Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ukinut ligu. Ionako reprezentacija nema nista od ovog smeca koje nam samo steti.

    Comment


    • Originally posted by Fanta View Post
      Ma ukinut ligu. Ionako reprezentacija nema nista od ovog smeca koje nam samo steti.
      Mene bi bilo stid ovo napisati. Sta god napisem nije vrijedno se raspravljati s covjekom koji ovo napise.

      Samo razmisli da oni koji stvaraju ove probleme imaju isto misljenje ko ti.

      Comment


      • Dobro pa si ti to svatio onako bukvalno skroz ;)
        Oni koji stvaraju ove probleme nisu nikad culi pojam "mozak", jedini im je cilj da nesto razvale, naprave neki belaj, a da je nas zakon iole dobar ovo se nebi desavalo. Onaj koji napravi neki belaj zna da nece biti nesto pretjerano kaznjen, zna da nije u Engleskoj, Spaniji ili negdje drugo gdje je fudbal mnogo napredniji. Poenta onoga sto sam ja rekao jeste da cu radije gledati utakmicu Reala nego neku utakmicu Premier lige, ne bas da se ukine
        Jbg, ja sam lose sastavio recenicu pa je ispalo mnogo drugacije nego sto sam mislio.

        Brate namjestim se da gledam utakmicu koja zasigurno obecava i sta ima da vidim? Sudija pogodjen od strane domacih navijaca, krvava glava i prekid utakmice. Na kraju se jos samo dobro iznerviram.

        Comment


        • Originally posted by FC Nadal View Post
          Sta mislite da li bi Zeljo mogao da paririra klubovima iz regiona?
          Interesantno pitanje. Mene Željo podsjeća na našu šampionsku ekipu. Imaju jednog čarobnjaka, mi smo imali Maletića koji rješava kad ne ide, može me neko shvatiti pogrešno ali ništa naročito ne igraju. Niti su na Grbavici protiv nas niti protiv Širokog nešto mnogo pokazali a pogotovo ne juče. Dakle isto kao mi kad smo osvojili titulu a sramota me bilo kako smo pola utakmica odigrali i koliko smo u nekima imali sreće i + Maletića i da ne zaboravim Avduku na golu. Tako i ovi Čvrsti su, složni znaju šta hoće i imaju samopouzdanja. Ali to je opet sve za naše okvire, malo šire mrka kapa. vidjećemo

          a pitao si za region hehehe ja otišao na Evropu. U regionu su sem CZ, Partizana i Dinama ostali tu negdje

          Što se tiče kazne nadam se da su barem oni koji su ovo radili sada srećni. Nema fudbala do jeseni ali zato su sudiju u glavu pogodili. eeee fudbale fudbale

          Sad nema izvještaja ostaje ovako na slijepo da se pokatkad dopisujemo.
          Last edited by ФК Борац Бања Лука; 06-04-12, 00:12.
          РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

          Comment


          • @fanta

            Pa kako da drugacije da shvatim ovo sto si napisao, pa po tvom nasa repka nema nikakve koristi od ove lige. Pogledaj sadanju repku i prebroji koji su sve igraci dosli iz ove Smece Lige (to su tvoje rijeci).

            Najvise mrzim kad ljudi docekaju ovakve situacije da pljulju po ligi, a kad se nesto lijepo desi to se ne spomene.

            Comment


            • Cinjenica je da se desi mnogo ruznih stvari nego lijepih u ovoj ligi. Evo zapocetak se sjetimo utakmica izmedju Zrinjskog i Veleza, pa na svakoj drugoj bude neki incident. Tu je ono uljetanje Hordi protiv Sirokog prije 2 godine, likovi ulete isprebijaju neduzne redare, naprave stetu i klub ispasta. Takve navijace treba ubiti nogama i rukama, pa da vidimo hocel sljedeci put uletiti ili ce primiti poraz kao covjek i otici kuci. Ove sezone 2 puta Zeljo i Borac, nemam ti sta tu govoriti, vidio si sam. Za kraj ubistvo Vedrana Puljica. Eto brate to je ono sto sam se odmah sjetio bez ikakvog razmisljanja. Svakako da ovdje ima lijepih momenata kada se stadion napuni, a to je uglavnom na ljeto kada klubovi igraju kvale za LS/LE. Ajde da su se ovi problemi sto sam nabrojao desili u razmaku 10 godina, ali to se desilo u razmaku 2-3 godine.

              Comment


              • Ti stvarno mislis da treba ovu ligu ukinuti zbog problema koji se desavaju, a vecinu su izrezirali oni koji ne zele dobro ovoj ligi i ovoj drzavi.

                Takvi ko ti nikad i nece imati probleme jer ne idete na utakmice. Bio sam u Sirokom kada je ubijen Vedran Puljic ispred mog rodjenog brata i takve me situacije nisu natjerale da kazem da treba ligu ukinuti. Ukidanjem lige fudbal u BiH bi dozivio konacnu smrt. Ma ne moze tebi covjek objasni neke stvari bolje nastavi gledati Real, United i Falcao-a.

