Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Nema to eze sa Đorđevićem, ovo sinoć ima veze sa tim da su u timu bili oni koji nisu ni za "mediteransku".
    O jadu se zabavih gledajući braure Gagića i ostalih vedeta.
    Ima i sa Đorđevićem, vrstan trener izvlači najbolje iz onoga sa čim raspolaže. On je tu očigledno omanuo.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ja mislim da vama treba Alimpijevic za selektora.

      Comment


      • Kakve su propozicije? Koliko repki prolazi dalje? Jel prolaze prve dve ili druga igra doigravanje?

        Comment


        • Evo kako se preuzima odgovornost za malo je reći sraman poraz
          Đorđević: Slobodna bacanja uzrok poraza

          Selektor Srbije Aleksandar Đorđević ocenio je da je veliki broj promašenih slobodnih bacanja uzrok poraza od Nemačke u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
          Izvor: B92 petak, 23.02.2018. | 23:28


          * Dekoncentrisani "Orlovi" izgubili od Nemačke

          Srbija je doživela prvi poraz, izgubila u Frankfurtu 79:74 u derbiju Grupe G kvalifikacija za Mundobasket 2019. u Kini.

          "Čestitam Nemačkoj na pobedi, odigrali su tvrdu, fizički veoma dobru utakmicu. Mi smo, sa druge strane, promašili previše slobodnih bacanja u drugom poluvremenu i to nas je koštalo poraza. Možda je značaj utakmice opteretio neke naše igrače, pa smo i u poslednjem minutu sa tri promašena slobodna bacanja, ispustili priliku da utakmicu uvedemo u potpuno izjednačenu završnicu", rekao je Đorđević.

          Košarkaši Srbije u nedelju od 20.20 gostuju Austriji u Beču, dok Nemačka putuje na megdan Gruziji.

          "Napravili smo nekoliko grešaka i izgubljenih lopti u odlučujućim trenucima. Ipak, naš mladi tim, u kome je večeras bio samo jedan igrač sa poslednjeg Evropskog šampionata, igrao je srcem, borio se i to je svakako pozitivno i na takav odnos prema igri mogu da budem ponosan. Moramo sa pozitivnim mislima da se okrenemo sledećoj utakmici protiv Austrije, koja nas već u nedelju čeka u Beču", zaključio je selektor Srbije.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by krele90 View Post
            Kakve su propozicije? Koliko repki prolazi dalje? Jel prolaze prve dve ili druga igra doigravanje?
            Prolaze prve tri ekipe iz svake grupe s tim sto se prenose bodovi osvojeni protiv ekipa koji idu dalje. Iz nase grupe sigurno idu: Nemacka, Srbija i Gruzija. Zatim se formira nova grupa od sest timova od kojih prve tri idu na SP u Kinu. Mi se ukrstamo sa Grckom, Izraelom, Estonija/Velika Britanija. Trebalo bi da Srbija, Grcka i Nemacka idu u Kinu. Za nas je najbitnije da ne izgubimo od Gruzije u gostima i da u revansu pobedimo Nemacku sa vise od 5 poena razlike da bismo bili ispred njih ako imamo isti broj bodova na kraju.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Evo kako se preuzima odgovornost za malo je reći sraman poraz
              I dalje mi nije jasno kako mozes da tumacis bilo sta vezano za utakmicu koju nisi gledao?
              Posto te izgleda ipak interesuje, imas tamo view from the start pa kad odgledas javi utisak sa utakmice, i zbog cega je po tebi ona izgubljena. Ovako samo vodis politiku.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                Ja mislim da vama treba Alimpijevic za selektora.
                heheh, mudro receno

                Originally posted by skeptik View Post
                Prolaze prve tri ekipe iz svake grupe s tim sto se prenose bodovi osvojeni protiv ekipa koji idu dalje. Iz nase grupe sigurno idu: Nemacka, Srbija i Gruzija. Zatim se formira nova grupa od sest timova od kojih prve tri idu na SP u Kinu. Mi se ukrstamo sa Grckom, Izraelom, Estonija/Velika Britanija. Trebalo bi da Srbija, Grcka i Nemacka idu u Kinu. Za nas je najbitnije da ne izgubimo od Gruzije u gostima i da u revansu pobedimo Nemacku sa vise od 5 poena razlike da bismo bili ispred njih ako imamo isti broj bodova na kraju.
                Za nas je najveca utakmica koji igraci ce biti u sastavu. Do prosle tekme nas je dosta izvlacio Bajernov trio, ali bez njih bice tesko i tu Gruziju u gostima dobiti. Fiba kad zasere, onda bas zasere.

                Comment


                • Alimpijevic nikad ne bi dozvolio poraz od Njemaca!!!

                  Comment


                  • @skeptik hvala na objašnjenju!
                    Ne vidim scenario u kom se necemo na kraju kvalifikovati na završi turnir. Isto tako suludo je očekivati stopostotan ucinak i plasman bez poraza. Od mene Djordjević ima bezrezervnu podrsku dok god je na klupi.

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan_pg View Post
                      Ja mislim da vama treba Alimpijevic za selektora.
                      Posle njega može samo suicid tipa Hram naroda...
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by krele90 View Post
                        @skeptik hvala na objašnjenju!
                        Ne vidim scenario u kom se necemo na kraju kvalifikovati na završi turnir.
                        Postoji takav scenario s obzirom da nas u ovolikoj meri oslabljen tim ne odskace previse od ostalih... ali se nadam i verujem da do njega nece doci.

                        Comment


                        • Jedan Jovic bi napravio sasvim dovoljnu razliku da je bio spreman juce. Ipak imamo i tog Raduljicu i jos neke momke koji prave razliku. A tu je i Djordjević, stoga ta moja recenica

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            Alimpijevic nikad ne bi dozvolio poraz od Njemaca!!!
                            Manji od 20 razlike.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan_pg View Post
                              Ja mislim da vama treba Alimpijevic za selektora.
                              Nije on za reprezentaciju, reprezentaciju vode treneri koji nemaju nikakvih ambicija na klupskom nivou.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Ja stvarno ne znam ko se drznuo da neambicioznog Djordjevica turi u isti kos sa ambicioznim Alimpijem

                                Comment

                                Working...
                                X