Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nesto se mislim, ko je u stanju da poveruje antivakserima, njemu ionako nema pomoci. Automatska kandidatura za Darvinovu nagradu. A onda ovi koji su izmedju pa valjda vagaju 'argumente', i ovo im prevagne, ni njima ne vredi mnogo titrati.
    Dovoljna je zavrsena osnovna skola za jedan jedini razlog za vakcinaciju. 1. Od milion ljudi koji dobiju virus, 200000 ce imati ozbiljne probleme, 10-30000 ce umreti. Plus, ugrozene su prakticno sve demografske kategorije.
    2. Na milion vakcina, deset ce imati vecu koagulaciju a jedan ce umreti (i neke bude da je bas od toga, premda to ne znamo).
    Dakle, ko smatra da je 10>200000, a da je 1>10000, slobodno neka prati vesti i vaga da li da se vakcinise. Zar ne bi sve vesti o posledicama virusa zadnjih godinu dana trebalo svakoga da nateraju da pojuri glavom bez obzira da se vakcinise. Pa nisu valjda oni ljudi od 70 godina sto su i pre poziva jurili u dom zdravlja/sajam i posle vakcine izlaze i vicu 'hvala Vucicu' slovesniji od urbane, energicne i 'slobodnomislece' omladine?
    U 21. veku kada imamo vise dostupnih izvora informacija nego ikad, ljudi koriste internet kao dete kad dobije cekic u ruke. Tras u TV, tras po posudju, tras po svojim prstima. Cekic je fantasticno koristan, ali dzabe kad su mu ga dali bez uputstva za upotrebu.
    Stvar je u poverenju. Ali ono je pogresno usmereno. Nije vazno verujes li Vucicu, evropskoj administraciji, komunistickom rezimu, Putinu...za vakcinaciju je jedino pitanje da li verujes virusu. Ali eto, zivimo u vreme kad ljudi iz mog okruzenja nece Fajzerovu vakcinu jer je to farmakomafija, ali gutaju razne druge lekove gde na kutiji pise 'Fajzer'. Go figure...


    Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Ne znam dali antivakseri su toliko protiv vakcine generalno, ili bas protiv ovu vakcinu, koja je izasla za godinu dana, u istom vremenu preko 4-5 razlicitih farmaceutskih kompanija u najkracem vremenu u istoriji vakcine? Verujem da je vise zbog toga.

      I ja sam bio skeptik, iako i dalje ne zelim da se vakcinisem, ali bicu primoran zbog putovanja ocigledno. A i nije losa statistika, ocigledno je efikasna, i sa najmanjem mogucem negativnih efekta. Na kracem periodu naravno. Ko zna kako ce telo reagirati nakon 3 godine recimo od primanje ove vakcine.

      Comment


      • Paster je odavno umro, a i tehnologija je napredovala u odnosu na 19. vek.

        Ono sto ne moze da se promeni je period testiranja, uz Pfizer ti daju papir na devet strana i na prvoj pise od cega se sastoji i da nije potpuno ispitana.

        Comment


        • Originally posted by Ser Gagi View Post
          Ne znam dali antivakseri su toliko protiv vakcine generalno, ili bas protiv ovu vakcinu, koja je izasla za godinu dana, u istom vremenu preko 4-5 razlicitih farmaceutskih kompanija u najkracem vremenu u istoriji vakcine? Verujem da je vise zbog toga.

          I ja sam bio skeptik, iako i dalje ne zelim da se vakcinisem, ali bicu primoran zbog putovanja ocigledno. A i nije losa statistika, ocigledno je efikasna, i sa najmanjem mogucem negativnih efekta. Na kracem periodu naravno. Ko zna kako ce telo reagirati nakon 3 godine recimo od primanje ove vakcine.
          o kojoj vakcini pišeš-AZ ili fajzeru?

          edit-za svaku ide pojasnjenje,mnogo znači običnom čoveku

          edit 2-neznam kako mi je nestao post
          Last edited by Beocca; 16-03-21, 11:12.
          Wizard

          Comment


          • Moja sestra primila kinesku vakcinu, dosli u firmu i pitali ko hoce
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ovako izgleda kada su mere prvo dugo vremena stroge i jake, a onda se vakcinise oko 60% populacije, za sada.


              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Constantin View Post
                Nesto se mislim, ko je u stanju da poveruje antivakserima, njemu ionako nema pomoci. Automatska kandidatura za Darvinovu nagradu. A onda ovi koji su izmedju pa valjda vagaju 'argumente', i ovo im prevagne, ni njima ne vredi mnogo titrati.
                Dovoljna je zavrsena osnovna skola za jedan jedini razlog za vakcinaciju. 1. Od milion ljudi koji dobiju virus, 200000 ce imati ozbiljne probleme, 10-30000 ce umreti. Plus, ugrozene su prakticno sve demografske kategorije.
                vRRRRRRRRRRRRlo plastican primer toga sto si napisao

                Wizard

                Comment


                • Da nije istina bilo bi mi smesno.

