Announcement

Collapse
No announcement yet.

Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne, nego komentarišem savremene trendove. Kada ljudi kažu jao nemoj biti Balkanac. Kao da smo najgori.

    Znači, sve je posledica društveno-ekonomskog sistema i državnog uredjenja.

    Ako u bolnici nemaš toalet papir, o kakvoj mi infrastrukturi da pričamo.

    Uopšte nemaš uslove za privatno vlasništvo od silnih poreza i reketaša.

    Imaš samo za SDI - strane direktne jnvesticije, gde država oslobadja poreza i daje nemoguće pogodnosti i pri uvozu i izvozu, i plaća radna mesta. Stavlja čoveka u status roba.

    A to nije kapitalizam. Ne, ne.

    Kakva je to država u kojoj ne možeš privatno da se organizuješ ili ne daj Bože da nešto pokreneš i da strepiš ko će ti začukati i slati inspekcije. I gde nemaš nikakvu poresku olakšicu za privatnu inicijativu.

    Ti kao individua ne možeš da kupiš oničnu duksericu na globalnom tržištu jer ti na duks od 25e uzmu 2000 iako ispod 50e ne bi trebalo ništa da se naplati.

    Ovo je mikronivo primeri samo na individualnon nivou.

    Da bi došao neko da kupi klub i uloži novac mora da bude vladavina prava pre svega. Mi to jikada nismo imali.
    Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 20:13.

    Comment


    • Veruj mi nigde ne teče med i mleko, možda bolnice imaju toalet papir u Holandiji ali im je stručnost u tim istim bolnicama jako upitna. Za druge zemlje ne mogu da govorim jer ne volim da pričam ono što sam samo čuo, pročitao...
      sigpic
      "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

      Comment


      • Jeste a može li neki srodnik nekoga na vlasti i dodje i kaže ovo je moje od sutra dajem ti toliko? Ili može li dokazani lopov tipa onaj što ima 27 stanova da bude gradonačelnik? Ne.

        I na Zapadu ima korupcije ali nije ovako kaubojština. Znaju se odredjena pravila.

        Tamo video si šta bude u Francuskoj, i šta se desi kada narod protestuje.

        Stručnost ne znam kakva je, ali tamo u Švedskoj ako istreseš stoljnak kroz prozor komšja te prijavi.

        Ovde u kojij zgradi bacaju kese pune smeća sa prozora.

        Jer znaju da nema zakona.

        Kucam na jbnom telefonu, ali poenta je da smo propali na svim nivoima. Ne možemo imati onda neku mega infrastrukturu kad smo pukli na svim nivoima odozgo na dole.

        Nije da smo birali komunizam ali smo ga dobili.

        Verujem da bi bolji život bio i Kraljevini Cg, i Kraljevini Srbiji i Banovini Hrvatskoj i BiH samostalno i da smo svi bili kapitalističke zemlje, nego što smo onu jad i bedu proživeli
        Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 20:20.

        Comment


        • Ali može Poljak da zgazi dete od pet godina mrtav pijan i da ne dobije dan zatvora jer je stranac i ne poznaje dobro pravila saobraćaja u Holandiji.

          Hoću da ti kažem svaku stvar možeš posmatrati i ovako i onako i svuda je slično.
          sigpic
          "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

          Comment


          • Dobro ovo su stvari vezane za ekonomiju i standard ekonomski. Šta se dešava po Holandiji i po svetu, uvek ima nešto najgore svuda.

            Ceo svet je otišao u tri lepe. Sve što je bilo nenormalno danas je normalno i još ne smeš da kažeš da je nenormalno jer će te horde brainwashed tipova napasti da je toi offensive ili slično.

            To sam se sa tim pomirio da ću živeti do kraja života okružen budalama ako odem negde, jer su moji Balkanci ubedljivo najnormalniji ljudi na svetu.

            Comment


            • Odgovori ti meni da li bi stadion Zvezde, Partizana, nije bitno čiji mogao da se izgradi a da se ne izgradi Ušče već da se u sklopu tog stadiona nalaze lokali i da države opet ima koristi? Nije bitno da li zvanično država ili neki državnik, znaš i sam o čemu pričam.

