Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa, vidio sam da bi vam mogao Benitez doci.Sta mislite o njemu?
    Last edited by King Kenny; 22-02-12, 11:05.
    1977 1978 1981 1984 2005

    You'll Never Walk Alone

    Comment


    • Znao sam da ces njega pomenuti jer je on jedini koji bi mogao sada preuzeti nas. On je odlican trener za dvomec prije svega, ali ne vjerujem da ce on doci kod nas. To je novinarska prica. Tako je i na ljeto bio skoro siguran nas novi trener i na kraju nista od toga... A ako ce Boas vec dobiti otkaz, prije ce se Mourinho vratiti nego sto ce nas Benitez preuzeti.

      Da je Hiddink slobodan onda bih i povjerovao da ce Boas dobiti otkaz, ali ovako ce on ostati do kraja sezone...
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by Fanta View Post

        Ma nije to do trenera, koliko ih je Chelsea promjenio pa opet nista, jednostavno treba malo tim renovirati. A bolje da si to poslao upravi Chelsea, a ne ovdje navijacima, oni ne mogu nista sa ovim
        Ne razumem sta ti ovo znaci? Hoces da kazes da je Chelsea sa AVB-om isti kao i svih prethodnih godina? Ja bih rekao da su daleko ispod nivoa koji su postavili.


        @Mumi

        Stvarno mislis da se ne bi popravila situacija sa novim trenerom? Evo pogledaj Sunderland, bili su haos sa Steve-om Bruce-om, dosao Martin O'Neill i evo ih u gornjem delu tabele. Isti igraci koji igraju potpuno razlicito za dva razlicita trenera. Seti se Chelsea-ja u sezoni 2008/9, kako su izgledali sa Scolarijem a kako sa Hiddinkom? Opet kazem, jedni isti igraci...
        Chelsea izgleda potpuno neorganizovano, bez jasnog plana igre, selekcija igraca je potpuno pogresna, formacija je pogresna. Sve su to stvari koje zavise od trenera i ja verujem da bi bilo koji drugi trener bolje organizovao stvari. Zar ti stvarno mislis da ovi igraci Chelsea-ja ne mogu vise? Da li mislis da je realno stanje stvari da budu iza Arsenala koji je imao milion povreda, prodao najbitnije igrace i ostao "one man team"? Da Chelsea bude samo 1 bod ispred Newcastla? Mislis da ovi igraci stvarno ne mogu vise od toga? Meni je to smesno, s obzirom gde su bili prethodnih godina, a pritom su sad tu jos i Mata i Sturridge.
        sigpic

        Comment


        • Bogami Čelsi bi napravio strašan potez kada bi doveo Kapela za trenera... Doneo bi čvrstinu ekipi, retko kad bi primali 2 gola po meču...
          Ali tu je nenormalni Roman, i ko zna koliko bi se zadržao Kapelo!? I dalje ne znam zašto je smenio Anćelotija...

          Ali lično verujem da će AVB jednog dana postati veoma cenjen trener. A i to je stvarno ogromna genijalnost da za trenera plate obeštećenje od €15m!!!

          Nije problem za Čelsi toliko veliki kad znaš da će Roman na leto da pljune opet ogromne pare za pojačanja. Samo da ne bude neki novi Tores... Jedino može da ih spreči čuveni finansijski fair-play!
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • A ja sam jos letos govorio,znao sam da ce cela sezona biti haoticna kad su svi igraci ostali,prakticno niije uradjeno nista godinu dana,sve stoji kako je i bilo. JOS NIJE IZVRSENA SMENA GENERACIJE,a trebalo je jos letos da se uradi.
            Nama su i dalje glavni igraci matorci koji sede na klupi ?!

            Ja i dalje mislim da mi ne mozemo vise menjati trenera svake sezone i da nam treba neko ko ce biti minimum 5 godina !

