Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tata Mumi View Post
    Spoiler


    Mogao bi ga zgotiviti jer je Italijan i sad je presao u Milan, da je Englez pljuvao bi ga na sve strane. Godinama se on vec ceka da se uozbilji i da se pocne truditi. Ovo sto Balo radi van terena ali i na terenu je skroz antipaticno, bez imalo stila. Jbg, ja ne mogu biti ravnodusan prema nekome ko prima preko 100k sedmicno a onda izadje na teren ljut sto ga je trener gurnuo da igra. Nerijetko i smoren, nezainteresovan, pa i nesrecan sto mora trcati 90 minuta. Pobresito. Parkiranje auta na trotoar u fazonu "Imam pare pa cu ga parkirati i u lokal ako hocu." Da ne govorim da mu je tjelesna temperatura veca od IQ-a. Tevez je isto idiot, ali se dosad bezbroj puta dokazao kakav je majstor. Balo nije nista uradio, velika nula. Ali sve je u oku posmatraca.
    Da je Englez, jos napadac, ne bi imao sanse da postane dobar igrac, tako da ga ne bi bilo sanse da ga zgotivim.
    To sto radi van terena je njegova stvar.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
      Da je Englez, jos napadac, ne bi imao sanse da postane dobar igrac, tako da ga ne bi bilo sanse da ga zgotivim.
      To sto radi van terena je njegova stvar.
      Jako plitko znajuci da ti je Owen jedan od omiljenijih igraca ikada. Najjace je kad sam sebe poklopis, olaksas mi posao.

      A to znaci da bi ti bio ravnodusan prema njemu i kada bi silovao nekoga jer je i to njegova stvar. Da Ronaldo (koji je velemajstor onoga cime se bavi za razliku od pomenutog) radi sve ovo sto radi Balo, mogu zamisliti tvoju dozu mrznje. Ubija te pristrasnost Mambalo.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Jako plitko znajuci da ti je Owen jedan od omiljenijih igraca ikada. Najjace je kad sam sebe poklopis, olaksas mi posao.

        A to znaci da bi ti bio ravnodusan prema njemu i kada bi silovao nekoga jer je i to njegova stvar. Da Ronaldo (koji je velemajstor onoga cime se bavi za razliku od pomenutog) radi sve ovo sto radi Balo, mogu zamisliti tvoju dozu mrznje. Ubija te pristrasnost Mambalo.
        Pa ako je jedan od omiljenih ne znaci da je jedan od najboljih. Uvek postoji izuzetak.
        Ronaldo je psihic, niko ga ne pominje, on se sam ubaci i trazi paznju. On hoce da ga ljudi mrze, a Balo ne.
        sigpic

        Comment


        • Rekao si u fazonu da je nemoguce da Englez bude dobar napadac i ako to tebi Owen nije bio, onda si ti gledao Ruznu Beti a ne fudbal. Razumijem da mrzis Engleze ali to kod tebe prelazi sve granice, da ne kazem da je vrlo blizu kompleksa.

          Ronalda ljudi mrze jos iz mladjih dana, ne kontam zasto. Kako mu je uspjeh na svim poljima rastao, rasla je i mrznja hejtera. Sta god da on uradi, kakav god da rekord obori, hejteri ga osporavaju i onda im on udara kontru sto je skroz normalno. Podbada ih, ali ima apsolutno pravo da tako nesto radi jer im je svima vise puta zacepio usta tako sto izdominira najruznije moguce na terenu. E, a ovo da Balo ne pati od paznje je vic, al' realno los vic. Pa vidis mu na faci da je jadan dotucen kompleksom. Kad udje u utakmicu u ocajnom ritmu (a to je ucestalo) i svi mu pocnu zvizdati, pukne pod pritiskom, dobije crveni i onda navece napravi skandal da bi sutra mogao biti u novinama. Naravno, na terenu je nevidljiv.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by tata Mumi View Post
            Rekao si u fazonu da je nemoguce da Englez bude dobar napadac i ako to tebi Owen nije bio, onda si ti gledao Ruznu Beti a ne fudbal. Razumijem da mrzis Engleze ali to kod tebe prelazi sve granice, da ne kazem da je vrlo blizu kompleksa.

