Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Sine, reći ću ti da se košarka prvenstveno igra glavom pa tek onda mišićima.
    Onil je u svom prajmu bio nezaustavljiv bukvalno.....jos su ga tukli ko majmuna i opet je dominirao i to u eri najboljih centara ikada..Sad Jokic ispada bolji od Onila..od 30 puta Jokic bi ga odbranio jednom i to mozda..a Onil je za svoje gabarite bio extremno pokretljiv..a Jokic sa svojih 33% za tri bi ga unistio ..

    Meni je licno on najdominantniji igrac ikada u NBA, sto se tice fizike sto sam ja gledao...

    Nije losa perspektiv repke kad bi bilo sve ok Jokic je mlad, Bogdan isto, tu je Pecarski dolazi... on ce biti odlican igrac po meni...bicemo tu pri vrhu,mala smo mi zemlja ali talentovana, bicemo pr vrhu uvek jbga..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      I jeste lako proverljivo

      http://www.zurnal.rs/kosarka/repreze...i-tim-ovde-ali


      http://mondo.rs/a1026628/Sport/Kosar...ladionice.html

      S obzirom da nismo igrali protiv Španije nego protiv Slovenije u finalu, jasno je ko je bio favorit za zlato.
      Spanija je favorit vec 15 god unazad ...na svakom prvenstvu gde ne ucestvuje USA

      Comment


      • Favorite odredjuju nezavisne organizacije kao sto su kladionice jer one od toga imaju direktnu finansijsku korist, i manje vise su procene slicne jer se baziraju na statistickim podacima. Takodje favorite odredjuju cenjeniji kosarkaski mediji pre pocetka turnira, pa vadjenje misljenja jednog pojedinca, koji pritom nije ni nezavistan vec direktan ucesnik dogadjaja, i jos u toka samog turnira kada su stvari postale jasnije a ne pred pocetak, ne znam kako da okarakterisem nego spinovanje teme. Sta vise, njegova izjava je jos jedan pokazatelj koliko je nas tim porastao jer je do tog polufinala pruzio mozda i najkvalitetniju igru u zadnje 4 godine (mislim na gruoni deo) i bez poraza, pa su svi od 5-6og favorita shvatili da mi imamo kolektivni kvalitet i za zlato. I da, to polufinale ide na racun strucnog staba... nemam uopste problem da priznam, samo je pitanje da li bi neko drugi koji bi mozda znao kako u tom polufinalu se treba postaviti, uspeo da taj tim motivaciono uzdigne iz pepela i dovede ga uopste do polufinala evropskog prvenstva.

        I ovo za 2017 je spin... govorili smo o favoritima pre pocetka prvenstva. Nisam siguran da bi Srbija bila drugi favorit da je na prvenstvo dosla bez Jovica, na koga nismo mogli da racunamo u finalu.
        Last edited by mmajstor; 01-12-18, 16:59.

        Comment


        • Najlakše je okarakterisati svaku informaciju koja ne odgovara nečijem svetu iluzija kao spin. Tržište košarkaških trenera daje odgovor na sva pitanja i otklanja sve nedoumice. A bogami i dosadašnji rezultat kvalifikacija za SP. Jednostavno, spali smo na to da pravimo kalkulacije, gledamo previše rezultate drugih, nadamo se povoljnom scenariju. Nas je karakterisalo ili da uopšte nema potrebe da igramo kvalifikacije jer smo prethodnim rezultatima zasluživali prolaz na naredno takmičenje, ili ako bi kojim slučajem došli u retku situaciju da ih igramo nadmoćno smo ih osvajali. Ovo prosto nismo mi, igrači se menjaju a mi smo jednako neubedljivi sa bilo kojim timom. Odgovor se sam nameće.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Bitne su samo relevantne informacije a ne bilo kakve informacije.

