Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2010-11 - opste diskusije, vesti, spekulacije...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo jos malo vesti...

    LA zainteresovan za Adelman-a...

    http://sports.yahoo.com/nba/rumors/p...urn=nba-353509

    Philadelphia zeli da zadrzi Young-a i Hawes-a...

    http://sports.yahoo.com/nba/rumors/p...urn=nba-353195


    Pierce ce mozda od naredne godine biti sesti igrac Celtics-a...


    http://sports.yahoo.com/nba/rumors/p...urn=nba-353552
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Izgleda da Mike Brown-u jos nije zagarantovano mesto glavnog trenera Warriors-a s obzirom na to da je GS zakazao intervjue sa pomocnim trenerima Lakers-a Brian Shaw-om i Chuck Person-om...

      http://sports.espn.go.com/los-angele...ory?id=6540862

      Videcemo sta ce tu da se desi...

      Evo i nesto o potencijalnom trade-u Howard-a u Lakers-e

      http://espn.go.com/blog/los-angeles/...and-the-lakers

      Sto se ovog trade-a tice, mislim da postoje velike sanse da do njega dodje a evo i zasto.Prvo, Howard-u na kraju sledece sezone istice ugovor, a on gotovo sigurno nece hteti da ga produzi sa Orlandom tako da ce Magic morati da ga trade-uju ne bili ga izgubili za dzabe (bolje ista nego nista).Drugo, Lakers-i su mozda jedini tim u ligi koji bi imali s cime da trguju a to je Andrew Bynum (po mom misljenju najbolja petica lige posle Howard-a), a Orlando bi svakako trazio da dobiju sto kvalitetniju peticu ukoliko Dwight ode (inace poznato je da u NBA-u ovih dana postoji veliki nesostatak kvalitetnih "teskasa"), tako da je Andrew najbolje resenje za njih.Trece, poznato je da postoji na neki nacin "netrpeljivost"(ako tako mogu da kazem) izmedju Kobe-a i Andrew-a, naime upitan da li bi se odreko jednog broja suteva ne bili Bynum dobio vise lopti i suteva Kobe je odgovorio: "No,i am always gonna get my shots, and Andrew needs to fall in line"(u prevodu to znaci: "ja sam gazda, zna se ciji je ovo tim") a sve to propo toga sto je Bynum izjavio posle jedne od utakmica iz serije protiv Dallas-a, kada je rekao da u timu postoji "trust issues" odnosno nedostatak poverenja u saigrace sto je bila direkna proziva upucena Kobe-u. Znamo svi kako strada onaj ko se kaci sa Kobe-om (najbolje zna Shaq). Tako da je Bynum-ov odlazak je neminovan pre ili kasnije.

      E sad, druga je stvar ko ce sve biti ukljucen u ovaj trade, jer Orlando u svom timu ima mnogo igraca sa "stetnim" ugovorima (pre svih Arenas i Turkoglu) kojih ce hteti da se otarase a Lakers-i ce morati teskom mukom da se pored Bynum-a odreknu i verovatno Odom-a, cime bi izgubili visinu i dubinu (sto se klupe tice) koja ih je krasili predhodne 3-4 godine...bice ovog leta mnogo muka za Kupchak-a i Jerry Buss-a...
      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

      Comment


      • Koliko sam cuo pre par dana, na Dwight-ovoj shortlist-i su NY, NJ, Dallas i LA (ne nuzno ovim redom) i mislim da je najblizi Jersey-u ili LA-u.
        Ali, opet, koga jos mogu Lakers-i da ponude osim Bynum-a... Da ne zaboravimo da im skripi debelo i na poziciji plejmejkera, a Boga mi i na trojci jer je Artest ove sezone bio katastrofalan.
        Sto ti kazes, bice mnogo muka za Kupchak-a i Buss-a, videcemo na kakav potez ce se odluciti. Ne bi me cudilo da mozda pre Howard-a pokusaju da privole CP3-a u Lala land...
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • Verovatno bi dali uz Bynum-a i Odom-a cime bi kao sto sam rekao izgubili dubinu(klupu) a za uzvrat dobili bi oni jos neke igrace, mozda Turkoglu-a i nekog pleja gde bi bio ukljucen i treci tim u trade...ali ja stvarno ne vidim sta Dallas, NY i NJ imaju da ponude... jedino da cekaju da mu istekne ugovor pa tek onda da ga nekako privole da potpise...
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • @T-Mac

            Nisam preterano siguran kako ce se i u kojoj meri CP uklopiti u sistem Lakersa . Posebno jer je on igrac kome je lopta zaista potrebna, a barem 33% akcija LAL-a ide na Mambu, njegovu izolaciju, igru 1-1, post up itd .
            Ja bih pre isao na Dwighta, ali videcemo ...

