Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

    [quote author=3006 link=topic=2857.msg171683#msg171683 date=1285330035]
    Logično je da Džeremi ide sa Rosijem (mada bih voleo da u Dukatiju ne sarađuju, da vidimo ko je bio jači u tom tandemu). Ako može da bira naravno da će izabrati najboljeg. To što Rosi nije imao pravog konkutenta (sada sam na*ebao) ide samo njemu u prilog, ali pišu se titule. Titule koje su trebale da budu Hondine. Honda jeste najpoznatije ime sveta motociklizma, Honda pravi i prodaje izuzetno kvalitetne motore, Hondina prodaja je najjača u svetu, ali... Mnogo novca, malo titula.
    [/quote]

    Nisi na*ebo, ali me zanima zasto mislis da Rossi nije imao pravog konkurenta? Jer kad bi razmisljao na ovaj nacin: ima 7 titula u najjacoj klasi i to jednostavno ne bi bilo moguce da je bilo neke jace konkurencije, onda bi osporavao svakog sportistu koji je toliko dominantan. Npr. Federer je skoro pet godina za redom bio prvi na svetu i to u sistemu bodovanja u kojem je mnogo teze ostati prvi nego u drugim sportovima, Sebastian Loeb osvaja titulu svake sezone ko zna kolko godina u nazad, Phelps osvojio 8 medalja na olimpijadi, Schumi 7 titula u F1, jel niko od njih nije imao konkurenciju?

    Comment


    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

      3006 zagovara teoriju da svi vozaci koji su vozili za titulu protiv Rossia nisu bili dovoljno dobri, a da svi vozaci koju su morali da odustanu da voze su bas oni koji bi pobjedili Rossia kao npr Kato i Duan da je nastavio da vozi. Prosto imena kao sto su Biaggi, Gibernau, Capirossi, Melandri, Baros, Kenny Roberts nisu dovoljno jaki vozaci i zato je Rossi uzeo sve ove titule inace ne bi $#^%RT
      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

      Comment


      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

        Rosi bi uzeo mnogo titula, ali ne bi bio ovoliko iznad ostalih. LL, vrlo dobro znaš šta sam hteo da kažem, a ponovo se praviš nevešt i odgovaraš sa podsmehom. Molim te da to više ne radiš.
        Nucle0, plivanje i reli ne pratim dovoljno da bih mogao to da komentarišem. Federeru svaka čast, takvog tenisera planeta nije imala niti će uskoro, ali strpati Šumahera u isti koš sa Rosijem... Bez uvrede, smešno. Švaba je čist primer prosečnog a isforsiranog vozača i nedostatka ikakve ozbiljne konkurencije. Rosi je za njega doktor, mada je teško porediti babe i žabe.
        Naravno, nikada nisam rekao da Rosi nije najbolji, samo mi se čini da je razlika između njega i ostatka sveta mogla biti manja od svetlosne godine, koliko je sada.
        I da, mislim da bi mu Kato uzeo jednu do dve titule.

        Comment


        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

          [quote author=3006 link=topic=2857.msg171683#msg171683 date=1285330035]
          Logično je da Džeremi ide sa Rosijem (mada bih voleo da u Dukatiju ne sarađuju, da vidimo ko je bio jači u tom tandemu). Ako može da bira naravno da će izabrati najboljeg. To što Rosi nije imao pravog konkutenta (sada sam na*ebao) ide samo njemu u prilog, ali pišu se titule. Titule koje su trebale da budu Hondine. Honda jeste najpoznatije ime sveta motociklizma, Honda pravi i prodaje izuzetno kvalitetne motore, Hondina prodaja je najjača u svetu, ali... Mnogo novca, malo titula.
          [/quote]

          Pa kad je toliko dobar zasto nije otisao u Ducati koji ima bolje inzinjere i tehnicare nego sto je Yamaha imala prije prelaska Rossija i Burgessa u njihov tim. Sto se nije fino zahvalio i rekao ne trebam te vise nego je sigurno zestoko lobirao da i Burgess predje u Ducati sa njim?
          I zar mislis da bi ostvario ono sto jeostvario da je samo on presao u onakvu Yamahu.
          Odgovor je jer zna da ako Burgess ostane u Yamahi sa vozacima kalibra Lorenzo i Spies njega nece biti nigdje bez obzira koliko on talentovan i borben bio.
          Negdje prije si spomenuo da je u DORNI jak spanski lobi. Onda moze se rec da je proteklih godina italijanski lobi bio puno jaci nego sad spanski da bi njihov vozac mogao oboriti sve rekorde u MotoGp-u koje tesko da ce neko ikad vise oboriti. I da jednog strucnjaka kao Burgess odvoji od Honde koja je sa njim u spoju sa Doohanom i Rossijem harala i da predje sa Rossijem u katastrofalnu Yamahu?
          Vidjet cemo gdje ce Yamaha biti za dvije godine.. Moja predvidjanja su da c jos sljedece godine biti u vrhu a vec 2012 tesko.
          "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

