Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tako će i biti. A narod nema osnovni smisao za logiku. Od mojih najbližih. Prazne tintare. Njima je logično da su zatvoreni kao životinje, a da se posle 4. maja (kad je umrla ona džukela) pušta sve u rad?

    Čekaj znači, kafiči i tererane više nisu opasni? Nema korone. Ili pederčina žvalava laže ove praznoglavce?

    Indigo, brate, veruj mi da mi ništa nije jasno. Toliko sam ljut da ne mogu rečima da opišem da ljudi sa kojima komuniciram, pola grama mozga nemaju.

    Tintare prazne, glupi ko kurac.

    Meni je jasno da se ukine policijski čas uz zabranu grupisanja i rastojanje, ali da ti opet puštaš teretane, kafiće, restorane, wtf
    Last edited by Cassius Clay; 19-04-20, 12:16.

    Comment


    • @Uros

      Opala mu snaga, kao svakoj epidemiji. Ne otvaras kad ide na gore putanja zaraze, nego prvo da uspori, pa krene da pada, zato apsolutni brojevi nisu toliko presudni. A one price o smaku sveta (koje si tacno naveo) je stvarno suvisno komentarisati. Ljudi mi (kao Srbija) trenutno imamo 1,5 ljudi koji su umrli od virusa na 100 000. Znaci nepuna 2 coveka na 100 000 ljudi, i od tih je vecina dotucena virusom. Do kraja nadam se i verujem da broj nece preci 3/100 000. To bi bilo otprilike jos ovoliko smrti do kraja epidemije, sto je realno, sa obzirom da kazu da je sve vise lakih slucajeva, i da smo pali na 6% u BG i Vojvodini.

      E sad zamisli koliko ljudi poznajes, ali ne ono sreo si jednom u zivotu, nego znas kakvo im je zdravlje, nesto o njihovom zivotu, neko za koga bi brzo saznao da je umro od korone, koliko ljudi po tim parametrima poznajes. Ne vise od par stotina. Onda izracunaj koliko ljudi zna nekog koga je virus dotukao, pritom moras da precrtas sve "iste ljude", npr. ti i tvoj otac znate dosta istih ljudi. I onda se dobija sira slika. Naravno svakom od nas moze da se desi da bas nekog iz okruzenja. Ja sam konkretno znao dvoje koji su imali (sto je skroz druga prica od umrli, a o tome pricam) (muz i zena) povrsno, od toga on bio na respiratoru, hvala Bogu oboje su sad bolje. Moglo je i ne daj Boze nekog blizeg da zadesi. To nikad ne znas, i subjektivno je uvek drugacije, kao sto onaj kaze za onog ko umre svejedno mu je kolika je smrtnost. Ali kada gledamo na bazi stanovnistva, sramotne su price bile o smaku sveta, ok karantin, drzava se odlucila za mere, nepoznanica virus, ja samo pricam o onom zaplasivanju ljudi nece biti dovoljna sva groblja, niko nece smeti ni u prodavnicu da progviri, bicemo kao Italija, Spanija, Wuhan zajedno pa x5. 300 000 mrtvih (ludilo mozga!!!!). Kad je uslo u gerontoloski centar 140 zarazenih, pricali kao 140 zrtava, sto je debilizam, to sto je visa smrtnost kod starijih, ne znaci da je 100% ili igde blizu tog broja, i njih se vecina izvuce, a kazu da deluje da ce tako biti i u Nisu.

      Inace Abbott poceo da otvara Texas, kad krene ekonomija i posao, moje misljenje je da ce se za par meseci pokazati, koliko su lose procene da se zivot nece vratiti u normalu do 2022. Sad koliko ljudi ce odmah dobiti posao nazad je drugo pitanje i kakve ce biti posledice u tom smislu. Npr. 30mil je u ovih par nedelja prijavilo nezaposlenost u USA, sto je apsolutni rekord.
      Last edited by colchonero; 19-04-20, 12:25.

