Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Ovo stvarno nema vise smisla. Pre nekih mesec dana sam i o njemu pricao kao nekome ko ce proci undrafted na ovogodisnjem draftu i da je fenomenalan prospect, i eto ga sad u Mornaru. Dobar posao opet prave i solidnu ekipu prave.

    Khadeen Carrington


    Stvarno mi kidaju zivce prilicno...
    Kao i Andre Spight, Marvin Mornar, Winston Shepard, i od ranije Jevonte Green.
    Ugovore produzili Lukovic, Vujosevic i Vranes.
    Imace interesantan tim opet.

    Comment


    • Mornari su pored Carringtona doveli jos dva Amera.

      Beka, kosgetersku masinu Andre Spighta sa Northern Colorada


      I 4ku atleticnu Winston Shepparda sa San Diego Statea, s tim sto je on i godinu dana igrao u G League


      Dakle Mornar je doveo 3 Amera, svi trojica su mid-major prospecti bez ikakvog profesionalnog iskustva. Sva trojica sa 4 godine na faxu u NCAA, raspon od 22-24 godine, odlicna perspektiva, razliciti skillsets. I sve to za sitne pare.

      Ne znam sta da kazem, fenomenalan posao. Neko se ovime bavi tamo na visokom nivou i imace Mornari dobru ekipu ponovo. Pogotovu sto je produzio ugovor i Lukovic, Vujosevic, Vranjes i Micovic. Oni trenutno imaju bolji roster od nas...
      Last edited by MannyCalavera; 21-07-18, 11:09.

      Comment


      • Originally posted by Guthrie View Post
        Kao i Andre Spight, Marvin Mornar, Winston Shepard, i od ranije Jevonte Green.
        Ugovore produzili Lukovic, Vujosevic i Vranes.
        Imace interesantan tim opet.
        Da, zaboravio sam Marin Mornara. Hrvat koji je igrao na Loyola Marymountu. Stretch 4ka sa sutem spolja.

        Kako god oni su se naostrili da napadnu ABA ligu sa svojim finansijskim mogucnostima. Alal vera...

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Ovo stvarno nema vise smisla. Pre nekih mesec dana sam i o njemu pricao kao nekome ko ce proci undrafted na ovogodisnjem draftu i da je fenomenalan prospect, i eto ga sad u Mornaru. Dobar posao opet prave i solidnu ekipu prave.

          Stvarno mi kidaju zivce prilicno...
          Pavicevici citaju forum

          Mi smo doveli Barona koji je sustinska dvojka a nama ja plej duplo deficitarniji od pozicije sutera. Ne znam kako ovi nase rade ta pojacanja kad su svi rekli da on manje moze da pruzi na poziciji pleja... jedino ako Tomic zna nesto sto ostali ne znaju. Drugo je pitanje ako on bude sekundarni plej ko ce biti prvo resenje na suteru... Laza?
          Trece je pitanje ako se stedi 450k plate na Feldinu, 250k od Lesora i neko jos spomenu 100k zaboravih po kom osnovu, kako je moguce da se ovako stiskamo pa zato i sa pravom pitam - gde su ti novci? Kolike su plate bile prosle sezone, a kolike su sada bez novih pojacanja?

          Comment


          • Bice simpaticna ekipa Mornar, kao i uvek.
            Ove godine aba liga najjaca u poslednjih xy godina.
            Buducnost
            Cedevita
            Zvezda
            Mornar
            Partizan

            Bice interesantno videti i mladu ekipu Olimpije, Megu kojoj ostaju i Musidi i Bitadze uz jos par stranaca i domacih prospekata, Cibosi i Zadar najavili jaci tim nego prosle godine...
            Bice zanimljivo.

            Comment


            • Zanimljiva je priča o Mornaru, ali da me shvatite pogrešno, zašto ne pišete na ABA ligi topicu o njima?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Pavicevici citaju forum