            Comment


            • Originally posted by Tony_G View Post
              Ne razumem sta ti ovo znaci? Hoces da kazes da je Chelsea sa AVB-om isti kao i svih prethodnih godina? Ja bih rekao da su daleko ispod nivoa koji su postavili.


              @Mumi

              Stvarno mislis da se ne bi popravila situacija sa novim trenerom? Evo pogledaj Sunderland, bili su haos sa Steve-om Bruce-om, dosao Martin O'Neill i evo ih u gornjem delu tabele. Isti igraci koji igraju potpuno razlicito za dva razlicita trenera. Seti se Chelsea-ja u sezoni 2008/9, kako su izgledali sa Scolarijem a kako sa Hiddinkom? Opet kazem, jedni isti igraci...
              Chelsea izgleda potpuno neorganizovano, bez jasnog plana igre, selekcija igraca je potpuno pogresna, formacija je pogresna. Sve su to stvari koje zavise od trenera i ja verujem da bi bilo koji drugi trener bolje organizovao stvari. Zar ti stvarno mislis da ovi igraci Chelsea-ja ne mogu vise? Da li mislis da je realno stanje stvari da budu iza Arsenala koji je imao milion povreda, prodao najbitnije igrace i ostao "one man team"? Da Chelsea bude samo 1 bod ispred Newcastla? Mislis da ovi igraci stvarno ne mogu vise od toga? Meni je to smesno, s obzirom gde su bili prethodnih godina, a pritom su sad tu jos i Mata i Sturridge.
              I ti bi Beniteza znaci?

              Ja opet kazem, ovi igraci mogu do 4. mjesta i to je to. Vidjecemo na kraju sezone gdje cemo biti...

              A zar ti stvarno mislis da bi i naredni trener mogao ostati duze od 2 godine recimo? Sta i ako kod njega krene sve nizbrdo, opet otkaz treba dati?
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Originally posted by tata Mumi View Post
                I ti bi Beniteza znaci?

                Ja opet kazem, ovi igraci mogu do 4. mjesta i to je to. Vidjecemo na kraju sezone gdje cemo biti...

                A zar ti stvarno mislis da bi i naredni trener mogao ostati duze od 2 godine recimo? Sta i ako kod njega krene sve nizbrdo, opet otkaz treba dati?
                Kao prvo, odgovorio si mi na moja pitanje novim pitanjem, nisi mi dao pravi odgovor, pre svega mislim na ono poredjenje sa Arsenalom i Newcastleom...

                Ja u principu nisam za konstantno smenjivanje trenera, ali takodje treba znati prepoznati koji je trener za smenu koji nije. Tako Mourinho i Ancelotti nisu bili za smenu, dok je npr. Scolari bio, i evo sad je AVB za smenu.
                Da li bih uzeo Beniteza? Pa znam da sa njim makar ne bi izgledala ekipa ovako neorganizovano, s druge strane nisam veliki ljubitelj njegovog stila. Ukratno, ne bih ga uzeo, mada mislim da od ovoga ne moze gore. Koga bih uzeo? Evo Krle je predlozio Capella, on bi bio vrhunsko resenje, ali s obizrom na godine pitanje je koliko je to dobro dugorocno resenje. Moj predlog za dugorocno resenje je David Moyes, mada kao sto sam vec rekao letos, smatrao sam da nam je Ancelotti bio poslednja sansa za dugorocno resenje. Ako neko misli da nam je sad AVB poslednja sansa i da treba istrajati s njim samo zbog toga, verujte to je pogresno razmisljanje, od pocetka sezone smo nazadovali, nista nije promenjeno, kao sto rece Drogba (clan foruma, ne fudbaler) "I dalje su nam glavni igraci oni iz 2004/5/6/7, a pritom sede na klupi". Pa ko ih je zamenio? Meireles i Ramires (koji je smiren i koncetrisan k'o da pati od sizofrenije)
                Onda kazes, ne mozemo vise od 4-og mesta? To cak i da je tacno, ja sam ocekivao da budemo po bodovima mnogo blizi. Ocekivao sam da City osvoji, a da izmedju nas i Uniteda bude za drugo mesto, nisam verovao da ce Rednap ovako sloziti kockice, ali i dalje mislim da ovi igraci Chelsea-ja sa boljim pristupom mogu da budu rame uz rame sa Tottenhemom i Unitedom, a ne miljama daleko. Ti hoces da mi kazes da je sasvim normalno da ovi igraci povedu kod kuce protiv raspale Ville i izgube 3-1? Da ne mogu da sacuvaju prednost od 1-0 toliko puta? Da ne mogu da sacuvaju prednost protiv raspalog Wigana, Fulhama? Da ne mogu da daju gol Norwichu i da spasavaju bod protiv Swansea u poslednjem minutu? Ovi igraci ne mogu bolje od toga, jel?
                sigpic

