Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    A sto ti prvo ne odgovori na ovo prethodno. Kokoskov ti je vrhunska klasa i bio nedodirljiv za sve ostale na tom EP, iako do tada nije imao osvojen nijedan trofej kao prvi trener.... dok Djordjevic treba da zasluzi taj epitet tek kada ga osvoji? Sta je sa konzistentnoscu?
    Što me teraš da odgovaram na pitanja koja imaju očigledne odgovore, znaš i sam da će da boli: EP 2017 je osvojio ko? Ko? Kokoškov, tako je! I ta trenerska klasa se videla i u tom finalu, kad je i bez jednog od dvojice najboljih igrača uspeo da pobedi sa Žganecima, Prepeličima, Dimecima, Vidmarima favorizovanu reprezentaciju Srbije.
    Btw, Kokoškov je potekao iz Partizana, ne krije da je partizanovac, ali meni očigledno to ne smeta da prepoznam kvalitet, baš kao i slučaju Željka Obradovića, tako da ti ta teorija pada u vodu, kao i sve ostale vezane za ovu temu. Koliko pre 10-ak dana sam kačio klip sa Đorđevićevih 41 poena u finalu protiv Litvanije, i nikad ga nisam osporavao kao igrača, ali kao trenera jesam jer jednostavno prepoznajem odsustvo kvaliteta, u postavci igre, neprepoznavanju situacija na terenu, neadekvatnim ili zakasnelim izmenama i mnogo toga drugog.
    @Ganac Ne smeta meni Penova boja kože, nego njegov očigledan manjak kvaliteta, sutra da dođu Curry i KD i kažu "hoćemo da igramo za srpsku reprezentaciju" niko ne bi bio srećniji od mene, za razliku od nekih drugih kojima je YU= Srbija, a nacionalizam i rasizam su suštinski identične stvari.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      nesrecni selektor? Ta nesreca je preporodila nas tim i vratila ga u vrh svetske kosarke.



      Zasto problem kada smo uzeli jos boljeg? Za Kokoskova ima jos vremena.
      Djordjevic je za gospodina Kokoskog mala maca i to je jasno svakome ko ozbiljno prati kosarku ...
      Nesreca je pokazala sta zna i sto se mene tice neka ide odmah ...srecan mu put

      Comment


      • Da sumiram...do finala EP prosle godine na njega si gledao kao trenera u rangu Aleksandra Djordjevica, a nakon te jedne utakmice je postao trener elitne klase? Znaci ta jedna utakmica koja se na kraju igrala na jednu ili dve lopte je odlucila o klasi trenera. To je zanimljivo, pogotovo i cinjenica kako bi zdrav Jovic u tom finalu uticao da se te elitne klase obrnu, iako bi to bili isti ljudi i treneri kao sto su i sada. Tako i moja baba prepoznaje kvalitet... vidi ko je pobedio i kaze ovaj je kvalitetan, a onaj ko je izgubio kaze taj nije kvalitetan.

        Nije poenta da kacis klupove tek kada neko postigne 41 poen...nego pre toga, dovoljno je da igraju za nas tim. Ocigledno da odredjena grupa igraca/trenera moraju mnogo mnogo da se dokazu i da daju da bi zasluzili respekt, dok druga grupa je dovoljno samo da se pojave.

        Comment


        • Slobodni ste da navijate za Kokoskova i reprezentaciju Slovenije - samo otvorite novu temu i ne trolujte ovu.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Djordjevic ruku na srce nije neki trener ali je dobar motivator i to u slucaju repke radi iznad mogucnosti...Jes uvek bio drugi ali je uvek dosao do finala i to treba postovati. Jedini kiks mu jeste Slovenija.

            Meni je on ikona kosarke nase u zadnjih 28 godina, to treba postovati...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Kiks je bio samo polufinale prethodnog EP protiv Litvanije... bez 9 prvotimaca protiv Slovenije koja je bila kompletna + Rendolf tesko da se to moze nazvati kiksom. Ako prelistamo malo unazad, svi su na pocetku prvenstva kao uspeh govorili da je to finale, posto je Spanija imala manji broj bitnih otkaza nego mi i oni su bili glavni favoriti. Po mom misljenju bilo je gresaka u obe reprezentacije, i krajnji rezultat je vise splet raznih okolnosti.
              Ruku na srce nije mi samo jasno zasto se moraju davati kvalifikacije za sve i svakoga, pa sada ljudi znaju ko je kakav trener? Za Srbiju smo videli da je odlican, a kako ce se odvijati njegova licna karijera to ce se videti u narednih 20 godina i nije nesto posebno bitno za ovu temu.