              Svašta se može ako se hoće, i većina i dobrih i loših priča o belom svetu dolazi od našeg naroda, neki da se pokažu kako su vredni a teško je, drugi da se pokažu da imaju, treći da preuveličaju et cetera...

              A i svuda ima dobrih ljudi... Iskreno više me zanima moj krug poznanika nego ostatak sveta bilo u Srbiji, bilo u Holandiji ako je neko govno ne zanima me pa da smo vrata do vrata.
              Last edited by Busby; 08-02-19, 20:29.
              sigpic
              "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

              Comment


              • A odakle tebi ideja da se ja divim i da sam ja hvalio njihovu kolonijalisticku politiku iz 19. veka? I ako vec zalis ljude sa tamnom puti nemoj ih nazivati crncima jer ce neki mozda taj izraz smatrati uvredljivim.

                Pa iste te robove su prevozili Spanci (zatrli celu Juznu Ameriku), Italijani, Francuzi... ali tebi to ne smeta, tebi smeta samo ono sto su radili Englezi iz nekog razloga.

                Zasto su predobri Srbi onomad u Krusevcu tim istim tamnoputim ljudima bacali koru od banane i gestikulirali majmuna kad mi Srbi nismo rasisti, zar ne? I sam si sigurno 100 puta rekao nesto uvredljivo na raucun tamnoputog fudbalera, kosarkasa i slicno... makar i u afektu.

                Znam ja vrlo dobro da do 1978. godine nije bilo zamislivo da tamnoputi igrac obuce dres Engleske reprezentacije, a onda se pojavio Viv Anderson.

                I da, nismo ni mi Srbi cvecke, a ni nebeski narod kao sto ti predstavljas... kod nas si glavni baja u kraju ako u 21. veku skandiras "Noz, zica, Srebrenica"
                mi smo tek sada dosli do stadijuma u kojem su oni bili pre 200 godina.

                Ja se uopste ne stidim toga sto sam Srbin... samo za razliku od tebe odbijam da zivim u proslosti. Uostalom, ako unucima i praunucima tih tamnoputih ljudi ne smeta sto su ih Englezi eksploatisali, zasto to smeta tebi? Pa unuci tih robova sada imaju vise slobode u Engleskoj nego sto ces ti ikad imati u Srbiji.

                PS. Otisli smo daleko od teme.

                Comment


                • A ko će da dolazi u tržne centre? Ko dolazi sada na Zvezdu kada je u LŠ. Manje nas ima na istoku nego kad smo bili najgori u istoriji.

                  Ljudi nemaju novca. Ljudi nemaju da kupe dres.

                  Ljudi nisu članovi svojih klubova. Ljudi ne plaćaju članarinu. O kom tržnom centru da pričamo?

                  I nemaju i nemaju kulturu da imaju novca jer im je preče dati za nešto drugo nego 1000 dinara za članarinu.

                  A ne krivm ih jer im nije ništa transparentno i neće da daju novce Ostoji Čovi Terzi Vučeli. Oni to tako gledaju.

                  Opet nas dovodi na vlasništvo ta priča. Začaran krug.

                  Ja ne predstavljam Srbe kao nebeski narod brate nemoj više da sereš i da mi stavljaš nešto u usta. Jesmo ok? Smara me to iskreno. Zajebi me sa tim. Hajde budi fer nekad! Može Sova? Je l vredjam ja tebe? Nemoj ni ti mene.

                  Ja niakda nisam veličao Nož žica Srebrenica, some, jer to nije u duhu hrišćanstva da ubijaš civile i rekao sam 1000 pura ono što je Protić rekao da je to nesrpski gest i da je Mladić komunjara i da Srbi slave antiheroje. Kako se ne setiš onoga što sam rekao a ubaciš što nisam?

                  Što si toliko zao?
                  Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 20:41.

