Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da budemo iskreni vrlo verovatno nikad nećemo ni imati. Možda ako nekad uđemo tu EU.

    Comment


    • Nema to veze do EU više je do provajdera zato što velike firme tipa HBO i kompanije imaju mnogo jake advokatske timove koji bukvalno smaraju do iznemoglosti i vrše konstantan pritisak. Evo fazon u Šapcu , GromNet koji je jedan od najstarijih provajdera ovde ima zabranu na piratebay tojest blokira sajt . Igrom slučaja znam ljude koji rade tu i koji su na funkcijama i pitao sam ih pre dok sam imao taj net šta se dešava i samo su mi rekli da je takvo naređenje stiglo iz Beograda , da je gazda dobijao tužbe i da je morao da blokira . Sad to je onako lutrija , krivično ne mogu da te gone al možeš da dobiješ opomene itd ako taj zakon ikad stupi kod nas .
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Moja rodica je radila parnicu protiv Pirate Baya u Sloveniji, klijent su joj bili neki Svicarci ako se dobro sjecam.

        Uglavnom rece mi skidaj, radi sta hoces, kod nas ovdje na balkanu to nikoga ne interesuje, a i nemamo infrastrukturu da se s tim zajebaje.

        Jedino ako zaradjujes na osnovu piraterije mozes najebat, a i to te prejebu jer ne placas porez. Tako da nista, uzivaj
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Lord Gangara View Post
          Trenutno nemamo zakone koji mogu nas da kazne. Mogu da kazne čoveka koji uploaduje ali ne verujem da će to kod nas biti skoro. U gotovo svakoj državi EU ako skidaš pirateriju preko torenta dobiješ kaznu ali od provajdera a vlasti krivično gone samo ljude koji to kače na net . Sad sam izguglao šta je Popcorn pošto gotovo sve skidam preko torenta ne pratim ovakve sajtove i siguran sam da je to samo mala paranoja tvog ortaka (imam i ja istog takvog koji ne sme da skine torent boji se uhapsiće ga )
          lololol

          U suštini, samo rasturači materijala koji su zaštićeni raznim intelektualnim i autorskim pravima mogu krivično odgovarati. Mada, kada je internet u pitanju, kod nas još uvek ne postoji regulativa (i verovatno neće postojati do sledeće pojave Halejeve komete). Korisnici su bezbrižni.
          Last edited by Crni Đorđe; 23-12-16, 22:55.
          sigpic

          Comment


          • Zivimo u sigurnoj zemlji, sta vam je deco

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Danas me ortak ceo dan smara kako je moguće upasti u frku sa zakonom ako koristim Popkorn, što radim svakodnevno skoro, pa bih molio nekog pismenog za te stvari da mi pojasni o čemu se radi i kolike su šanse da me neko jednog dana smara za povredu autorskih prava ?
              Apsolutno nista ne moze da ti se desi. Ne znam odakle bih poceo. Sto se torenta tice, mozes da najebes, ako ne zivis u Srbiji. A i tada je sansa nekih 0.001%. Mada su se i u inostranstvu fokusirali na secenje u korenu a ne na samo skidanje piratizovanog sadrzaja jer je torent sistem takav da ti skines hiljade fragmenata od hiljada razlicitih ljudi tako da su se ljudi vadili na te neke tehnikalije i nisu bivali osudjeni.

              Sto se popkorna tice, to je ilegalno koliko i slusanje ilegalno aploadovane muzike na yt-u. Ni ljudi koji se bave distribucijom piraterije ne mogu da najebu ako iole razumeju materiju. Ti mozes da napravis sajt ili aplikaciju preko koje se gleda taj piratizovan sadrzaj, ali same filmove drzis na nekom serveru u nekoj zemlji gde su ti zakoni labavi pa ti ne mogu nista, jer je ono zbog cega krsis zakon, u nekoj zemlji u kojoj ih boli kurac sto radis to sto radis, tako svi ti sajtovi opstaju.

              Da stvar bude jos zabavnija, tu su nase vlasti. Opste poznati kickass torent sajt je bio registrovan dobrih 10 godina na nekog tipa u studenjaku u Beogradu. Jos jedna zanimljiva stvar je nas sajt mupa za borbu protiv visokotehnoloskog kriminala(u koji spada piraterija). Taj sajt je neke dve godine bio onlajn, sadrzao je par stranica i veliki znak "sajt u izradi". Na kraju je sajt ugasen.

              Inace ortak je dobio kaznu pre nekih 7-8 godina za ilegalno skidanje sadrzaja, i to neke besne pare, bese 700-800 evra. Nikad nije platio, nikad ga nisu cimali nakon sto mu je stiglo pismo.

              Ipak, mozes da najebes ako se bavis ilegalnom distribucijom novih domacih filmova. Tad nasu vlast boli kurac za zastarele zakone i mozes bas gadno da najebes.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Originally posted by Erik View Post
                U ovom slucaju japanskih
                Znam, samo nema puno takvih slicnih filmova u japanskoj kinematografiji koji obiluju krvlju i morbidarijom dok recimo imas takvih primera u korejskoj.

                Sto se mene tice, kada uporedjujem prve sezone svih serija Westworld spada u top3 zajedno sa serijama Dexter i Twin Peaks.

                TD ne mogu da stavim tu posto je zamisljena kao miniserija.

                Ako se kasnije ulogujem i budem oran za pisanje, obrazlozicu.Trenutno ne mogu vise od prosto prosirenih recenica.

                Comment


                • Originally posted by Ricma View Post
                  Znam, samo nema puno takvih slicnih filmova u japanskoj kinematografiji koji obiluju krvlju i morbidarijom dok recimo imas takvih primera u korejskoj.

                  Sto se mene tice, kada uporedjujem prve sezone svih serija Westworld spada u top3 zajedno sa serijama Dexter i Twin Peaks.

                  TD ne mogu da stavim tu posto je zamisljena kao miniserija.

                  Ako se kasnije ulogujem i budem oran za pisanje, obrazlozicu.Trenutno ne mogu vise od prosto prosirenih recenica.
                  Ichi mu je najkontraverzniji/najkultniji a ovaj mu je najbolji - Audition.
                  sigpic

                  Comment


                  • Odgledao sam pre neki dan Rogue One ... dobar je ....
                    Mogu i da nazvrljam o filmu, ako stignem hocu. Vreme radi protiv mene
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment





                    • Jedva cekam
                      sigpic http://caseystoner.com.au/

                      Comment


                      • Originally posted by dzoni gp View Post



                        Jedva cekam
                        Evo ja upravo poceo skidati Alien, Aliens i Prometheus nakon sto sam odlgedao ovaj trailer.

                        Comment


                        • Ja planiram za novogodisnje praznike
                          sigpic http://caseystoner.com.au/

                          Comment


                          • Originally posted by Erik View Post
                            Ichi mu je najkontraverzniji/najkultniji a ovaj mu je najbolji - Audition.
                            I taj mi je na listi, popesce se sigurno za jedno 200 mesta.

                            Vidim sada da je njegov film 13 Assassins.

                            Comment


                            • Izasao top snimak za The Accountant, topla preoruka da ne gledate, ipak glumi Ben Aflek, bolje potrositi dva sata i osam minuta na nesto drugo. Od tog covjeka je i Slavko Stimac u sred kukuruzista bolji glumac.
                              sigpic

                              Comment


                              • Postoji samo 4 filma u kojima glumi Ben Aflek a koji on ne moze da pokvari, 5 ako volite Dogmu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X