      Comment


      • Ma čekaj druškane gde žuriš... Čekaj nove talase. Možemo i da se kladimo. Ne da ću napustiti forum, nego ću ti i novčano isplatiti ako ne bude više nijednog talasa u narednih 2, 2 i po godine.

        Ja ih očekujem još najmanje 3-4-5. Slobodno.

        Inače bio bih srećan da izgubim. Vrlo vrlo srećan. Ali ljudi gase biznise iz krupnijeg kapitala. Sigurno da više verujem njihovim insajd informacijama i tome koliko su obavešteni, nego tebi. Izvini.

        Znači ako se ne ponovi talas korone i zatvaranja u 2020,21,22... Pobedio si. Bićemo što se kaže svedoci vremena
        Last edited by Cassius Clay; 19-04-20, 12:27.

        Comment


        • Ma bice talasa, to je druga stvar, dok nema vakcine i/ili kolektivnog imuniteta. Ali sto vise ljudi je (bilo)zarazeno, to ce se teze siriti. Druga stvar mozda drugi talasi budu slabiji. Ali ne moze niko da me ubedi da je normalno svet stane recimo 3x u godinu dana, zbog dvoje ljudi na 100 000, a da milioni(desetine, stotine miliona) gube posao i idu u siromastvo, aj za prvi talas imali su stek, a sta ce posle, kada je i drzava ispoklanjala pare i nema prihode. Ja ti garantujem vise ovakvih (vise)mesecnih karantina nece biti po celom svetu, mozda u po nekim drzavama, gde ce da zatvore granice. Posebno posle testova na antitela, kada budu znali ko je preboleo i koliko je to ljudi, i drzave ce moci da prave taktiku bolje.
          Last edited by colchonero; 19-04-20, 12:33.

          Comment


          • Ma brate ja ne bih ništa ni zaustavljao da sam se ja pitao. Ali ne znam kako se došlo od apokalispse do otvaranja aerodroma, a u SAD ljudi kukaju po fb i uopšte nisu ovako optimistični.

            Hipotetički, ako ostane neki broj zaraženih u Evropi i SAD, i opet puste utakmice, kafiće, itd, koji je rezultat toga nego masovan broj zaraženih?

            Ako je to cilj, da bi se stekao imunitet, što se to odmah nije uradilo? Ovo totalno van zavere kad gledam, ne pije mi vodu uopšte.

            Comment


            • Vise je razloga, ako primetis Cuomo (NY guverner), Newsom (CA guverner), bili su prvi koji su trazili zatvaranje, treba nam zilion respiratora, iako im je ostalo viska, ali neka to jeste bio pametan potez. Trump se neckao i onda je opipao puls i gledao brojke i zatvorio, iako je prvo pokusao da podceni. Ali njih 3 npr. su jako snalazljivi politicari, Trump nije izabran sto je genijalac, nego sto zna da napipa puls svoje baze i tako i drzi tih 45% 4 godine, uz sve napade. Isto tako su i Cuomo i Newsom sada medju prvima najavili otvaranje (otvorice drugi pre, imaju neuporedivo manje slucajeva, ali ovi su se medju prvima obratili javnosti po tom pitanju i najavili to), Abbott, koji je dominantno uzeo Texas je vec poceo da otvara. Ti ljudi znaju kada dolazi do "tides are turning" momenta. Npr. nasa opozicija je ocajna u tome, nikada nisu materijalizovali nista u narodu, neznanjem ili namerom nebitno stvarno. Videces kod nas za par meseci, godina, kako ce se Nestorovicu zapamtiti ono "najsmesniji virus" (dok jos nismo imali slucajeve ili tek samo par), a ovo od pre 2 dana "vec smo pobedili virus" (kada imamo vise stotina) nece. Ne otvaramo samo mi, otvaraju polako mnogi, cim su se stekli i najmanji uslovi, zato sto znaju sta ce biti u narodu ako ekonomija skroz pukne, mnogi su i ovo jedva izdrzali. Vidis da se vec prica o 2021. i jakom skoku GDP, kao smirivanje na to sto ce ove biti jak pad. A pritom si upoznatiji sa virusom, imas vec neki % ljudi koji su ga prelezali, em znas sta je bitno u lecenju, koga najvise pogadja, itd.

