Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mogu ja da volim Macvana ili ne to je moja licna stvar ali covek ima najduzi staz medju ovima koji su tu, koliko se secam
    uvek se odazivao na poziv reprezentacije i hijerajhija neka postoji, tako da ne vidim u cemu je problem da on bude kapiten.
    Ono sto znam i sto sam ubedjen da ce on dati sve od sebe kada je reprezentacija u pitanju.
    Meni sa licnost on ne svidja ali kada igra u reprezentaciji kapa dole.
    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

    Comment


    • Originally posted by taliesin View Post
      E, za ovo bih nemilosrdno delio banove.
      Prijavi me ako smatraš da je poruka neprimerena. S druge strane, agitovanje da se neko banuje je kažnjivo, siguran sam da to znaš.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Prijavi me ako smatraš da je poruka neprimerena. S druge strane, agitovanje da se neko banuje je kažnjivo, siguran sam da to znaš.
        Nemam sta da prijavljujem, politika foruma nije moja politika. Samo kazem da bih te ja da sam moderator banovao na jedno desetak dana da imas vremena da razmislis sta je sve pogresno u tom detinjastom podmetanju ocigledno pogresne navijacke pripadnosti da bi dezavuisao ono sto pise sagovornik. Pet dana za prekrsaj, pet dana za to sto je pokusaj na nivou nizih razreda osnovne skole, dakle zbog nedostatka ukusa. Nema niceg bezobraznijeg i ljigavijeg na forumu nego optuziti coveka da ne pise ono sto misli vec zato sto ................. (popuniti po zelji). Odrasti.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Ne dizite tenzije bez potrebe. Hvala.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Nisam ja nikome ništa podmetao, imam pravo na svoje mišljenje i da ga iznesem, a niti sam ja zaključio da je dotični iz moje i tvoje vizure pogrešne navijačke orijentacije, zaličilo mi je na osnovu i pređašnjih njegovih stavova (nikad nijedan pozitivan primer da navede iz Zvezde uvek iz Partizana), ali je najvažnije da je cela rasprava prošla u kulturnom tonu bez obzira na to što smo obojica ostali nepromenjenih stavova.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Nisam ja nikome ništa podmetao, imam pravo na svoje mišljenje i da ga iznesem, a niti sam ja zaključio da je dotični iz moje i tvoje vizure pogrešne navijačke orijentacije, zaličilo mi je na osnovu i pređašnjih njegovih stavova (nikad nijedan pozitivan primer da navede iz Zvezde uvek iz Partizana), ali je najvažnije da je cela rasprava prošla u kulturnom tonu bez obzira na to što smo obojica ostali nepromenjenih stavova.
              Ma, pricaj ti to nekom drugom. "Ti to mislis zato sto si grobar", vidi prava na iznosenje misljenja i vidi kulturne rasprave. Sesti razred osnovne.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Suviše te poštujem da bih nastavljao raspravu sa tobom, a i ne želim da trolujem temu.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Nema potrebe na ovoj temi pominjati niti Zvezdu niti Partizan. Ja nigde nisam spominjao, niti velicao jedan naspram drugog. Pricajmo o reprezentaciji, a tu je potpuno nebitno ko za koga navija.

                  Comment


                  • Reprezentacija je nedodirljiva. Svi koji igraju u njoj su moji!
                    Svi koji igraju u njoj su izabrani od stručnjaka, među koje ja ne spadam.
                    Mišljenja sam da reprezentaciju treba uvek podržavati i po svaku cenu.
                    Sviđala vam se ekipa ili ne, sviđao vam se stručni štab ili ne.
                    Reprezentacija nema pojedinačna navijačka obeležja.
                    Reprezentacija je himna.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Suviše te poštujem da bih nastavljao raspravu sa tobom, a i ne želim da trolujem temu.
                      Dekkarde, ne mozes sa mnom o ovome da se raspravljas jer znamo i ti i ja da sam ovde u pravu. Hajde kad sam vec tu da objasnim zasto je to sto si napisao problem, mozda pomogne i drugima da to ubuduce ne rade i rasterete forum od potencijalnih zutih minuta. Kad istrazujes necije motive zbog kojih je napisao to sto je napisao u oblasti sekundarnih interesa i tema, onih koje nisu bitne ni za trenutnu raspravu ni za misljenje sagovornika u okviru te rasprave, ti ne samo da mu odrices pravo da ima misljenje o ovome ili onome vec mu odrices pravo da ima misljenje uopste. Ono sto ti govoris time je da tvoj sagovornik nema sopstveno misljenje vec da njegovo misljenje generise onaj deo identiteta koji je kreiran na osnovu (u ovom slucaju) grupne pripadnosti. Na svakog od nas, naravno, utice sve ono sto radimo i cemu pripadamo u zivotu ali misljenje je individualni proizvod svih tih faktora zajedno. Kad napises coveku da je njegov motiv posledica jednog od tih faktora ti iskljucujes sve ostale, ukljucujuci i njegovu/njenu sposobnost da apstrahuje finalni proizvod misljenja samostalno.

