Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FA Youth Cup final: Chelsea - Blackburn 4:0


    Chelsea (4-3-3): Jamal Blackman; Todd Kane, Alex Davey, Nathan Ake, Adam Nditi; John Swift, Nathaniel Chalobah (c), Lewis Baker; Amin Affane (Alex Kiwomya 52), Islam Feruz (Reece Mitchell 76), Lucas Piazon.
    Unused substitutes: Mitchell Beeney, Alistair Gordon, Archange Nkumu.

    Odigrana je i prva utakmica ovog finala (igraju se dvije ukupno) i kao sto vidite, rezultat je odlican. Tesko da se moglo bolje zamisliti. Blackburn je istina usao u utakmicu bolje. U prvih 15 minuta, imali smo problema kada je u pitanju iznosenje lopte sa nase polovine. Blackburn je igrao jak presing, a nasi momci nisu odustajali od pas igre. Tada je Blackburn i stvorio dvije veoma dobre sanse. U jednoj je Blackman bio sjajan, a drugu je upropastio Blackburnov igrac. Nakon toga, mi smo bili ta ekipa koja je diktirala tempo, kolicinu prilika i tok utakmice. Naceli smo ih tako sto je Affane sjajno centrirao a kapiten Chalobah odlicno glavom pospremio loptu u gol. Kasnije je Piazon dobio loptu u 16m, navukao 2 igraca na sebe, odradio povratnu a Lewis Baker zakucao loptu pod precku. To je bilo 2:0. U nastavku je otprilike bila ista slika. Mi smo konstantno napadali i stvarali prilike, a Chalobah je majstorskim pasom sa centra uposlio Feruza koji je po obicaju lagano rijesio situaciju 1 na 1 sa golmanom. I u posljednjih 20 minuta utakmice, Piazon nakon polukontre uposljava Feruza a ovaj jedva dodiruje loptu i to je konacnih 4:0.

    Sve do ovog finala mnogo puta se mijenjala formacija, najcesce 4-2-3-1 i 4-3-3. Zahvaljujuci sjajnom veznom (Swift - Chalobah - Baker), mozemo igrati bez problema te formacije. Chalobah je sjajan zadnji vezni. Odlicna kontrola lopte, sjajan pregled, brzo razmislja i ima kvalitetan pas. Dok su Swift i Baker pravi kreatori. Piazon bio mnogo raspolozen i to se vidi po njegovim asistencijama (2 komada). Feruz i kada nije raspolozen, kao sinoc recimo, konstantno grize protivnicku zadnju liniju. Taj momak ne staje sa trcanjem i pritiskom na igraca koji ima loptu. Uvijek je na ivici ofsajda a rijetke su situacije u kojima promasuje 1 na 1 prilike. Paklen je sa svojih 16 godina. On i Piazon su vec sada sjajan tandem. Razumiju jedan drugoga u potpunosti, znaju gdje ce koji utrcati, poslati pas i to je odlicno. Bekovi (Kane i Nditi) su bili mnogo agilni sinoc. Ali Kane je bio nevjerovatan. Sve sto je doslo na desnu stranu on je pokupio. U napadu probijao, a u odbrani zatvarao.

    Dakle, strijelci: Chalobah, Baker, Feruz x2

    Bolju prednost pred revans tesko da smo mogli ostvariti. Necu jos nista unaprijed govoriti. Neka se odigra i revans, ali mislim da je trofej ponovo na Stamford Bridgeu.

    Lista strijelaca kod nas u ovom takmicenju:
    Spoiler
    FA Youth Cup goals 17
    Feruz 6, Piazon 4, Baker 2, Chalobah 2, Affane 1, Kiwomya 1, Swift 1.


    Nisu jos izasli highlightsi, ali evo imaju golovi:
    Spoiler
    Last edited by bracala; 21-04-12, 11:56.
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Moram dupli.

      Evo sastava naseg:
      (4-2-3-1): Cech; Bosingwa, Terry, Cahill, Bertrand; Essien, Romeu; Sturridge, Malouda, Kalou; Torres.

      Subs: Turnbull, Ferreira, Cole, Mikel, Meireles, Lampard, Mata.
      Totalno novi sastav, cak 8 promjena u odnosu na mec sa Barcelonom. Mislim da je Arsenal favorit jer ipak je njihov tim onaj najjaci koji imaju, a ovo kod nas je klupa. Samo mi se ne svidja Malouda na poziciji 10-ke, na sta ce to liciti samo Bog zna... Srecniji bih bio da je Meireles tu, ali vjerovatno i njega zeli svjezeg za Nou Camp Robbie.

      Drago mi je vidjeti Bertranda ponovo. Romeua nakon skoro pola godine pauze.

      Idemo!!!
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Tih kakve lude asistencije alal im vera...cini mi se Piazona i kapitena ;)
        sigpic

        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

        Comment


        • Lično sam zadovoljan bodom protiv Gunnersa jer je Robbie u današnjem sastavu napravio par promjena, te smo tako u prvih XI vidjeli i mladog Bertranda koji je i proglašen igračem utakmice. Zbog toga mi je jako drago i ne brinem se za budućnost kluba jer će ovaj momak za nekoliko sezona u potpunosti zamijeniti Ashleya.

