Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ovako nekako bi trebalo da izgleda

    Provisional 2014 MotoGP calendar:

    Round 1: 23 March Qatar* Doha/Losail
    Round 2: 13 April Americas Austin
    Round 3: 27 April Argentina Termas de Rio Hondo
    Round 4: 04 May Spain (STC) Jerez de la Frontera
    Round 5: 18 May France Le Mans
    Round 6: 1 June Italy Mugello
    Round 7: 15 June Catalunya Barcelona - Catalunya
    Round 8: 28 June Netherlands** TT Assen
    Round 9: 13 July Germany Sachsenring
    Round 10: 10 August Indianapolis GP Indianapolis
    Round 11: 17 August Czech Republic Brno
    Round 12: 31 August Great Britain Silverstone
    Round 13: 14 September San Marino & Riviera di Rimini Marco Simoncelli Misano
    Round 14: 21 September Aragon MotorLand Aragon
    Round 15: 28 September Brazil (STH) Brasilia
    Round 16: 12 October Malaysia Sepang
    Round 17: 19 October Japan Motegi
    Round 18: 26 October Australia Phillip Island
    Round 19: 09 November Valencia Ricardo Tormo-Valencia
    Last edited by denia_el; 02-10-13, 16:46.
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • Marquez, Pedrosa agreement 'almost impossible'
      Dorna's Javier Alonso has admitted the chances of reaching a mutual agreement over the Aragon MotoGP incident involving Repsol Honda's Marc Marquez and Dani Pedrosa will be 'almost impossible'.
      A hearing on the incident is scheduled to take place next Thursday at Sepang after Pedrosa's fading MotoGP title hopes were all but ended when he crashed out of second place on lap six of the race while under pressure from Marquez.

      Pedrosa was critical of his young team-mate afterwards, saying he was riding 'on the limit' and Alonso has confirmed that the prospect of 'sanctions' being imposed on Marquez as a result remained a possibility.
      ODNEKUD OVO MI DODJE POZNATO? .... STVARNO NEZNAM?

      Comment


      • Sve je to lepo ali za Sascenring samo da ne bude ko prosle godine, da F1 i Motogp opet budu za isti vikend pa mora da se pomera Motogp i kako ja da rezervisem hotelcic ?

        Comment


        • Stoner vrlo impresioniran sa RCV1000R, tj. production racer... Rekao je da oseca da je motor malo slabiji i da je kocenje motorom malo drugacije nego sto je bio slucaj prosle godine, tako da je plan Nakamota u potpunosti sproveden. Neke glasine kazu da je test vozac Takumi Takahashi bio oko pola sekunde sporiji na RCV1000R nego na RC213V, a da je Stoner imao i manju razliku. Ako je tako, bice bolji od Dukca... Sam Nakamoto je rekao da ce za njih 23 litre biti dovoljno, tako da ce im rezervoar biti malo manji. 22 bi moglo da prodje na mnogim mestima, ali na nekima bi morala da se koristi nesto suvlja smesa, tako da ce staviti 23.

          http://www.motomatters.com/news/2013...duction_r.html

          Isprva nije bilo u planu da testira 2014 RC213V, tako da one sumnje koje je Rossini izrazio dobijaju na tezini...

          Ima i ta druga pricica da bi Aspar zbog odlaska Power Electronics da predje na Hondu, koja bi sledece motore prodavala jeftinije jer ce im 3 komada stojati i skupljati prasinu. Ali, malo je verovatno jer su ugovori Haydena i Lavertyja sa Aprilliom, tako da bi oni izgubili mesta tim slucajem, a Aspar bi morao da dovede neke sasvim druge vozace...

          Comment


          • ovako ce izgledati "novi" indi za motogp trke + staza ce biti presvucena celom duzinome neka su se setiliko ce sad docekati isprobavanje

            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • "The Tech 3 Racing Team and its staff wish to place on record its gratitude for Kent's dedication to improving the French designed and built Mistral 610 machine and wishes him well for the future," said a team statement.
              gle sad ovo
              don't be scared homie
              sigpic

              Comment


              • Markez je dobio 1 kazneni poen zbog incidenta sa Pedrosom u Aragonu. On trenutno ima tri kaznena poena ove sezone i, da ne bude zabune, ti poeni se ne oduzimaju od ukupnog njegovog bodovnog skora. Sa druge strane, Hondi se oduzima 25 poena u šampionatu konstruktora.
                sigpic

                Comment


                • Kakva nevidjena glupost...

