Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    High side je kad ti zadnji tocak prokliza u krivini (prejak gas za radijus krivine i ugao nagiba) i naglo ponovo dobije prijanjanje cim se nesto od ta tri parametra promeni. Tad se desava da se motor naglo ispravi, tako se narpave momenti obratanja svih sila i da ne sirim - zbaci vozaca sa sebe. Low side je kad se previse obori motor na ulasku ili u toku krivine i prednji tocak izgubi prijanjanje. Drasticno razliciti dogadjaji i jos drasticnija razliak poseldica.

    Imas film Fastest na kompu? Od 16 minuta pocinje prica o Francuskoj 2010. tu se i objasanjva ukratko kakav je koji pad. Lepo je da se vidi tacno sta je sta... I slusaj Ewana sta prica, nemoj da balavis nad Rossijem.
    hahaha
    ma imam sve filmove,idem sad odma da pogledam,ovog puta bez balavljenja
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • e nek si mi rekao da pogledam film.naplakala sam se za do ko zna kad (do rosijeve prve pobede).katalunja 2009....mislila sam da dobro podnosim,ali veceras sam shvatila koliko mi sve to nedostaje
      idem sad u kladionicu da izmenjam redosled
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • ako je neko kupovao videopass preko motogp sajta,molim ga da mi se javicitala sam i tamo,ali imam jos pitanja.hitno mi je i jos jednom vas molim da mi se javite
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • kupila sam ja jos u novembru

          Comment


          • zasto nema prenos danas? mogli ste bar na sk3 da stavite xD

            Comment


            • ne znam kome se svidjaju, a kome ne, ove kvalifikacije, ali meni je ovo opasan uvod u trku... Bukvalno sprint 15 minuta i CAO

              Comment


              • meni su ove kvalifikacije super

                Comment


                • I meni se svidjaju , pogotovo sto mislim da su resili problem guzve i kad sporiji vozaci usporavaju brze tokom kvalifikacija.
                  Pa ovako :
                  1) MV Agusta F3
                  2) Mazda RX-8
                  Danas skupo za 10-15 godina cu imati oba

                  Comment


                  • Timovi idu na testiranje na Circuito Internacional Termas de Río Hondo u Argentinu odmah posle trke u Holandiji... http://www.motogp.com/en/news/2013/M...entina+to+test

                    Comment


                    • cao drustvo!!imam jedno pitanjce,mozda neko ko zna malo vise ima odgovor.primetio sam,a evo i nekoliko postova iznad sa ovim motorima na snegu to pokazuje.dakle,sta je ovo sto svim motorima u svim klasama viri iz rucice gasa?tacnije,iz samog centra desne rucke pa se savija prema kocnici.ja prvo pomislio da je kamera,ali nesto ipak mislim da nije.ako neko zna,hvala unapred,lupam glavu vec pola godine oko toga.

                      p.s.greska,sad ne vidim tu sliku na snegu.verovatno sam pomesao stranice,ali svejedno pitanje ostaje.
                      Last edited by kolega; 10-04-13, 15:29.

                      Comment


                      • Zastita za vozaca na rucici gasa, uvedena prosle godine. Moguce da je to bilo zbog Sicovog incidenta...

                        Rossiju je recimo dobro dosla sad u Qataru, jer tvrdi da bi zakacio rukom Danijevu zadnju gumu i pao da nije bilo toga. Upravo ta situacija je i bila na umu kad se to uvodilo...

                        Comment


                        • masa=pedrosa daleko da su losi vozaci ali nisu ono sto neki ocekuju od njih jednostavno nisu ljudi za velika dela!!!!

                          Comment


                          • Suzuki ozbiljno radi na povratku u MGP... Velike promene na motoru snimljenom na novom testu...



                            A ovo je stari izgled.

                            Comment


                            • daj boze da se vrate i da budu konkurentni ili bar bolji od dukatija

                              Comment


                              • Kal Kraclou je danas izjavio da je Pol Espragaro u zavrsnoj fazi dogovora sa Jamahom za iducu godinu, ukoliko nije mozda vec i potpisao ugovor. Po njegovim recima, u pitanju je mesto u Jamaha Teh 3 timu, a posto Bredli Smit ima ugovor i za iducu godinu, Kraclou se plasi da dolaskom Espargara on definitivno gubi svoje mesto u ekipi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X