Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Klasika, UK...mozete uci al ako se vakcinisete..necemo vas terati, ali morate jbga xD
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ženu juče vratili sa Sajma. Nisu hteli da je vakcinišu AZ-om. Pre dve nedelje se revakcinisala protiv tetanusa. Rekli joj da dođe za 10 dana.
      Ja danas dobio revakcinu Ruske. Za sad sve ok.

      Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

      Comment


      • Kud izbaksuzira sebe. Do malo pre nisam mogao da ustanem. Jeza neka drhtim ispod 10 jorgana.
        Bez temperature. Sad kad mi malo bolje uzeo da izmerim. Popio sam sad i brufen, ne spada.

        Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

        Comment


        • Ocekivano je da bude burnija reakcija posle 2.doze, posle svake vakcine, najvise drzi 2-3 dana
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Javljaju se trombovi ljudima koji su primili Astra Zeneka vakcinu? U nekim zemljama je ista povučena.

            U VB je preko 20 miliona dobilo AZ i nije se ništa neželjeno desilo. A Britanija se polako pokreće i kreće u kakvu - takvu normalu. U Britanskom carstvu je bilo samo tri slučaja tromba sinusnih vena, a to se dešava, tj. može se desiti kod svake vakcine, ne samo protiv Kovida. Svaka nosi rizik. I penicilin je lek i leči mnoge bolesti, pa je za neke ljude smrtonostan zbog alergije na isti.

            Polovina građana Izraela je primila AZ i polako se otključavaju iz strogog karantina.

            Kaže mi drugar koji živi kod Merkelove u Nemačkoj da je Nemci nisu hteli povući ali su nakon 10 sumnjivih slučaja gde su, uglavnom osobe između 20-50 godina, nakon vakcinacije (do 4 dana nakon...) imali trombozu.

            A u Dojčlandu je Astra Zeneku vakcinisano 1,6 miliona ljudi.

            Svuda je struka podeljena po pitanju ove vakcine.

            Ti budi sad pametan pa vidi šta ti je najbolje činiti.

            Mislim da jedno vreme neću primiti ništa od tih sranja.

            Comment


            • Nemojte da pijete brufen kad imate T vezanu za ovu posast, vec paracetamol. Brufen je dokazano nesto kontraidikovan jos na pocetku pandemije.

              A kako nam ova vlast nekako stalno vuce i tezi pricama, spomenicima i sl iz srednjeg veka i da pre njih nista nismo imali, nista nismo znali, evo jos jednog vracanja unazad krupnim koracima.
              A nije za zezanje uopste.
              #morbili

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • [emoji40]

                Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Korona virus

                  Virus (year identified) -Fatality rate
                  Marburg (1967) - 80%
                  Nipah (1998) - 77.6%
                  Hendra (1994) - 57%
                  H5N1 Bird Flu (1997) - 52.8%
                  Ebola* (1976) - 40.4%
                  H7N9 Bird Flu (2013) - 39.3%
                  MERS***(2012) - 34.4%
                  SARS (2002) - 9.6%
                  2019-nCoV* (2020) - 2.2%
                  H1N1** (2009) - 0.02%


                  EDIT: Izvor - https://www.statista.com/statistics/...last-50-years/

                  Detaljni izvor očigledno nije moguće proveriti na stranici ukoliko nisi registrovan.

                  Gesendet von iPhone mit Tapatalk
                  Last edited by Sir Giggsy; 21-03-21, 00:04.

                  Comment


                  • Odakle ti ovi podaci, daj izvor.

                    Onako blic pregledom, ovo prvo nisu pandemije, vec uglavnom epidemije, i da se zadrzim na ovom prvom Marburskom virusu.
                    Te 1967. zabelezeni su prvi slucajevi u Nemackoj (gradu Marburgu, otud i naziv), Beogradu i Frankfurtu, od zelenih majmuna iz Afrinke uvezenih za lab.ispitivanja. Kod nas su dva dr bila zarazena i oba prezivela, u nemackim gradovima je bilo umrlih, ali smrtmost nije bila 80% kako si stavio, vec 25%. U kasnijim nekim zarazama i epidemijama uglavnom po Africi oko 2.000 godine u DrKongo i Angoli bila je 80, odmosno 90% smrtnost. O ovome je dosta pricala i nas virusolog Ana Gligic koja je puno radila na tom virusu svojevremeno.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ide gas. Broj hospitalizovanih za 4 dana skocio za preko 1000, u nedelju bilo 5531, sada ih je 6577.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • A mere se popuštaju jer tako kaže doktor svih doktora, veliki manitu i štrumf, šakom i bradom gosn Aleksandar Veliki...

                        Bolnički kapaciteti ozbiljno uzdrmani ali to nije znak za uzbunu niti zatvaranje građanstva.

                        Comment


                        • Molim vas da mi neko od novosadjana nabroji onako ekspresno korona mere u gradu, da li su baš svi ugostiteljski objekti zatvoreni (čak i bašte), da li ste preko vikenda u lokdaunu, ili noću od koliko do koliko sati, da li postoji ograničenje okupljanja na otvorenom, pliz i da li normalno radi gradski prevoz i taksi služba.
                          Hvala
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Radi gradski prevoz i taxi udruženja.

                            U nikakvom nismo lokdaunu niti se nešto specijalno mere poštuju. Dok je bilo na snazi ovih par dana "zatvora" mnogi kafići su krišom radili. Ulazilo se u njih ko u katakombe.

                            Ja sam na poslu na kvarno radio i izdavao robu.

                            Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Larisa View Post
                              Molim vas da mi neko od novosadjana nabroji onako ekspresno korona mere u gradu, da li su baš svi ugostiteljski objekti zatvoreni (čak i bašte), da li ste preko vikenda u lokdaunu, ili noću od koliko do koliko sati, da li postoji ograničenje okupljanja na otvorenom, pliz i da li normalno radi gradski prevoz i taksi služba.
                              Hvala
                              Gradonacelnikov kafic radi, to nema da se zatvori.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Ma kakve mere..samo kafici ne rade..tj na salter...ostalonormalno..cak i sauna radi :-)
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X