                Comment


                • Ja sam rekao svoje misljenje o nasoj ligi. Ona je za mene zesce smece a dokaz tome jeste i njen rang medju svim ligama svjeta. Ne idem bas na svaku tekmu, obaveze me sprijecavaju.
                  Sve dok Real, United, Falcao budu igrali fudbal onako kako meni odgovara, tj sve dok pruzaju dobre tekme i tjeraju me da uzivam u njihovim igrama, da, ja cu pratiti njih a ne nasu ligu od koje danas samo mogu pogledati neku utakmicu sa vrha tabele i utakmicu Sarajeva ;)

                  Jbg znam da zvucim kao neka osoba koja ovoj drzavi zeli sve najgore, ali to nije ni blizu tako. Volim BIH i sve, ali samo pokusavam biti realan i iznosim svoje misljenje.

                  Comment


                  • Kakva god da je meni je poseban gušt vikendom pogledati neku utakmicu Premijer lige. Jeste da su scene kao iz B. Luke davno trebale biti prevaziđene, ali u svakom slučaju meni je zadovoljstvo gledati Premijer ligu.


                    Danas dosta iznenađujućih rezultata. Prije svega bod Olimpica na Grbavici, te pobjeda Rudara u Tuzli.
                    Olimpic danas igrao onaj tzv. "bunker" i bio im je cilj uzeti bod, a na kraju su do njega došli. Željo bio bolji, napadao, ali nisu imali ni sreće. Na kraju mršavi remi za Želju, dok je za Olimpic ogroman.

                    Sa druge strane glavni konkurent Želji za titulu Široki Brijeg slavio u malom hercegovačkom derbiju u Gabeli rezultatom 1-2. Iako su domaći prvi došli u vodstvo Širokobriježani su uspjeli preokrenuti rezultat i doći do veoma važne pobjede. Ovdje sam i očekivao pobjedu Širokog jer su u odličnim odnosima sa GOŠK-om, bratski klubovi što bi se reklo. Dosta igrača iz Širokog na kaljenje ide u GOŠK, pa su postali i njihova filijala, a Širokom bodovi važniji danas bili.

                    Sloboda izgubila ponovo i sada se nalaze u teškoj situaciji. Rudar odradio sjajan posao pobjedom u Tuzli. Slavija došla do veoma važne pobjede i vrlo su blizu bijegu iz opasne zone. Kozara i dalje u rezultatskoj krizi.

                    Miroljubivi remi Čelika i Sarajeva, iako na tribinama i u loži nije bilo nimalo miroljubivo. Bilo incidenata nekoliko, no nećemo o tome ovdje. Zrinjski došao do boda protiv Zvijezde koji ih ostavlja u nadi da bi mogli izboriti Evropu.

                    Borac teškom mukom došao do pobjede protiv Travnika. Travnik bio dostojan protivnik Banjalučanima. Leotaru veliki bod u Mostaru protiv Veleža.

                    Zakuhalo se pri vrhu, ali i pri dnu. Biće zanimljivo do kraja.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • Borac: Antolović, Marković, Stakić, Knežević, Žarić - Raspudić, Krunić, Žižović, Grahovac - Kajkut, Stajić. Kasnije su ušli: Ivetić, Radulović koji me sve više oduševljava i Kunić.

                      Nesvakidašnja dominacija pogotovo u drugom poluvremenu. Dve prečke u istom napadu, Kajkut i Knežević. Kajkut i Žižović su promašili ne znam ni koliko zicera. Korneri otprilike 18:3 možda i više, iz jednog je pao gol. Strijelac štoper Stakić koji je prije par dana postao otac (kad ide onda ide sve hehehe). Ponovo jedna diskutabilna situacija u šesnaestercu kada je oboren Kajkut ili Staja ne sjećam se. Travnik najmanje dvije dobre šanse i pred kraj meča slobodnjak nakon kojeg su se svi preselili u naš kazneni, velika gužva, loša reakcija odbrane, preglavali loptu na drugu stativu gdje je jedan igrač Travnika ostao sam ali zamalo kratak.

                      Dakle uprkos tolikim šansama umjesto da bude još koji gol mogli smo izvisiti u samom finišu. Otprilike i trener je zadovoljan pobjedom ali ove šanse im spočitava, jer je to baš veliki nedostatak koncentracije kad mašiš onolike zicere. Ali najvažnija je pobjeda nakon onih dešavanja i da su se vratili fudbalu.