                  Comment


                  • vise su ostetili Repsol oduzimajuci im 25 bodova, ova kazna mm nista ne znaci, pazice se ubuduce da ne dobije 4-ti kazneni i to je to...ovo je bilo radi reda cisto da kazne ali da nema velikih posledica, onda bolje da nisu ni kaznjavali, ovako vredjaju Pedrosu
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Marquez nije kaznjen samo zbog ovog incidenta (za koji mu je receno da sam po sebi nije problematican), vec mu se skrenula paznja na to kako vozi kad je u neposrednoj blizini drugih vozaca, a Honda je kaznjena zato sto tako vitalan deo nije bio adekvatno zasticen i zato sto se softver nije blagovremeno ukljucio, te je skrenuta paznja proizvodjacima da budu oprezniji pri konstrukciji tako bitnih, a fragilnih delova... Oduzeto je 25 poena koje je Marc dobio za pobedu, ali je umesto toga doslo bautistinih 13 koji idu za 4. poziciju. Prakticno, oduzeto im je samo 12 poena...

                      Za Marcove poene je Lorenzo otprilike odradio kampanjicu, a Honda je sasvim adekvatno kaznjena, kad sam procitao sta je nb_korac napisala mislio sam da su Hondi oduzeli 25 kako, tako, ovo je negde ok. Valjda je i receno da ce slicni bezbednosni propusti ubuduce biti rigoroznije kaznjeni...

                      Comment


                      • @ Vanja - crash.net - Lorencova kampanja nije ni prestala

                        http://www.crash.net/motogp/news/196..._rewarded.html

                        Comment


                        • Aha, znaci ona reakcija sto je tasa ostavio je bila sarkasticna... Sve je manji i manji covek u mojim ocima...

                          Comment


                          • samo kvalitetan sarkazam i nista vise, mnogo je providno sta je uradjeno, kao kaznili su ga a ustvari minimalno da ne bi osetio posledice kazne... vredjanje inteligencije pre svega Pedrose koji je izvukao deblji kraj i na brutalan nacin izbacen iz trke za titulu, ali i ostalih vozaca... znaci mm moze da vozi kako hoce, da izgura ili izbaci nekoga iz trke i onda kad zavrsi trku da razvuce klinacki kez preko celog lica i to je to, kazne nema ili je beznacajna odnosno ne oseca posledice iste... da je dobio bar 1 kazneni za Jerez, sada bi startovao kao poslednji, ne kazem da bi se bilo sta znacajno promenilo ali bilo bi fer makar.

                            Pedrosa: "Kulturno je to, ali sta ja imam od njegovog izvinjenja?"
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Pedrosa nije direktno optužio Markeza, ali je to učinio u "oblandi".

                              - Mark je u krivini bio previše agresivan i nije kočio. Pokušao je da me eskivira, ali me je ipak zakačio. Ne znam kako je uspeo, ali je prekinuo kablovu i zbog toga nisam imao kontrolu nad zadnjim delom. Sećam se da sam tada dodao gas, ali i poleteo. Videlo se šta se desilo na stazi. Moglo je da bude i gore, ali sam ipak ostao bez poena. Nije moja greška, a mogao sam i da pobedim - rekao je Pedrosa ne želeći da odgovori da li Markeza treba kazniti.

                              - Nije to moj posao, da sudim i odlučujem. Neka drugi razmišljaju o tome, ali postoji određena granica. Ja hoću da znam gde je ta granica, da i ja tako mogu da vozim. Ne pričam samo o Marku, već uopšte - kazao je Pedrosa, dok je Markez rekao da je samo dotakao kolegu.

                              Comment


                              • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                                samo kvalitetan sarkazam i nista vise, mnogo je providno sta je uradjeno, kao kaznili su ga a ustvari minimalno da ne bi osetio posledice kazne... vredjanje inteligencije pre svega Pedrose koji je izvukao deblji kraj i na brutalan nacin izbacen iz trke za titulu, ali i ostalih vozaca... znaci mm moze da vozi kako hoce, da izgura ili izbaci nekoga iz trke i onda kad zavrsi trku da razvuce klinacki kez preko celog lica i to je to, kazne nema ili je beznacajna odnosno ne oseca posledice iste... da je dobio bar 1 kazneni za Jerez, sada bi startovao kao poslednji, ne kazem da bi se bilo sta znacajno promenilo ali bilo bi fer makar.

                                Pedrosa: "Kulturno je to, ali sta ja imam od njegovog izvinjenja?"
                                Pravo pitanje je - sta Marquez uopste ima sa Pedrosinim padom...

                                Comment

                                Working...
                                X