          Comment


          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

            @3006 Ne pratim ni ja ni plivanje ni reli, ali znam da su ova dvojica dominantni, a za Schumachera se ne slazem s tobom, ono sto je Rossi u motorima to je Schumi u F1. Smesno je reci da je Schumi prosecan vozac ali isforsiran, i opet se vracas na nedostatak konkurencije, da nije bilo Schumia te titule bi podelili Hakinen, Coulthard, Barikelo, Kimi, sve odlicni vozaci, a Schumi ih je sve otresao, zato je on iznad konkurencije, bas kao i Rossi, i kao i svi ostali sportisti koje sam naveo, zato oni i jesu najbolji svih vremena, zato sto nijedan konkurent nije mogao ni da im pridje.
            To je kao kad bi rekao da Maradona nije bio dobar dribler, nego su u to vreme odbrambeni igraci bili mnogo losi.

            Comment


            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

              Svede se na isto i moram sa podsmijehom jer je Rossi demolirao konkurenciju sopstvenim talentom i proracunatoscu a ne suvom snagom motora, i smatram smijesnim da pricamo sto bi bilo kad bi bilo a jos smjesnijim da snagu vozaca koji su vozili protiv Rossia umanjes samo zato jer su izgubili od najboljeg vozaca svih vremena.
              Onda dodje Stoner pa svi pricaju e ovo je pravi konkurent pa i njega slomi
              a onda dodje Lorenco onda je i on najbolji i na kraju kad uzme jos koju titulu prica ce biti cijeli zivot nije imao pravo konkurenta. (%fsd%&j

              Istu logiku mozemo da primjenimo na Duana nije imao pravu konkurenciju pa je uzeo 5 titula inace ne bi. Od kako je Wayne slomio kicmu i Shwantz uzeo titulu nema pravog konkurenta za njega i zato je on uzeo titule inace da je Wayne nastavio, Shwantz malo vise radio mozda i Randy Mamola da je nastavio da se trka, i Graciano Rossi da je imao vise snage mozda bi uzeo 2 ne bi vise a tek da se Giaccomo Agostini vratio Duan ne bi vidio titulu. A onda i da prokunemo Graciana jer je natjerao Valentina da vozi motore a ne relli sampionat e tada Valentino sigurno ne bi imao nijednu titulu u GP ja garantujem ^&*ST*^# ^&*ST*^#
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                Ne razumem vas, ali je zabavno za citanje. Samo nastavite %&ES7

                Comment


                • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                  LL niko Rossiju ne umanjuje njegov talenat za voznju i psihicko unistavanje protivnika ali ni suv talenat bez kvalitetne tehnicke podrske nebi mogao napraviti ono sto je on napravio. Svi vide njega kad vozi i pobjedjuje, a niko ne vidi i ne priznaje kvalitetnu tehnicku podrsku koju ima. Ispadne da on kako dobro vozi mogli su mu bit mehanicari i oni koji su prije vozili MZ-e, Jawe, BMW-e i sami sarafali po njima razumiju ci se minimalno u mehaniku on bi opet pobjedjivao. tim + vozac je 50% + 50% ako jedno od to dvoje nije na vrhunskom nivou nikad ne moze biti 100%
                  Rossija volim gledat jer je stvarno znalac za voznju i psiholosku borbu sa protivnicima, a pored utrka je i zanimljiv jer daje toga dosta na publicitet nije hladan kao Stoner ili Pedrosa. Dodje pobjedi, malo mahne publici i samo sto mora da izjavu na kraju utrke. On stvara i zanimljivo okruzenje prije i poslje utrke da ima nesto jos dodatno zanimljivo da se desava sem same utrke. Osim sto je vrhunski vozac on je i vrhunski showman.
                  "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                  Comment