                Mi smo doveli Barona koji je sustinska dvojka a nama ja plej duplo deficitarniji od pozicije sutera. Ne znam kako ovi nase rade ta pojacanja kad su svi rekli da on manje moze da pruzi na poziciji pleja... jedino ako Tomic zna nesto sto ostali ne znaju. Drugo je pitanje ako on bude sekundarni plej ko ce biti prvo resenje na suteru... Laza?
                Trece je pitanje ako se stedi 450k plate na Feldinu, 250k od Lesora i neko jos spomenu 100k zaboravih po kom osnovu, kako je moguce da se ovako stiskamo pa zato i sa pravom pitam - gde su ti novci? Kolike su plate bile prosle sezone, a kolike su sada bez novih pojacanja?
                Pazi pored pleja klasicnog kog nema, kriticna je situacija sa krilima pre svega. Dakle mi imamo roster sa 3 teska centra sto u 2018 prilicno ludilo samo po sebi. Dangubic je out zbog povrede i drugih ambicija i sl. Tako da mi imamo na rosteru samo dva krila Davidovac i Jankovic. Igraci kao Laza, Dobric su bekovi koji mogu da stanu na 3 ali u sustini nisu krila. Danasnja kosarka sve vise zavisi od krila od kojih se traze polivalentne karateristike, i da napadaju, kreiraju, igraju odbrau nad vise pozicija, trce tranziciju. A mi na rosteru imamo dva krila

                Naravno Borisu ne racunam

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Zanimljiva je priča o Mornaru, ali da me shvatite pogrešno, zašto ne pišete na ABA ligi topicu o njima?
                  Ma povela se prica jer je Carrington ovde pomenut. A i dobar je primer kako dovoditi prospekte na visegodisnje ugovore.

                  Comment


                  • @Many ovo za bolji tim Mornara od nas, moram reci da si malo nerealan. Mi nas nismo zavrsili jos, a imamo i igrace koji imaju iskustvo igranja EL a oni doveli 3 tinejdzera, znamo kako su se nasi snasli pri tome jos znaju jezik. Mornar odlicno radi, tu nema rasprave i iskreno se nadam da ce naplatiti dobro svoj rad ali da su ozbiljnija ekipa to se ne slazem.
                    Prvo i osnovno sto mene raduje su temelji koji su postavljeni sa ozbiljnim strucnim stabom, to su ljudi od znanja, ozbiljnog znanja o kosarci. Kao sto se vidi Tomic se nije upustio sam u citav posao vec doveo ljude koji se bolje razumiju u odredjene stvari i apsolutno sam siguran da ce napraviti fin TIM.
                    Mornar je lijepo iskoristio to sto nema pritiska, sto su braca apsolutno autonomni u radu i vidi se po potezima koji vuku. Nadam se iskreno da ce ta zdrava prica da se odrzi i da ce biti sve bolji. Rizikuju mnogo ali ce i da uzivaju mnogo ako se planirano ostvari.

                    Comment


                    • Bitno da ćemo mi u sezonu ući sa Borišom koji je i u svom godište nevidljiv...

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Ma povela se prica jer je Carrington ovde pomenut. A i dobar je primer kako dovoditi prospekte na visegodisnje ugovore.
                        Ajde da kažem i ja jednu o njima, ali neću više. [emoji6] Mislim da oni imaju jedinstvenu strategiju koja je moguća u uslovima mid level kluba, dovode zanimljiva imena direktno sa NCAA ili G League, posle godinu dana ih zavaljaju dalje, uzmu neki profit ili su na nuli.
                        To kod njih može jer nemaju pritisak rezultata, s tim da je njima pozitivan rezultat i sam plasman među 4 u ABA, a u Evropi im je tek ladovina.
                        To je dobar primer kako treba raditi u klubovima tog ranga.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ajde da kažem i ja jednu o njima, ali neću više. [emoji6] Mislim da oni imaju jedinstvenu strategiju koja je moguća u uslovima mid level kluba, dovode zanimljiva imena direktno sa NCAA ili G League, posle godinu dana ih zavaljaju dalje, uzmu neki profit ili su na nuli.
                          To kod njih može jer nemaju pritisak rezultata, s tim da je njima pozitivan rezultat i sam plasman među 4 u ABA, a u Evropi im je tek ladovina.
                          To je dobar primer kako treba raditi u klubovima tog ranga.
                          Mi smo klub tog ranga trenutno. Igramo ista takmicenja kao i oni, i veliki smo outsider za ABA ligu jer imamo Buducnost koja je i platezno i kvalitetom iznad nas. Na koji nacin je nasa pozicija razlicita u odnosu na njihovu? Osim pritiska navijaca da se vraca ABA, a niko ne gleda realno gde nam se nalazi klub i sta mozemo da izvedemo na teren.