                Comment


                • Benitez bi vama odlicno dosao jer covjek je odlican takticar, a i bez para je mogao dovesti Liverpool do uspjeha (najveci uspjeh osvajanje lige prvaka 2005 g.) a tek kada bi imao para od Abramovica, on bi vas mogao popeti na tabeli.

                  Vjerujte mi ;)
                  1977 1978 1981 1984 2005

                  You'll Never Walk Alone

                  Comment


                  • Evo da ti odgovorim.

                    Ovi igraci ne mogu bolje od 4. mjesta. Sve da se i sloze kockice kod nas, shvati da mi igramo cijelu sezonu bez golgetera sto nas u startu cini osakacenim. U Unitedu je tu Rooney, pa i Chicharito koji ga da kada dobije stvorenu priliku. U Cityju Aguero predvodi golgetersku snagu uz Dzeku. Arsenal je vukao van Persie kao nenormalan. Demba Ba utrpa sta god dobije... Tottenham igra nenormalno dobro kao cijela ekipa. E sad, nije ovo opravdanje za sve, ali da je Torres iskoristio sve one sanse koje je imao (a imao ih je dosta) sada bi se druga pjesma pjevala. A napadac ce poceti zabijati kada sam sa sobom raskrsti neke stvari u glavi, dzaba ti svi psiholozi svjeta... Ako on to sam u glavi ne sredi, nema nista od njega. Pa evo i United se obrukao ove sezone. Ispali iz grupe u LS, a prosle sezone igrali finale. Ispali iz CC i FA Cupa, ostala im samo PL. Nije to neko opravdanje, ali samo da ti povucem paralelu malo i sa njima. Da vidis da se to moze i njima desiti a takav strucnjak im na klupi. A oni konkurenti za titulu zato sto imaju sistem igre, zadrzali Fergusona iako covjek nije uzeo PL 7 godina po dolasku na mjesto trenera, a to im je sve vratio sistemom igre koji je isti bez obzira na igrace koji igraju. A ja nisam ni ocekivao borbu za titulu kad je dosao Boas, to sam odmah rekao. Ali nisam ni ocekivao ovako lose rezultate. Mogu ovi igraci bolje, mogu oni do 4. mjesta sigurno. To moraju.

                    Nemam ja nista protiv ni da Boas dobije otkaz, ali ko mi garantuje da ce taj Moyes ili Benitez biti na klupi 5+ godina?
                    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                    Comment


                    • Pravi trener za Chelsea bi bio Martin O'Neill, kakva je to institucija, neverovatno..

