Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Video si valjda objavljeni spisak reprezentativaca. Za sledeći prozor očekujem igrače iz ABA2 i KLS-a isključivo.
    A to, pa to je stara prica znali smo sve to od ranije... ja reko desilo se nesto novo. Zanimljivo je gledati i ove C reprezentativce, ali ne bi nikako valjalo da se ne kvalifikujemo... nadam se da i svabe dolaze sa nekom rezervnom ekipom inace moze da bude vrlo cupavo.

    Comment


    • B92: Bogdanović – igrač koji dolazi iz legendarne škole košarke http://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2018&mm=02&dd=15&nav_id=1359203

      Citat ispod - jedan od glavnih DOKAZA kako uspeh reprezentacije utice na razvoj kosarke i kako mladim ljudima pomaze/motivise ih da se odluce na taj korak. Alal mu vera sto se odazvao proslog leta, i sigurno ce mu se to vratiti, i vec mu se vraca. Nauk za sve ostale da se moze i jedno i drugo, ali samo ako je motiv pravi.

      "Peđa je igrao moju poziciju i divio sam mu se. Gledao sam Peđu i Vlada kako su igrali nekada za Kingse. Kao mali sam igrao fudbal i košarku, ali kada je Jugoslavija 2002. godine osvojila zlatnu medalju u Indijanapolisu, odlučio sam da igram košarku"
      Last edited by mmajstor; 15-02-18, 15:13.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        B92: Bogdanović – igrač koji dolazi iz legendarne škole košarke http://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2018&mm=02&dd=15&nav_id=1359203

        Citat ispod - jedan od glavnih DOKAZA kako uspeh reprezentacije utice na razvoj kosarke i kako mladim ljudima pomaze/motivise ih da se odluce na taj korak. Alal mu vera sto se odazvao proslog leta, i sigurno ce mu se to vratiti, i vec mu se vraca. Nauk za sve ostale da se moze i jedno i drugo, ali samo ako je motiv pravi.

        "Peđa je igrao moju poziciju i divio sam mu se. Gledao sam Peđu i Vlada kako su igrali nekada za Kingse. Kao mali sam igrao fudbal i košarku, ali kada je Jugoslavija 2002. godine osvojila zlatnu medalju u Indijanapolisu, odlučio sam da igram košarku"
        Prošlo vreme, zauvek izgubljeno...
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • S obzirom da smo od zadnja 4 tekmicenja igrali 3 finala i jedno polufinale, ocigledno da je proslo vreme opet postalo sadasnje.
          Cinjenica je da smo u ovom trenutku najjaca evropska reprezentacija po kvalitetu... u prethodnim godinama je to bilo zbog kolektivnog kvaliteta, a sada je bogami i po individualnom kvalitetu. Zasto je toliko tesko u tome uzivati?

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Zasto je toliko tesko u tome uzivati?
            Zato što svako ko voli neki sport, želeće da gleda najbolje što nudi taj sport, a to nisu reprezentativna takmičenja, nisu bila čak i kad su najbolji igrači učestvovali iz razloga više puta navedenih. Reprezentativna takmičenja su za ljude koji ne vole sport nego vole da osete taj kvazi nacionalni naboj i izazovu u sebi lažni osećaj jeftinog patriotizma. Eto zato.
            Last edited by dekkard; 15-02-18, 15:42.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Cinjenica ne postoji. Izgubili smo na DVA ZADNJA EP. Da ostavimo po strani i OI i SP, gde su Ameri ispred svih 30+ razlike. I to okrnjeni.

              Dakle pukli smo od Litvanije 2015. Dobili nas fer i muski, odigrali tekmu kao picke. Pukli od Slovenije, gde nas satro Kokoskov, nabio nam i stil igre (kao i Litvanci), iskoristio sve slabosti. Jos uvek treba navesti da ova generacija nije dobila Spaniiju u tekmi za ispadanja od Dude i 2010. U ovoj reprezentaciji iz te ekipe su tu par pojedinaca. Ni na OI, ni na SP nismo trtili Spance u knock out fazi. Resavali su nam drugi probleme (Francuzi i Ameri).

              Dakle price o tome kako smo najjaca repka su budalastine, dok zlato ne visi oko vrata. OK, ne mora da bude SP ili OI, ali dve idealne prilike na EP su procerdane u dve ocajne utakmice. Amaterski i vodjene i odigrane. Ako za Sloveniju moze da se oprosti delimicno zbog otkaza, za Litvaniju nema izgovora.