          Što se tiče same utakmice moram priznati kako nismo uživali u derbyu kakvom smo se nadali, a u toku cijelog meča Gunnersi su dominirali. Bilježimo šanse Robina, te prečku Koscielnya. Do kraja sezone je ostalo još par mečeva, a danas se nadam kako Njukaš može doći do kiksa, iako će biti veoma teško.

          Comment


          • Jao kakva igra danas, ne znam da li smo imali jednu postenu akciju. Sturridge krajnje neozbiljan, pa ne moze vise onako, bez obzira da li mu se svidja pozicija ili ne, mora bolje da igra. Ne znam zasto je Robbie uopste stavio Maloudu, pre bi mi Turnbull igrao 10-ku. Malouda svaku drugu loptu prodao, jednom u prvom pol. imao sansu da centrira sa leve strane, on krenuo u neke driblinge i sevne kontra koju smo jedva odbranili. To ne sme da se desava. Jos kad je Mata usao u igru Malouda ostao na sredini a Mata otisao da igra kao levo krilo, i to defanzivno. Pa kakve su to ideje? Nisam ocekivao ovako pomesan sastav, ali sta je tu je, ako su umorni onda OK, ipak ne bi mi Malouda igrao ni u ludilu. Bolje i Lukaku da je igrao pa da budu 2 spica.
            Sve u svemu, ovo je kraj za top 4, osim ako nam Tottenhem i Newcastle ne ucine velike usluge, ali tesko.
            Malo mi je glupo sto smo zrtvovali ovaj mec zbog Barse, jer uopste nije siguran prolaz protiv Barse...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Tony_G View Post
              Jao kakva igra danas, ne znam da li smo imali jednu postenu akciju. Sturridge krajnje neozbiljan, pa ne moze vise onako, bez obzira da li mu se svidja pozicija ili ne, mora bolje da igra. Ne znam zasto je Robbie uopste stavio Maloudu, pre bi mi Turnbull igrao 10-ku. Malouda svaku drugu loptu prodao, jednom u prvom pol. imao sansu da centrira sa leve strane, on krenuo u neke driblinge i sevne kontra koju smo jedva odbranili. To ne sme da se desava. Jos kad je Mata usao u igru Malouda ostao na sredini a Mata otisao da igra kao levo krilo, i to defanzivno. Pa kakve su to ideje? Nisam ocekivao ovako pomesan sastav, ali sta je tu je, ako su umorni onda OK, ipak ne bi mi Malouda igrao ni u ludilu. Bolje i Lukaku da je igrao pa da budu 2 spica.
              Sve u svemu, ovo je kraj za top 4, osim ako nam Tottenhem i Newcastle ne ucine velike usluge, ali tesko.
              Malo mi je glupo sto smo zrtvovali ovaj mec zbog Barse, jer uopste nije siguran prolaz protiv Barse...


              Jbg brate, tesko je bilo i ocekivati neku igru sa klupom. Sta je tu je, utakmica sa Barcelonom nam je mac sa dvije ostrice. U slucaju prolaska u finale LS, ne bih se bojao ni Newcastlea ni Liverpoola do kraja prvenstva. Ali u slucaju ispadanja, onda bih se bojao i QPR-a, jer bi to moglo psihicki srusiti igrace. U prvenstvu nas ocekuju tekme protiv QPR-a i Newcastlea kuci. Ne trebam ni govoriti koliko ce biti tesko protiv Newcastlea. Vidjecemo sta ce od svega ovoga biti.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Bod kao kuca, igra je bila kriminalna, i sa ovavkom postavom, koja je blago receno rezervna, na Emiratima bod uzeti je dosta...
                Robbie postaje genije...

                E sad borba za 4. mesto nije gotova, iako Svrake vode 2:0, imate sa njima utakmicu koja ce resavati neke stvari, a Spursi su kriminalni, i ne bi me cudilo da kiksnu protiv QPR-a... Ima nade...
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Ono sto mi moramo uraditi poslije utakmice sa Barcelonom je dobiti QPR i Newcastle. To je prioritet svih prioriteta! Vec sam rekao, dosta toga ce uticati i na psihu nasih igraca nakon revansa na Nou Campu, ali mislim da ce se igraci morati nekako trgnuti kako znaju i umiju i da dobijemo ove 2 tekme.

                  Newcastle --- Stoke (H), Wigan (A), Chelsea (A), Manchester City (H), Everton (A)
                  Chelsea --- Arsenal (A), QPR (H), Newcastle (H), Liverpool (A), Blackburn (H)
                  Tottenham --- QPR (A), Blackburn (H), Bolton (A), Aston Villa (A), Fulham (H)

                  Newcastle ide u goste Wiganu. To se cini kao laka 3 boda za njih, ali nama su zadali ogromne muke, dobili Arsenal na Emiratesu i oborili United kuci. Sigurno da se nece prepasti ni Newcastlea. I u zadnja 2 kola Newcastle ceka City i idu u goste uvijek nezgodnom Evertonu.