                      Moram reci da ste prestrogi po pitanju Boas-a. Mislim, napravio je par gresaka, ali mi je sa jedne strane smesno sto se recimo Lampard zali sto ne igra vise, a covek u poznim godinama. Malo prepotentno da igraci nemaju nikakvog postovanja prema treneru, samo zato sto je mlad...Sve bih ja to opleo po dzepu, pogotovo sada Cole-a i Lamaprd-a, kolike god legende oni bili. Nikada se ne sme sumnjati u trenera i treba imati puno poverenje, barem u slucaju igraca. Zar neko misli da bi ih Mourinho pustio ovako dok je bio trener? Druga stvar, uz duzno postovanje, Chelsea nema tim, i Roman nije nikoga doveo, koga je AVB zapravo trazio. Doveo je Mata-u, Modrica nije uspeo, Moutinha isto, Pereira isto nije dosao...Torres-a vise nemaju sta da trpe, ili da pocne davati golove ili penzija, nije Chelsea Hajduk iz Kule pa da ceka sto godina da neko utrpa koji gol. Jedino sto AVB nije dobro uradio je cinjenica da mu Lukaku i Josh nisu igrali ove sezone, ostalo manje vise...Treba ovaj tim renovirati, i to ne samo 2-3 igraca...
                      sigpic

                      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                      Batica Wilshere je gospodin covek...

                      All hail the Chan-Chan man!

                      Comment


                      • Originally posted by tata Mumi View Post
                        Evo da ti odgovorim.

                        Ovi igraci ne mogu bolje od 4. mjesta. Sve da se i sloze kockice kod nas, shvati da mi igramo cijelu sezonu bez golgetera sto nas u startu cini osakacenim. U Unitedu je tu Rooney, pa i Chicharito koji ga da kada dobije stvorenu priliku. U Cityju Aguero predvodi golgetersku snagu uz Dzeku. Arsenal je vukao van Persie kao nenormalan. Demba Ba utrpa sta god dobije... Tottenham igra nenormalno dobro kao cijela ekipa. E sad, nije ovo opravdanje za sve, ali da je Torres iskoristio sve one sanse koje je imao (a imao ih je dosta) sada bi se druga pjesma pjevala. A napadac ce poceti zabijati kada sam sa sobom raskrsti neke stvari u glavi, dzaba ti svi psiholozi svjeta... Ako on to sam u glavi ne sredi, nema nista od njega. Pa evo i United se obrukao ove sezone. Ispali iz grupe u LS, a prosle sezone igrali finale. Ispali iz CC i FA Cupa, ostala im samo PL. Nije to neko opravdanje, ali samo da ti povucem paralelu malo i sa njima. Da vidis da se to moze i njima desiti a takav strucnjak im na klupi. A oni konkurenti za titulu zato sto imaju sistem igre, zadrzali Fergusona iako covjek nije uzeo PL 7 godina po dolasku na mjesto trenera, a to im je sve vratio sistemom igre koji je isti bez obzira na igrace koji igraju. A ja nisam ni ocekivao borbu za titulu kad je dosao Boas, to sam odmah rekao. Ali nisam ni ocekivao ovako lose rezultate. Mogu ovi igraci bolje, mogu oni do 4. mjesta sigurno. To moraju.

                        Nemam ja nista protiv ni da Boas dobije otkaz, ali ko mi garantuje da ce taj Moyes ili Benitez biti na klupi 5+ godina?
                        Za Mancester si upravu, ali ako Benitez ne moze dalje od cetvrtog mjesta moze pokusati biti cetvrti, a Boas kako ide nece uspjeti dogurati ni do petog mjesta.Ali mozda ce se Boas dokazati ako osvoji FA kup sto nije nemoguce.Samo se treba malo skoncentrisati na kup i moze uspjeti.
                        1977 1978 1981 1984 2005

                        You'll Never Walk Alone

                        Comment


                        • Ljudi jos nista nije gotovo...Ja navijam za ManUtd ali ima jos dosta do kraja.Svaki tim mora da ima pad forme.Imate isti broj bodova kao i Arsenal.Svi dobro znamo da Totenham igra odlicno ali oni UVEK pri karaju sezone igraju lose.Imate - 10 u odnosu na njih ali ste veliki klub.Znate da igrate pod pritiskom.To je odlika velikih klubova.Samo ne razumem politiku Abramovica...Cim nesto ne valja on menja trenera,polako....Pusti ga da se privikne na klub i na igrace.Kao sto su u predhodnom postu napisali Ferguson nije uzeo 7 godina titulu ali je ostao na kormilu Manchestera.Po meni Abramovic je napravio dve veliike greske:
                          1. Sto je isterao Morinja
                          2. Sto je doveo Toresa
                          sigpic

