Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osmina finala Kupa BiH:

    FK Slavija - Željezničar
    Vitez - Sarajevo
    Natron Maglaj - Mladost Velika Obarska
    Zrinjski - Borac
    NK Čelik - Bratstvo Gračanica
    Široki Brijeg - Radnik Bijeljina
    Olimpic - Grude
    Sloboda Mrkonjić Grad - Velež

    Comment


    • Originally posted by аутсајдер View Post
      Koji seljober, to ostrvo (a i šire) još nije vidjelo!
      Kakav si ti frajer,da te nema trebalo bi te izmisliti. Koliko si naporan

      Comment


      • Originally posted by FC Nadal View Post
        Kakav si ti frajer,da te nema trebalo bi te izmisliti. Koliko si naporan
        Dotični nam se s vrmena na vrijeme javi s jednog veoma egzotičnog mjesta i onako usput prokomentariše jednog velikog gospodina i biznismena. Inače "humor" mu je jača strana u šta smo se uvjerili nebrojano puta.


        A što se tiče žrijeba bolje nije moglo, drugi nek se kolju a mi lagano u 1/4 finale
        Last edited by edohz; 01-10-13, 12:21.

        Comment


        • Poslije Podrgmeca sam napisao da su mi zelje Natron, Bratstvo i Vitez, eto dodje Vitez koji nije bezazlena ekipa. Nisu oni losi kao sto smo navikli od ekipa koje dolaze iz nizeg ranga u Premijer ligu. Ponovo nema izgovora, Vitez moraju proci. Ako je ikako moguce u ovim utakmicama proci bez velike steta jer ce ovaj sistem srijeda subota ubiti pojedine ekipe.

          Comment


          • Vucovi dobili maskotu

            Last edited by shminka; 02-10-13, 12:24.

            Comment


            • Izgleda da se u Olimpiku bas ozbiljno radi, deluju mi kao jedan od najorganizovanijih klubova u ligi, mozda gresim?
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Neocekivana odluka Uprave Veleza da na mjesto sefa strucnog staba dovede Jusufbegovica, tako je Olimpic ostao bez sss pred utakmicu sa Zeljeznicarom.


                Jos jedna smijurija u nasem fudbalu u vidu zabrane dolaska navijaca FK Sarajevo u Gradacac, a kao razlog se navodi da NK Zvijezda ne moze garantovati sigurnost (zbog incidenta navijaca Borca prosle godine na njihovom stadionu). A mogli su u prvom kolu ugostit navijace Zeljeznicara, koji su prosle godine napravili problem ispred stadiona.

                Comment


                • Не знам зашто је тај тренер прешао у Вележ? По мени је Олимпик стабилинији и куд и камо бољи клуб од Вележа и пожељнији за играче и тренере, једино што нема нешто навијача али нема их нико у данашње вријеме, и у Мостару ће имати нешто мало више, много већа очекивања и један просјечан или исподпросјечан тим. Пара тешко да је веће у Вележу. Не разумијем



                  Лешинари у ПД на утакмици Купа неки дан, а у суботу се очекује права инвазија.
                  Last edited by ФК Борац Бања Лука; 03-10-13, 22:43.
                  РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                  Comment


                  • Varas se sto se tice para, ima trenutno para u Velezu. Od kad je Niksic premijer Velez sto se para tice dobro stoji. Trener u Olimpicu nikad ne zna kad ce Gracic ustat na lijevu nogu i dat mu otkaz, tako da je bolje sto je on njega zajebo. Velez moze izboriti licencu, a samim tim i Europu, dok Olimpic licencu nece vidjeti ni ove godine jer duguju Markicu fine pare, a tu su jos neki bivsi igraci. Nije mi jos uvijek jasno sta Gracic hoce sa Olimpicom, a cista posla nisu sigurno.