              Comment


              • Kokoskov je oprao na EP SVE FAVORITE na svom putu. Ukljucujuci i nas. I najverovatnije ce biti prvi Srbin koji ce biti HC u NBA. Covek je klasa. Puko je Grke, Letonce, Spance i Srbiju. Sa Slovenijom. O cemu pricamo ovde? Nas selektor je tu vec 4 veliko takmicenje sa ekipom. Nijedno takmicenje nije islo glatko kao ovo sa Slovencima, stalno je bilo sranja, stalno je bilo tekmi sa ludilom od odluka. Uz to u igri nismo pokazali nista novo u ta 4 takmicenja. Vrtimo PnR do besvesti, ako nece ajde Bogdane prangijaj. Jebes takvu kosarku...

                Kokoskov je uz to svoju igru nametnuo svima, pregazio ih na sistem, znanje i pametno vodjenje tekmi. I to naravno nije slucajnost, jer je covek preozbiljan trener. Samo ostaje zal sto je vodio njih, a ne nas. Mi zlato pod celavim necemo videti, makar igrali 15 NBA igraca na rosteru...

                Njegov rad pre toga sa Gruzijom je takodje bio fantastican. Odveo ih na 3 EB zaredom (2011-2015).

                Djordjevic je dve klase ispod trenerski od njega.

                Comment


                • Dobro da Dragic nije prangijao .
                  Ne razumem cemu stalno neka poredjenja, umesto da uzivamo sto smo ponovo u vrhu... a ne da velicamo slovence koji su iskoristili odsustvo najboljih evropskih igraca u svim tim nabrojanim ekipama, koje inace ne bi mogli nikad da dobiju. Cak nisu to ni sami mogli nego kupili Rendolfa. Lako je kupiti, ajde organizuj se sa onim sto imas, i to ne sa onim najboljim sto imas nego rezervistima.
                  Last edited by mmajstor; 25-02-18, 15:34.

                  Comment


                  • Kao sto je SFRJ koristila odsustvo NBA igraca za svoje medalje na SP i OI i sl. Naravno niko te medalje ne dovodi u pitanje. Ali zato Kokoskov je dobio 4 ekipe koje su sve veci favoriti od njega, i naravno on se okoristio i manje je sjajno to zlato, nego neko nase.

                    Jeben smo narod. Nacionalizam pojeo sve ljudsko u nama...

                    Comment


                    • Šta ti je Manny, sad će Sale da osvoji trofej tek je 12 godina trener, do svoje 80-te godine ima sigurno barem neke balkanske igre da osvoji
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Da se ne lazemo - vecini je Djordjevic trn u oku zato sto je bio jedan od najboljih igraca Partizana i zato sto je Grobar u dusi, a ne zato sto "nema iskustva". Neka prenese 5% svog znanja na igrace - dobro je.
                        Last edited by kronostime; 25-02-18, 15:43.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Nama ne valja ni Djordjevic
                          Bravo kraljevi dajte Karadzica, Sakotu i Moku oni ce nas vratiti na to prvo mesto sigurno
                          Duda nije valjao jer je bio izlapeli golubar, Sale ne valja jer nema nijedan trofej u karijeri, Kari je previse mator a Zoc je nikakav covek.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Da se ne lazemo - vecini je Djordjevic trn u oku zato sto je bio jedan od najboljih igraca Partizana i zato sto je Grobar u dusi, a ne zato sto "nema iskustva". Neka prenese 5% svog znanja na igrace - dobro je.
                            Mislim da je Manny već na to odgovorio kako je i Kokoškov ponikao iz Partizana a takođe Dekard ili mmajstor da je Sale nacionale košarkaška legenda ex YU i Srbije...tako da tu nema mesta toj priči komšo.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Da se ne lazemo - vecini je Djordjevic trn u oku zato sto je bio jedan od najboljih igraca Partizana i zato sto je Grobar u dusi, a ne zato sto "nema iskustva". Neka prenese 5% svog znanja na igrace - dobro je.
                              U mom slucaju, 10000000% se radi samo o trenerskom znanju i nacinu na koji vodi repku.

                              I da, Kokoshkov je grobar pa opet smatram da bi bio 100% bolji nego Djordjevic.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                U mom slucaju, 10000000% se radi samo o trenerskom znanju i nacinu na koji vodi repku.

                                I da, Kokoshkov je grobar pa opet smatram da bi bio 100% bolji nego Djordjevic.
                                I kod mene je isti slučaj, očigledno nije čitana cela prepiska.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X