Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

    Ducati expects Jerry Burgess to sign 2011 deal
    Ducati boss Filippo Preziosi has told MCN he expects all of Valentino Rossi’s crew to follow the Italian when he joins the Bologna factory for the 2011 MotoGP world championship.

    Yamaha has confirmed that Burgess and the rest of Rossi’s loyal crew will quit at the end of the current campaign after the Italian signed a Ducati deal in early July.
    Burgess and Rossi’s crew, who have worked with the 31-year-old throughout his MotoGP career, have remained tight-lipped on their future plans.

    But Yamaha gave the squad a Misano deadline in early September to outline their 2011 plans and it was confirmed during last weekend’s Motorland Aragon race that all were leaving.

    The news was first reported by MCN on Saturday night via twitter.com/birtymotogp Yamaha’s declaration that Burgess and the crew will quit makes it inevitable that they will be in tandem with Rossi again next season when he tries to win a tenth world crown for Ducati.

    Preziosi though says no deal has been signed with Rossi’s crew, but he expected negotiations to reach a successful and imminent conclusion.

    Preziosi told MCN: “I think there is a very strong human relationship between Jeremy and Valentino and the other guys, so for me it is completely understandable that the rider would like to have that crew. For me from a company side we know that crew is very good.”

    Asked if Burgess and the crew will be at Ducati, he added: “I think it could happen.”
    The arrival of Burgess and Rossi’s staff also confirms that several of Casey Stoner’s crew will move with the Australian to Honda’s official factory team for next season.
    The Australian’s crew chief Cristian Gabbarini will move and Preziosi said:

    “We have the same strong relationship with Cristian, Casey and the other guys. Even if we offer a good opportunity for them to stay in Ducati, we understand that they have good reason and might want to go with Casey. That is life. We know we will lose some knowledge but we have to accept it.”


    Upravo o tome se radi--o poverenju.!!!!!!!!!!!!

    Comment


    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

      [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171763#msg171763 date=1285342525]
      To je normalno, nije to sad neshto novo otkriveno moras imati dobre ljude u garazi. Al nekako osjecam ton kod vecine da nije Jerry-a Valentino bi imao manje ili ne bi uopste imao titula kao da je Jerry razlog svacijeg osvajanja i da nema boljeg tehnicara od njega a to je smijesno iz vise razloga.

      Jedan od razloga jeste jer Valentino kad je presao na Yamahu presao i pored govora Burgesa da taj motor ne valja i da se od tog motora ne moze nista napraviti pa je Valentino isto presao i evo napravi se neshto od tog motora. A sve ostale sam pominjao milion puta zato ja Valentina smatram genijem jer umije da donese odlicne odluke. Burges je mogao ostati u Hondi ali je vidio svoju shansu sa Valentinom i sada mogao je da ne predje u Ducati i ostane u dobar team sa dobrom platom ali opeth za Valentinom.
      [/quote]

      po ovom tvom ispade da kad je Valentino prelazio u Yamahu i sad u Ducatida je Burgess trcao i lobirao da predje za Valentinom u te timove, a ne da je Valentino svoj prelaz u neki tim uslovio i prelaz Burgessa usa njim u tim. I najbolji nekad imaju losu sezonu pa ne budu najbolji. A da Valentino vjeruje da sa Preziosijem moze podesiti motor po svojim zeljama nebi lobirao da i Burgess dodje u tim. I normalno je da ce i Burgess prec u novi tim ako dobije bolju platu i onako je pred penzijom pa sto nebi zaradio jos malo vise love kad moze. Kao sto sam vec rekao Rossiju se ne umanjuje njegov uspijeh kao sto ti negiras da bi on sve ovo uspio da postigne bez Burgessa. A i Rossi to svojim postupcima dokazuje da je zahvalan Burgessu za svoj uspijeh i to je svako shvati samo izgleda da ti nikako to da shvatis koliko to god Rossi ocigledno pokazivao. I normalno da je Burgess rado presao u novi tim i pored dobre plate jer je vidio koliko je rosi dobar za saranju i koliko tehnicki moze sa staze prenjeti u kojem segmentu motor ne stima, a to je veliko olaksanje inzinjeruda zna sta trebada poboljsa i podesi.
      "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

      Comment


      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

        Ono sto je vazno napomenuti je to, sto je sam JB, kazao da ima isuvise godina, da bi pocinjao ispocetka sa nekim mladim vozacem.
        Kao i to, da je vec dosta ranije odlucio da se povuce onda kada i Rosi to uradi.
        Taj nihov medjusobni odnos, koji se stvorio tokom godina, mislim da je ipak bio presudan za JB prelazak u Dukati.Tu je visina plate bila od manjeg znacaja.
        Jednostavno, JB i Rosi su se negde pronasli i zbog toga bi i jednom i drugom izuzetno tesko palo razilazenje.