                  Spoiler
                  - Једе “домаће“ сухомеснате производе прављене од меса увезеног из Аргентине
                  - Пије кинеске чајеве за мршављење, чију је рекламу двапут видео на ТВ Палма плус
                  - Годинама гута лекове којима је истекао рок, „јер шта ће да му буде“
                  - На лице и остале делове тела утрљава креме које му је препоручио спонзор емисије Амиџи шоу
                  - У фебруару купује парадајз који има укус траве, узгајан у инкубатору
                  - Наочаре за вид купује на бувљој пијаци од Милета из Сланца.
                  - На хлеб маже паштете непознатог сировинског састава
                  - Деци сервира виршле које ни пси луталице неће
                  - Пије "Камагру" коју му продају с бандере
                  '- Уноси хектолитре кока-коле, чију формулу ни данас нико жив не зна
                  - Кичму намешта код костоломца из Врчина
                  - На пијаци купи шампон од коприве у боци од две литре па се с њим купа три године.
                  - Греје се на прерађено уље и старе тракторске гуме и удише најзагађенији ваздух у Европи.
                  - Тетовира га лик са "Купујем-продајем"
                  - Кад се разболи иде код бабе врачаре да му пребаје.
                  - Пуши три паклице цигарета дневно
                  - Ботокс убрзигава код Славице из салона

                  АЛИ да се вакцинише НЕЋЕ „јер вакцине нису довољно испитане“.
                  И не верује Светској здравственој организацији и Европској агенцији за лекове, "јер ће све да нас потрују“.

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Da nije istina bilo bi mi smesno.

                    Spoiler
                    - Једе “домаће“ сухомеснате производе прављене од меса увезеног из Аргентине
                    - Пије кинеске чајеве за мршављење, чију је рекламу двапут видео на ТВ Палма плус
                    - Годинама гута лекове којима је истекао рок, „јер шта ће да му буде“
                    - На лице и остале делове тела утрљава креме које му је препоручио спонзор емисије Амиџи шоу
                    - У фебруару купује парадајз који има укус траве, узгајан у инкубатору
                    - Наочаре за вид купује на бувљој пијаци од Милета из Сланца.
                    - На хлеб маже паштете непознатог сировинског састава
                    - Деци сервира виршле које ни пси луталице неће
                    - Пије "Камагру" коју му продају с бандере
                    '- Уноси хектолитре кока-коле, чију формулу ни данас нико жив не зна
                    - Кичму намешта код костоломца из Врчина
                    - На пијаци купи шампон од коприве у боци од две литре па се с њим купа три године.
                    - Греје се на прерађено уље и старе тракторске гуме и удише најзагађенији ваздух у Европи.
                    - Тетовира га лик са "Купујем-продајем"
                    - Кад се разболи иде код бабе врачаре да му пребаје.
                    - Пуши три паклице цигарета дневно
                    - Ботокс убрзигава код Славице из салона

                    АЛИ да се вакцинише НЕЋЕ „јер вакцине нису довољно испитане“.
                    И не верује Светској здравственој организацији и Европској агенцији за лекове, "јер ће све да нас потрују“.
                    I sve to ne demantuje da vakcina nije ispitana, i da su je napravili za jednu godinu.

                    Comment


                    • Čemu ovolika kampanja protiv ljudi koje neće da se vakcinisu?

                      Ko hoće, slobodno i onda ste mirni... šta vas briga za osobe koje neće, vi ste sigurni.


                      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                        Čemu ovolika kampanja protiv ljudi koje neće da se vakcinisu?

                        Ko hoće, slobodno i onda ste mirni... šta vas briga za osobe koje neće, vi ste sigurni.


                        Gesendet von iPhone mit Tapatalk
                        Nijedna od dve napisane recenice nisu tacne.

                        Comment


                        • Olja ovi tvoji Djavoli svi antivakseri, izgleda ti je vreme da pocnes za Liverpul da navijas.

                          Bitno je da se svi vakcinisu, kako virus ne bi imao vise prostora da menja svoj oblik i mutira u nesto za sta nece biti zastite. Mislim ono ovo je moje logicko razmisljanje, nemam pojma. Ili to ili hoce Bill Gates da smanji populaciju pa bi malo da nas poubijaju vakcinama, zakaj da ne.

                          Sent from my motorola one action using Tapatalk
                          Last edited by Brian McShtull; 16-03-21, 21:40.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by Brian McShtull View Post
                            Olja ovi tviju Djavoli svi antivakseri, izgleda ti je vreme da pocnes za Liverpul da navijas.

                            Bitno je da se svi vakcinisu, kako virus ne bi imao vise prostora da menja svoj oblik i mutira u nesto za sta nece biti zastite. Mislim ono ovo je moje logicko razmisljanje, nemam pojma. Ili to ili hoce Bill Gates da smanji populaciju pa bi malo da nas poubijaju vakcinama, zakaj da ne.

                            Sent from my motorola one action using Tapatalk
                            Ma nemoj toliko logicno da razmisljas

                            Pre neki dan stavim vest da preti epidemija morbila zato sto se deca ne vakcinisu u dovoljnom procentu, ali neki i dalje ne kapiraju kako sve to funkcionise
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                              Čemu ovolika kampanja protiv ljudi koje neće da se vakcinisu?

                              Ko hoće, slobodno i onda ste mirni... šta vas briga za osobe koje neće, vi ste sigurni.


                              Gesendet von iPhone mit Tapatalk
                              Uffff ovo ne samo da je vrlo pogresno, vec i veoma opasno.
                              Svima puna usta nekih prava izbora i misljenja, a elementarne stvari se ne znaju. Ne valja nikako.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                I sve to ne demantuje da vakcina nije ispitana, i da su je napravili za jednu godinu.
                                Svaki tehnoloski napredak je prihvatiljiv, ali da medicina napreduje i da se sada neke stvari rade mnogo brze je neprihvatljivo?

                                Comment

                                Working...
                                X