                          Comment


                          • Licno smatram da Celzi ima jako dobru ekipu i da je glavni problem trener.Ocigledno je da nema autoritet u timu i to ga mnogo kosta.Ne uliva postovanje kod igraca i jos kad se na to doda da je mladji od nekih onda je epilog jasan.Celzi ima visoke ciljeve i kao takav klub treba mu ili WC trener ili trener koji poznaje Celzi u dusu i sam po sebi je u sluzbi kluba,Boas je propast a mislim da ga nece cekati 2-3 godine da 'mozda' postavi svoj sistem,pogotovo to ne ide uz Abramovicevu racunicu.

                            Comment


                            • Originally posted by D-Wade View Post
                              Pravi trener za Chelsea bi bio Martin O'Neill, kakva je to institucija, neverovatno..

                              Moram reci da ste prestrogi po pitanju Boas-a. Mislim, napravio je par gresaka, ali mi je sa jedne strane smesno sto se recimo Lampard zali sto ne igra vise, a covek u poznim godinama. Malo prepotentno da igraci nemaju nikakvog postovanja prema treneru, samo zato sto je mlad...Sve bih ja to opleo po dzepu, pogotovo sada Cole-a i Lamaprd-a, kolike god legende oni bili. Nikada se ne sme sumnjati u trenera i treba imati puno poverenje, barem u slucaju igraca. Zar neko misli da bi ih Mourinho pustio ovako dok je bio trener? Druga stvar, uz duzno postovanje, Chelsea nema tim, i Roman nije nikoga doveo, koga je AVB zapravo trazio. Doveo je Mata-u, Modrica nije uspeo, Moutinha isto, Pereira isto nije dosao...Torres-a vise nemaju sta da trpe, ili da pocne davati golove ili penzija, nije Chelsea Hajduk iz Kule pa da ceka sto godina da neko utrpa koji gol. Jedino sto AVB nije dobro uradio je cinjenica da mu Lukaku i Josh nisu igrali ove sezone, ostalo manje vise...Treba ovaj tim renovirati, i to ne samo 2-3 igraca...
                              Prvo za Lamparda, smesno je to sto si ti rekao a da prethodno nisi sagledao siru sliku nego si tek tako prepisao od kojekakvih novinara poluidiota koji pisu tekstove koji prodaju novine a da li su tacni to ih bas briga. Evo zasto Lampard ima pravo da se buni - covek je kao vezni igrac opet najbolji strelac ekipe, opet je on taj koji postize pobednicke golove i onda s vremena na vreme mora da gleda sa klupe Maloudu i Meirelesa kako se gube po terenu, cele sezone nista nisu uradili, cime su oni zasluzili da budu ispred Lamparda? Cime je zasluzio Ramires koji nema pola mozga da bude ispred Lamparda? Zar je dovoljno to sto je brz i ulazi u sanse koje inace ne moze da iskoristi, tacnije koristi 1 od 10... Ili najveci hit mi je kad vidim Romeua u prvoj a Lamparda na klupi.
                              Zatim reci da Chelsea nema tim je potpuno pogresno. Ako ove sezone nemaju tim, ja ne znam sta je onda bilo prosle sezone. Ne znam koliko ti gledas Chelsea, rekao bih ne mnogo s obzirom na tvoj komentar, ali evo ti primer za proslu sezonu (koja je bila vrlo losa a opet bolja od ove) - na sredini su u konkurenciji za sastav bili Lampard, Essien, Mikel, Ramires i Benayoun. Od toga je Lampard propustio 4 meseca zbog povrede a Benayoun celu sezonu. Essien se nadobijao kartona pa je svako malo bio suspendovan i onda je Zhirkov (levi spoljni) morao da igra centralnog veznog. Eto, ajd sad koji je to crni tim? Pritom je u napadu Drogba igrao sa malarijom 2 meseca i bio u losoj formi, Anelka je poceo da luduje na krilu i igra katastrofalno, samo je Malouda znao da postigne gol, eeejjj Malouda. Onda je Roman odlucio da smakne pomocnog trenera i dodatno destabilizuje ekipu, onda je potpuno nepotrebno potrosio 50M na Torresa koji je vec bio u osrednjoj formi u Liverpoolu a Chelsea-ju je najveci problem bio vezni red, i onda je Ancelotti morao da ukomponuje 3 napadaca od kojih nijedan nije u formi, a problemi na sredini ostali. Povrede u odbrani su tek bile neverovatne, Alex nije vezao vise od 3 meca, bilo je meceva kada je Paulo Fereira igrao stopera. Ma ekipa nije licila ni na sta, ali opet su bili bolji nego sad.
                              A ove sezone je samo Essien bio povredjen na duze, pritom je doveden Mata koji je uneo kreativnost i ostrinu u napad, Sturridge je stasao u vrhunskog napadaca (mada iz nepoznatih razloga igra krilo). Doveden je Meireles da se poveca konkurencija na sredini, u odbrani nije bilo nikakvih probelma osim krace povrede Ivanovica. Uporedi ovo sa problemima koje je imao United, odbrana konstanto povredjena, na sredini im igraju igraci koji su peti/sesti izbor isto zbog povreda i opet su 2 boda iza City-ja. Chelsea ima vrlo dobar tim, nisu Real ili Barca, ali su vrlo dobri, smo sto AVB to ne zna da iskoristi.

