Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teška je to dilema, s jedne strane imaš sasvim izvesnu finansijsku krizu ako ne radi privreda s druge strane sasvim neizvesne posledice od bolesti o kojoj se i dalje ne zna dovoljno.
    Ako SNS donese dve oprečne odluke onda zdrava logika nalaže da ne mogu obe biti ispravne, kao što ne mogu biti obe pogrešne.
    A odluke su u skladu sa situacijom donose ih i ostale države.
    Na primer, ako SNS/Vučić obezbedi vakcine da li ih nećete primiti samo zato što je on to uradio?
    Neke stvari su iznad političkih i ideoloških razlika i rade ih svi.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Sa nekog foruma:

      WHO's on first?





      Ali zar nije vec vise puta receno da to tako ne funkcionise? Ako covek hoce da se ponasa kao ostrvo, onda treba da zivi na ostrvu, po mogucstvu pustom. Nisu cak ni vazne etikete, da li je neko 'Antivakser'. Vazne su posledice. Mita nece, pera se plasi, zika ceka da prodje deset godina jerbo mu se cini da ipak to jos malo treba da se odradi. Niko ne ceka kad izadje brzi telefon ili auto.

      A sta su posledice? Mita se nije vakcinisao jer ceka. Ali Mita ne ceka da ide medju ljude. Mita bez vakcine ide medju ljude, malo se duze zadrzi u autobusu i primi x kolicinu virusa. Posto nema zastitu, virus se mnozi i mnozi, a Mita sve ugrozeniji i sve zarazniji. Mita tako sidje iz autobusa i ode na radno mesto, a Mitina koleginica Ceca zbog alergije ne sme da primi vakcinu. Ona je mlada, ali njeni roditelji su stariji i imaju takodje alergije (valjda im nasledno). Ona od Mite primi x + pet dana kolicine virusa i salje dalje po kuci. Matori se zaraze pa na respirator. Jedan pretekne, drugi manjka. I tako je Mita posredno ugrozio Cecinu mamu i tatu, a Cecina mama nije izdrzala taj virus. I tako u krug, u krug.

      A iza horizonta se pomalja nova mutacija zahvaljujuci tome sto milioni Mita (Mitoa?) cekaju da se vakcina ipak jos malo proveri, pa da se ispita sastav i tako to. A nova mutacija, Mitin soj, ugrozava i mlade. Ceca koja se nije u prvom mahu razbolela, sada jeste, jer se virus mnogo brze razmnozava, pa je i ona zaglavila na respiratoru. Medjutim, i njen mali iz gimnazije je sada ugrozen, tako da je i on u bolnici. Sojevi se mnoze, a Mita ceka li ceka. Oni koji su vec vakcinisani su sada ponovo ugrozeni zbog tih sojeva, jer virus trazi evolutivne prednosti i tezi da opstane. Prolaze meseci. Sada vakcina vise ne radi tako dobro i proizvodjaci moraju da prave nove varijante vakcine. Oni ih prave, ali se nevakcinisani sada jos vise plase, jer tek TO nije testirano. I tako, baba za dedu, deda za repu i iscupase repu.

      Ili, da parafraziram onu staru pricicu: Virus je prvo dosao po starije. Nije me bilo briga jer ja nisam star. Onda je dosao po lekare. Nije me bilo briga jer ja nisam lekar. Onda je virus dosao po siromasne i bolesne. Nisam se puno brinuo, jer ja nisam ni siromasan ni bolestan...
      Znate vec kuda to vodi. Na kraju virus dosao i po Mitu.

      Karikiram, ali mnogo manje nego Mita koji misli da je njegova vakcinacija njegova stvar. Bilo bi lepo da je tako, ali nije.
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Originally posted by MareLFC View Post
        Ima itekako, smanjuje se budete i zbog toga se puni naglim povećanjem cena, kažnjavanjem u saobraćaju itd. A, ljudi su ma ivici egzistencije.

        Mora da se napravi balans neki. Ako si bolestan nemoj ići napolje, budi u samoizolaciji, nema potrebe zatvarati zdrave ljude.

