Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da pocnem od toga sto mislim da je normalnost jako precenjena. Sta znaci biti normalan, biti kao i drugi? Eno i nacisti bili svi isti, svima im bilo normalno da se kose Jevreji. Po meni isto se nabija na nos sta je normalno, samo sto su nekome institucije koje to nabijaju prihvatljivije. Mene ni bilo koga drugog homoseksualci ne ugrozavaju ni na kakav nacin, bar da ja vidim. E sad sto se nekom to ne svidja, ili smatra za nenormalno ili bolesno to je druga stvar, ali to nije osnov za izopstavanje, jedini pravi osnov za to je direktno ugrozavanje tudjih prava. Ne kazem ja nigde da je to preporucljivi nacin ponasanja (cak imam svoje rezerve) niti da treba biti promovisan, samo da nema potrebe da se neko prebija zato sto izgleda kao homo, ili da se sa onima koji saopste da jesu prekine svaka komunikacija, da budu diskriminisani kod zaposljavanja i sl.

    I da ovde zavrsimo, svako je izneo svoju stranu

    Originally posted by AK47 View Post
    Iskreno volio bih da cujem tvoj govor kad budes svome sinu objasnjavao kako se dva lika trpaju
    Jednostavno je, vole se. Teze cu da mu objasnim zasto se tuku.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Sone plasis nas ovim tekstovima. Daj sliku tvoje ribe da vidimo da li ima razloga za nas strah
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by NebojsaNS View Post
        Jednostavno je, vole se. Teze cu da mu objasnim zasto se tuku.
        I onda te on pita, "što ti isto tako nisi voleo nekog čiku nego baš mamu"
        Originally posted by Brajkula
        Veruj meni, radi kako hoćeš

        Brajkula, 2014. N.E

        Comment


        • Originally posted by colke995 View Post
          Sone plasis nas ovim tekstovima. Daj sliku tvoje ribe da vidimo da li ima razloga za nas strah
          Nemoj me tamo, vec 2 godine se mucim i sa njom i sa zivotom. Zapravo za 3 dana ce 2 godine, sad skontah Nema to veze sa mojom orijentacijom, nego prosto volim da izvodim svoje zakljucke bez svetonazora bilo koje religije/crkve, ideologije ili tradicije.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Što se njih tiče, nemam ništa protiv (mada mi nikad neće biti jasno da muškarac pored žena, može voliti muškarca), svako radi od svog života šta hoće. Fazon je u tome što mediji, političari svi dižu veliku frku oko njih i njihove šetnje, za koju stvarno ne vidim razloga. Šta oni hoće sa njom da dokažu? Po meni je to da hoćeš da se istakneš, da pokažeš da si neko i nešto. Tako samo stvaraju sebi veće probleme, jer ovo nije SAD, ovo je Balkan. Jednostavno, ne treba im davati toliku pažnju i smiriće se oni sa njihovim zahtjevima, biće ih manje (jer ovolika priča o njima je neka vrsta i reklame) i ono što je najvažnije, biće manje problema za policiju..
            http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
            Sve je rečeno...
            Majstor svoga posla...

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post
              Meni je ovo jako pohvalno i korak u napred. Ocekuje se da isto ucini i nekoliko NBA igraca u narednom periodu. Vreme je da se ovakva tabu tema resi normalnim razgovorom bez glupih homofobnih uskocica. Svaka cast na hrabrosti takodje, sigurno nije svejedno.
              A sto je pohvalno?
              Zasto bi neki tamo lik dosao i izjavio da je homoseksualac? Jel ti ides i izjavljujes u novine da si strejt?

              Koja je poenta?

              Prema njemu su svi bili normalni i svi su ga bas gotivili i pre nego sto je rekao da je homoseksualac. Ne vidim motiv.

              Comment


              • Neophodno je da bi se prestalo sa konstantnim guranjem teme pod tepih. Duga je prica, ali takvi ljudi su izopsteni od drustva. Potpuno see slazem, nadam se da jednog dana ovo nece biti vest. Samo sto je sada neophodno da bi se smanjila diskriminacija. To je sve u okviru sire price jer Supreme Court razmatra dozvoljavanje homoseksualnih brakova.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  Neophodno je da bi se prestalo sa konstantnim guranjem teme pod tepih. Duga je prica, ali takvi ljudi su izopsteni od drustva. Potpuno see slazem, nadam se da jednog dana ovo nece biti vest. Samo sto je sada neophodno da bi se smanjila diskriminacija. To je sve u okviru sire price jer Supreme Court razmatra dozvoljavanje homoseksualnih brakova.
                  Ne, nije neophodno. Evo on misli da je normalan covek (i ja se slazem sa tim), zasto bi sad (ako vec smatra da je normalan) morao to da saopstava.
                  Nece jebeni Jason Collins (covek dao 94 poena u svoj karijeri) da promeni nesto, niti treba da se menja. Oni ljudi imaju sva prava koja i treba da imaju, a dobro znas da negde imaju jos veca prava bas zato sto su to sto jesu.

                  To si sto si - ajde da kazemo da si se takav rodio. Sto sad moras da ides i da pricas o tome? Ti i ja ne idemo. A imamo ista prava kao Jason Collins.

                  Comment


                  • Pa mene i tebe ne nazivaju bolesnim potpuno bez razloga. Manja je opasnost da budemo pretuceni. Kada kazemo sa kime smo, prijatelji i familija nas nece izopstiti ili gledati cudno, kolege nas nece sikanirati, imamo vece sanse da se zaposlimo, mozemo da udjemo u brak sa onima koje volimo i da usvojimo decu. Dakle, nije bas ista situacija. Cak ni na papiru nije ista, a tek u praksi nije.

                    Ovaj lik je nebitan, on je simbol. Nista drugo.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Ne kazem, ima i neka druga strana medalje. Ali ja jednostavno pizdim kada je ova tema u pitanju jer znam koliko prava imaju u Beogradu recimo (ok nemaju prava na brak, big deal) i na decu (jbg, ima tu logike, sta god ti mislio). Oni ovde bukvalno gaze po mrtvima. Sada su homoseksualci i oni koji to zapravo nisu, valjda je u modi.
                      Moja poenta je da ako oni sebe smatraju normalnima i zele da ih ceo svet tako smatra onda treba da se i tako ponasaju.

                      Kada bih ti pricao neke stvari koje igrom slucaja znam, zgrozio bi se. Ali nije to za forum.

                      Comment


                      • Ma naravno, kompleksno je, ali bas zato zasluzuje povremenu pricu sa razmatranjem svih strana price, bez predrasuda. Tako se resavaju drustveni problemi, a ne tabuima i zatvaranjem ociju. A naravno da sam protiv iskoriscavanja te teme u bilo kom obliku i toga kako se ponasaju odredjene organizacije i ljudi koji se satro bore za ljudska prava.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Mozemo da odemo na b92 forum (valjda nije reklama, jbg logicno je da postoji ) i da pricamo o tome. Tamo se ne zna ko pije a ko placa

                          Comment


                          • Pratim povremeno, ali nemam strpljenja da se ukljucim. Samo mi to jos fali, dosta mi sto ovde pametujem
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Gledam Lakros na ESPN Ovo bi trebao biti sport :S
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Sve OK, samo recite mi- ko će sada smeti da igra leđima protiv ovog Kolinsa?

                                Comment

                                Working...
                                X