                    Comment


                    • Originally posted by danijelkr View Post
                      Varas se sto se tice para, ima trenutno para u Velezu. Od kad je Niksic premijer Velez sto se para tice dobro stoji. Trener u Olimpicu nikad ne zna kad ce Gracic ustat na lijevu nogu i dat mu otkaz, tako da je bolje sto je on njega zajebo. Velez moze izboriti licencu, a samim tim i Europu, dok Olimpic licencu nece vidjeti ni ove godine jer duguju Markicu fine pare, a tu su jos neki bivsi igraci. Nije mi jos uvijek jasno sta Gracic hoce sa Olimpicom, a cista posla nisu sigurno.
                      Ma meni se čini da se on inati, ništa drugo. Svjestan je činjenice da jedan ovakav klub (projekat) ne može uspjeti bez podrške grada, navijača, a kao takav nije privlačan ni za sponzore. On hoće da dokaže da je bolji od svih, kao ona parola "sam protiv svih", iako je činjenica da je to uzlaudno bacanje novca, truda i živaca. Da je imao iole mozga da ulaže u recimo vogošćanski Unis ili Radnik iz Hadžića gdje bi imao opštinu iza sebe, imao bi i navijače, ali ovako sa ovom "vještačkom tvorevinom" on neće mnogo toga uraditi. Doduše bilježe oni dobre rezultate u PL, ali budući koliko se ulaže u klub to je ništa.

                      Možda je Jusufbegović jednostavno želio da se riješi Gracića, ko zna šta je tu u pitanju jer znamo kakav je karakter Gracić, nešto slično kao Mamić. Meni je ovo prelazak sa konja na magarca.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Garantujem da ce oni dobiti licencu, kao sto su je dobili i prosle sezone, a europske utakmice mogu igrati pod Bijelim brijegom ili Kosevu ili Bilinom polju ...

                        Comment


                        • Originally posted by ФК Борац Бања Лука
                          Вележ до лиценце, хм. Нису у питању само актуелна потраживања, шта ће они са стадионом. Ако не можеш играти на свом а они не могу ни у лудилу, онда хебеш јуропу.
                          Imaju stadion pod BB, valjda bi im dopustili da igraju tu, mada pare sve rade. Tako bi mogli koliko/toliko ispuniti stadion, bila bi to vjerovatno prekretnica za budućnost ovog kluba. Željni su svi Veležovci velikih utakmica, uspjeha, a Evropa bi zasigurno bila ogroman uspjeh za ovaj klub, vjerujem da bi mnogo dobroga donijela sa sobom. "Izronilo" bi tada mnogo navijača Veleža koji sada slabije prate klub radi lošijih rezultata, ali uspjeh je magnet za navijače. A možda se i oni čiji su djedovi navijali za Velež ponovo vrate.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Kakvo je stanje sa Borcem i licencom?
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • Originally posted by ФК Борац Бања Лука
                              На којој претпоставци засниваш то да имају огроман борој навијача. Ја мислим да имају велики број поштовалаца имена и дијела клуба који је у старој Југи нешто значио па не би био нпр. аветињски празан стадион да играју Европу у СА или Зеници, било би пар хиљада, али о класичним навијачима да их имају много не знам баш. Мостар има 100 000 ајд рецимо да је њихов потенцијал неких 40 000. Херцеговина не баш, једино у дијаспори

                              Velež je veliki klub, ima dosta pristalica, onih koji su tu i kada je bilo najteže, ovaj period poslije rata, a ima i onih koji su digli ruke od njega zbog kojekakvih stvari koje su se dešavale u klubu. Ipak vjerujem da bi dosta tih instant navijača podržali Velež, jer to bi realno bio ogroman uspjeh za klub, kao što sam već rekao uspjeh je magnet za ljude (navijače). Naravno, ne mogu ispuniti stadion pod BB ili neki drugi veći na kom bi igrali, ali zasigurno je da bi to bila jedna solidna brojka.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Originally posted by ФК Борац Бања Лука
                                :d отворио си једну тему која је мени баш интересантна, не везано само за вележ него иначе велики и мали клуб. Ако је нпр. вележ био неко и нешто прије 30 год. и сада није ни блиједа сијенка тога већ 20 и кусур, за то вријеме је изгубио стадион, велики дио херцеговачких навијача неко је отишао широком и зрињском неко леотару звезди, партизану и сл. .... по чему је он велики клуб данас? по мени вележ је клуб богате традиције али данас рећи да је велики не бих ја то тако, прегазило га је вријеме и није успио да се врати и поврати макар мало оног сјаја а по мени тешко и да ће. ОФК БГ у Србији слично, он за мене данас није велики клуб, иако је у Краљевини СХС млатио титуле ко од шале