        Comment


        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

          Zbog cega se toliko polemise oko prelaska JB u Dukati? Rosi i on su toliko godina zajedno. Rosiju je nemoguce da sa nekim novim mehanicarem izgradi takav odnos kao sa JB. Za to su potrebne godine. Mislim da njih dvojica mogu i samo pogledima da komuniciraju. JB zna kakav motor je potreban Rosiju i pravac u kom treba ici da bi se dobio savrsen setup za njegov stil voznje. Zbog cega bi Rosi gubio dragoceno vreme sa nekim novim mehanicarem sa kojim treba da pocne od nule? Pa nije on na pocetku karijere....
          http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

          Comment


          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

            Mozda je ranije vec nesto pisano u vezi pravila o ogranicenom broju agregata (ne mogu sada da citam 100 stranica unazad) ali moze li neko da objasni sta je dozvoljeno da se radi na agregatu kako bi mu se produzio zivot pre nego sto dobije status ''istrosen''. Da li je uopste dozvoljeno otvaranje? I da li bilo sta sme da se u njemu zameni?
            http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

            Comment


            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

              [quote author=nnebojsa link=topic=2857.msg171859#msg171859 date=1285362437]
              Zbog cega se toliko polemise oko prelaska JB u Dukati? Rosi i on su toliko godina zajedno. Rosiju je nemoguce da sa nekim novim mehanicarem izgradi takav odnos kao sa JB. Za to su potrebne godine. Mislim da njih dvojica mogu i samo pogledima da komuniciraju. JB zna kakav motor je potreban Rosiju i pravac u kom treba ici da bi se dobio savrsen setup za njegov stil voznje. Zbog cega bi Rosi gubio dragoceno vreme sa nekim novim mehanicarem sa kojim treba da pocne od nule? Pa nije on na pocetku karijere....
              [/quote]

              Upravo u tome je i sustina, oni su toliko povezani, JB odlicno poznaje Rosija, i kao sto kazes nnebojsa, zasto bi sebi komplikovali zivot bez potrebe.
              A i jedan i drugi su na kraju svojih karijera.Pocinjati sa nekim novim, bez obzira da li je to Rosi ili JB, za obojicu bi bilo prilicno gubljenje vremena.
              I opet bi ostalo pitanje da li bi se pronasli sa tim novim ljudima, da li bi uspostavili taj poseban odnos, koji njih dvojica imaju.

              Comment


              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                [quote author=nnebojsa link=topic=2857.msg171864#msg171864 date=1285362879]
                Mozda je ranije vec nesto pisano u vezi pravila o ogranicenom broju agregata (ne mogu sada da citam 100 stranica unazad) ali moze li neko da objasni sta je dozvoljeno da se radi na agregatu kako bi mu se produzio zivot pre nego sto dobije status ''istrosen''. Da li je uopste dozvoljeno otvaranje? I da li bilo sta sme da se u njemu zameni?
                [/quote]

                Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da znam sta je dozvoljeno, a sta ne. Mislim da ce Srdjan znati pravi odgovor.
                O tome se dosta pricalo prosle godine, onda kada se i saznalo za to pravilo.
                Mislim da svi ti agregati stoje zapecaceni, do momenta upotrebe, i mislim, ne mora da je tacno, da su dozvoljene samo neke popravke, ali sa postojecim delovima koji idu uz taj agregat.
                Opet ponavljam, mozda sam potpuno pogresila sto se tice ovoga.

                Comment


                • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                  [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171870#msg171870 date=1285363447]
                  [quote author=nnebojsa link=topic=2857.msg171864#msg171864 date=1285362879]
                  Mozda je ranije vec nesto pisano u vezi pravila o ogranicenom broju agregata (ne mogu sada da citam 100 stranica unazad) ali moze li neko da objasni sta je dozvoljeno da se radi na agregatu kako bi mu se produzio zivot pre nego sto dobije status ''istrosen''. Da li je uopste dozvoljeno otvaranje? I da li bilo sta sme da se u njemu zameni?
                  [/quote]

                  Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da znam sta je dozvoljeno, a sta ne. Mislim da ce Srdjan znati pravi odgovor.
                  O tome se dosta pricalo prosle godine, onda kada se i saznalo za to pravilo.
                  Mislim da svi ti agregati stoje zapecaceni, do momenta upotrebe, i mislim, ne mora da je tacno, da su dozvoljene samo neke popravke, ali sa postojecim delovima koji idu uz taj agregat.
                  Opet ponavljam, mozda sam potpuno pogresila sto se tice ovoga.
                  [/quote]
                  %QWT&W Sasvim dovoljno od jedne dame! @R&}*
                  Bio bih zahvalan nekome ko je tehnicki potkovaniji da mi kaze sta je tacno dozvoljeno a sta ne... Hvala.
                  http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                  Comment