                          Comment


                          • Ta cetvorka je nadam se planirana zbog promaje koje si naveo, inace mi je suludo da Mornar moze da ima vise stranaca nego Zvezda, a pokazali su i da imaju bolji kontinuitet jer im je ostao veci kostur nego nama. U stvari nije toliko bitno da li je pojacanje stranac ili domaci ako se ubode pravo resenje. Mi sve dovodimo dobro poznata imena, nikako da se ne iskopa neko ispod radara, jer je to jedini nacin da sa limitiranim budzetom napravi veci kvalitet. Kim Tili, Markovic... znamo svi ko su, ali znaju i oni pa zato i kostaju. Faca si ako dovedes nekog ko manje kosta i iz njega izvuces kvalitet... po tom kriterijumu se diferenciraju klubovi naseg budzetskog ranga.

                            Po meni nije lose da imas 3 centra sa ovakvim rasporedom utakmica ako bi se rasporedila minutaza na svu trojicu u EK i ABA, a ne kao do sada da maksimalno rabatimo dvojicu a treci da ceka u kukuruzu. Em bi ih stedeli i cuvali svezinu, em je lakse da se ocuva kontinuitet igre u slucaju povrede.

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              @Many ovo za bolji tim Mornara od nas, moram reci da si malo nerealan. Mi nas nismo zavrsili jos, a imamo i igrace koji imaju iskustvo igranja EL a oni doveli 3 tinejdzera, znamo kako su se nasi snasli pri tome jos znaju jezik. Mornar odlicno radi, tu nema rasprave i iskreno se nadam da ce naplatiti dobro svoj rad ali da su ozbiljnija ekipa to se ne slazem.
                              Prvo i osnovno sto mene raduje su temelji koji su postavljeni sa ozbiljnim strucnim stabom, to su ljudi od znanja, ozbiljnog znanja o kosarci. Kao sto se vidi Tomic se nije upustio sam u citav posao vec doveo ljude koji se bolje razumiju u odredjene stvari i apsolutno sam siguran da ce napraviti fin TIM.
                              Mornar je lijepo iskoristio to sto nema pritiska, sto su braca apsolutno autonomni u radu i vidi se po potezima koji vuku. Nadam se iskreno da ce ta zdrava prica da se odrzi i da ce biti sve bolji. Rizikuju mnogo ali ce i da uzivaju mnogo ako se planirano ostvari.
                              Rekao sam trenutno, jer je tako. Nema tu nerealnosti. Nek dodje nesto kod nas pa mozemo da pricamo.

                              Oni imaju dva pleja, mi nemamo. Njihov centar je top u ABA ligi prosle godine, mi imamo dva prospekta i jednog lika koji 2 godine nije sastavio normalni period kosarke. Mi se oslanjamo na hendikepiranog igraca kao sto je Lazic kao nosioca i sl. Ajde da kazes da je Dobric nesto sto odskace u odnosu na njihov roster i Baron kao suter. Oni s druge strane bolje popunjeni na svim pozicijama. Imaju i igrace sa ABA iskustvom, a mi se kunemo u Borisu i razmisljamo o povlacenju Nenadica iz FMPa kao mega potezu.

                              Izvini, ali ako ne dovedemo 3 igraca mi trenutno nemamo ozbiljan tim. Tim imas neku slepu veru da ce se sve to desiti, iako sam kazes da je plej to sto se zna da ce biti, a ostalo kako bude. Dovoljno sam nasih prelaznih rokova video gde se cekalo i cekalo i pravili neki ludi kompromisi kad su se dovodili igraci. Oni bar se okockaju na mladog igraca, i spoje sa ovim njihovima sto peglaju ABA ligu i gledaju da rade s njima. Mi prospekte i ne dovodimo, nego uglavnom igrace koji vec udaraju u plafon po nekim ligama ili su likovi koji izlaze iz povrede, ili su domacica kojima treba mirna penzija.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Mi smo klub tog ranga trenutno. Igramo ista takmicenja kao i oni, i veliki smo outsider za ABA ligu jer imamo Buducnost koja je i platezno i kvalitetom iznad nas. Na koji nacin je nasa pozicija razlicita u odnosu na njihovu? Osim pritiska navijaca da se vraca ABA, a niko ne gleda realno gde nam se nalazi klub i sta mozemo da izvedemo na teren.
                                S tim da smo mi drugogangirani klub u tom takmičenju, a oni dvadeset prvi.
                                I pritom naš roster se još ne zna, ni ko će ostati, ni ko će doći.
                                Last edited by dekkard; 21-07-18, 11:40.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X