                      Mi ne mozemo znati motive zasto neko ima ovakav ili onakav stav i zato ako postujemo svacije pravo na slobodu misljenja onda se interpretacija tudjih motiva iz naseg ugla smatra nepristojnim i nedopustivim ponasanjem. Cak nije ni bitno to sto je mmajstor zapravo zvezdas, sto si verovatno jako dobro znao kad si ono napisao, i da je partizanovac bilo bi isto. To pocinje sa "ti to mislis zato sto si cigan/grobar" a zavrsi sa "ti to mislis zato sto si primitivac, fasista, grejlija, shipkash" ili cime su nas vec krstili na onom drugom forumu pa smo morali da palimo na drugi. Ne mislim da bi ti bio taj Bora Snajder s takvim razvojnim putem ali neko bi se svakako u tom pravcu zaputio. Ako nista nismo naucili iz onoga sto nam se desilo tamo onda smo dzaba krecili dolaskom na ovaj forum. Pre ili kasnije ce nam se isto desiti jer ko ne nauci taj je ponavljac, to svi znamo iz skole.
                      Last edited by taliesin; 22-08-17, 14:25.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Ma ja se samo borim za što je moguće veću objektivnost, i to ne samo u sportu. Ako bih pravio moj navijački profil rekao bih da ja prvenstveno volim košarku pa tek onda Zvezdu, dok je kod fudbala obrnuto. I nije mi problem da priznam da sam nebrojeno puta gledao tog Saleta Đorđevića, jer sam uvek voleo te nemilosrdne skorere (žao mi je što su praktično iščezli u evropskoj košarci), Nikad neću zaboraviti njegovu partiju u Pioniru kad je igrao u Barseloni protiv Partizana, verovatno najbolja partija nekog košarkaša koju sam gledao uživo. I uvek se trudim da za svoje stavove ponudim validne argumente, ako ne dobijem protivargumente onda postavljam pitanje sebi zašto je to tako? Ne bi trebalo da se oko reprezentacije delimo, ali to smo mi Srbi, dve strane tri mišljenja. Ne sviđa mi se ni defetizam koji provejava u javnosti, doduše da budem do kraja iskren, ne toliko na OVOM forumu, i nipodaštavanje igrača koji su ostali u reprezentaciji, nazivajući ih pomoćnim osobljem. Košarka je kolektivni sport i ne treba uvek isticati i po svaku cenu worshipovati igrače, svi su oni deo sistema. Nadam se da sam uspeo da odgovorim tj. pojasnim čime se rukovodim kod pisanja, a istovremeno da ostanem u temi
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Nisam ja nikome ništa podmetao, imam pravo na svoje mišljenje i da ga iznesem, a niti sam ja zaključio da je dotični iz moje i tvoje vizure pogrešne navijačke orijentacije, zaličilo mi je na osnovu i pređašnjih njegovih stavova (nikad nijedan pozitivan primer da navede iz Zvezde uvek iz Partizana), ali je najvažnije da je cela rasprava prošla u kulturnom tonu bez obzira na to što smo obojica ostali nepromenjenih stavova.
                          Sine, onog trena kad si spustio dijalog na nivo. 'ti grobar bla bla' tog momenta je sva 'kultura' isparila iz istog.
                          Dakle, ako želiš da te štuju kao relevantnog sagovornka, zajebi fore iz vrtića.
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Sine, onog trena kad si spustio dijalog na nivo. 'ti grobar bla bla' tog momenta je sva 'kultura' isparila iz istog.
                            Dakle, ako želiš da te štuju kao relevantnog sagovornka, zajebi fore iz vrtića.
                            Sine, malo je kompleksnije od toga, iščitaj celu diskusiju pa donesi zaključak.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • lJudi ajde spustite loptu nema potrebe za svadjom, na topiku reprezentacije treba izbaciti ili zabraniti pojmove Zvezda, Partizan i ostali klubovi.
                              Samo reprezentacija i kosarkasi koji igraju za nju.
                              Ja pamtim dobro od 1975 Zeke peke pa nadalje, i najdraza mi je medalja iz Manile, iako sam osvedoceni Zvezdas nikada ali doslovce
                              nikada kada sam gledao reprezentaciju nisam gledao kroz klupske naocare.
                              Kindje, Ćosa, Kića, Praja, Moka, Jerkov, Šolman, Žižić i ostali toliko su mi srece doneli pa i oni kasnije da nemam reci, a retko ko je od njih
                              igrao za klub koji obozavam.
                              Jos jednom apel prestanite svi sa svadjom i izbacite klupske pojmove sa ove teme molim vas.
                              Dajte da budemo najbolji forum ikada koji je postojao a to cemo postici kvalitetnim postovima, polemisanjem i uvazavanjem drugoga.
                              Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Sine, malo je kompleksnije od toga, iščitaj celu diskusiju pa donesi zaključak.
                                Sine, prvi koji nastavi diskusiju ide u banju. Imate PP pa se raspravite. Isto vazi i za Taliesina.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X