              Ova repka za mene je jednaka Yu repkama tamo od 1981-1988. Dakle taj period. Bilo je tu kvalitetnih igraca na zalasku, novih koji rastu. Bilu su svakako kvalitetni ali su od nas bili uvek drugi bolji i kvalitetniji. SSSR, Grcka, Spanija itd. To je realno. I treba se pogledati u oci i to priznati.
              Last edited by MannyCalavera; 15-02-18, 15:45.

              Comment


              • Pa cekaj Manny, ajde sad da mi iskreno odgovoris - da li smo po tebi mi po kvalitetu najjaci u Evropi ili nismo? Ko je to kvalitetniji od nas?

                I objasni mi, takodje iskreno, zasto ostavljas SP i OI po strani... da li se tamo nisu takmicile najjace ekipe na svetu?

                Comment


                • Kad sam ja poslednji put proveravao najbolji je osvajao prvo mesto, sad možda se nešto u međuvremenu promenilo...
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Pa cekaj Manny, ajde sad da mi iskreno odgovoris - da li smo po tebi mi po kvalitetu najjaci u Evropi ili nismo? Ko je to kvalitetniji od nas?

                    I objasni mi, takodje iskreno, zasto ostavljas SP i OI po strani... da li se tamo nisu takmicile najjace ekipe na svetu?
                    Spanija na prvom mestu. Francuzi u punoj snazi su takodje neko ko moze da nas otrese.

                    Mi smo tu negde treci po kvalitetu (naravno pricamo da sve tri repke budu u punom sastavu). E sad problem je sto nas dve inferiorne repke tuku upravo na EP koje je kljucno osvojiti i uzeti zlato. Od zlata na drugim takmicenjima nema sta da se prica. Mi smo OI napravili uspeh tako sto smo tukli Hrvatsku i Australiju. Koje realno nisu vrh. Opeglali su nas Ameri. I od onih kurchevih Francuza smo pukli btw. Na SP nam je Gobert skinuo Spaniju, oni ischokeovali. Dakle tukli smo uglavnom sve inferiorne repke, do tih rezultata. Tako da ta srebra su za mene uspeh, ali ne preterani. Naprotiv zlato na EP bi mi mnogo vise znacilo .

                    U to ime, tesko cemo imati kec na deset kao sto smo imali prosle godine za zlato protiv Slovenije. To je to. Sledece EP ce biti tek 2021, a tada ne znamo kako ce nam izgledati ekipa...

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Reprezentativna takmičenja su za ljude koji ne vole sport nego vole da osete taj kvazi nacionalni naboj i izazovu u sebi lažni osećaj jeftinog patriotizma. Eto zato.
                      To je tvoje vidjenje stvari, koje na mom primeru pada tj netacno je, a verujem da nas ima puno.
                      Npr. u Spaniji u kosarci najgledanija spanska reprezentacija pa sve ostalo... endesa, evroliga i nba. I sta cemo sada sa tim... hoces li za sve te spance reci da gledaju reprezentaciju zbog osecaja laznog patriotizma, ili je jednostavnije priznati da ti ljudi to gledaju iz nekog razloga koga ti ne prepoznajes kao bitan? Koji je taj razlog to mozemo da kazemo mi koji ga prepoznajemo, a ne oni koji ga ne prepoznaju.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        To je tvoje vidjenje stvari, koje na mom primeru pada tj netacno je, a verujem da nas ima puno.
                        Npr. u Spaniji u kosarci najgledanija spanska reprezentacija pa sve ostalo... endesa, evroliga i nba. I sta cemo sada sa tim... hoces li za sve te spance reci da gledaju reprezentaciju zbog osecaja laznog patriotizma, ili je jednostavnije priznati da ti ljudi to gledaju iz nekog razloga koga ti ne prepoznajes kao bitan? Koji je taj razlog to mozemo da kazemo mi koji ga prepoznajemo, a ne oni koji ga ne prepoznaju.
                        To sto je nesto najgledanije, apsolutno ne oslikava da to gledaju ljubitelji sporta ili same kosarke. Reprezentativna nadmetanja upravo su gledana iz nacionalistickih pobuda i prestiza. To je vreme kad se meri kurac protiv drugih. I to da se ogradim, ne mislim kao Dekkard da je to lazni osecaj, ima ljudi kojima je on itekako stvaran i vazan u zivotu (recimo tebi). S druge strane to ne znaci da se na istima igra najvisi nivo sporta, niti da je ono za prave ljubitelje sporta i poznavaoce. Kao i SP u fudbalu, navuche se svako da gleda to jer eto igra mu repka. Likovi koji 5 tekmi nisu pogledali lete u Juznu Afriku na tekme i tako. Tako je u svim sportovima.