                  Comment


                  • Ja garantujem da bi nase elite razjebale americku imperiju u roku od mesec dana kad bi im neko dao vlast tamo,nastao bi gradjanski,rasni rat u kom bi sve bilo unisteno i opljackano.Nema to veze s ideologijom,nase elite su lopovske,izdajnicke,sibicarske,za saku dolara unistice sopstveni narod. Taj stadion nece napraviti ukoliko na njemu ne opljackaju duplo od onoga koliko stvarno kosta.

                    Comment


                    • Originally posted by Uroš View Post
                      A ko će da dolazi u tržne centre? Ko dolazi sada na Zvezdu kada je u LŠ. Manje nas ima na istoku nego kad smo bili najgori u istoriji.

                      Ljudi nemaju novca. Ljudi nemaju da kupe dres.

                      Ljudi nisu članovi svojih klubova. Ljudi ne plaćaju članarinu. O kom tržnom centru da pričamo?
                      Druže ja ne moram da budem navijač Zvezde da bih došao u radnju na stadionu da kupim patike ili pojedem giros. Ne znam da li si posećivao neke modernije evropske stadione? I da li si video kako funkcionišu neke stvari?
                      sigpic
                      "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                      Comment


                      • I da ne zaboravim, ti isti tamnoputi klinci ciji su preci bili robovi sada grle krst Svetog Georgija i pevaju "God save the Queen" kao da su im svetinja.

                        Comment


                        • Originally posted by jakvuk View Post
                          Druže ja ne moram da budem navijač Zvezde da bih došao u radnju na stadionu da kupim patike ili pojedem giros. Ne znam da li si posećivao neke modernije evropske stadione? I da li si video kako funkcionišu neke stvari?
                          Pa video sam, ali ako neće doći zvezdaš i ako njemu neće biti motiv da dodje, šta misliš, hoće li horde invalida voždovac dolazit?

                          to je što se tiče klupakih stvari, a što se tiče komercijaljnih, slično tako, pre će otići u Ušće ako im je bliže, a ako budu kao brendovi u Rajićevoj proaziće ljudi mahom bez kesa jer nemaju novca.

                          Sad da ti to otvaraš zbog Kotona i Njujorkera i par kafića, eto, ne znam koliko bi se isplatila ulaganja.

                          Verujem da bi i tada porodice pre išle u Ušće i Deltu i zbog parkinga i zbog svega, a ti na Marakani nemaš gde to da napraviš.

                          Imaš ispod ali bi mora da dižeš teren a za to opet treba dosra sredstava i trebalo lakše bi bilo izmestiti stadion isto kao i JNA.

                          Bioskop, ovo ono, nzm. Morali bi stadioni za pravi veći tržni centar da se izmeštaju sa lokacijw tj na novoj lokaciji.
                          Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 20:48.

                          Comment


                          • A šta ćeš ako nemaš Ušće sem na tom nekom stadionu? Shvataš da bi da su hteli da grade stadion ne bi gradili tržne centre, mislim nije BG baš toliko veliki za toliko tržnih centara. Zašto bi novi stadion morao da se nalazi gde i sadašnja Marakana? Ja nigde nisam rekao da se ti stadioni renoviraju već da bi bilo lepo da i Partizan i Zvezda imaju svoje stadione, po meni ne većih kapaciteta od 20 000 jer uopšte ne žalim ljude koji ne mogu da dođu do karte za evropsku utakmicu.

                            Fajnord pravi novi stadion navodno ove godine, i stari je još uvek funkcionalan ali novi prave baš zbog svega toga što sam ti gore naveo, jednostavno stadion može daleko bolje da se iskoristi od toga da ti služi samo za šutiranje lopte.
                            sigpic
                            "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                            Comment


                            • Ih 20000 je malo što bi išao protiv profitnog interesa. Na sadašnjim mestu ne, bar Zvezda jer sve i da izgradimo tržni centar oko terena, nema parking i nije pristupačno.

                              A da se stadioni izmeste to se pitaju država pre svega pa odmal klub i navijaći, jer je državno zemljište.

                              Nije tako lako izmestiti stadion i naći lokaciju a da zadovolji apetite navijača.

                              Comment


                              • Znači bitnije je gde ti je stadion nego što zmije iz njega izlaze?
                                sigpic
                                "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                                Comment

                                Working...
                                X