Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sir Giggsy View Post
    Pa dobro, ti barem znas da je jedan Gomez bolji od Falkaa...
    Isto godina imaju. Mario igra 8 u bundesligi. U karijeri je na 341 utakmici dao 202 gola, sa 21 je proglasen za najboljeg igraca bundeslige, najskuplje je placeni igrac ikada u nemackoj igrao je 2 finala LS i ima dve titule. Falkao, 3 godine u Evropi, 245 157 ima jednu titulu u Portou i UEFA kup iz njega je presao u klub iste mozda i slabije jacine A. Madrid. U reprezentaciji renomea Nemacke Mario ima 57 25. Falkao u jednoj Kolumbiji 36 11.

    Wow, ja sam znao da je bolji ali ovoliko nisam ocekivao.

    Comment


    • Izvini, kao buduci sportski novinar trebao bi da znas da je Falkao osvojio dva puta kup UEFA tj Ligu Evrope! Jednom sa Portom, a drugi put sa Atletikom i to za dve godine...

      I ja sam mislio da vise znas.

      EDIT: I najbolji je strelac Lige Evrope zadnje dve godine! Za Porto je postigao 17 golova, jedan odlucujuci u finalu a za Atletiko je postigao 12 s tim da je u finalu postigao dva gola!
      Last edited by Sir Giggsy; 13-07-12, 20:18.

      Comment


      • 2 finala LS >>>>>> 2 kupa UEFA

        Kao sto sam i rekao kada smo se odavno ovoga dohvatili, nisu cak ni ista klasa, kada ovaj dodje do toga da se moze meriti sa Mariom onda cemo pricati.

        Comment


        • Pa to uopste ne mora da bude pokazatelj da je neki napadac bolji od drugog.Ibrahimovic nikad nije igrao finale LS pa jel losiji od Gomeza?Naravno da nije,mnogo igraca velikih za svoje fudbalsko vreme nije uzelo LS ili EP,SP pa su veliki i pored toga.

          Comment


          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
            2 finala LS >>>>>> 2 kupa UEFA

            Kao sto sam i rekao kada smo se odavno ovoga dohvatili, nisu cak ni ista klasa, kada ovaj dodje do toga da se moze meriti sa Mariom onda cemo pricati.
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Originally posted by Layzick View Post
              Pa to uopste ne mora da bude pokazatelj da je neki napadac bolji od drugog.Ibrahimovic nikad nije igrao finale LS pa jel losiji od Gomeza?Naravno da nije,mnogo igraca velikih za svoje fudbalsko vreme nije uzelo LS ili EP,SP pa su veliki i pored toga.
              Kada neko tim kvaliteta Atletika ne moze da uvede u 4 u ligi koja ima 2 normalna kluba onda znaci da nesto nije u redu sa njim. Problem je sto igra LE. Gomez je imao 21 godinu kada je proglasen za najboljeg igraca Nemacke i kada je prosecni Stutgart vodio do titule. Falkao nema ni blizu takvo dostignuce. Ne moze da se plasira u LS sa Atletikom.

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Kada neko tim kvaliteta Atletika ne moze da uvede u 4 u ligi koja ima 2 normalna kluba onda znaci da nesto nije u redu sa njim. Problem je sto igra LE. Gomez je imao 21 godinu kada je proglasen za najboljeg igraca Nemacke i kada je prosecni Stutgart vodio do titule. Falkao nema ni blizu takvo dostignuce. Ne moze da se plasira u LS sa Atletikom.
                Malagi nevidjeno pomazu sudije otkad ih je seik kupio. Prvo su onomad bili ubedljivo zadnji i nanizali odjednom pobeda i pobeda i opstali a prosle sezone im je sigurno navuceno jedno 10 bodova. Naravno, precenjen je Falkao igrac i nije uopste toliko dobar koliko ispada(isto kao i Gomez) ali Atletiko je trebao 4. da bude.

                A Gomez koliko god da je bio odlican tada ne moze kao gol igrac da vodi tim, gde si to video. Spic moze da vodi tim samo ako moze sam da radi ogroman posao na terenu(Ibrahimovic, Suarez, Drogba...), a covek koji zavisi od veznog reda nikako. Ni Falkao i Gomez nikad nisu i nece vuci nijedan tim, nisu sposobni za to.

                Te sezone je inace Salke uglavnom vodio, prestigli ih ovi u poslednjem kolu. Stutgart je bio konstantan tokom cele sezone, kako sa Gomezom, tako i bez njega kad se povredio i uspeli su da ostanu u vrhu i prestignu Salke na kraju.
                sigpic

                Comment


                • Ja pricam o tome i stojim iza toga da su razlicita klasa jer se celog zivota takmice na razlicitim nivoima kvaliteta, Gomez igra LS, igra tezu ligu, ovaj bre juce dosao u Evropu ima 26 godina, kad misli da se dokaze na velikoj sceni? Gomez je ove sezone dao 13 komada u LS. Razlika izmedju LS i LE je kao izmedju NBA i EL.