                  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                    [quote author=RideHard link=topic=2857.msg171780#msg171780 date=1285348883]
                    po ovom tvom ispade da kad je Valentino prelazio u Yamahu i sad u Ducatida je Burgess trcao i lobirao da predje za Valentinom u te timove, a ne da je Valentino svoj prelaz u neki tim uslovio i prelaz Burgessa usa njim u tim. I najbolji nekad imaju losu sezonu pa ne budu najbolji. A da Valentino vjeruje da sa Preziosijem moze podesiti motor po svojim zeljama nebi lobirao da i Burgess dodje u tim.
                    [/quote]

                    U tome i jeste stvar Rossi nije lobirao da Burges predje, to je bila odluka Jerry-a. Ja nagadjam da je Ducati uzeo Valentina nadajuci se i Jerryijevom prelasku mada ne mogu da tvrdim.
                    Inace Valentino je objavio prelazak dok je Burges jos razmisljao dakle odluka je bila apsolutno na Jerry-u i on je odlucio da prati Valentina. Nema tu lobiranja nikakvog.
                    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                    Comment


                    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                      [quote author=nnebojsa link=topic=2857.msg171859#msg171859 date=1285362437]
                      Zbog cega se toliko polemise oko prelaska JB u Dukati?
                      [/quote]

                      Ne polemise se o prelasu u Ducati vec o zaslugama Jerry-a za Valentinov uspijeh.

                      Sto se tice motora nije dozvoljeno dodavanje nikakvih djelova. Motor je zapecacen.

                      [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171766#msg171766 date=1285344186]
                      Ovde se potpuno zaboravlja jedna izuzetno vazna cinjenica.
                      A to je da je odnos izmedju vozaca i njegovog tima od presudne vaznosti za uspesno funkcionisanje i medjusobnu saradnju.
                      [/quote]

                      Ne vidim da je iko tvrdio drugce.

                      [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171786#msg171786 date=1285350233]
                      Ono sto je vazno napomenuti je to, sto je sam JB, kazao da ima isuvise godina, da bi pocinjao ispocetka sa nekim mladim vozacem.
                      [/quote]

                      To je tacno, ali kad je mogao da bira izabrao je Rossia i to mu se isplatilo visestruko. Rossi je izvukao maksimum iz svega sto mu je Jerremy dao da vozi i vise od toga. Ne kazem da Rossi nije dosta profitirao od Jerry-a daleko od toga.
                      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                      Comment


                      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                        [quote author=RideHard link=topic=2857.msg171780#msg171780 date=1285348883]
                        po ovom tvom ispade da kad je Valentino prelazio u Yamahu i sad u Ducatida je Burgess trcao i lobirao da predje za Valentinom u te timove, a ne da je Valentino svoj prelaz u neki tim uslovio i prelaz Burgessa usa njim u tim. I najbolji nekad imaju losu sezonu pa ne budu najbolji. A da Valentino vjeruje da sa Preziosijem moze podesiti motor po svojim zeljama nebi lobirao da i Burgess dodje u tim. I normalno je da ce i Burgess prec u novi tim ako dobije bolju platu i onako je pred penzijom pa sto nebi zaradio jos malo vise love kad moze. Kao sto sam vec rekao Rossiju se ne umanjuje njegov uspijeh kao sto ti negiras da bi on sve ovo uspio da postigne bez Burgessa. A i Rossi to svojim postupcima dokazuje da je zahvalan Burgessu za svoj uspijeh i to je svako shvati samo izgleda da ti nikako to da shvatis koliko to god Rossi ocigledno pokazivao. I normalno da je Burgess rado presao u novi tim i pored dobre plate jer je vidio koliko je rosi dobar za saranju i koliko tehnicki moze sa staze prenjeti u kojem segmentu motor ne stima, a to je veliko olaksanje inzinjeruda zna sta trebada poboljsa i podesi.
                        [/quote]
                        Ako si citao onaj tekst na b92 (o prelasku u Yamahu) videces da je Rossi potpisao ugovor sa Yamahom mnogo pre nego sto je njegova ekipa uopste odlucila gde ce, cak se isprva cinilo da ostaju u Hondi. Znaci Rossi je bio samouveren, sa ili bez JB-a on ide u osrednju Yamahu.
                        Isto se desilo i sada, Rossi bi verovatno voleo da radi i dalje sa svojom ekipom ali i bez njih bi presao u Ducati (i presao je).
                        Verujem da bi i bez JB-a Rossi poosvajao sve ove titule, isto sam se i ja nadao kao LL da JB ne ide sa njim, cisto da nestanu ovakve teorije po kojima je Rossi bez JB-a osrednji vozac. To naprosto nije tacno.

