Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2010-11 - opste diskusije, vesti, spekulacije...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predlog Stern-a...

    http://aol.sportingnews.com/nba/stor...ard-salary-cap
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • [QUOTE=Branislav;494486]Definitivno, ali pre svega svoj deo kolaca hoce americka Vlada. S hodno Zakonu o "smanjenju plata i merama smanjenja javne potrosnje" zbog tzv. "ekonomske krize" na udar su dosli i bogati. Nije problem da vlasnici klubova plate igrace koliko ovi traze ali je problem sto ce tada poreznici da ih tako "izuju" da nece imati da izguraju ni pola sezone. Ako smanje plate uklopice se u Zakon i sacuvati klubove tj. biznis i moci ce da daju drzavi ono sto ona trazi u ovom trenutku.
      Igraci preteruju i traze nesto sto za vlasnike klubova ovoga trenutka nije nikako prihvatljivo.

      Svaka cast za ovaj post, ti si video "siru" sliku a ja "uzu"

      Nego ono sto mene interesuje je sledece, cuo sam da je tamo porez na plate 55% (ako je istina onda ih stvarno siju po usima) npr. ako je nekom igracu plata 10mil drzava uzima 5.5, e sad ostaje mogucnost da se igrac i klub dogovore tako da igrac dobije platu u punom iznosu a da klub (vlasnik) plati porez drzavi (sto znaci dodatni troskovi za vlasnika).

      Ako je tacno ovo za porez onda nije ni cudo sto vlasici kukaju s obzirom koje troskove imaju
      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

      Comment


      • Hvala T-Mac. ;)

        Naravno i igraci su svesni ovoga ali njih "zabole" za dazbine koje vlasnici klubova moraju da placaju. Oni hoce novi Kolektivni ugovor koji bi zastitio njihova prava i da budu placeni onoliko koliko smatraju da vredi njihov rad. Posto je to sada neprihvatljivo za vlasnike klubova (mnogi bi odmah mogli da stave "kljuc u bravu") sve vise se prica o mogucem Lock-Out-u.
        Po meni Lock-Out bi mozda bio i najbolje resenje. Igraci bi bili manje placeni ali bi im se smanjio broj utakmica i to je taj kompromis o kome pricaju. S druge strane vlasnici bi mogli finansijski da izguraju sezonu i da pokusaju da ostvare profit sto je njihov i jedini cilj.

        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
        sigpic
        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
        - 4xMVP -

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          Svaka cast za ovaj post, ti si video "siru" sliku a ja "uzu"

          Nego ono sto mene interesuje je sledece, cuo sam da je tamo porez na plate 55% (ako je istina onda ih stvarno siju po usima) npr. ako je nekom igracu plata 10mil drzava uzima 5.5, e sad ostaje mogucnost da se igrac i klub dogovore tako da igrac dobije platu u punom iznosu a da klub (vlasnik) plati porez drzavi (sto znaci dodatni troskovi za vlasnika).

          Ako je tacno ovo za porez onda nije ni cudo sto vlasici kukaju s obzirom koje troskove imaju
          Porez na plate igraca tj. spotrista u SAD-u varira od drzave do drzave. Znaci ne postoji savezni Zakon koji to regulise. Florida je recimo drzava sa najmanjom poreskom stopom i zato je veoma zahvalna kako za sportiste tako i za biznis uopste.
          Porezi jesu veliki i sto vise imas vise ti se i uzima. Americku Vladu interesuje da stabilizuje unutrasnje trziste i izvuce zemlju iz recesije. Mnogo ljudi je dobilo otkaze, mnogo je trenutno nezaposlenih, Obama je morao da progura Zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju... Ako hoce da rese probleme moraju da pokrenu proizvodnju koja ce biti profitabilna, da ojacaju $ i da srede situaciju na berzi. Za sve to im je potrebano jako mnogo novca, a taj novac prikupljaju dobrim delom od svojih gradjana. U ovom trenutku ne stede nikoga. Necu ni da spominjem troskove spoljne politike.
          E sad, igrac moze da se dogovori sa vlasnikom da mu ovaj plati porez na platu i da njemu ostane "cista lova". Medjutim, to bi vlasnika toliko kostalo da ne vidim svrhu takvog deal-a.

          LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
          sigpic
          RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
          - 4xMVP -

          Comment


          • Ako nekog interesuju plate NBA igraca i salary cap-ovi timova mozete naci na ovom sajtu http://hoopshype.com/salaries.htm

            Rashard Lewis 20.5 miliona
            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • Ja i dalje ne verujem kakav mu je ugovor dao bolesni Orlando, katastrofa...
              Ako nista, bar su uspeli da ga uvale... I to za coveka sa gotovo istom platom koji doprinosi verovatno i manje nego sto je Lewis to radio.
              Nema, Orlando je u zescem sranju, mislim da i njih mozemo da dodamo pored LA-a i Boston-a u red ekipa koje ce morati da prave ozbiljne promene ovog leta.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Originally posted by T-Mac View Post
                Ja i dalje ne verujem kakav mu je ugovor dao bolesni Orlando, katastrofa...
                Ako nista, bar su uspeli da ga uvale... I to za coveka sa gotovo istom platom koji doprinosi verovatno i manje nego sto je Lewis to radio.
                Nema, Orlando je u zescem sranju, mislim da i njih mozemo da dodamo pored LA-a i Boston-a u red ekipa koje ce morati da prave ozbiljne promene ovog leta.
                To i ja sada gledam, sta ce da rade ova prva 3-4 tima sa liste? A Stern predlaze 45 miliona SK. Ovi su u dubokim govnima!
                Pa cak i ako bude lock out-a i to skrati sezonu i troskove gazdama to je samo jednokratno resenje. Sta ce biti sa narednim sezonama?

                P.S. Trejdovali Lewis a dobili pucaca Arenasa sa ugovorom od 18 milki
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Originally posted by Ernesto View Post
                  Ako nekog interesuju plate NBA igraca i salary cap-ovi timova mozete naci na ovom sajtu http://hoopshype.com/salaries.htm

                  Rashard Lewis 20.5 miliona
                  E sada vidi prostu logiku. U ekonomskom stanju u kome se nalaze SAD-e trenutno, a koje nije ni malo sjajno, zamisli biznismena koji daje nekom prosecnom radniku 20.5 miliona $. Drzava jednostavno mora da reaguje. Znaci, ako si u stanju da njega platis toliko onda ces nama (Drzavi) dati... Kada se vlasnik (biznismen) sabere i oduzme onda on lepo uzme i kaze tom prosecnom, a i svim drugim radnicima, da ce mu plata biti umanjena inace ce morati da zatvori biznis, a radnik ce na ulicu.
                  Stern, svestan celokupne situacije, zato i odobrava igracima da idu u Evropu jer bi u suprotnom ostali "na ulici" ako ne dodje do kompromisa.

                  LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                  sigpic
                  RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                  - 4xMVP -

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    To i ja sada gledam, sta ce da rade ova prva 3-4 tima sa liste? A Stern predlaze 45 miliona SK. Ovi su u dubokim govnima!
                    Pa cak i ako bude lock out-a i to skrati sezonu i troskove gazdama to je samo jednokratno resenje. Sta ce biti sa narednim sezonama?

                    P.S. Trejdovali Lewis a dobili pucaca Arenasa sa ugovorom od 18 milki
                    Po meni i u narednim sezonama bi morao da se zadrzi isti trend jer ima tu jos jedna stvar koju nismo pomenuli, a to je da je NBA liga proslu sezonu poslovala negativno. Znaci nije bilo profita. Rashodi su bili veci od prihoda. Ako se i to doda na postojecu politiku americke Vlade onda nije tesko sabrati 2+2.