            Ronalda ljudi mrze jos iz mladjih dana, ne kontam zasto. Kako mu je uspjeh na svim poljima rastao, rasla je i mrznja hejtera. Sta god da on uradi, kakav god da rekord obori, hejteri ga osporavaju i onda im on udara kontru sto je skroz normalno. Podbada ih, ali ima apsolutno pravo da tako nesto radi jer im je svima vise puta zacepio usta tako sto izdominira najruznije moguce na terenu. E, a ovo da Balo ne pati od paznje je vic, al' realno los vic. Pa vidis mu na faci da je jadan dotucen kompleksom. Kad udje u utakmicu u ocajnom ritmu (a to je ucestalo) i svi mu pocnu zvizdati, pukne pod pritiskom, dobije crveni i onda navece napravi skandal da bi sutra mogao biti u novinama. Naravno, na terenu je nevidljiv.
            Ja ga ne osporavam zbog rekorda, on sebe poredi sa Bogom, mislim da nema dalje.
            Balo definitivno ne pati na taj nacin na koji pati Ronaldo. Blizi je, recimo, Denisu Rodmanu ili J.R. Smithu.

            Da, napisao sam bas to, ali sam takodje dodao i da uvek postoji izuzetak, sto je Owen u tom trenutku bio, mada je kratko trajao.
            I ti si sada pokrenuo pricu o Englezima, ne ja.
            Last edited by Black Mamba 24; 30-01-13, 12:53.
            sigpic

            Comment


            • Морам да се укључим у расправу, искрено сврби ме јаје за те Енглезе, тј. општепознато волим Италијанте, па бих морао ово да кажем, све на страну да ли један Енглез може бити нападач, нема смисла дискусија јер имамо једног Рунија који је звериште нпр., Овен се по мом мишљењу није потврдио јер је остало на томе "какав је то играч могао да буде", те одласком из Ливерпула из године у годину све је гори био, али да Енглези тренутно имају једну од лошијих генерација талената, имају и све ће им бити горе с обзиром на улаз ови финансијских моћника у њиховфудбал и с обзиром да се сви утркују ко ће више да плати неког играча ван, па тао не гледају ни најмање своју децу. Погледајмо ове У21 Енглезе, канал
              И да Енглези од Рунија немају нападача да искочи, ту се прича на ту тему завршава. Репрезентација ће им бити све гора и гора.

