Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gomila nesklada View Post
    Bukvalno postavim da/ne pitanje, i nisi u stanju da osgovoris.

    Sta znaci 'ogroman procenat'? Koji je to broj, ili pricas napamet pa ogroman da zvuci kao da znas o cemu pricas.

    To je problem, sto se tripujes da nesto znas i da mozes da solis drugima pamet, a ustvari blage veze nemas o cemu pricas. Kao i vecina, medju kojima sam i ja, ali se ne pravim pametan, postenije je.
    o,odgovorio sam ja vrlo konkretno,i da,znam o cemu pricam,a cini mi se i da znam kome pricam,pa mogu ja ovde bistriti sta hocu,tebi je "odvratno"

    ipak, jos jednom-svojim nevakcinisanjem mozes zaraziti druge pa i decu.
    Wizard

    Comment


    • Vi imate iskustva u razvoju Vakcina, o pa ja se izvinjavam. Moje postovanje.

      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • sarkazam je i dalje najptizemniji oblik diskusije,jer se bezi upravo od diskusije
        Wizard

        Comment


        • Originally posted by Brian McShtull View Post
          Vi imate iskustva u razvoju Vakcina, o pa ja se izvinjavam. Moje postovanje.

          Sent from my motorola one action using Tapatalk
          Ne budi glup, nemoguce da si to zakljucio.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Ako obojica nemamo pojma, koga cemo poslusati?

            Ja imam samo jedno resenje, da poslusam onoga koji se bavi time 20/30godina. Ti ako imas bolje daj predlog da cujem.

            Sent from my motorola one action using Tapatalk
            Last edited by Brian McShtull; 16-03-21, 23:35.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Korona virus

              Originally posted by Beocca View Post
              za lecenje nije receno tebi,nego nekom liku PUSJO,koji je pominjao zvanicnu medicinu,ne znam kako si se ti tako savestan pronasao tu...

              nista ti nisi smestio u drugu situaciju,samo si pojacao spin
              Nema veze kome si to rekao, prosto smatram da je to razmišljanje vrlo pogrešno.

              Da ako se nisam vakcinisao, a zarazim se... nemam pravo da medicinsku negu i lečenje?

              Kako nisam... svesno neću da se vakcinisem, zarazim se, ne treba niko da me leci po tvom razmišljanju.

              Pušač svesno pusi godinama, dobije rak pluća, nema pravo na lečenje jer je znao šta radi sebi i kakav ishod može da ima dugogodišnje pušenje.

              Dakle dođe mu na isto.

              I dalje mi ne odgovori za dete iz tvog okruženja...

              Gesendet von iPhone mit Tapatalk
              Last edited by Sir Giggsy; 16-03-21, 23:40.

              Comment


              • Originally posted by Brian McShtull View Post
                Ako obojica nemamo pojma, koga cemo poslusati?

                Ja imam samo jedno resenje, da poslusam onoga koji se bavi time 20/30godina. Ti ako imas bolje daj predlog da cujem.

                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                U nauci pa logično i u medicini se stalno otkrivaju nove stvari. Istine koje su važile pre 100 godina danas više ne važe.

                Nije nemoguće da ove sad knjige iz kojih uče današnji lekari za 30-40 godina budu prevaziđene.

                Comment


                • Originally posted by Brian McShtull View Post
                  Ako obojica nemamo pojma, koga cemo poslusati?

                  Ja imam samo jedno resenje, da poslusam onoga koji se bavi time 20/30godina. Ti ako imas bolje daj predlog da cujem.

                  Sent from my motorola one action using Tapatalk
                  Nemam, ja se slazem sa tobom, majku sam savetovao da se vakcinise, i ona je to vec zavrsila. Ukljucio sam se u raspravu da bih kazao da to sto se ja nisam vakcinisao me ne svrstava u grupu glupih koji pogledaju par klipova i misle da sve znaju ili gde si nas vec svrstao. Niti ugrozavam bilo koga milimetar vise nego sto ti to radis, ako vec prihvatamo tu retoriku.
                  Last edited by mark !t zer0; 16-03-21, 23:48.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • @Brian McShtull imas pravo na lecenje i ne treba da se hvatas samo za cigare,mozes i za padove i ostalo,ali ne mozes mi imputirati nesto sto ne mislim i sto je receno u kontekstu koju omalovazava upravo te tvoje prijatelje lekare (premda sad vec pocinjem da sumnjam da li je istina to sto pises)

                    nisu bili vakcinisani koliko znam,prijavljeni su bili

                    i aj se saberi i oduzmi,sa gomilom bar znam o cemu se ne slazem
                    Last edited by Beocca; 16-03-21, 23:48.
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by Beocca View Post
                      @Brian McShtull imas pravo na lecenje i ne treba da se hvatas samo za cigare,mozes i za padove i ostalo,ali ne mozes mi imputirati nesto sto ne mislim i sto je receno u kontekstu koju omalovazava upravo te tvoje prijatelje lekare (premda sad vec pocinjem da sumnjam da li je istina to sto pises)

                      nisu bili vakcinisani koliko znam,prijavljeni su bili

                      i aj se saberi i oduzmi,sa gomilom bar znam o cemu se ne slazem
                      Mislim da si mene zamenio sa Brian McShtull, tj obratio si se nekako obojici.

