljivo nego to tvoje posveceno komentatoru a kamoli njoj. Ali, posto ti imas jedini prava da zasedas ovde, onda je tvoje sve opravdano izazvano i tvoje su sve kritike na mestu, a tudje kritike se smeju izreci, ali nazalost ne mozes ih prihvatiti posto su jednostavno neistinite, jer si ti vlasnik apsolutne istine.
            U pravu si za ovo poslednje, nije bilo potrebe, ne znam zasto si sirio, evo ne moramo šire ;)

            Comment


            • Ma zamjerio mi sto sam ga banovala dok sam bila super moderator jer je vrijedjao komentatore i sto sam mu korigovala nekoliko postova, tacnije izbacila dijelove u kojima vrijedja ne birajuci rijeci.
              Ovo je forum, namijenjen diskusijama i svim ljudima koji dolaze, a ne samo komentatorima i svi imaju pravo sve da komentarisu. Onim komentatorima koji citaju forum i koji zele da prihvate kritiku dovoljno je jednom napisati, kao sto je Milicica lijepo napisala da se vidi napredak kod pojedinih komentatora. Oni koji ne citaju ili citaju, a ne zele prihvatiti kritiku, nece pomoci ni dosadasnjih punih godinu dana (a vjerujem da ce i dalje nastaviti) pisanja jednog te istog na dosadan nacin. Tim samo smara 200-300 ljudi koji dnevno posjecuju forum. Toliko, da vecina njih vise i ne zalazi u ovu temu.

              Comment


              • Podsjeti me Dusan znaci,Darko Plavsic najprijatniji voditelj na SK!Zakljucak


                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                sigpic

                Comment


                • forum i postoji da bi se ukazale greske, davali saveti i slicno.
                  nadam se da bar nekada prelistaju komentatori ovaj deo foruma da bi ispravili ono sto im ljudi zameraju.

                  ako doticni komentator (dragan chicha) zaista ima problem u izgovaranju slova T (a nema, posto u odredjenim recima zaista koristi slovo normalno) onda ok, zaboravimo sve to.

                  Comment


                  • Fudbal: Tun-Bazel, Švajcarska, prvenstvena utakmica, komentator Denis Radonjić - vrlo dobar!
                    Koncentrisan svih 90 minuta na fudbalsku igru i ujednačen. Odmeren, nenametljiv, intonacija primerena dešavanjima na terenu, informativan, zanimljiva fudbalska zapažanja, veoma rečit, fudbalska 'fabula' sasvim prihvatljiva, niz korisnih informacija o švajcarskom fudbalu... Pravovremen. Veoma prihvatljiv način komentarisanja fudbalske utakmice! Pokazao je Denis, da komentarisanje fudbalske utakmice može biti veoma uspešno bez neprekidnog 'ulepšavanja' i nametanja ličnih utisaka u odnosu na ono što svi vidimo...
                    Da nije u 82. minutu napravio jedinu pravopisnu grešku: ČAK ŠTA VIŠE (pravilno je ili ČAK ili ŠTA VIŠE, a nikako "čak šta više), istakao bih i veoma dobar jezik i gramatiku... Pominjem ovu pravopisnu grešku samo zato što sve bolji i bolji Denis Radonjić - nikako da se odvikne od tog "čak šta više".
                    Ovakvim načinom komentarisanja fudbalske utakmice, Denis zaslužuje - pohvalu i podršku! Bilo mi je zadovoljstvo da pratim solidnu fudbalsku utakmicu, uz vrlo dobar Denisov komentar!
                    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                    Comment


                    • Dobro Dragoon,nisi morao bas to da ukazujes,pretjerujes,majke mi!


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Dokle da slušamo 'neodmerene' hvalospeve KOMENTATORA (utakmica Liverpul-Everton, 13,30, SK, direktno) o hrvatskom fudbaleru Nikici Jelaviću... Nema veze što je reč o hrvatskom fudbaleru, pitam: Zašto takvi hvalospevi o jednom akteru utakmice!?
                        Svi vidimo da momak igra dobro, korektan je, voli fudbal... Ali ovo je primer kako sportski komentator može neprimerenim i neodmerenim i veoma pristrasnim (možda i ličnim!) komentarima, da 'upropasti' sasvim zanimljivu i gledljivu fudbalsku utakmicu!!! Dokle više - nebuloze!?
                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment


                        • Komentator meca Blekburn-Vigan celi mec govori kako Blekburnu treba bod da ostane u trci za ostanak u ligi ... U slucaju da uzmu taj bod ispadaju , samo tri im odgovaraju
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Ovaj Kovacic je toliko iritantan da covek stvarno mora da pritisne mute . Na poluvremenu pricaju Kazlauskas i Zeljko, ali mi to ne mozemo da cujemo, jer on mora za to vreme da lupeta neke gluposti . Koji god mec da prenosi uglavnom ne kaze nista korisno, samo se dernja, pogotovu ako neki nas igrac igra i da kos. Uglavnom navlaci za jedan od dva tima (za onaj za koga on navija), sramota je da takve ljude saljete u Tursku, a u studiju ostavite ljude koji su doktori kosarke za njega. Zbog njega sam batalio i da gledam NBA na SK.
                            Last edited by Mandanda; 11-05-12, 20:22.
                            sigpic

                            Comment


                            • Uz Iliju Kovacica i njegove prenose NBA su neki odrastali, sigurna sam da je mnogima bas ON sinonim za prenos NBA kosarke, covek je profesionalac i odlican u svom poslu, svako ima prava na svoje misljenje, ali evo i ja da iznesem svoje! Dobio je fenomenalne naslednike u Darku, Srdjanu i ostalima, ali on je jos uvek neko ko to radi odlicno, i ko uziva postovanje mnogih gledalaca...
                              ....

                              Comment


                              • Odlican je, sad malopre kod alley- upa sudija svirao faul telom, on se 2 min dere kako je bila cista blokada, i da je izbijena lopta ! Potom se cudi zasto Barca ne izvodi bacanja . Ti mozes da uzivas u nacinu njegovim prenosa, ali je x puta pokazao da mu pravila kosarke nisu jaca strana
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X