                        Mi koji sport gledamo zbog sporta, ne osecamo taj drive i lozenje. To je to. Recimo ja necu navijati za nase na SP u Rusiji. Onog trenutka kad je otpusten covek koji te odveo tamo posle brojnih neuspeha, i to uradio na svoji nacin i sa relativno tankom ekipom, ja sam zavrsio sa tom reprezentacijom. Navijacu za nekog drugog. I to nema veze nikakve sa klubastvom, mojoj ljubavi prema Muslinu (ono zabole me, a i pratim fudbal sporadicno) i sl. Jednostavno oteran je covek koji je uradio ono sto je rekao da ce uraditi. Taj posao radio korektno.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          To je tvoje vidjenje stvari, koje na mom primeru pada tj netacno je, a verujem da nas ima puno.
                          Npr. u Spaniji u kosarci najgledanija spanska reprezentacija pa sve ostalo... endesa, evroliga i nba. I sta cemo sada sa tim... hoces li za sve te spance reci da gledaju reprezentaciju zbog osecaja laznog patriotizma, ili je jednostavnije priznati da ti ljudi to gledaju iz nekog razloga koga ti ne prepoznajes kao bitan? Koji je taj razlog to mozemo da kazemo mi koji ga prepoznajemo, a ne oni koji ga ne prepoznaju.
                          Šta je gledanje u Americi, pa i u ostatku sveta, izuzimajući tu Španiju, NBA i EL ili reprezentativna takmičenja? Bez premca klupska košarka, jer žele ljudi da gledaju ono vrhunsko u sportu koji vole, a to mogu da dobiju samo ovde gde je skoncentrisan kvalitet, neopterećen time da igrači treba da budu u istom timu samo zato što su iz iste zemlje. Samo je kvalitet kriterijum, i tu prestaje svaka polemika.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Spanija na prvom mestu. Francuzi u punoj snazi su takodje neko ko moze da nas otrese.
                            E pa sad si me zestoko razocarao, a verujem i vecinu ljudi na forumu.
                            Mislim da kod jednog broja navijaca postoji neopravdano potcenjivanje nase reprezentacije, ne mogu jos da dokucim iz kog razloga... da li zbog Djordjevica koga ne volite, ili ne nisam jos siguran.

                            Pa mislim spanci se voze na staru generaciju vec 15 godina, i sada je vec jasno da bez gasola vise nisu ni u prve 3. Francuzi su takodje ostali i ostace bez nosioca igre i slazem se da su nam najveci i jedini konkurent, ali u najjacim sastavima protiv nas, ja ne vidim ni kad se napnem da imaju veci kvalitet od nas.

                            Ne znam sto si se toliko vezao za neke pojedine utakmice - jer sta je ovde sustina.... opet cak i sa tim jednim konkurentom se ne moze reci da kosarka nije vracena na ono mesto gde i treba da bude. Bogdan je Bogdan zbog reprezentacije 2002 to je sada jasno, i sutra ce neki novi klinac biti isto to ako oni ponove taj uspeh i na dobrom su putu, ali samo ako krenu da se odazivaju kao taj Bogdan. Poenta je i nesto iza sebe da se ostavi, a ne samo da se halapljivo grabi.

                            Comment


                            • Kad smo mi otkako je Đorđević selektor osvojili prvo mesto, da bi bili smatrani najboljima? Ili, ako smo najbolji, zašto nismo ni na EP osvojili prvo mesto otkako je Đorđević preuzeo reprezentaciju? Molim odgovor na ova vrlo jednostavna pitanja.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Šta je gledanje u Americi, pa i u ostatku sveta, izuzimajući tu Španiju, NBA i EL ili reprezentativna takmičenja? Bez premca klupska košarka, jer žele ljudi da gledaju ono vrhunsko u sportu koji vole, a to mogu da dobiju samo ovde gde je skoncentrisan kvalitet, neopterećen time da igrači treba da budu u istom timu samo zato što su iz iste zemlje. Samo je kvalitet kriterijum, i tu prestaje svaka polemika.
                                Nije samo Spanija u pitanju... ja verujem da je tako i u Grckoj, Balkanu, Turskoj, Rusiji - tamo gde se igra najbolja kosarka na kontinentu. A to sta je u Americi ili nrkim zabitima u svetu popularno za nas je ovde potpuno irelevantno jer ne zivimo tamo nego ovde. I nije samo kvalitet merodavan, ima tu jos puno toga kao sto je zanimljivost takmicenja i protivnika.

                                Comment

                                Working...
                                X