                    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                    sigpic
                    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                    - 4xMVP -

                    Comment


                    • Originally posted by Branislav View Post
                      Po meni i u narednim sezonama bi morao da se zadrzi isti trend jer ima tu jos jedna stvar koju nismo pomenuli, a to je da je NBA liga proslu sezonu poslovala negativno. Znaci nije bilo profita. Rashodi su bili veci od prihoda. Ako se i to doda na postojecu politiku americke Vlade onda nije tesko sabrati 2+2.
                      Nema veze nek` se ne igra, onda ce Kobe u Zvezdu

                      Hvala na ovim postovima!
                      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                      Comment


                      • Originally posted by Ernesto View Post
                        Nema veze nek` se ne igra, onda ce Kobe u Zvezdu

                        Hvala na ovim postovima!
                        Nista, zato smo ovde! ;)

                        A i smorih vise, a ustaje se jako rano jer mora da se radi. Laku noc.

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment


                        • Bane zajeban biznismen. Razumes se u pare.

                          Ma sportisti su toliko razmazeni, sa ciframa koje im daju, ali realno,fudbal,kosarka,nfl...... Sve sto treba jeste da pocnu da zive po kucama a ne vilama i da imaju ogromne bazene i sta god da ima padne na pamet, jasno je da zive dosta bolje, ali realno je preslo svaku meru. Valjda ce da se smiluju i da nadju neki kompromis, ili ce ovi zbog manjka miliona da odustanu i odu negde drugde i realno da propadne NBA, A i da svi odu u Evropu, pitanje je koliko bi u Evropi opet izdrzali da placaju astronomske cene za te igrace da bi igrali.

                          Comment


                          • Originally posted by Branislav View Post
                            Nista, zato smo ovde! ;)

                            A i smorih vise, a ustaje se jako rano jer mora da se radi. Laku noc.
                            Svaka cast na objasnjenjima

                            Comment


                            • Originally posted by Nikola_89 View Post
                              Bane zajeban biznismen. Razumes se u pare.

                              Ma sportisti su toliko razmazeni, sa ciframa koje im daju, ali realno,fudbal,kosarka,nfl...... Sve sto treba jeste da pocnu da zive po kucama a ne vilama i da imaju ogromne bazene i sta god da ima padne na pamet, jasno je da zive dosta bolje, ali realno je preslo svaku meru. Valjda ce da se smiluju i da nadju neki kompromis, ili ce ovi zbog manjka miliona da odustanu i odu negde drugde i realno da propadne NBA, A i da svi odu u Evropu, pitanje je koliko bi u Evropi opet izdrzali da placaju astronomske cene za te igrace da bi igrali.
                              Ma nesto malo pratim politiku i tako jos ponesto...

                              Ja se nadam da ce doci do kompromisa jer potpuni Lock-Out nece nikome doneti dobro. Prvo vlasnicima jer nece moci da ostvare projektovani profit za narednu sezonu, zatim Drzavi jer nece moci da inkasira milione $, Gradskim upravama u kojima se nalaze fransize koje takodje ubiraju velike prihode od klubova, igracima koji ce propustiti sezonu ili otici da igraju kosarku u Evropi gde nece biti ni adekvatno placeni niti ce igrati u svojoj klasi i na kraju nece biti zadovoljan ni onaj covek sto prodaje kokice na utakmicama! Znaci svi ce biti na gubitku.
                              Najbolje za sve je da nadju kompromisno resenje u vidu smanjenja plata i samim tim broja utakmica. Doci ce do "delimicnog" Lock-Out-a tj. sezona ce poceti nesto kasnije ali ce ipak biti odigrana.

                              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                              sigpic
                              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                              - 4xMVP -

                              Comment


                              • http://espn.go.com/blog/truehoopmiam...playoff-career

                                Comment

                                Working...
                                X