            Comment


            • Stvarno smo mnogo jaki ako smo bili favoriti na EP bez pola tima,cak bi bili i prvaci da se Jovic i Micic nisu povredili.Morao bih da budem bas kosarkaski nepismen da osporavam jednog Djordjevica. A ovo kako bi Jokic dominirao protiv Seka moram samo da se nasmejem,vrlo duhovito,pa Seka nisu mogli da cuvaju grdosije kakvi su bili Mutombo,Juing,Robinson ali bi ga nas Jokic razneo.Volim ja kako igra Jokic,ali realno daleko su danas atletski slabiji centri nego 90-ih,danas dominira jedan Embid,pa s njim bi brisali pod Robinson,Juing,Olajdzuvon,a Sek je fizicki bio jos za klasu iznad njih,tu oko kosa mogli su samo da gledaju kako zakucava.Nisu tada sutirali centri trojke ali su zato reket zakljucavali,ne bi Vestbruk mogao ovako da se zajebava,polaze,popio bi par rampi pa bi onda razmislio da li mu se isplati da ulazi u reket.

              Comment


              • O'Nill je bio fenomen...par pravila su promenili zbog njegove dominacije u reketu, moguće da je upravo tada i zona dozvoljena. Nakon davno uvedenog novog sistema vešanja obruča kojeg više ne nosi tabla već metalni vertikalni stub iza table, Šek je na jednoj tekmi iščupao sve u kompletu pa su i tu uveli ojačanje. Dok je igrao za Orlando polomio je kompletnu konstrukciju koja se sklopila u stand-by poziciju pa su je varili u prekidu a najbrutalniji demolišn mu je kada cela tabla pada na njega nakon kucanja i semafor ga udara po leđima.
                Jednom zverina.

                Približnu dominaciju bi mogli prezentovati na narednom prvenstvu sa Bobijem ispod koša i sa Jokićem odakle god ima potrebe...ali to je za sada samo wishfull thinking.
                Last edited by Wingwalker; 01-12-18, 19:44.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Favorite odredjuju nezavisne organizacije kao sto su kladionice jer one od toga imaju direktnu finansijsku korist, i manje vise su procene slicne jer se baziraju na statistickim podacima. Takodje favorite odredjuju cenjeniji kosarkaski mediji pre pocetka turnira, pa vadjenje misljenja jednog pojedinca, koji pritom nije ni nezavistan vec direktan ucesnik dogadjaja, i jos u toka samog turnira kada su stvari postale jasnije a ne pred pocetak, ne znam kako da okarakterisem nego spinovanje teme. Sta vise, njegova izjava je jos jedan pokazatelj koliko je nas tim porastao jer je do tog polufinala pruzio mozda i najkvalitetniju igru u zadnje 4 godine (mislim na gruoni deo) i bez poraza, pa su svi od 5-6og favorita shvatili da mi imamo kolektivni kvalitet i za zlato. I da, to polufinale ide na racun strucnog staba... nemam uopste problem da priznam, samo je pitanje da li bi neko drugi koji bi mozda znao kako u tom polufinalu se treba postaviti, uspeo da taj tim motivaciono uzdigne iz pepela i dovede ga uopste do polufinala evropskog prvenstva.

                  I ovo za 2017 je spin... govorili smo o favoritima pre pocetka prvenstva. Nisam siguran da bi Srbija bila drugi favorit da je na prvenstvo dosla bez Jovica, na koga nismo mogli da racunamo u finalu.
                  Da li je Španija bila favorit ili ne? Poslednjih 10 god?

                  Comment


                  • Originally posted by darko pancev View Post
                    Da li je Španija bila favorit ili ne? Poslednjih 10 god?
                    Zavisi kako za koje takmicenje.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Najlakše je okarakterisati svaku informaciju koja ne odgovara nečijem svetu iluzija kao spin. Tržište košarkaških trenera daje odgovor na sva pitanja i otklanja sve nedoumice. A bogami i dosadašnji rezultat kvalifikacija za SP. Jednostavno, spali smo na to da pravimo kalkulacije, gledamo previše rezultate drugih, nadamo se povoljnom scenariju. Nas je karakterisalo ili da uopšte nema potrebe da igramo kvalifikacije jer smo prethodnim rezultatima zasluživali prolaz na naredno takmičenje, ili ako bi kojim slučajem došli u retku situaciju da ih igramo nadmoćno smo ih osvajali. Ovo prosto nismo mi, igrači se menjaju a mi smo jednako neubedljivi sa bilo kojim timom. Odgovor se sam nameće.
                      Lupas gluposti. Ovo su prve kvalifikacije u kojima mora da ucestvuje i sampion Evrope, takodje i prve u kojima maltene sve sto vredi nije dostupno za kvalifikacije. Ovaj tim koji je izasao protiv Izraela ne bi mogao da bude ni cetvti u ABA ligi.