                  Comment


                  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                    Kada neko tim kvaliteta Atletika ne moze da uvede u 4 u ligi koja ima 2 normalna kluba onda znaci da nesto nije u redu sa njim. Problem je sto igra LE. Gomez je imao 21 godinu kada je proglasen za najboljeg igraca Nemacke i kada je prosecni Stutgart vodio do titule. Falkao nema ni blizu takvo dostignuce. Ne moze da se plasira u LS sa Atletikom.
                    Opet preterujes Mvp sa Gomezom. Jeste klasa, ali da on sam vodi Studgart do titule, to nikako, pogotovo ako pogledas o kakvom tipu igraca mi pricamo, taj nikad ne moze biti glavni igrac u bilo kojoj ekipi, a kamoli da nosi ceo tim do sampionske titule.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                      Ja pricam o tome i stojim iza toga da su razlicita klasa jer se celog zivota takmice na razlicitim nivoima kvaliteta, Gomez igra LS, igra tezu ligu, ovaj bre juce dosao u Evropu ima 26 godina, kad misli da se dokaze na velikoj sceni? Gomez je ove sezone dao 13 komada u LS. Razlika izmedju LS i LE je kao izmedju NBA i EL.
                      Ne sporim ja to ali ti pricas o Mariu Gomezu kao o nekom lideru, ne moze gol igrac lider da bude niti je tada Mario Gomez bio kljuc titule. Generalno je tesko izdvojiti bilo kog pojedinca jer je Veh napravio strasan kolektiv od prosecnog tima i uspeli su da se prilagode svakoj situaciji bez problema pa cak i povredi prvog strelca. Hiclsperger je mozda i najbolji bio od svih ali generalno je titula kolektivna.

                      Mario Gomez je tek sad dao neke bitne golove i odigrao onaj prvi mec polufinala protiv Reala + sad dobar na EP, do tada je punio gace u svakoj velikoj utakmici. Falkao je tek sad u ozbiljnoj ligi, precenjeni obojica sto se mene tice.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                        Koliko ja mogu da procitam, utakmicu su poceli Tevez, Kompany, Yaya, Kolarov, a i Adam Johnson je igrao... Pored Kolo-a i mladog Savica.
                        Kolko sam ja pročito na terenu su bili: Johansen, Boyata, Kolo Toure, Savic, Helan, Elabdellaoui, Razak, Bunn, Jelavic (Mancini 76mins), Weiss, and Scapuzzi (Evans 63mins)

                        Comment


                        • Originally posted by Freshman91 View Post
                          Opet preterujes Mvp sa Gomezom. Jeste klasa, ali da on sam vodi Studgart do titule, to nikako, pogotovo ako pogledas o kakvom tipu igraca mi pricamo, taj nikad ne moze biti glavni igrac u bilo kojoj ekipi, a kamoli da nosi ceo tim do sampionske titule.
                          On je odrveneo zadnjih godina jer mu se ucesce u igri svelo na minimum zbog sistema i nacina igre Bajerna. Nije on igrao uvek na ovaj nacin. Mada je ovaj efikasniji.

                          @Nash Izabran je za najboljeg te godine.

                          Comment


                          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                            On je odrveneo zadnjih godina jer mu se ucesce u igri svelo na minimum zbog sistema i nacina igre Bajerna. Nije on igrao uvek na ovaj nacin. Mada je ovaj efikasniji.

                            @Nash Izabran je za najboljeg te godine.
                            Nema to veze sto je izabran, dobio i Kanavaro Zlatnu Loptu.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by S-Nash View Post
                              Nema to veze sto je izabran, dobio i Kanavaro Zlatnu Loptu.
                              To biraju selektori oni su retardirani, ovo biraju analisti i novinari.

                              Comment


                              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                                To biraju selektori oni su retardirani, ovo biraju analisti i novinari.
                                Aman ti bog, Stutgart je kolektiv bio tad i to strasan, ne moze igrac koji nista u polju ne radi i ceka loptu biti lider. On svoj posao kretnje i zavrsnice fenomenalno radi, jedan od najboljih u tim segmentima zadnjih par godina ali lider ne moze da bude i neko ko preterano odskace od kolektiva, posebno sto je velike utakmice tek sad poceo da igra. Ako ne igra vezni red, ni njega nema nigde, jednostavna stvar i to je tako 100 godina u fudbalu sa takvim igracima, nista novo.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X