Announcement

Collapse
No announcement yet.

Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Inače problem svih stadiona i rekonstrukcija je što su radjeni po sovjektskom komujističkom modelu, najružniji stil ikada, nehuman, sve što je iz tog perioda to je degradacija čoveka. Od sardina zgrada do ukopanih rupa za stadione.

    Pa hajde ti sad nadji lokaciju ili sruši stadion pa gradi novi, a u državnom vlasništvu, pa ne ide.

    A pošto vidim da Srbi i dalje masovno podržavaju Titovo vreme, mogu i na livadama da igraju baš me briga.

    Za bolje i nisu.

    Zaključak moj : Ne može od govana pita.

    Ne možeš da uvedeš samoupravni socijalizam pa da se porediš sa državama u kojima je privatna svojina svetinja i državama koje nisu ubijale sopstveni inteligenciju i kapitaliste.

    Ne ide. Probaj sa Severnom Korejom ili Kubom.
    Evo ti malo poređenja sa Kinom....jel ona beše kapitalistička... ;)









    ovo su stadioni koje sam posetio i veruj mi, nema veze sa društvenim uređenjem....u ljudima je.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Kapitalistička još od otvaranja 70tih i to ekstremno, u ekonomskom smislu. Hajmo dalje

      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chinese_economic_reform
      Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 18:07.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Kapitalistička još od otvaranja 70tih i to ekstremno, u ekonomskom smislu. Hajmo dalje
        Državni socijalizam...najgore vrste, veruj mi
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Sva ta priča o državi, i izgradnji stadiona i pravdanju da se kod nas stadioni ne grade jer nisu u vlasništvu klubova pila bi vodu da država ne drži te klubove, i da u tim klubovima ne sede stranački ljudi tako da to su samo izgovori.

          Ne navijam ni za Partizan ni za Zvezdu ali oba kluba su mogla da izgrade stadione, jer se stadioni ne grade na način evo vam 300 miliona evra napravite nam stadion.
          sigpic
          "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

          Comment


          • Pate od prevelike megalomanije....dosta para, pa ne znaju gde biju. Što se tiče stadiona.....prevelike građevine, od po 60-80 hiljada mesta. To će biti puno, možda, za dvadesetak godina, ako uspeju da popularizuju fudbal. Krenuli su dobro, ali korupcija i razni marifetlici urušavaju započeto. Da ne dužim, priča ima mnogo, a usput da pomenem čitave gradove koji zvrje prazni. Nove zgrade, kompletna infrastruktura na najvišem svetskom nivou, ali niko neće da ode da živi tamo. A da....postoje i Univerzitetski kompleksi, koju u svom sastavu imaju i stadione...za školsku devu i studentariju, kapaciteta od 30-40 iljada stolica...aman. INače, ono što bih pohvalio, svaka škola u Kini, maltene, ima bar stadion sa veštačkom travom, a dobar broj i sa prirodnom....mada, slabo im nešto ide.....
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Bogami, zemce, oni su zacrtali sebi da budu nesto vise u fudbalu.
              Imajuci u vidu njihov fanatizam povodom :zacrtanih ciljeva" - oni ce to i ostvariti.
              PS. Svakome bih preporucio da poseti Peking i sve ono sto nudi.
              Neprejebivo iskustvo.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                Kapitalistička još od otvaranja 70tih i to ekstremno, u ekonomskom smislu. Hajmo dalje

                https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chinese_economic_reform
                Pusti Wikipediu - otputuj u Kinu i uveri se na licu mesta.
                Best of both world - veruj mi.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Pričaj mi o Užicu a ja odem svaka 2-3 meseca jer sam rodjen dole. Stadion ne propada. U stadion se ne ulaže isto kao što se nije ulagalo u Marakanu pa su pečurke rasle.

                  Pa vi veličajte Tita i komunizam. Nema privatnog vlasništva, zato je neumesno da porediš sa Engleskom koja je kolevka osnovnih prava i sloboda medju kojima je i pravo na svojinu i privatan posed kao prirodno pravo čoveka, sto su komunjare kada su došle, ukinule.

                  Poredi uporedive stvari, mi niti smo demokratska država niti smo kapitalistička država. Samo imamo demokratsku proceduru.

                  A ne da nas porediš sa Englezima, ne ide. Lesotu svaka čast ali ako su stadion i sport bitniji od standarda onda jbg.

                  Imamo mi malo većih problema od loše infrastrukture
                  Ja ni jednog trenutka nisam pomenuo Tita i komunizam, niti sam ih velicao.

                  Koliko licemerja ima u ovoj recenici pa to je strasno.

                  Prvo kad si me pljuvao zato sto sam nas uporedjivao sa Englezima rekao si da su oni govna koja su sve sagradili zahvaljujuci njihovom imperijalistickom politikom i na rasizmu, a sada pricas da su kolevka osnovnih ljudskih prava i slobode.

                  Drugo taj komunizam koji mrzis je klubu za koji volis dao sve. Grb, ime, klupske boje (valjda znas sta simbolizuje crvena petokraka), stadion i trofeje... da nije bilo komunizma ne bi bilo ni Barija '91.

                  A sto se tice stadiona u Lesotu, pa ja se ne bi bunio da na takvom igra OFK, samo da je pokriven.