                        Comment


                        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                          $JS}| Au, koliko ispisanih stranica oko marginalne stvari, da li bi bilo da nije bili JB-a. Pa ko to moze da zna? O tome moze da se truca danima i nikom nista!
                          Sto se tice konkurencije naravno da je danas mnogo veca nego u vreme kada je redjao titule. Pa to je valjda toliko ocigledno. Danas trku moze da dobije 5-6 vozaca a do ove godine to su bila uvek samo dva ili jedan!
                          Na stranu sve, ali ono sto je trenutno zaista za respect vezano za Rossi-ja, to je njegov ostanak u GP-u uprkos izmenjenim okolnostima i realnog rizika da posle briljantne karijere poprilicno okrni od svog ugleda (sanse su velike). &+I}\

                          http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                          Comment


                          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                            [quote author=milan_xyz link=topic=2857.msg171904#msg171904 date=1285403975]
                            Ako si citao onaj tekst na b92 (o prelasku u Yamahu) videces da je Rossi potpisao ugovor sa Yamahom mnogo pre nego sto je njegova ekipa uopste odlucila gde ce, cak se isprva cinilo da ostaju u Hondi. Znaci Rossi je bio samouveren, sa ili bez JB-a on ide u osrednju Yamahu.
                            Isto se desilo i sada, Rossi bi verovatno voleo da radi i dalje sa svojom ekipom ali i bez njih bi presao u Ducati (i presao je).
                            Verujem da bi i bez JB-a Rossi poosvajao sve ove titule, isto sam se i ja nadao kao LL da JB ne ide sa njim, cisto da nestanu ovakve teorije po kojima je Rossi bez JB-a osrednji vozac. To naprosto nije tacno.
                            [/quote]
                            #$&+|r #$&+|r #$&+|r #$&+|r I to je to na ovu temu sto se mene tice mislim da je covjek sve rekao
                            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                            Comment


                            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                              [quote author=nnebojsa link=topic=2857.msg171924#msg171924 date=1285410942]
                              Danas trku moze da dobije 5-6 vozaca a do ove godine to su bila uvek samo dva ili jedan!
                              [/quote]

                              Da cek da vidim kako je to islo ove godine Rossi, Lorenzo, Lorenzo, Pedrosa, Lorenzo, Lorenzo, Pedorsa, Lorenzo (da vidim na shta mislis 6 vozaca se stalno smjenjuju @R&}* )
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment


                              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                                [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171946#msg171946 date=1285416369]
                                [quote author=milan_xyz link=topic=2857.msg171904#msg171904 date=1285403975]
                                Ako si citao onaj tekst na b92 (o prelasku u Yamahu) videces da je Rossi potpisao ugovor sa Yamahom mnogo pre nego sto je njegova ekipa uopste odlucila gde ce, cak se isprva cinilo da ostaju u Hondi. Znaci Rossi je bio samouveren, sa ili bez JB-a on ide u osrednju Yamahu.
                                Isto se desilo i sada, Rossi bi verovatno voleo da radi i dalje sa svojom ekipom ali i bez njih bi presao u Ducati (i presao je).
                                Verujem da bi i bez JB-a Rossi poosvajao sve ove titule, isto sam se i ja nadao kao LL da JB ne ide sa njim, cisto da nestanu ovakve teorije po kojima je Rossi bez JB-a osrednji vozac. To naprosto nije tacno.
                                [/quote]
                                #$&+|r #$&+|r #$&+|r #$&+|r I to je to na ovu temu sto se mene tice mislim da je covjek sve rekao
                                [/quote]prosto ne verujem da osrednji vozac moze da osvoji titule u 125 i 250!Prosto ne volim kad o Rossi-ju lupetaju tako pa bih preporucijo da nadju i kupe Rossi-jevu knjigu koju je izdao 2007 pa nek procitaju,mozda ce neke stvari da budu jasnije!Kada je JB radio sa osrednjim vozacima!? Doohan,Criville,Rossi pa jel su to osrednji vozaci?Ono sta hocu da kazem da bez drva nema shume!Znaci covek JB hoce iskljucivo da radi sa najboljima a ne on stvara najbolje!NEMA SAMPIONA BEZ BURGESS-A NITI NJEGA BEZ SAMPIONA!!!

                                Comment

                                Working...
                                X