                      Takodje, da, kada se posmatra celokupan ucinak na svim takmicenjima Djordjevic je uspesan selektor. To nema nikakve veze sa nalazenjem angazmana u nekom klubu, treba pogledati koliko najboljih trenera u evroligi vodi reprezentacije i obrnuto, koliko selektora je uspesno u klubovima.

                      Znam da gubim vreme, jer objasnjavam to coveku koji se klonirao samo da bi napisao da je jedan Sale odlican trener, a drugi nemac pojma.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Originally posted by blond View Post
                        Lupas gluposti. Ovo su prve kvalifikacije u kojima mora da ucestvuje i sampion Evrope, takodje i prve u kojima maltene sve sto vredi nije dostupno za kvalifikacije. Ovaj tim koji je izasao protiv Izraela ne bi mogao da bude ni cetvti u ABA ligi.

                        Takodje, da, kada se posmatra celokupan ucinak na svim takmicenjima Djordjevic je uspesan selektor. To nema nikakve veze sa nalazenjem angazmana u nekom klubu, treba pogledati koliko najboljih trenera u evroligi vodi reprezentacije i obrnuto, koliko selektora je uspesno u klubovima.

                        Znam da gubim vreme, jer objasnjavam to coveku koji se klonirao samo da bi napisao da je jedan Sale odlican trener, a drugi nemac pojma.
                        Prestani da vređaš, ne obraćaj mi se sve dok se ne naučiš vaspitanju. To pod broj jedan.
                        Pod broj dva, igrali smo kvalifikacije za EP '95 kada nam je ukinut sportski embargo, čini mi se u Bugarskoj ili su nam Bugari bili jedni od protivnika u istim, mrzi me da proveravam. To smo sa pola snage dobili.
                        Đorđević trenerski ne može vodu da nosi jednom Dudi Ivkoviću, Pešiću, Žeravici, Željku Obradoviću. I da, bolji je Saša Obradović trener od Đorđevića. Nije važno što ja to mislim već što i struka to kaže.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Igrali smo sa Bugarima zato sto smo bili nova drzava, pa smo morali da igramo kvalifikacije od pocetka... inace ni tada najbolje ekipe sa EP nisu morale da se zajebavaju sa kvalifikacijama. A ne da smo ih sa pola snage dobili, vec smo igrali produzetke. Znaci na jedvite jade prosli na EP (Bugarska??) i to u najjacem sastavu. Da smo tada i zbog toga najurili Dudu, pitanje je dal bi iste godine bili evropski prvaci.

                          Comment


                          • Loša analogija, što bi ga najurili Duda je i pre toga osvojio dva zlata, dakle on je svoj kvalitet još davno pre tih kvalifikacija potvrdio. Dakle zlata, ne srebra ili drvena medalja.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Osvojio ali sa SFR Jugoslavijom sa mozda najboljom generacijom u Evropi ikada vidjenom, gde je konkurencija bila nikakva... oni bi to sve ubedljivo uzeli i da nisu imali trenera uopste koliko su bili ubedljivi kvalitetom i trener im nije ni trebao. Nakon toga, prvi put bez hrvata, slovenaca, bosanaca i makedonaca i znojimo se protiv nepoznatih Bugara. I to najbolja petotka, ne neki miks cetvrte i pete petorke kao prekjuce. Naravno da je bilo besmisleno smeniti ga, ali bi ga ti i pancev odma smenili... verovatno ne zato sto je trenirao Partizan, nego sto sa onakvim timom zamalo da se ne plasiramo na EP od nepoznatih Bugara.

                              Comment


                              • Da je izgubio kvalifikacije, sam bi otišao sa čela reprezentacije to je takav čovek.
                                Alibi za loše rezultate su za slabiće, da smo osvojili zlata na prethodna dva EP i za ovu konkurenciju bi se pričalo za 10 ili 20 godina da je slaba.
                                Istina je da rezultati određuju kako će ko biti kvalitativno percepiran.
                                Duda je sve vreme imao i klupski kontinuitet, to je ono što sadašnji selektor nema, a već je više puta apsolvirano koliko je to bitno.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X