Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam. Stavljam na listu.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Spoiler
      Da, njima u kucu prvo ulaze Adam i Eva, sinovi su Kain i Avelj, otuda i bratoubistvo.
      Zanimljiv film, moze da se tumaci na vise nacina. Nisam bio ovako zbunjen posle jednog filma jos od Neprijatelja.
      [/QUOTE]

      A ako se ne varam i kad ona voda izbije, to aludira na potop iz Biblije. Svakako sjajan film.
      Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

      Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

      Comment


      • Cudan film Mother!
        Ne mogu reci da sam odusevljen kao Laki, ali ima nesto posebno u ovom filmu.

        U principu se sve svodi na bibliju (nije spojl, odma se provali), ali svidja mi se i tvoja teorija Laki i definitivno pije vodu

        Preporuka, ali nije za svakog. Nije moja solja caja, ali sam maksimalno open minded pristupio filmu i zadovoljan sam onim sto sam video. Nesto novo i neobicno u svakom slucaju.
        Last edited by Ljuba90; 11-12-17, 22:27.

        Comment


        • Originally posted by Ljuba90 View Post
          Cudan film Mother!
          Ne mogu reci da sam odusevljen kao Laki, ali ima nesto posebno u ovom filmu.

          U principu se sve svodi na bibliju (nije spojl, odma se provali), ali svidja mi se i tvoja teorija Laki i definitivno pije vodu

          Preporuka, ali nije za svakog. Nije moja solja caja, ali sam maksimalno open minded pristupio filmu i zadovoljan sam onim sto sam video. Nesto novo i neobicno u svakom slucaju.
          Meni je odlican, nisam imao nikakvo predznanje i nisam pojma imao o cemu se radi ali mene je film bas odusevio. Jasne su biblijske paralele, ali ono sto je najociglednije i najvaznije, ljudi su stoka. I to film donosi u punom sjaju. Svi su grijesili, ON, ONA, Adam, Eva, Kain, Avelj, ali ljudima generalno nema pomoci.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Meni je odlican, nisam imao nikakvo predznanje i nisam pojma imao o cemu se radi ali mene je film bas odusevio. Jasne su biblijske paralele, ali ono sto je najociglednije i najvaznije, ljudi su stoka. I to film donosi u punom sjaju. Svi su grijesili, ON, ONA, Adam, Eva, Kain, Avelj, ali ljudima generalno nema pomoci.
            Da da. Kako vreme prolazi film mi nekako biva sve bolji, a takvi filmovi su mi najdrazi.
            Svaka cast Aronofskom, hravbar poduhvat koji mora da se ceni.

            Comment


            • GOLDEN GLOBE

              Best Director

              • Guillermo del Toro – The Shape of Water
              • Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
              • Christopher Nolan – Dunkirk
              • Ridley Scott – All the Money in the World
              • Steven Spielberg – The Post



              Best Motion Picture

              Drama

              • Call Me by Your Name
              • Dunkirk
              • The Post
              • The Shape of Water
              • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri



              Musical or Comedy

              • The Disaster Artist
              • Get Out
              • The Greatest Showman
              • I, Tonya
              • Lady Bird



              Best Performance in a Motion Picture – Drama

              Actor

              • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name as Elio Perlman
              • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread as Reynolds Woodcock
              • Tom Hanks – The Post as Ben Bradlee
              • Gary Oldman – Darkest Hour as Winston Churchill
              • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq. as Roman J. Israel



              Actress

              • Jessica Chastain – Molly's Game as Molly Bloom
              • Sally Hawkins – The Shape of Water as Elisa Esposito
              • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri as Mildred Hayes
              • Meryl Streep – The Post as Kay Graham
              • Michelle Williams – All the Money in the World as Gail Harris



              Best Performance in a Motion Picture – Musical or Comedy

              Actor

              • Steve Carell – Battle of the Sexes as Bobby Riggs
              • Ansel Elgort – Baby Driver as Baby / Miles
              • James Franco – The Disaster Artist as Tommy Wiseau
              • Hugh Jackman – The Greatest Showman as P. T. Barnum
              • Daniel Kaluuya – Get Out as Chris Washington



              Actress

              1. Judi Dench – Victoria & Abdul as Queen Victoria
              2. Helen Mirren – The Leisure Seeker as Ella Robina
              3. Margot Robbie – I, Tonya as Tonya Harding
              4. Saoirse Ronan – Lady Bird as Christine "Lady Bird" McPherson
              5. Emma Stone – Battle of the Sexes as Billie Jean King