              Comment


              • Balo kao takav je potreban danasnjem robotizovanom fudbalu sto se mene tice, treba par takvih likova. E sad, to je moglo npr. prosle sezone kad je dao solidan broj golova, neke vrlo bitne, pa asistencija za titulu... E sad, ove sezone nista nije uradio tako da mu je bolje da cuti ali sto se mene tice potrebno je par ludaka takvih ali da to do odredjene mere pravdaju na terenu.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  Морам да се укључим у расправу, искрено сврби ме јаје за те Енглезе, тј. општепознато волим Италијанте, па бих морао ово да кажем, све на страну да ли један Енглез може бити нападач, нема смисла дискусија јер имамо једног Рунија који је звериште нпр., Овен се по мом мишљењу није потврдио јер је остало на томе "какав је то играч могао да буде", те одласком из Ливерпула из године у годину све је гори био, али да Енглези тренутно имају једну од лошијих генерација талената, имају и све ће им бити горе с обзиром на улаз ови финансијских моћника у њиховфудбал и с обзиром да се сви утркују ко ће више да плати неког играча ван, па тао не гледају ни најмање своју децу. Погледајмо ове У21 Енглезе, канал
                  И да Енглези од Рунија немају нападача да искочи, ту се прича на ту тему завршава. Репрезентација ће им бити све гора и гора.
                  Upravo, samo bih dodao jos da Rooney ne igra klasicnog spica, ali uvek sam govorio da je on trenutno jedini Englez koji bi mogao parirati najboljim igraca iz Evrope. Napisao sam i u onoj temi o najboljem timu sveta ove godine.
                  Ne samo napadaci, pa kad im je Henderson kapiten mlade reprezentacije, gde ces dalje.
                  Nikada nisu bili talentovana nacija, niti su znali sa igracima. Jedino reprezentativno takmicenje su osvojili na svom terenu uz pomoc sudija pre skoro 50 godina, ako se ne varam.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Морам да се укључим у расправу, искрено сврби ме јаје за те Енглезе, тј. општепознато волим Италијанте, па бих морао ово да кажем, све на страну да ли један Енглез може бити нападач, нема смисла дискусија јер имамо једног Рунија који је звериште нпр., Овен се по мом мишљењу није потврдио јер је остало на томе "какав је то играч могао да буде", те одласком из Ливерпула из године у годину све је гори био, али да Енглези тренутно имају једну од лошијих генерација талената, имају и све ће им бити горе с обзиром на улаз ови финансијских моћника у њиховфудбал и с обзиром да се сви утркују ко ће више да плати неког играча ван, па тао не гледају ни најмање своју децу. Погледајмо ове У21 Енглезе, канал
                    И да Енглези од Рунија немају нападача да искочи, ту се прича на ту тему завршава. Репрезентација ће им бити све гора и гора.
                    Kako se Oven nije potvrdio kad je Zlatnu Loptu covek dobio?

                    Sa ostalim se slazem, samo bih dodao da U21 Englezi i nisu tako losi nego im je selektor najgori moguci, ima tu solidnih igraca.

                    Videcemo kakav ce Staridz biti spic, jedini od tih mladjih koji obecava. Ovo ostalo kanal.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Powerslave View Post
                      Au..stvarno je svijet otisao u k.... ako treba da se divimo jednom idiotu kao sto je Baloteli.

                      Samo za razliku od nekih fudbalera koji isto rade svasta i na terenu i van njega,cini m ise da Baloteli uopste nije pokvaren momak samo je kretencina.
                      Niko se njemu ne divi, bar ne ja koji sam pokrenuo ovo. Samo sam napisao da sam ravnodusan prema njemu i ne mogu coveka mrziti zbog toga sto pali vatromet u svojoj kuci. I mislim da nije jedan od tih koje volite ili mrzite.

                      Da, kreten je, odnosno neizivljen, za razliku od Evre npr.
                      Last edited by Black Mamba 24; 30-01-13, 13:12.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by S-Nash View Post
                        Balo kao takav je potreban danasnjem robotizovanom fudbalu sto se mene tice, treba par takvih likova. E sad, to je moglo npr. prosle sezone kad je dao solidan broj golova, neke vrlo bitne, pa asistencija za titulu... E sad, ove sezone nista nije uradio tako da mu je bolje da cuti ali sto se mene tice potrebno je par ludaka takvih ali da to do odredjene mere pravdaju na terenu.
                        Па и није могао да се докаже са оном ротацијом Манћинија, играо је сваку четврту текму, мада и то што је играо ништа није показао, нпр. против Јунајтеда је био најлошији на терену. Јбг младом играчу треба континуитет, да ми неко каже да је Бало лош одмах би прекинуо дикусију јер је испрекидао Немце када су били у пуном налету за 30 минута на ЕП. Што се тиче мозга, дечко се само зеза и мени није јасно шта вам ту смета ? Клубови су ти који га плаћају, вама ни из џепа ни у џерп, а мени су иначе увек такви играчи привлачили пажњу, играчи који су по нечему специфични а да се то не односи на стил игре, па тако готивим тог Балотелија јер дечко зна што живи, готивио сам Гаскоина јер је невероватан кретен био, као и Џоја Бартона, у Италији Гатуза, Давидса због стила за цвиџама, Инзагија и Вијерија јер су неописиви шмекери, Ди Канија јер је неописиви геније и мозак и то репродукује на невероватно лудачки начин итд. Колико би само досадно било да су сви као Меси, вансеријски играчи а у очима људи неискавени Богови, не бих пратио фудбал у том случају, капирам...