              Tako da pusti sta neki pisu na FB, imas druge koji pisu drugacije, i njih pusti, veruj mi da predsednik i guverneri imaju bolje info od svih nas, i da su napravili racunicu.


              I naravno najbitniji razlog je faktor prenosenja virusa, koji je npr. u Nemackoj sada 0.8 a pre mesec dana bio je 2 i nesto.
              Last edited by colchonero; 19-04-20, 13:01.

              Comment


              • U poslednja 24 sata testirane su 2.673 osobe, a virus je potvrđen kod njih 324. Ukupno je zaraženo 6.318 ljudi, a od početka epidemije testirano je njih 36.701.
                Na respiratorima je 120 pacijenata, a od početka epidedmije izlečene su 753 osobe.
                Od posledica koronavirusa preminulo je još 5 osoba. Od početka epidemije život su izgubile 122 osobe.
                Od utorka se otvaraju zanatske radnje, Vučić rekao i kada počinju sa radom kafići

                https://www.rts.rs/page/stories/sr/s...otvaranje.html

                Comment


                • Jedino sto je sigurno jeste da rade ksko im se kaze. Verovatno su cekali kraj prvog maja, ali isto tako opasan je i Djurdjevdan.

                  Nama brojke za sad nisu u nekom padu, mada nije ni toliko arlamantno kako se prikazuje. Rumuni imaju tonu baustele bas u Italiji i brojevi su im korektni.

                  Ceka nas zanimljivo leto i jesen. Sta se desava ako ne bude izbora sa vladom? Jel prestaju da rade ili sta?
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Karamazov View Post
                    Hristos vaskrse!
                    Vaistinu vaskrese, dobri moj Karamazov!
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Svo lupetanje oko koronavirusa, koji niti je zarazan, a ni smrtan onoliko koliko se strahovalo je pokazalo samo koliko su naucnici daleko od realnosti i bez odgovornosti.

                        H1N1 je za godinu dana (2009-e) preko izmedju 60-80m ljudi zarazio u dva vala u Americi, pa se niko nije krio od virusa ispod kreveta.



                        Korona je zarazila u americi samo 755k do sada za 3-4 mjeseca...


                        Bolest koja najvise ubija ubjedljivo je stres, a stres prouzrokuju posljedice ekonomskih problema. Koliko ljudi ce da se ubije ili umre od srcanih problema, kancera ili drugih bolesti povezanih sa stresom? Vjerovatno milioni u narednih 3 godine.

                        Svakih 1% nezaposlenosti u Americi vuce 40k novih smrtnih slucajeva.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Dve su ovde bitne cifre. Broj hospitalizovanih i broj smrtnih slucajeva i oba su na strani korone vec sada. Ne razumem zasto ljudi ovde hoce da bace petaka medicinarima. SMestajni kapaciteti za pacijente su ograniceni.

                          I ako pogledas van SADa, vidis u siromasnijim zemljama(izmedju ostalog i kod nas) koliko je situacija dosta ozbiljnija. Kod nas ce neka nezvanicna statistika da bude 200-250 ljudi, a bez karantina to bi bilo preko 50000. Da strada 1% stanovnistva, to je velika tragedija.

                          Comment


                          • Kukala im majka, sta ona budala lupeta kakvo crno popustanje mera??
                            Frka, rejting down, izbori?
                            Lelee kakvo nam se ludilo sprema



                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Kakav je ovaj prvi grafik?
                              Jedan dan 0, drugi dan preko 800, nesto tu nije kako treba...
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Piše koji je izvor
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X