              Best Supporting Performance in a Motion Picture – Drama, Musical or Comedy

              Supporting Actor

              1. Willem Dafoe – The Florida Project as Bobby Hicks
              2. Armie Hammer – Call Me by Your Name as Oliver
              3. Richard Jenkins – The Shape of Water as Giles
              4. Christopher Plummer – All the Money in the World as J. Paul Getty
              5. Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri as Officer Jason Dixon



              Supporting Actress

              • Mary J. Blige – Mudbound as Florence Jackson
              • Hong Chau – Downsizing as Ngoc Lan Tran
              • Allison Janney – I, Tonya as LaVona Golden
              • Laurie Metcalf – Lady Bird as Marion McPherson
              • Octavia Spencer – The Shape of Water as Zelda Fuller

              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Musical or Comedy - Get Out
                Okeeeeeeeeeej

                --------------------------------

                mother!
                mi se takodje svideo, mada imam osecaj da bi bio jos bolji da je kraci za pola sata.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Ko se seca ove face

                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Pa ko bi zaboravio taj carobni osmijeh

                    Nego, je li gledao neko http://www.imdb.com/title/tt0381798/ ?

                    Comment


                    • Večeras je premijera, sutra će biti za download.

                      Inače: The Mountain Between Us (2017) 1080p BrRip x264 - RARBG
                      Last edited by Tarantula®; 13-12-17, 10:23.
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Ne znam da li je neko pričao o animiranom filmu "Your Name" http://www.imdb.com/title/tt5311514/?ref_=nv_sr_2 ali mene je raspametio

                        Još jedan masterpeace japanske animacije. Ovo je priča o dva stranca čiji se životi sreću na vrlo neobičan način. Postoje brojne nejasnoće šta je reditelj (Makoto Shinkai) hteo da kaže ovim filmom. Pored vidno primetne lepote, film zapošljava i um posmatrača i to poprilično moram priznati, tako da je nakon gledanja prosto nemoguće ne zapitati se o značenju mnogih simbola. Ono što mi se takodje svidelo jeste mešanje tradicinalnog, seoskog života i urbanog, tehnološki naprednog Japana.
                        Ne bih puno da otkrivam samu radnju filma, da ne bih upropastio doživljaj onima koji ga nisu gledali...ali od čuvenog Spirited Away-a, nije se pojavilo ovako fenomenalno animirano ostvarenje

                        Ocena od 1 do 10 - 11
                        sigpic

                        Comment


                        • Dankerk mi se bas svidio. Drugacije nesto od Nolana, tri price, tri razlicita vremenska razdoblja, sve jako lijepo ukomponovano. Ali mi nedostaje ljudski faktor, nekako je sve izrobotizovano, nema pravih emocija. A opet to je Nolan, nije da je neocekivano.

                          I da, Kilijan Marfi je bolji glumac od Hardija, iako su obojica apsolutni svjetski vrh
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post
                            Nego, da li će imati za NG standardnih mesec dana otklučavanja HBO i Cinemax kanala? Obično bude u ovom nekom periodi...
                            15.12. - 15.01.

                            Svi kanali otključani, uključujuči HBO (za one koji ne znaju korisiti torent).

                            Last edited by Tarantula®; 15-12-17, 10:03.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • Originally posted by Tarantula View Post
                              15.12. - 15.01.

                              Svi kanali otključani, uključujuči HBO (za one koji ne znaju korisiti torent).

                              Nije to što ja ne znam da koristim torente, već što mi TV ima neku dodatnu čar, teško je opisati.

                              Otključali mi sve kanale osim HBO paketa. Za njih moram da se registrujem na sajtu, a za to mi treba ID korisnika, broj ugovora i tako te neke zaebancije. Ae broj ugovora i imam, ali ovaj ID korisnika ima samo na računu koji dobijem, koji ja nisam zadržao, već bacio, tako da moram da idem u SBB da tražim....kakve gluposti...
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Pa zar ti Zola nece reci ID ako ih pozoves i das br ugovora? Ja sam za trece lice zvala pre izvesnog vremena za ID i dali uz br ugovora. Uostalom das im adresu, maticni, krvnu grupu ako treba -.-

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X