                  • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                    [quote author=L. Lawliet link=topic=2857.msg171732#msg171732 date=1285336250]
                    Svede se na isto i moram sa podsmijehom jer je Rossi demolirao konkurenciju sopstvenim talentom i proracunatoscu a ne suvom snagom motora, i smatram smijesnim da pricamo sto bi bilo kad bi bilo a jos smjesnijim da snagu vozaca koji su vozili protiv Rossia umanjes samo zato jer su izgubili od najboljeg vozaca svih vremena.
                    Onda dodje Stoner pa svi pricaju e ovo je pravi konkurent pa i njega slomi
                    a onda dodje Lorenco onda je i on najbolji i na kraju kad uzme jos koju titulu prica ce biti cijeli zivot nije imao pravo konkurenta. (%fsd%&j

                    Istu logiku mozemo da primjenimo na Duana nije imao pravu konkurenciju pa je uzeo 5 titula inace ne bi. Od kako je Wayne slomio kicmu i Shwantz uzeo titulu nema pravog konkurenta za njega i zato je on uzeo titule inace da je Wayne nastavio, Shwantz malo vise radio mozda i Randy Mamola da je nastavio da se trka, i Graciano Rossi da je imao vise snage mozda bi uzeo 2 ne bi vise a tek da se Giaccomo Agostini vratio Duan ne bi vidio titulu. A onda i da prokunemo Graciana jer je natjerao Valentina da vozi motore a ne relli sampionat e tada Valentino sigurno ne bi imao nijednu titulu u GP ja garantujem ^&*ST*^# ^&*ST*^#
                    [/quote]
                    Po meni je istina negde između tebe i RideHard. Rosi je najveći, ali ne toliko nadmoćan koliko navodiš. RideHard, meni je logično da Džeremi prati Rosija, ali se slažem da Rosi bez njega ne bi bio tako jak. Zato i kažem da bih voleo da ga vidim u Dukatiju bez matorog u garaži. LL, da mora sa podsmehom - ne mora, ali ok. Nije prvi put, ne bih da dođemo u situaciju da počnem da odgovaram, pa da spamujem temu do teme. Već si napisao da ti je drago da od mene vidiš jedan kvalitetan post (čak i to sa ironijom). Na ovom sajtu je mali deo mojih postova vezanih za MotoGP i SBK (i to zahvaljujući vesni), šta misliš zašto? I ovo što napišem trošim slobodne minute na poslu, a ako nastavimo ovako neće biti bolje, samo gore.
                    Naravno, ne ucenjujem, samo kažem.

                    Comment


                    • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                      E, sada je ovo manje zabavno, ali je zato potpuno tacno.
                      Vozac, ma koliko dobar bio, bez dobrog motora i vestih ljudi u garazi, sigurno ne bi mnogo postigao.
                      Da je Lorenco kojim slucajem, ove godine vozio za Suzuki, ubedjena sam da bi od titule bio daleko, kao Zemlja od Meseca.
                      Rosi daje jednu posebnu dimenziju samom takmicenju.I zato je on toliko bitan i Dorni i svim drugim vozacima koji nemaju kompleksa da to priznaju.
                      Zbog njega, je taj sport postao toliko popularan, zbog njega se mnogo povecala potraznja za prava TV prenosa, zbog njega su mediji toliko prisutni, jer on prodaje sve, on je BREND.
                      I zato sada Dorna pokusava da ga odgovori od ranijeg napustanja sampionata radi operacije ramena.
                      To najbolje ilustruje koliko je vazan, zbog profita naravno.

                      Da ne bude zabune--ovo se odnosi na pisanje clana RideHard

                      3006,hvala za lepe reci @R&}*

                      Comment


                      • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                        [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171742#msg171742 date=1285338600]
                        E, sada je ovo manje zabavno, ali je zato potpuno tacno.
                        Vozac, ma koliko dobar bio, bez dobrog motora i vestih ljudi u garazi, sigurno ne bi mnogo postigao.
                        Da je Lorenco kojim slucajem, ove godine vozio za Suzuki, ubedjena sam da bi od titule bio daleko, kao Zemlja od Meseca.
                        Rosi daje jednu posebnu dimenziju samom takmicenju.I zato je on toliko bitan i Dorni i svim drugim vozacima koji nemaju kompleksa da to priznaju.
                        Zbog njega, je taj sport postao toliko popularan, zbog njega se mnogo povecala potraznja za prava TV prenosa, zbog njega su mediji toliko prisutni, jer on prodaje sve, on je BREND.
                        I zato sada Dorna pokusava da ga odgovori od ranijeg napustanja sampionata radi operacije ramena.
                        To najbolje ilustruje koliko je vazan, zbog profita naravno.

