Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li će se nešto menjati u Jamahi da li će Rosi biti prvi vozač ako ovako nastavi da melje Jorgovana špitanje kako će Lorenco reagovati na to

    Comment


    • Originally posted by Gogi View Post
      Dani je samo idealan drugi vozac. Evidentno je da Marquezu nemoze da parira, ali otkida drugima bodove u trci. Sjajno izgledaju onako zajedno kad prikazuju timski saldo. Lorenca zabole za timski saldo, on bi Marquezu najradije Spartanski presudio, ako bi uopste i seo na Repsol Hondu. Kao sto jednom rekoh za F1, "dva mocna petla ti netrebaju u kokosinjcu", oni kad tad jedan drugome oci povade! Cikica iz Japana to zna veoma dobro, mudar je on, zato se i onoliko smeje...
      Čikica iz Japana se ubio da dovede Lorenza 2012. i nije uspeo (makar je uspeo da natera Yamahu da odvoji veći novac za njega, pa je manje novca otišlo na razvoj), a istu tu želju je izrazio i tokom predsezonskih testova (u vreme kojih je Marquez pokazivao da sezona može vrlo lako izgledati tako kako izgleda). Nakon prve dve trke nije se više oglašavao o tome... Video da je Lorenzo psihički pao, da će mu trebati vreme da se oporavi i da je Dani bolja opcija. Rossi je rekao da želi da ide sa Yamahom do kraja, a i nakon rastanka 2003. sve priče o povratku Valeta u HRC su nekako svima izgledale kao lako SciFi štivo...

      Originally posted by cavu View Post
      Da li će se nešto menjati u Jamahi da li će Rosi biti prvi vozač ako ovako nastavi da melje Jorgovana špitanje kako će Lorenco reagovati na to
      Ni 2013. nije bilo prvog vozača, nema ga ni ove, neće ga biti ni narednih sezona. To je ako veruješ Jarvisu... Realnost govori da je Matori trenutno bolja opcija, ali posle ovoga sa auspuhom mi deluje da će se Lorenzu povlađivati dok ne potpiše ugovor...

      Comment


      • Pitanje je koliko će se sve povlađibvati Lorencu ako nastavi ovako očito da ima dosta kredita kod Jamahinih ljudi.Na početku mu ne valjaju gume,a Rosi se bori za pobedu,u Ostinu kao bio dekocentrisan,malo bljesnuo u Mudjelu i taman svi pomislili vratio se na domaćoj trci katastrofa kao zaboravio da vozi kad nije sam,a na toj trci Rosi na podijumu opet i zamalo pobeda,Assen da ne spominjem Doktor sa poslednjeg mesta uspeo da dodje na peto,a on sa devetog na trinaesto.Još kaže nije do motora nego do njega.Da li je moguće da mu je Markez toliko u glavi mada mislim da mu je i Rosi već u glavi pa čak i Pedrosa mu je ušao u misli.Rosi prošle godine je imao gomilu problema kao i pre toga ali nikad nije posustao i uspeo je da se vrati u igru.Lorencu je bilu extra prošle godine računa ovaj Matori ne može ništa sve je povlašćeno meni ja sam glavni.Čim je Dekica seo na bolji motor odmah panika i mislim da će Jorgovan u skorije vreme početi da kuka na sav glas.
        Moje mišljenje ako nastavi ovako pitanje koliko će Jamaha imati tolerancije.

        Comment


        • Ma i ja se nadam da Jarvisova naklonost ima granice, ali naučio sam da ne verujem u racionalnost tih ljudi...

          Comment


          • Ako Horhe nastavio ovako mislim da će Jamaha morati da reaguje ima dobar motor.Mislim da bi i njemu prijala promena.Ali očito da ga ni Honda neće,mada računam kad bi seo na Hondu da bi se sve vratilo u normalu.

            Comment


            • Sedne na Hondu, mali ga nalupa na istom motoru i šta onda, koji je sledeći izgovor?

              Comment


              • Pa ne znam baš da li bi ga tako lako nalupao,bilo bi borbe ja mislim ali bi mali bio bolji sigurno,mada nikad se ne zna...

                Comment


                • Ma daj bre, pa Lorenzo bi prvo morao da se prilagodi sasvim drugom agregatu od onog koji koristi već 8. godinu, podosta drugačijoj šasiji i drugačijem stilu vožnje koji je potreban. A koliko je samo problema, kako on sam kaže, imao ove godine sa promenom konstrukcije (ne i materijala) guma...

                  Comment


                  • Nikad necu zaboraviti vreme kada je Alex Criville vozio za Hondu. Tada su agregatu koji je pogonio motorcikl dali nadimak "Screamer", jer je toliko bio zustar. Cak i danas u odnosu na Yamahu vristi, iako je zapremina cilindara duplo veca.
                    sigpic
                    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                    Comment


                    • Vanja mislim da bi Lorenco se brže prilagodio Hondi nego što ti misliš,jeste velika razlika između Jamahe i Honde ali Lorenco nije bilo kakav vozač koliko god ga mi ne voleli.I Markezu je baš puno vremena bilo potrebno da se prilagodi prošle godine!?

                      Comment


                      • Originally posted by Gogi View Post
                        Nikad necu zaboraviti vreme kada je Alex Criville vozio za Hondu. Tada su agregatu koji je pogonio motorcikl dali nadimak "Screamer", jer je toliko bio zustar. Cak i danas u odnosu na Yamahu vristi, iako je zapremina cilindara duplo veca.
                        Da, da, rađanje Big Bang i Screamer paljenja... Samo još jedan deo sporta i svetskog motociklizma koji je Burgess promenio...

                        Originally posted by cavu View Post
                        Vanja mislim da bi Lorenco se brže prilagodio Hondi nego što ti misliš,jeste velika razlika između Jamahe i Honde ali Lorenco nije bilo kakav vozač koliko god ga mi ne voleli.I Markezu je baš puno vremena bilo potrebno da se prilagodi prošle godine!?
                        Ne govorim ja iz glave i zato što nisam ljubitelj dotičnog. Stavljam u kontekst činjenice vezane za njega, što on sam govori o sebi. Poređenje sa Marquezom ne stoji, pre svega zbog Marqueza, a potom i proste činjenice da Honda pravi Moto2 agregate, te da je lakši prelaz na MotoGP Hondu nakon toga...

                        Comment


                        • Dukati ima testiranja novog motora u Mudjelu. U odnosu na Markecovo vrijeme od ove godine kasne samo 0.030s, sto je sasvim solidno, kako oni kazu. Inace, Janone testira
                          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                          sigpic

                          Comment


                          • Koje vreme, iz trke ili sa kvalifikacija?

                            Comment


                            • Ako sam dobro procitao sa slobodnih treninga. Vjv ili nezvanicni trening ili Q. Nije ovo iz trke. Mnogo brz Dukati

                              Edit: Iz kvalifikacija vrijeme
                              1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                              1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                              sigpic

                              Comment


                              • Verovatno su bili na onim mekšim gumama, ali makar sigurno može da se kaže da vreme nije toliki faktor, kada su bile kvalifikacije vreme je bilo pristojno. Ja lepo kažem da treba da se sačeka i da se vidi da Dall'Igna može.

                                Comment

                                Working...
                                X