                              @Mumi

                              Taj komentar za golgetera zvuci OK, ali upravo je Chelsea bez golgetera osvojio titule 2005 i 2006. Drogba tada nije bio neki strasan golgeter, davao je svega 15 golova po sezoni i to u svim takmicenjima. Lampard je bio najbolji strelac u obe sezone sa po 20 golova. A seti se samo nekih igraca koji su tad igrali i reci mi da li mislis da bi nam sada pomogli? Paulo Fereira koji je igrao i levog i desnog beka, Glen Johnson od 19 godina koji je bio katastrofa u odbrani, na sredini "cuveni" Tiago, Alexey Smertin, zatim Gudjonsen je cak igrao veznog. Pola ekipe promenjeno to leto 2004. i sve proslo glatko, rekordni broj poena ostvarili u ligi. Trener je pola ekipe, hteli vi to da prihvatite ili ne.


                              Ne bih se vise raspravljao na ovu temu, jer zvucim kao pokvarena ploca, ali jednostavno to je jace od mene, ne mogu da ne odgovorim na komentare za koje mislim da su pogresni...
                              Last edited by Tony_G; 22-02-12, 14:35.
                              sigpic

                              Comment


                              • Slažem se da je veliki, ako ne i najveći problem nedostatak autoriteta trenera kod igrača. Evo i danas puna štampa o tome kakva je taktika trebala biti po Ešli Kolu, drugi igrači opet mešaju se i bune oko izbora prve jedanaestorice. To je nedopustivo, pogotovu za klub kalibra Čelzi. Skoro ih je Boaš kaznio i nisu imali slobodan vikend i nastala je pobuna. Žao mi je, posebno ih gotivim, uvek su mi bili simpatični, naravno posle mog kluba i smatram da imaju veoma veliki potencijal. Greške trenera i stručnog štaba su evidentne, pa možda i velike. Doveden je kao trenutno najperspektivniji trener, ali za uspeh je potrebno mnogo, mnogo više.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X