                                П.С. Зашто ми сва слова претвори у мала

                                Да ли је нпр. Анжи велики клуб, или Зенит, који немају бајну традицију али за разлику од оних које ми називамо великима данас свако на свијету зна ко су а имају и резултате. Или су велики само они који су некад у историји нешто представљали а одузимамо то право неким новима који почињу своју историју од скора и који такође желе нешто да направе и који значе много у данашњем фудбалу, почињу да окупљају све више навијача .... Између првих и других за мене су више ови други велики клубови јер су велики данас, ове прве је прегазила историја, имају традицију и ништа више
                                Kako ti izvlačiš iz konteksta to je nevjerovatno. Pa ja sam rekao da je Velež veliki klub, ali da je danas pao na niske grane i samim time uzimajući u obzir naš mentalitet time je izgubio veliki broj navijača, kojima nije zanimljivo da gledaju patnju protiv Olimpica, Travnika, Mladosti i slično (uz dužno poštovanje ovim klubovima). Upravo zbog svijetle prošlosti on je veliki, to je isti klub, koji je preživio uprkos svim nedaćama i podređenom položaju u gradu na Neretvi. Ono što sam ja naglašavao jeste da će svako ko simpatiše Velež, doći i pogledati utakmicu u Evropi jer se iste zaželio kao i uspjeha svog kluba. To je činjenica i tako je u svakom klubu u BiH, jer uspjeh i rezultati su ono što navijači traže i što će ih privući. Svakako da Velež danas nije ni V od nekadašnjeg, ali ga svi smatraju velikim i poštuju upravo zbog te tradicije i historije koju vuče za sobom. Znaš i sam kakva je situacija bila u Borcu dok je klub tavorio na dnu tabele, igrao u drugoj ligi, dok nije bilo trofeja, Evrope, koliko je ljudi pratilo klub i kakvu je ekspanziju doživio u onoj sezoni kada se ponovo vratio u vrh. Vjerujem da bi nešto slično bilo i u Veležu, da ako bi uspjeli napraviti neki veći podvig da bi im to bila prekretnica, iako ništa do sada ne pokazuje da bi se to moglo desiti u skorijoj budućnosti, nažalost jer su mi jako drag klub.

                                Anzhi i Zenit su druga priča, a opet ne možeš porediti ova 2 kluba. Zenit je nešto što traje već dugi niz godina, konstantno bilježe dobre rezultate dok je Anzhi imao svoj bljesak u 1-2 sezone i to je to. To su vještački klubovi koji će "izlapiti" čim izvori miliona presuše, bilo da su u pitanju Rusi, Arapi ili neko deseti. Takvi klubovi se ne mogu poštovati, iako činjenica je da su oni u vrijeme svoje ekspanzije značili nešto u svijetu nogometa. Uspjeh Veleža u ex-Yu je daleko, daleko, vrijedniji, u vrijeme kada novac nije bio tako uticajan faktor kao danas, kada je Velež kaparisao igrače od Turbine, Igmana, Leotara i od njih pravio igrače koji su pravili zapaženije karijere. Ili recimo uspjeh Borca kada je kao drugoligaš osvojio kup i pored krađe koja se desila, to je uspjeh i to je za poštovanje, ne današnji milioni i objektivno pretjerivanje.

                                Dobra tema, ali i mnogo opširna da bi se moglo cijelu noć diskutovati.
                                Last edited by Merlin; 03-10-13, 23:58.
                                sigpic
                                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                                don't support us when we win."

                                Comment

                                Working...
                                X