                      Cigare sam naveo samo kao prvi primer koji mi je pao na pamet jer se delimično svodi na isto, obrazložio sam i zašto se svodi na isto.

                      Sto se deteta tiče, ako su roditelji u pitanju, razumem ali npr neka bliza/dalja rodbina ako je bila u kontaktu sa njima dok se nisu vakcinisali... da li njih isto smatraš neodgovornima i opasnim po zdravlje deteta?

                      Ovo sada samo hipotetički jer ne možemo utvrditi na koji se način dete tačno zarazilo tj od koga. Odnosno barem ja ne znam, ti možda i znaš.


                      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by gomila nesklada View Post
                        Nemam, ja se slazem sa tobom, majku sam savetovao da se vakcinise, i ona je to vec zavrsila. Ukljucio sam se u raspravu da bih kazao da to sto se ja nisam vakcinisao me ne svrstava u grupu glupih koji pogledaju par klipova i misle da sve znaju ili gde si nas vec svrstao. Niti ugrozavam bilo koga milimetar vise nego sto ti to radis, ako vec prihvatamo tu retoriku.
                        Ja nisam nikoga licno precizirao, to je bilo uopsteno za antivaksere, ako sebe time smatras onda to sto sam napisao stoji. Pa objasnjeno ti je vise puta na koji nacin potencijalno ugrozavas.

                        Kad dodje antivakser ovde i pokaze diplomu i pokaze neka svoja strucna istrazivanja, ja cu reci svaka cast skidam kapu. Ti imas pravo da budes antivakser, ovako ne vidim na osnovu cega neko dodje do toga da bude antivakser a nema pojma. Nazalost cu morati da upotrebljavam izraze koji nisu prijatni, ali nije ni meni prijatno ovo sto vi pisete, prosto bi svakog normalnog coveka koji voli zivot ovo sto se pise ovde moralo da zabrine.

                        @goku

                        Normalno pa u vecini profesija ljudi moraju da uce nonstop. Ne kontam sta si hteo reci?


                        Sent from my motorola one action using Tapatalk
                        Last edited by Brian McShtull; 17-03-21, 00:06.
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                          Mislim da si mene zamenio sa Brian McShtull, tj obratio si se nekako obojici.

                          Cigare sam naveo samo kao prvi primer koji mi je pao na pamet jer se delimično svodi na isto, obrazložio sam i zašto se svodi na isto.

                          Sto se deteta tiče, ako su roditelji u pitanju, razumem ali npr neka bliza/dalja rodbina ako je bila u kontaktu sa njima dok se nisu vakcinisali... da li njih isto smatraš neodgovornima i opasnim po zdravlje deteta?

                          Ovo sada samo hipotetički jer ne možemo utvrditi na koji se način dete tačno zarazilo tj od koga. Odnosno barem ja ne znam, ti možda i znaš.


                          Gesendet von iPhone mit Tapatalk
                          mozemo-od oca.bio je na poslu i tamo imaju senzore za TT i kad je isao u WC je zapistalo da ima visoku temperaturu-prvo je on bio pozitivan

                          kako da ih smatram odgovornima,ljudi su se javili za vakcinu,jos nisu dobili poziv I SVE MI SE VISE GADI OVA KONVERZACIJA "a ti ,mislis " na neku konstataciju
                          Wizard

                          Comment


                          • Upotrebljavaj, mogu da zivim sa tim.

                            Nisam antivakser, ali nisam ni vakcinisan ove godine, ne znam da li postoji kod tebe ta kategorija. Ja sam zakljucio da ne. U prvom upisu pisem da ne treba biti tako iskljuciv, pogotovu oko stvari oko kojih ne znas, ali slaba vajda.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Originally posted by Beocca View Post
                              mozemo-od oca.bio je na poslu i tamo imaju senzore za TT i kad je isao u WC je zapistalo da ima visoku temperaturu-prvo je on bio pozitivan

                              kako da ih smatram odgovornima,ljudi su se javili za vakcinu,jos nisu dobili poziv I SVE MI SE VISE GADI OVA KONVERZACIJA "a ti ,mislis " na neku konstataciju
                              Jasno, otac je u pitanju i tu nema šta da se doda, ne može čovek da se izoluje od sopstvene dece.

                              Ali ja pričam npr o blizoj/daljoj rodbinu, kao npr tetka/ujak i slično koji ne žive sa tom decom.

                              Prijavili su se za vakcinu, ali i dalje ostvaruju kontakt sa tom istom decom. Jesu li oni neodgovorni i opasni po zdravlje dece?

                              To je bilo moje pitanje, ne znam zašto ti se gadi ova konverzacija? Dajem ti čist primer samo da vidim kakav je tvoj stav...


                              Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by gomila nesklada View Post
                                Upotrebljavaj, mogu da zivim sa tim.

                                Nisam antivakser, ali nisam ni vakcinisan ove godine, ne znam da li postoji kod tebe ta kategorija. Ja sam zakljucio da ne. U prvom upisu pisem da ne treba biti tako iskljuciv, pogotovu oko stvari oko kojih ne znas, ali slaba vajda.
                                Pa ja ne znam, ali propovedam stavove i misljenja nekoga ko se time bavi dugo i ko svaki dan radi na tome. Znaci ja ne iznosim svoje (ne)znanje o tome, vec samo prenosim, a cije znanje prenose antivakseri, da bi ih ja postovao i bio blag prema njima?


                                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X