Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NateHuffman View Post
    Znam da ce zvucati kao fraza, ali nije selektor preneo taliju, nego pobednicki mentalitet. Kad si smeker i rodjeni pobednik, kad uvek ides na pobedu, ne plasis se nikoga a pri tom i znas onda nema slavnih poraza, izbegavanja odgovornosti, vadjenja na srecu ili nepravdu.
    Tako je, tako je. To je harizma...ili se rodis sa tim ili jok. Malo srece i dobro dodje, a cesto je bilo bas kontra.
    Last edited by mmajstor; 08-09-17, 10:49.

    Comment


    • Fiba je priznala i kosovo

      Comment


      • Originally posted by NateHuffman View Post
        Fiba je priznala i kosovo
        To je sada druga tema. Mi igramo u Fibinom takmicenju, u kom smo ostvarili odredjene rezultate.

        Comment


        • Nije ova naša ekipa tako loša, samo par stvari da se primeti:
          - Jović za svojih 30 minuta na parketu isporučuje skoro dvocifren broj asistencija i solidan broj poena uz lepe procente. Jedan od najkonstantnijih naših igrača.
          - Micić još u kanalu, protiv VB pokazao neke znake života, nadajmo se da ćemo videti barem takvu partiju na još nekoj utakmici.
          - Bogdan igra na mahove, ima dosta svetle trenutke a i one kad ne može bazen da pogodi. Odličan sa poludistance, za 3 mora bolje od sadašnjih 29%. Ne znam da li ga možemo još uvek nazivati sekundarnim asistentom, kad je često preuzimao ulogu prvog pleja. U tom segmentu napravio najveći napredak. Odbrana još uvek škripi.
          - Milosavljević, čini mi se da mu Đorđević daje previše značajnu ulogu sa kojom on ne može da se izbori. Dosta loši procenti pogotovo slobodna bacanja što je nedopustivo.
          - Kod Lučića obrnuto u odnosu na Bogdana, odličan za 3, katastrofalan za dva, dosta tih promašaja su ziceri, loše finiširanje na obruču. Loša selekcija momenata kada da se napravi faul, ali sve u svemu dosta zadovoljavajuće partije dosad.
          - Mačvan, dok ga telo ne izda sasvim dobre partije. Malo da iskulira sa šutevima za 3, više poena da traži u post igri, pitanje je da li ima snage za to.
          - Birčević, ne treba trošiti reči. Rupčaga, ne bih mu dao peškir da maše s njim.
          - Lazić, očigledno ga Đorđević vidi kao igrača zadatka i tako ga treba i ceniti, da li je to pogrešan ili ispravan pristup za posebnu je analizu, meni se čini da može i u ofanzivi da bude jako koristan Verovatno najbolje markira igrače od svih na prvenstvu. Ipak premalo igre da se da neka ozbiljnija ocena.
          - Za Gudurića, po meni je pogrešan pristup dati mu minute protiv prelakog protivnika kao što su VB ili Belgija, a u važnim utakmicama ga zaboraviti na klupi. Time se šalje pogrešna poruka da je dobar samo za takve protivnike, što naravno nije tačno, videli smo na prvoj utakmici.
          - Štimac, ni on mučenik ne zna otkud opet on u timu, ali nema ništa protiv toga. Njemu bih dao da maše peškirom.
          - Kuzmić, nominalno prvi centar, a zapravo backup. Znali smo svi da teško sam sebi kreira poene, pa se igra mora tome prilagoditi kad je na terenu. Više pnr i onda će procenti doći na neki pristojan nivo, zasad je loše što se toga tiče. Odbrana je nešto bolja, skokovi zadovoljavajući.
          - Bobi, prvi centar, sa Bogdanom i Jovketom čini Sveto Trojstvo naše reprezentacije. Ključno kod njega je da igra u stintovima ne dužim od 6-7 minuta, jer se centri najviše troše. Za sad je potpuno ispunio očekivanja.
          Last edited by dekkard; 08-09-17, 11:21.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Jovicu trebaju malo veca m... , te asistencije sto baci Bobiju od 2,5 metra i ovaj ubaci u kos ne priznajem.. Za Bogdana ne smes reci ni jednu losu, jer da nam nije njega verovatno bi zavrsili kao 3-4 u grupi. Sto se tice Kuzmica ja sam misljenja da on moze samo igrati u Zvezdi i nigde vise. Birca totalno van forme ako se tako moze reci, svaku utakmicu u prvih 5 minuta napravi 2-3 glupava faula. Branka Lazica ne treba komentarisati, od njega nikakve koristi u napadu, sto se tice odbrane mislim da ce vise Milosavljevica koristiti kad dodju bolji suteri. Stimca necu komentarisati, uvek stoji prica da on daje sve za reprezentaciju i ja ga postujem kao coveka, ali sto se tice kosarkaskih kvaliteta mislim da ne treba biti u reprezentaciji..Imao je dobru sezonu, ali kad sam ga video protiv Porzingisa....cirkus

