Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakav prljav veš o čemu ti govoriš?
    msm.,da znam sa kim/čim diskutujem
    Wizard

    Comment


    • Srbija je danas na 4. mestu po broju umrlih u Evropi. Ispred nas stoje Rusija, Rumunija i Ukrajina.
      Na vodećoj poziciji smo po broju umrlih u skladu sa brojnošću populacije.

      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Danas je 16.07.

        U poslednja 24 časa testirano je 9.183. Još 383 novozaraženih u Srbiji, preminulo 13 osoba. Na respiratorima se trenutno nalazi 177 pacijenata
        Moja greška. Bila mi je otvorena i stranica RTS-a, umesto sa nje da kopiram današnji izveštaj ja kopirao sa N1.

        Hvala na ispravci!

        Comment


        • Kisić Tepavčević: Srbija će među prvima imati vakcinu protiv koronavirusa

          Zamenica direktora Instituta Batut Darija Kisić Tepavčević izjavila je da su bezbednost i efikasnost na prvom mestu kada bude pronađena vakcina za koronavirus.

          Ona je rekla za RTS da je smanjenje broja zaraženih logičan sled događaja, pošto je primetno da se građani sada više pridržavaju propisanih mera.

          Prema njenim rečima, više od 150 različitih kompanija pokušava da napravi vakcinu, koja je "nešto što je najtraženije na čitavom svetskom tržištu".

          Srbija se, kako je rekla, od samog početka uključila u proces i vodi intenzivne komunikacije sa najeminentnijim proizvođačima.

          "I Srbija je uložila dva miliona evra u istraživanja, intenzivni pregovori se vode sa određenim firmama, to nas svrstava u red zemalja koje će među prvima imati vakcinu kad bude na tržištu. Postoje određene vakcine koje su u trećoj fazi kliničkog ispitivanja, ako bude pre svega bezbedna i efektivna, onda ćemo biti jedna od zemalja koje su prve u redu za vakcinu, jer od početka aktivno učestvujemo u svemu tome", naglasila je.

          Komentarišući izjavu predsednika italijanske regije Veneto da je virus u Srbiji jači nego drugde, Darija Kisić Tepavčević kaže da takva vrsta izjava nije zasnovana ni na kakvim naučnim dokazima.

          "Nije nepoznanica da se virus u izvesnoj meri menja svaki put kad se replicira, ali većina tih mutacija nema nikakvog značaja. Donošenje zaključaka na osnovu serije slučaja nije prihvatljivo u medicini i mora da se radi opsežnije istraživanje", navodi ona.

          Kisić je rekla da nije reč o zvaničnim istraživanjima sa naučnom metodologijom.
          Kod nas virus najjaci? Aj barem smo u necemu najjaci...
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Kisela se sprema za ministarku
            Wizard

            Comment


            • Kazu da nece biti ona, nego onaj Vojvodjanin, ne mogu da setim kako se zove
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Dali smo 2m i dace nam prvi vakcinu. Hahahahaha...ma idi bre...

                Jos jace, ne moze Italija da kaze da je kod nas jaci posto mora da se vrati jos par puta da bi se to reklo...hahaha...

                Slusah Brnabicku danas, jbte ona nas je predstavljala 4g u svetu...obozavaju nas svi garant...bukvalno teletabis.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Kazu da nece biti ona, nego onaj Vojvodjanin, ne mogu da setim kako se zove
                  pa nisam rekao da ce biti,rekao sam da se sprema
                  Wizard

                  Comment


                  • RTS:

                    U poslednja 24 časa testirano je 9.910 osoba, a virus je registrovan kod još 392 osobe.

                    Preminulo je još 10 osoba, a od početka epidemije borbu sa kovidom 19 izgubile su 452 osobe.

                    Hospitalizovano je 4.716 ljudi, a na respiratorima su 184 pacijenta.

                    Comment


                    • kurir i kisela briljiraju

                      DR DARIJA OČITALA SVIMA KOJI NE NOSE MASKE

                      el rekla velikom sefu i sefici isto i gde je njoj bila maska svih onih dana pre?
                      Wizard

                      Comment


                      • RTS:

                        U poslednja 24 časa testirano je 7.648 osoba, a koronavirus je potvrđen kod njih 389.

                        Od posledica zaraze preminulo je još 9 ljudi.

                        Na respiratorima je 187 pacijenata.
                        Situacija je daleko ozbiljnija nego što je bila u martu i aprilu.

                        Comment


                        • Kakvi ste mi ljudi, jeste li zdravi? Jel se dobro hranite?
                          Gde mi je Olja?
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Kod mene je ok, niko od mojih najblizih nije pozitivan niti ima bilo kakve simptome
                            Ja od ponedeljka krecem na posao, naredne 2 nedelje idem bas u kancelariju i tu mi je najveci strah od prevoza. Ali ujutru necu da idem kad je spic, nego malo kasnije, popodne peske i to je to.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Kod mene gomila ljudi koji su ili bili pozitivni ili koji su još uvek ili koji se testiraju a imaju ozbiljne tegobe.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                                Kakvi ste mi ljudi, jeste li zdravi? Jel se dobro hranite?
                                Gde mi je Olja?
                                Ja je ispizdeo nesto, baš se iznervirala. Ne sećam se ni šta je bilo iskreno znam da sam joj nešto rekao, šta, da me ubiješ ne znam.

                                Čim je primila k srcu mora da sam ubo dobro, inače bi je bolelo uvo. Ali da mi staviš pištolj na čelo ne sećam se o čemu je bilo. Verovatno o koronki

                                Comment

                                Working...
                                X