                      Gledao sam i meč Rudara, apsolutne čestitke Baji oduvali su Slobodu i odigrali možda i meč sezone. Ako tako nastave, nema zime. Onakvo razbijanje domaćina ne sreće se često u BH ligi. A i drago mi je nekako zbog Baje, nije on loš trener ali teško je kod nas biti šef kad ti nakon prvog lošijeg rezultata pakuju kofere i onda se čovjek pogubi u svemu tome, ganja rezultata a to ide na uštrb ljepote igre. I ako ne dođe rez kao što nije došao, zna se
                      РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                      Comment


                      • Mogao je Olimpic jucer mirne duse i do 3 boda. Po meni najbolja ekipa koju sam gledao na Grbavici ove godine. Golman jako dobar,odlicno su se branili,a u napadu bili konkretni. Istrcali su par strasnih kontri i stvorili 2 100% prilike. Guso je bio na visini zadatka i sprijecio je jos vece iznenadjenje. Mi u prvom poluvremenu povezani,vrijedi izdvojiti samo 2 odlicna centarsuta malog Kvesica,koji izrasta u stvarno vrhunskog beka. Sigurno najbolji centarsut nekoga od igraca Zelje u proteklih par godina. Odbrana Olimpica je uspjela rascistiti te lopte ispred svog gola. A najbolju priliku je imao Adilovic,kada je udarac glavom prosao pored stative. U drugom poluvremenu Osim pravi rokadu Bekrica i Zebe. Zajko prelazi u sredinu a Samir na lijevu stranu i od tada smo zaigrali nesto bolje. Najbolju priliku je stvorio Zeba sam sebi stvorio. Isao je po sredini terena nekih 20tak metara,isao sam na 5 igraca Olimpica,sa par laznjaka uspio da se "useta" na nekih 20 metara od gola,namjestio se na sut i pogodio precku. U posljednjih 20tak minuta velika ofanziva Zelje,gdje se stvarno mogla vidjeti odlicna fizicka pripremljenost. Trcali su do samog kraja utakmice,bez stajanja,po natopljenom terenu. Uspjeli su stvoriti par sansi,ali nedovoljno da bi se na Grbavici slavio gol. Sve u svemu,realan rezultat. Moglo se pobjedili,ali i izgubiti. Itekako.

                        Igraci ispraceni pjesmom i aplauzom. Dali su sve od sebe da pobijede! Izuzetno pozitivna atmosfera na Grbavici,ili barem na Jugu

                        Osim sada ima,za nase uslove,odlicnu ekipu. Protekle 2 godine su se odlicni rezultati bazirali prije svega na odlicnoj fizickoj pripremljenosti i trci. Sada imamo i to,ali i imamo par odlicno tehnicki potkovanih igraca. Na Amaru je da ih nekako pokusa ukomponovati u narednih par utakmica,jer u ove dvoje na Grbavici nisam vidio neku ideju kako bi se timski ugrozio protivnicki gol. Sve se svodi na Zebu,te se od njega ocekuje da nesto sam napravi. Treba naci rjesenje za Bekrica,jer u ovih par utakmica nije ni blizu nivoa na kom je bio kada je otisao.

                        I sam je Amar izjavio da treba unijeti neke promjene,za sljedecu utakmicu. Izjavio je da mu je cudno kako nismo u mogucnosti od samog pocetka nametnuti svoj tempo,eventualno zabiti gol, i tako onemoguciti protivnike da na Grbavici igraju bunker. ZA ocekivati je furiozan pocetak utakmice sa Celikom,nesto bolju igru i naposlijetku golove

                        Comment


                        • Slijedeće 21. kolo je u srijedu 11.04.

                          11.04.2012. 16:00

                          Travnik: Travnik - Sloboda
                          Gradiška: Kozara - Sarajevo
                          Prijedor: Rudar - GOŠK
                          Trebinje: Leotar - Slavija
                          Sarajevo: Olimpic - Zvijezda

                          11.04.2012. 17:00

                          Mostar: Zrinjski - Borac

                          11.04.2012. 19:00

                          Sarajevo: Željezničar - Čelik
                          Široki Brijeg: Široki Brijeg - Velež
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Ako Sarajevo dobije Kozaru bice idealno za njih iz razoga sto bi u 2 uzastopna gostovanja izvukli 4 boda a to je ogromna stvar. Zeljo nebi trebao imati problema sa Celikom, a Zrinjski i Borac, volio bi da X tu bude.

                            Comment





                            • Evo izrezani najvažniji detalji
                              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                              Comment


                              • Nisam imao priliku gledati utakmicu, ali po novinskim izvjestajima i kratkom video izvjestaju nije se toliko promijenila igra Sarajeva. Napokon da Coma dobije priliku na svojoj poziciji i prema ovom sto sam citao bilo je to dosta zadovoljavajuce. Matija Matko od silne zelje da postigne gol postao tragicar jer nije dodao loptu Krpicu. Nadat se pobjedi u srijedu protiv Kozare koja bi nam dosta znacila.

                                Ko nije pogledao pregled 20. kola moze pogledati ovdje.
                                Last edited by danijelkr; 09-04-12, 20:06.

                                Comment

                                Working...
                                X