            Comment


            • Originally posted by marko98 View Post
              Jovicu trebaju malo veca m... , te asistencije sto baci Bobiju od 2,5 metra i ovaj ubaci u kos ne priznajem..
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post

                Comment


                • Originally posted by marko98 View Post
                  Jovicu trebaju malo veca m... , te asistencije sto baci Bobiju od 2,5 metra i ovaj ubaci u kos ne priznajem.. Za Bogdana ne smes reci ni jednu losu, jer da nam nije njega verovatno bi zavrsili kao 3-4 u grupi. Sto se tice Kuzmica ja sam misljenja da on moze samo igrati u Zvezdi i nigde vise. Birca totalno van forme ako se tako moze reci, svaku utakmicu u prvih 5 minuta napravi 2-3 glupava faula. Branka Lazica ne treba komentarisati, od njega nikakve koristi u napadu, sto se tice odbrane mislim da ce vise Milosavljevica koristiti kad dodju bolji suteri. Stimca necu komentarisati, uvek stoji prica da on daje sve za reprezentaciju i ja ga postujem kao coveka, ali sto se tice kosarkaskih kvaliteta mislim da ne treba biti u reprezentaciji..Imao je dobru sezonu, ali kad sam ga video protiv Porzingisa....cirkus
                  Занимљиво је да је Бирча ван форме,док ови остали немају кошаркашких квалитета...ех да нам је ту један Врабац,па да се пали машина..

                  Comment


                  • otvoren put do finala, kraj price bato
                    FILIPE ODLAZI!!!

                    Comment


                    • Lazic kod Djordjevica igra atipicnu odbranu za svoje standarde, ceka igraca kojeg cuva i pozicionira se dosta daleko. On se jako tesko za sada snalazi u tome, za razliku od Jovica, na primer, i trebalo bi Djordjevic da ga pusti da malo udje igracu kojeg cuva pod dres jer je tako najefikasniji. Juce je dva puta pritisnuo na prenosu kako on zna i jednom smo ukrali loptu a drugi put je muceni plej Belgije ostao desetak sekundi boreci se s loptom na centru igralista i usrao napad. Kad je Kuzmic na parketu nema razloga da Lazic uzima pleja tek kad protivnik postavi napad, treba da ga napadne odmah na prenosu na nacin na koji je maltretirao bekove prosle sezone u Evroligi. Ne ocekujem od njega nista u napadu jer je uvek bio i bice peta opcija za napad kad je na parketu ali imam utisak da ne koristimo ni njegove defanzivne prednosti okoliko koliko bismo mogli.

                      Laza je atipican defanzivac, on nema ni visinu, ni duge ruke, ni neke posebno brze lateralne kretnje koje su cesta karakteristika dobrih defanzivaca ali ima neobicno jak torzo i tesko ga je pomeriti tako da je bas tezak smor za laganije plejeve kad se nasloni na njih grudima i onako karakteristicno rasiri ruke u fazonu "vidi sudija, vozim bez ruku". To smo morali da koristimo protiv, recimo, Hvostova, verujem da bi ga Lazic ubio u pojam da ga je Djordjevic pustio da ga maltretira na prenosu.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by ОлимпиакараМосква View Post
                        Занимљиво је да је Бирча ван форме,док ови остали немају кошаркашких квалитета...ех да нам је ту један Врабац,па да се пали машина..
                        Asistencija, glup faul, kos sa parkinga, jaka odbrana, mahanje peskirima i masina se pali! NAPRED SRBIJA

                        A o crno beloj masini neki drugi put

                        Comment


                        • Originally posted by marko98 View Post
                          A o crno beloj masini neki drugi put
                          Moze i na drugom topiku a ne samo drugi put. Poslednja stvar koja nam treba na ovom topiku je klupski navijac koji prenosi simpatije i antipatije na igrace reprezentacije u zavisnosti od toga da li igrac igra za Zvezdu ili Partizan.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Originally posted by taliesin View Post
                            Moze i na drugom topiku a ne samo drugi put. Poslednja stvar koja nam treba na ovom topiku je klupski navijac koji prenosi simpatije i antipatije na igrace reprezentacije u zavisnosti od toga da li igrac igra za Zvezdu ili Partizan.
                            To nema veze sa Partizanom i Zvezdom, da su svi tu pola ovih igraca ne bi igralo i kraj price, prvi Bircevic, Milosavljevic..

                            Comment


                            • Originally posted by marko98 View Post
                              To nema veze sa Partizanom i Zvezdom, da su svi tu pola ovih igraca ne bi igralo i kraj price, prvi Bircevic, Milosavljevic..
                              Slabo ti to krijes, nemas dovoljno iskustva.
                              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                              Comment


                              • Originally posted by taliesin View Post
                                Slabo ti to krijes, nemas dovoljno iskustva.
                                To je samo moje misljenje o pojedinim igracima, nemam ja nista protiv da Jovic sledecu ima 25 poena i 10 asistencija i da Kuzmic natrpa Madjare, pa kasnije Fince/Italijane, samo da pobedjujemo

                                Comment

                                Working...
                                X