                        Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        Upravo, samo bih dodao jos da Rooney ne igra klasicnog spica, ali uvek sam govorio da je on trenutno jedini Englez koji bi mogao parirati najboljim igraca iz Evrope. Napisao sam i u onoj temi o najboljem timu sveta ove godine.
                        Ne samo napadaci, pa kad im je Henderson kapiten mlade reprezentacije, gde ces dalje.
                        Nikada nisu bili talentovana nacija, niti su znali sa igracima. Jedino reprezentativno takmicenje su osvojili na svom terenu uz pomoc sudija pre skoro 50 godina, ako se ne varam.
                        Енглези су таква нација која је једино добра само себи, тј. они себе виде као невероватне таленте фудбала, као најбоље итд. а у ствари су труба невиђена, најјачу лигу имају а не могу репрезентацију да скембају како ваља.

                        Originally posted by S-Nash View Post
                        Kako se Oven nije potvrdio kad je Zlatnu Loptu covek dobio?

                        Sa ostalim se slazem, samo bih dodao da U21 Englezi i nisu tako losi nego im je selektor najgori moguci, ima tu solidnih igraca.

                        Videcemo kakav ce Staridz biti spic, jedini od tih mladjih koji obecava. Ovo ostalo kanal.
                        Ма пусти ме фудбалера који је трајао до 25 године (отприлике), шта му вреде те све награде кад му је буквално каријера престала преласком у Реал, тамо се није повезао са животом и од тада пад.
                        Стариџ, Велбек итд. обични фудбалери, да не помињм ове млађе Инса, Заху и то, преваре !!!

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post
                          Ма пусти ме фудбалера који је трајао до 25 године (отприлике), шта му вреде те све награде кад му је буквално каријера престала преласком у Реал, тамо се није повезао са животом и од тада пад.
                          Стариџ, Велбек итд. обични фудбалери, да не помињм ове млађе Инса, Заху и то, преваре !!!
                          Ronaldinjo je trajao do 26 sto je samo jedna godina vise? Znaci i on ti nije nista specijalno. A recimo neki Dijamanti je zver jer eto dugo traje.

                          Majkl Oven tesko da je Englez, onakva lakoca prilikom zavrsnice se retko vidja. On je od 18 do 25 godina radio sta je hteo. 99% Engleza je precenjeno ali Oven je jedan od malobrojnih klasa igraca.

                          Staridz jedini ima osecaj za gol od tih mladjih i dobar je realizator, videcemo sta moze. Nece biti kao Runi, Fauler i Oven sigurno ali moze da bude dobar. Velbek je radilica ali osecaj mu nije na nivou. A Insa, Zaha i slicni svakako prevare.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by S-Nash View Post
                            Ronaldinjo je trajao do 26 sto je samo jedna godina vise? Znaci i on ti nije nista specijalno. A recimo neki Dijamanti je zver jer eto dugo traje.

                            Majkl Oven tesko da je Englez, onakva lakoca prilikom zavrsnice se retko vidja. On je od 18 do 25 godina radio sta je hteo. 99% Engleza je precenjeno ali Oven je jedan od malobrojnih klasa igraca.

                            Staridz jedini ima osecaj za gol od tih mladjih i dobar je realizator, videcemo sta moze. Nece biti kao Runi, Fauler i Oven sigurno ali moze da bude dobar. Velbek je radilica ali osecaj mu nije na nivou. A Insa, Zaha i slicni svakako prevare.
                            Дај молим те немој Роналдиња и Овена у исти кош, мсм нема смисла, Роналдињо за Овена измислио појам фубдала, плус Роналдињо је освојио све што се освојити може и реално сморио се, ухватио да се спрда, док за Овена не бих то рекао, Овен је неописиво и необјашњиво пао, као нпр. Торес данас.
                            Роналдињо, је прича за себе, Бразилац класика, један од најјачих играча који је икада играо, какви да поредимо њега и Овена, ма смисла нема.