            Comment


            • Slazem se, ali isto tako mislim da Kobe polako, ali sigurno ulazi u godine i da ce mu u sezonama koje slede trebati vise pomoci u backcourt-u...
              U svakom slucaju cemo videti, meni je period od prvog do petnaestog jula jako, jako zanimljiv, mnogo traceva, kombinacija, pregovora, bice ludo. Dve velike fransize ce verovatno praviti korenite promene - Boston i LA.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Boston je, po mom misljenju, svoje odradio . KG, Allen i Pierce su vec u poznim godinama, a praviti tim oko Ronda ( ) je nesto sto vecina timova ne bi zelela . Pacov bi bio ( ce biti ) sasvim, sasvim prosecan plej bez ove trojice .
                Koliko se ja secam, Rivers je trebao da okaci "trenerske smokinge" o klin krajem predhodne sezone, a sada je produzio ugovor . Sa njim na klupi nista nije nemoguce .

                Comment


                • Produzio bi i ti da su ti dali ugovor od 35 miliona...
                  Salu na stranu, kao sto sam vec postovao gore, pocinju price kako ce se tim graditi oko Green-a, Alien-a i debelog + naravno sto ugrabe u FA-u ili putem trejda, a da ce Pierce na klupu.


                  P.S. Jos se nisam smilovao da otvorim offseason temu, pa da pricamo o ovim stvarima, valjda cu sutra naci vremena...
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Uh kako bi im dobro lezao jedan mladi Michael Redd, odlican spot up shooter, dobar scorer, nesto nalik Pierce-u . Ali jbg. unistile ga povrede i godine .
                    Ili Gallo . I on je dobar suter, ali puca mu patka za odbranu .
                    Ili Richard Jefferson, KMart ... ne znam, uhvatio sam se za sutere .

                    Videcemo, celnici Celticsa zasigurno nece ostati skrstenih ruku .

                    Comment


                    • Ako si gledao sinoc OKC - Memphis, Danny Ainge je ustvari u onom trejdu za Perkins-a trazio Harden-a, a na kraju dobio Green-a, tako da je jasno da ce juriti mladog beka sutera u offseason-u.
                      Al' njima ce da duva na sve strane. Od onakve bolesno mocne centarske linije ostadose debeli i Krle, vec spomenusmo rupu u sutu, Ainge ce morati da cini cuda.
                      Mada nije iskljuceno i da ce dobrim scouting-om pogoditi nesto na draftu, kao sto je bio slucaj sa Alien-om kojeg su ocigledno draftovali sa druge planete...

                      Malo off, ima jedna sprdnja u vezi sa njim, kako se vratio na teren nakon one povrede. U svlacionici su mu amputirali ruku i odmah je nova izrasla.
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • Mozda i Krstica izgube.

                        http://www.mozzartsport.com/vesti/21...r-krsti%C4%87u

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment


                        • Harden bi u Keltima izrastao u odlicnog igraca . Doc bi ga uzeo pod svoje, smanjio mu ego, kao i osobinu da se bez razloga raspucava . Steta sto nije zavrsio u Masacusecu .
                          Inace, ko je otprilike najbolji suter sa ovogodisnjeg drafta, iskljucujuci Fradette-a koji je "paljevina" ?

                          I za Aliena .

                          Comment


                          • Ove godine bas slab izbor sutera, ali zato mnogo odlicnih plejmejkera koji mogu napraviti dosta.

                            Klay Thompson, Kyle Singler, mozda Tyler Honeycutt, stvarno nista posebno...
                            Seth bi bio mnogo dobro plasiran da je izasao na draft ove godine, a verovatno i Andre Dawkins, isto sa Duke-a.
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • Uf, gledao sam Curry-a, odlican suter, undersized, ali ima sanse on jos da poraste, mlad je .
                              Dakle, kako stvari sada stoje, petorka sledece sezone : Alien, West/Wafer, Green, Debelinho, Krstic .

                              Comment


                              • Klay Thompson je strasan suter, ima idealnu visinu 198cm, sjajne fizicke predispozicije i jos plus dolazi sa Washington State univerziteta koji je u top 10 kosarkaskih programa u Americi ali njegova velika mana je njegov veliki ego sto ce mnoge timova na draftu naterati da odustanu od njega, svojevremeno je uhvacen i optuzen za posedovanje marihuane. Sto se Kyle Singler-a tice, on je overrated igrac jos od srednjoskolskih dana neverovatno koliko je on sve ove godine bio forsiran od strane americkih medija (verovatno zato sto je belac), uopste mi se ne svidja. Igrac koji je ostavio najbolji utisak na mene ove godine je Nolan Smith, neverovato koliko je on napredovao kroz ove 4 godine na Duke-u kod coach K-a samo pogledaje njegove brojke i sve ce vam biti jasno. Inace zavrsio je Oak Hill Academy(broj 1 srednju skolu u Americi kroz koju je profiltriralo brdo bivsih i sadasnjih NBA igraca), on nije brz kao D-Rose ili snazan kao Lebron cak je i undersized ima samo 188cm(ipak mu fali jedno 10cm) ali ima neverovatnu radnu etiku (gotovo kao Kobe), cime ce nadohnaditi sve svoje nedostatke i isplivace na povrsinu i neverovatno je kako bi rekli amerikanci humbled. On ce biti najvece iznenadje u NBA-u sledece sezone...;)
                                Last edited by Ernesto; 15-05-11, 00:30.
                                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                                Comment

                                Working...
                                X