                        Da ne bude zabune--ovo se odnosi na pisanje clana RideHard

                        3006,hvala za lepe reci @R&}*
                        [/quote]

                        E sad sam ja zbunjen jer ne znam dali si ovim pisala da se slazes sa mojim postovima ili da se ne slazes jer sam ja upravo o tome pisao sve vrijeme samo na jedan drugi nacin.
                        "Some dream to escape reality, some to change it forever. Power of dreams" Soichiro Honda

                        Comment


                        • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                          Naravno da se slazem, samo sam to htela da naglasim. %QWT&W
                          A to se i vidi iz mog pisanja.

                          Comment


                          • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                            [quote author=3006 link=topic=2857.msg171740#msg171740 date=1285338066]
                            tebe i RideHard. Rosi je najveći, ali ne toliko nadmoćan koliko navodiš. RideHard, meni je logično da Džeremi prati Rosija, ali se slažem da Rosi bez njega ne bi bio tako jak. Zato i kažem da bih voleo da ga vidim u Dukatiju bez matorog u garaži. LL, da mora sa podsmehom - ne mora, ali ok. Nije prvi put, ne bih da dođemo u situaciju da počnem da odgovaram, pa da spamujem temu do teme. Već si napisao da ti je drago da od mene vidiš jedan kvalitetan post (čak i to sa ironijom). Na ovom sajtu je mali deo mojih postova vezanih za MotoGP i SBK (i to zahvaljujući vesni), šta misliš zašto? I ovo što napišem trošim slobodne minute na poslu, a ako nastavimo ovako neće biti bolje, samo gore.
                            Naravno, ne ucenjujem, samo kažem.
                            [/quote]

                            To sto ti mislis da je ironija to je vec tvoj problem ne mogu ja centrirati post kako je necijem ukusu prilagodljivije napisao sam sto mislim pa ti v jerova ili ne to je vec tvoja problematika. Ja sam boga molio da podje bez Burgesa u Ducati i da mu Preciozi bude glavni tehnicar ako je ikako moguce al mi se nije ostvarilo. Burges jeste dobar ali nije toliko dobar, to je i po meni dokazano prosle i ove godine to sam vise puta pricao.
                            E sad ja kao i ti odvajam vrijeme od svog posla da kuckam gledam i sl tako da znam o cemu se radi al to ne mjenja moj stav prema pisanju ovdje I#^@8
                            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                            Comment


                            • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                              [quote author=vesna8.11 link=topic=2857.msg171742#msg171742 date=1285338600]
                              E, sada je ovo manje zabavno, ali je zato potpuno tacno.
                              Vozac, ma koliko dobar bio, bez dobrog motora i vestih ljudi u garazi, sigurno ne bi mnogo postigao.
                              [/quote]

                              To je normalno, nije to sad neshto novo otkriveno moras imati dobre ljude u garazi. Al nekako osjecam ton kod vecine da nije Jerry-a Valentino bi imao manje ili ne bi uopste imao titula kao da je Jerry razlog svacijeg osvajanja i da nema boljeg tehnicara od njega a to je smijesno iz vise razloga.

                              Jedan od razloga jeste jer Valentino kad je presao na Yamahu presao i pored govora Burgesa da taj motor ne valja i da se od tog motora ne moze nista napraviti pa je Valentino isto presao i evo napravi se neshto od tog motora. A sve ostale sam pominjao milion puta zato ja Valentina smatram genijem jer umije da donese odlicne odluke. Burges je mogao ostati u Hondi ali je vidio svoju shansu sa Valentinom i sada mogao je da ne predje u Ducati i ostane u dobar team sa dobrom platom ali opeth za Valentinom.
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment


                              • Odg: GRAN PREMIO A-STYLE DE ARAGON

                                Ovde se potpuno zaboravlja jedna izuzetno vazna cinjenica.
                                A to je da je odnos izmedju vozaca i njegovog tima od presudne vaznosti za uspesno funkcionisanje i medjusobnu saradnju.
                                Jos ako je taj vozac takvog jedinstvenog senzibiliteta, kakav je Rosi, onda je sasvim prirodno sto zeli i dalje Dzerija kraj sebe.
                                On za njega nije samo odlican inzenjer, on je prijatelj, on mu veruje, njemu moze sve da kaze.On ga razume i kada ne govori mnogo.
                                Takvo poverenje je neophodno svakom vozacu, da bi i u podsvesti imali osecaj sigurnosti kada voze svoj motor.
                                A na taj nacin se i dobijaju trke.
                                I zbog toga je dobro sto Rosijev tim prelazi sa njim u Dukati, i meni licno je drago zbog toga.

                                Comment

                                Working...
                                X