                            Comment


                            • Originally posted by Brajkula View Post
                              Дај молим те немој Роналдиња и Овена у исти кош, мсм нема смисла, Роналдињо за Овена измислио појам фубдала, плус Роналдињо је освојио све што се освојити може и реално сморио се, ухватио да се спрда, док за Овена не бих то рекао, Овен је неописиво и необјашњиво пао, као нпр. Торес данас.
                              Роналдињо, је прича за себе, Бразилац класика, један од најјачих играча који је икада играо, какви да поредимо њега и Овена, ма смисла нема.
                              Ne stavljam ih ja u isti kos nego samo poredim primer trajanja igraca. A taj Ronaldinjo je sve osvojio jer je bio u jakim timovima, covek je odigrao dobro 5-6 velikih utakmica u zivotu. 2 El Klasika, cetvrtfinale SP 2002. protiv Engleza i po jedan mec osmine i cetvrtfinala LS 2006. protiv Celsija odnosno Benfike. Bio je atraktivan i imao nevidjen skill ali retko odlucivao + na SP kad je on trebao da povuce tim bio jedan od najgorih, Zidan ga posprdao sa 34 godine. 2002. je bilo lako pratiti Ronalda. Isto tako jedan od najgorih u finalu LS 2006. samo onaj Rajkard ubaci Larsona, Iniestu i Beletija koji su savrseno odigrali protiv Arsenala sa igracem manje i uzeo je to. Takvih je potrebno svakako jer taj ni ne zna sta sve zna ali uopste nije toliko veliki igrac. Npr, nek mi objasni neko na osnovu cega je on uzeo 2004. i 2005. ZL i sta je to uradio osim sto je potezima odusevljavao?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                Дај молим те немој Роналдиња и Овена у исти кош, мсм нема смисла, Роналдињо за Овена измислио појам фубдала, плус Роналдињо је освојио све што се освојити може и реално сморио се, ухватио да се спрда, док за Овена не бих то рекао, Овен је неописиво и необјашњиво пао, као нпр. Торес данас.
                                Роналдињо, је прича за себе, Бразилац класика, један од најјачих играча који је икада играо, какви да поредимо њега и Овена, ма смисла нема.
                                Vrlo tanak odgovor jer covjek nije ni pomislio staviti njih dvojicu u isti kos. Sam si rekao "pusti me fudbalera koji je trajao do 25. godine (otprilike)...", i na taj nacin pljunuo na sve ono sto je Owen uradio i okarakterisao ga kao nekoga u prolazu. Neko igra fudbal 10 godina pa ne uradi nista, a nekome je dovoljno i 5-6 da objasni pa makar vise nikad i ne sutnuo loptu. Owen je objasnio i nije bitno koliko je trajao na najvisem nivou vec sta je pokazao na tom nivou.

                                Sturridge jeste trenutno obican igrac tj. dobar igrac koji obecava i nista vise. Ali je vazno da je Diamanti nevidjena klasa i fudbalski mag. Da ovakav profil igraca kakav je Sturridge igra u Italiji, dizao bi ga do neba s obzirom kakve sve davljenike iz te lige znas dizati. Ako uhvatim vremena, prelistacu teme, sada mi je mrsko.


                                I samo da kazem i da se slozim s Nashom da je glavni problem Engleza los savez i slaba edukacija trenera. Kako to da je sada Spanija najtalentovanija nacija a prije ih nigdje nije bilo? Sve je do sistema i trenera, a moze se priustiti i jedno i drugo ako se krsteno zapne sa radom.
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X