                  Sto se tice Tottenhama, samo se mozemo nadati da ce kiksati jos jednom do kraja.

                  Dakle, mi moramo dobiti QPR i Newcastle i nadati se prije toga da bi mozda mogao kiksati Newcastle kod Wigana a kasnije protiv Cityja i/ili Evertona. Iako se 90% sve cini gotovim, tek ce se za 2-3 kola sve znati.
                  Last edited by bracala; 21-04-12, 15:56.
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                    Bod kao kuca, igra je bila kriminalna, i sa ovavkom postavom, koja je blago receno rezervna, na Emiratima bod uzeti je dosta...
                    Robbie postaje genije...

                    E sad borba za 4. mesto nije gotova, iako Svrake vode 2:0, imate sa njima utakmicu koja ce resavati neke stvari, a Spursi su kriminalni, i ne bi me cudilo da kiksnu protiv QPR-a... Ima nade...
                    Sta je genijalno kod stavljanje Maloude na 10-ku? Jos ga ostavi da odigra celu utakmicu i cak je Matu stavio na levo krilo a Maloudu ostavio u sredini. Pa koja je to genijalnost?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Tony_G View Post
                      Sta je genijalno kod stavljanje Maloude na 10-ku? Jos ga ostavi da odigra celu utakmicu i cak je Matu stavio na levo krilo a Maloudu ostavio u sredini. Pa koja je to genijalnost?
                      Ma opusti se, ja to rekao onako...

                      Cinjenica je da je odmarao igrace za Barsu, pa iako je ona apsolutni favorit, ne treba sad da se Celsi da se predaje, a ima predost 1:0, to je suludo... A uostalom, nije bas Maluda igrao 10-ku, postavka je bila 4-3-3 koliko mi se cini, igrao je klasicnog vezistu, sto je opet svakako losa ideja..

                      Tesko da bi Celsi dobio i sa najboljim igracima, Di Matteo je to shvatio, i uzeo bod sa "rezervama", sto ga cini genijem...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Maluda,Kalu,Tores kao po obicaju nista nisu uradili.Maluda nije u prvom timu,ali Kalu koji iz meca u meca samo srlja i gubi lopte i konstantno nista ne uradi,samo pravi greske,dobija cesto sansu.On nije dao gol u prvenstvu jos od prosle godine,ali dobija sansu.Nadam se da ide na kraju sezone.Prava je umjetnost kako je ostao u klubu ovih nekoliko godina.
                        Bertran je bio fantastican.Bice on odlicna zamjena za Kola,ne trebamo da kupujemo igraca na tom mjestu,bar neke 2,3 godine.Esijen je bio dosta dobar,s obzirom da nije igrao nekoliko zadnjih utakmica.Prije bih ja njega stavio u Spaniji nego Mikela.Zna Esijen da iznese loptu,da baci dobar pas,da sutne...Sve sto Mikel ne zna.
                        Nije los rezultat danas s obzirom da je izveo kombinovani sastav.Nismo ni zasluzili bod,mnogo je bolji Arsenal bio.Bice tesko doci do tog 4.mjesta...

                        Comment


                        • Ovo danas je dokaz da je LS prioritet i da ce svim snagama pokusati da osvoji ''usonju''.

                          Sto se tice igre, ono je bio ocaj, a i sta drugo ocekivati od Maloude i Kaloua. Sturridge takodje ocajan, ja bih njemu zabranio da ogra do kraja ove sezone. Jednostavno, naislo mi tako. Torres nista nije pokazao, a jbg, sta i da pokaze, kad nismo stvorili 2 sanse.
                          Nego opet kazem, ja sam zadovoljan, kao sto rekoh juce, LS je za mene (a i za njih) prioritet.
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Tottenham izgubio od QPR-a. Fuck yeah...

                            Valjda cemo mi sada dobiti QPR.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • ostace Totenham bez evrope sld godine

                              Comment


                              • Spursi su kiksali protiv QPR-a, te su tako Chelseau dali nadu nakon jučerašnjeg remija sa Gunnersima. Mišljenja sam kako će sljedeće kolo biti presudno za naše igrače (QPR), te se nadam kako će momci dati svoj maksimum da dođu do pobjede, iako će 100% biti umorni nakon revanš susreta CL.

                                Jučer sam također pogledao El Clásico, te mogu reći kako je Barça izgledala veoma blijedo i RMA je potpuno zasluženo došao do punog plijena. Također se u momčadi Barçe moglo vidjeti par promjena u odnosu na prošle susrete pa smo tako u prvih XI vidjeli Tella & Thiaga koji nisu pružili dobru partiju. Pep je na klupi ostavio Cesca, Alexisa & Pedra kako bi bili što odmorniji za susret sa Bluesima.

                                Što više mislim o duelu CL tako vrijeme sporije teče. Kad će više taj utorak? C'mon Chelsea!

                                Comment

                                Working...
                                X