        Busby, gledaš samo iz jednog ugla. Zamisli sebe da Držiš kafić/kafanu ili da radiš u istim i ostaneš bez posla i prihoda kako bi se osećao?
        Ne mogu fabrike da rade sa preko 2000 ljudi ili koliko već nebitno, a da ne rade kafići i kafane, nema logike, glupo je.
        Korona direktno utiče na moj posao, ali mislim da razmišljam realno. Od oktobra u NL ne rade kafići, i normalno da mi je žao ljudi koji ostanu bez posla ali isto tako ne postoji zanimanje na koje ovo nije uticalo?
        sigpic
        "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

        Comment


        • Moj posao je utrostručio prodaju za vreme Korona virusa. Imao sam pregršt posla pre ove gungule, jbg gradilo se i krečilo od vajkada, al, za ovo stanje je posao procvetao do te mere da se gazda morao pojačati radnom snagom.

          Kad su nas zatvarali ko kerove mi nismo glavu dizali od posla. Za osam sati stignem jedva jesti i pišati, velika nužda već bila luksuz...

          Comment


          • Niko ne moze da me ubedi da ekonomija zavisi samo od kafana a sve ostalo manje-vise radi. Cene ovde su abmormalne u odnosu na mnogo razvijenije drzave, pogotovu hrane, gorivo najskuplje u regionu i stalno rastu, tako da ta logika u ovom, nasem slucaju ne radi nikada.

            Najbesmislenija vlast.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Uostalom zar ne serenda psiho da smo ekonomski tigar?? I zavismo od kafana?
              E do q!



              Spoiler
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Busby View Post
                I ostatak evrope je u krizi i kafići ne rade. Nemamo za zejtin ali imamo za piće?
                Ne mozes porediti zapadne zemlje koje su bogatije od nas. Oni to mogu priustiti
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Gledao sam juce dnevnik na rts i onaj kaze da u bolnicama zavrsavaju i vakcinisani ljudi jer nisu nosili maske i drzali distancu. Pa se ja pitam jel te vakcine rade?
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Jaooooo nemoj opeeet!!!!!
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Jaooooo nemoj opeeet!!!!!
                      Sta? Pa eno vrati snimak covek lepo rekao
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                        Ne mozes porediti zapadne zemlje koje su bogatije od nas. Oni to mogu priustiti
                        Pa zašto onda Holandija u ovoj i prošloj godini ima više socijalnih slučajeva nego ikad?

                        Uprošteno plata ti je 1200 eura (Uzeću za primer neku devojku koja radi u salonu lepote), država joj daje recimo 1000 eura za vreme korone, ona plati stan, troškove 800 eura, od čega će jesti jer onih 200 eura ne odlazi baš samo na topli obrok i prevoz kako to države predstave.

                        Malo mi previše precenjujemo zapadne zemlje iskreno, ja vidim a mogu i da dokumentujem da u ulici u kojoj je u Roterdamu bilo najviše restorana brze hrane skoro sve pozatvarano a pazi njima nije zabranjeno bilo da rade.
                        sigpic
                        "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                        Comment


                        • Koronavirus

                          9 novih slucajeva zaraze u Kini.

                          Comment


                          • Originally posted by limun View Post
                            9 novih slucajeva zaraze u Kini.
                            Pa sta je 9 nista.

                            Imali su i 10
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • "Opet jedno autenticno svedocenje koliko debila ima kod nas. Zlaja Bokun, hirurg, specijalista laparoskopske hirurgije, instruktor laparoskopske hirurgije (znaci uci druge kako se to radi), umesto da radi svoj posao i spasava ljudske zivote 10 meseci neprekidno dezura u crvenoj zoni svoje bolnice koja je pretvorena u kovid bolnicu, onda mali predah i sada su oper kovid bolnica kaze:

                              ”pre nego smo se opet zatvorili dolazi zenica da place sto ceka elektivnu operaciju zucke godinu dana a mi od godine 10 meseci samo kovid a to malo sto smo radili normalno smo radili samo hitne i karcinome. Usput je pitam da li se vakcinisala a ona "ne pada mi na pamet". E pa gospodjo, vi ne shvatate da ste indirektno upravo vi sami problem sto cekate operaciju godinu dana a zbog vas i vama slicnih cekacete jos dve godine barem. Ne kapiraju nista...”
                              Last edited by Constantin; 04-04-21, 09:13.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • 0LFiyTm.jpg

                                A "pojedinci" nek se lože i dalje....ne kaže narod džabe, dok ovaca ima, biće i vune...
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X