                  A mozda i ne bi bilo lose da otvorimo temu o stadionima pa da ubacujmo slike sto novih, sto onih koji se rekonstruisu pa cak i onih oronulih, ukljucujuci i Omladinac.
                  Last edited by belgrade_owl; 08-02-19, 19:25.

                  Comment


                  • Državni kapitalizam u Kini, pogledajte njigove konzorcijume i ostalo. Plus niske nadnice i standardi radnika, zato je taj hibridni kapitalizam uzdigao Azijske tigrove. Oni su otvorena zemlja i posluju uglavnom tržišno gde treba. Sad kako je individui to je drugo.

                    A što je svetogrdje napomenuti kako je nastala Britanska imperija i za šta je služila Istočnp-indijska kompanija i kako su u brodovima prevozili robove?

                    Je l to sramota žaliti za životima samo što su ih izgubili pre 200-300 godina.

                    Iz tog imperijalizma, nameranja kulture i jezika i odsustva prekidanja kontinuiteta svojine, naravno da ćeš imati najjaču kapitalističku državu a s tim i infrastrukturu.

                    Sad, nije sve crno i belo, ali ne možemo mi i Britanci u istu rečenicu. Mi smo i manji i postkomunistička država koja ne ide u korak sa vremenom i nema resurse.

                    Da smo ostali monarhija kao sve uspešne zemlje, da nismo imali prekid komtinuiteta vlasništva ima li bi i vlasnike klubova i stadione.

                    Ne može sport biti drugačiji od društvenog uredjenja.
                    Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 19:46.

                    Comment


                    • Gotivim te Uroše ali kako ti dođeš za čas posla od jedne teme do desete to mi nikako nije jasno.
                      sigpic
                      "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                      Comment


                      • Ne mogu ja da se takmičim sa Švarcenegerom iz najboljih dana ako on 30 god trenira a ja počeo prošle sedmice da primenjujem njegov način života. Banalizacija.

                        Ovde samo barabe i sinovi baraba i generala lopina imaju masu novca, tipa onog Fratela i tako to. Što su im djedovi bili barabe a očevi marširali u Prištinu pa su oni bili prvo koleno bogataša i sprdali se po onoj SFRJ.

                        Ljudi država nema bolnice mi pričamo o stadionima kao da je to izolovana stvar. Zar ne vidite ko vlada? Udješ u bolnici u wc pokupiš 10 zarza.

                        To je ta tekovina JAVNO zdravstvo. Komunizam tj socijalizam je uništio sve ex yu zemlje, Hrvatska je u EU pa ima sranje infrastrukturu, Bugsrska isto...

                        Nije Srbija tu poseban slučaj nego su sve exyu zemlje propaleee

                        HDZ vlada, SPS vlada, sve iz tih KPJ garnitura. Nismo se još pomakli unapred
                        Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 19:53.

                        Comment


                        • Sa kojom zemljom mi možemo da se poredimo po tebi?
                          sigpic
                          "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                          Comment


                          • Makedonijom, CG, Hrvatskom, Bugarskom, Rumunijom, Moldavijom, Ukrajinom više manje(ogromna zemlja), Gruzijom, Kazahstanom, Rusijom(proporcionalno), Poljskom ne jer je upumpan novac MMF-a brzo i to je jedini primer uspeha reformi naravno jer je zapad tako hteo. Litvanijom, Letonijom, iako imaju bolji položaj.

                            Slovačka, Češka i Slovenija su isto za poredjenje iako imaju najpovoljnije položaje i politički rešene sudbine.

                            Ali najmerodavnije poredjenje treba da bude sa Hrvatskom i BiH. Isto smo proživeli, isre barabe vladaju, Izetbegovići, Vučići, HDZovići.

                            To je jad i beda. Uništio nas komunizam sve.
                            Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 19:57.

                            Comment


                            • BelgradeOwl ako ti imaš lepo mišljenje o narodu koji je prevozio crnce u brodovima i koji je porobljavao narode, onda ok. Više su crnaca pobili za par dana nego što je ljudi poginulo90tih u ratu sa sve tri strane.

                              Uništavanje kultura, izazivanje ratova, mešetarenje po svetu, otimanje Palestine..

                              To što pričam u superlativu o njihovom unutrašnjem uredjenju i parlamentarnoj monarhiji i da nikada nisu imali krvave revolucije i prekid vlasništva, ne znači da imam lepo mišljenje o istoriji njihove spoljne politike.

                              I došli smo u situaciju danas da se treba stideti jer si Srbin a ne jer si Englez npr. Pa te crnce nisu Srbi vozili po brodovima nego Englezi.

                              Nisu Srbi eksploatisali pola sveta. Generalno ne postoji nacija na svetu koja može da se usporedi sa zlodelima Britanaca i njihove krune.

                              Slagah li nešto?

                              Zar nije normalno ako eksploatišeš narode da budeš najjača kapitalistička zemlja na svetu

                              Nije li logično ako si sve nacionalizovao i pobio kapitaliste predratne, ako si uveo taj etatizam, ako nemaš demokratsku i kapitalističku kulturu i institucije, da ćeš biti banana država?
                              Last edited by Cassius Clay; 08-02-19, 20:07.

                              Comment


                              • Što bi se bilo ko stideo toga što je nešto? Odnosno svog porekla? To je primitivno, ja u životu se ne bih nikada izjasnio drugačije do Srbin pa sve i da su Srbi najgori narod na svetu.
                                sigpic
                                "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                                Comment

                                Working...
                                X