Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Aleksa9 View Post
    Vi grobari ocajavate, kakva katastrofa, a jebote imate skor 10-5 u ovako ujednacenoj i solidno jakoj ligi.Ovako mlad tim, gde je vecina igraca ili dobila prvi put neke vece uloge ili prvi put igra veliki broj jakih utakmica.Tim jeste talentovan, a odlika(ako se tako moze reci) mladih timova je da najcesce u zavrsnicama popustaju.To je sasvim logicno i to sto su to bili porazi, ne znaci da oni nemaju petlju ili ne znam vec sta.Jedini problem Partizana u vezi sa ovako mladim timom je eventualni ne ulazak u EL, jer ce onda biti veliki problem sta i kako sa dugovima.

    No, ipak bi do kraja sezone ovaj tim da sazri i nekako se dokopa 2.mesta, jer Igokea gotovo sigurno nece u EL, oni tamo jos uvek ni ne razmisljaju o tome, a i jos mnogo toga ih sprecava da igraju naredne sezone EL.Iskreno, ne znam dal bih voleo da igrate naredne sezone u EL, ali svakako da ovaj tim nije razocarao do sada, stavise, negde je otisao i iznad ocekivanog.
    Ispali iz EL i visi nam F4 jebene ABA lige. Ko normalan moze da bude zadovoljan?
    sigpic

    Comment


    • Moja poenta je da su rezultati bolji od igre.

      I da se razumemo, sad kad imamo utakmicu sedmično očekujem da krenemo da meljemo tamo negde od februara, taman pred derbi. Jednostavno mora tako biti.

      Comment


      • Originally posted by S-Nash View Post
        Ispali iz EL i visi nam F4 jebene ABA lige. Ko normalan moze da bude zadovoljan?
        Sta si ti ocekivao sa ovako mladim timom?Tim je mlad i on sa vremenom sazreva, sto znaci da ce kako vreme odmice oni biti sve bolji.Ja se prvi nadam da gresim.
        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

        Comment


        • @Trisur (obozavam ovako da te zovem ).

          Par stvari cu ovako da nabacam posto radim nesto na kompu i nemam bas vremena

          1. Tripko je konstanto (ali sporo) napredovao u odbrani.

          2. Slazem se da Danilo ume da probije i slazem se da ove sezone nije dobio dovoljnu minutazu da pokaze sve sto zna. Ali isto tako smem da se kladim da je on za celu proslu sezonu imao ispod 20 prodora ka kosu. Covek je jednostavno cisti suter kojem se neretko desava da promasi ceo kos i da to bas smesno izgleda. Uopste ne zelim da osporim njegove kvalitete jer (po stoti put) ga jako postujem, ali sam prilicno siguran da nije tragedija sto odlazi iz Partizana.

          3. Partizan je ove godine veoma cudna i (meni) zanimljiva ekipa. Zasto? Na pripremama nam je ubedljivo najbolji igrac bio Gagic. Na pocetku sezone su to bili svezi Lucic i odmorni Leo, a sada su nam dva najbolja igraca Gordon i Milosav. I to iz vise razloga. Prvi i za mene najvazniji je cinjenica da ostavljaju 200% sebe na terenu i jedini i dalje imaju snage za to. Drugi je sto se kod Gordona vidi napredak iz utakmice u utakmicu, a o Draganu bih mogao ceo sastav da napisem (ali naravo necu). U zivotu nisam video takvog fajtera (a gledao sam Vesu Petrovica) koji bukvalno moze da igra 3 dana (samo je jednom zatrazio izmenu, ne secam se protiv koga). Covek bukvalno moze svakog igraca u Evropi da zatvori. Ume da pogodi trojku, ume da probije jako i do samog kraja (Denda' style), a realno nisam ocekivao ovako dobru sezonu od njega. Njegova igra je miljama ispred one igre koju je pruzao u prethodne dve godine. Iskreno bih voleo da ostane celu karijeru u Partizanu ili da se bar vrati sa 30 godina.
          Bez zajebavanja-da mi je neko pre pocetka ove sezone rekao da cu ovako da pisem o Milosavljevicu, nazvao bih tu osobu budalom.

          Ne bih o uspesnosti sezone jer ona jos nije gotova. Na kraju godine se svode racuni.
          Mogu samo da kazem da imam neki osecaj da ce ovo biti neka Partizanova cinderella story (iako smo mi ubedljivo najveci klub na ovim prostorima, ova sezona je veoma cudna i smatram nas underdogom). Verujem u Duleta, verujem u klince i verujem da ce nas sreca posluziti i odvesti i sledece godine u Evropu, a onda... onda su svi najebali.

          Comment


          • Sustina cele ove price je da se Andjusic jednostavno ne uklapa u Duletovu strategiju. Svaki Duletov igrac mora da bude pit-bul u odbrani, ili ako vec nije, mora da ima nenormalno veliki doprinos u napadu, kao na primer Bertans. Pogledajte sve igrace od pleja do centra, svi su atlete, Lucic, Milosav i Bogdan imaju telo za NBA ligu, nabijeni su kao da rade u kamenolomu. Sa druge strane Danilo nije takav tip.

            Kada pomenuste Tripkovica, po meni je on imao vise potencijala u odbrani od Andjusica. Jeste bio usporen, jeste imalo losu kretnju, ali je imao jako telo i polako je radio na tome i napredovao. Druga stvar, niko, ali niko u tom trenutku u Evropi nije imao skok-sut kao Tripkovic. On je mogao da puca iz svih pozicija bez ikakvih problema i to je veoma mocno oruzje. Danilo mozda ima precizniji sut od Tripkovica, ali nema te sposobnosti da sutira iz svih pozicija kao Trisa zbog same mehanike suta. Mnogo puta sam video (cudi me kako to jos neko od vas nije primetio) da Danilo kada sutira iz bloka pogadja tablu i to nikako ne moze da se tolerise kod beka sutera. Jako je tesko pogadjati iz kretnje ili prilikom izlaska iz bloka kada sutirate sa zemlje, tj kada nemate skok-sut. Sta vredi na primer sto Bozic ima dobru ruku kada on moze da pogodi samo kada je "ukopan"? Samim tim sto je ogranicen ne moze da vazi za dobrog sutera.

            Meni je mnogo krivo sto Cakarevic ne igra, jer mislim da je on tip igraca kakvog Dule trazi. Da je dobio neku sansu bar kao Andjusic pa da se kaze da li moze ili ne moze da igra, ali on bas nikakvu priliku nije imao i mislim da igrac takvog kalibra nikako ne sme samo da sedi na klupi. Znate ko je u proteklim sezonama sedeo na klupi, to su bili ili ekstremno losi ili ekstremno mladi igraci a Cak ne spada ni u jednu od ove dve kategorije.

            Comment


            • Da se ovaj tim zove Cibona, Olimpija, Zvezda, Radnicki i sl. i da nije Dule trener ovaj tim bi sada imao 5 pobeda maksimum...
              Stojim pri stavu da ovom timu fali formiran igrac na poziciji 5 na kojoj se bazira celokupna Duletova napadacka filozofija i kada bi se tu nesto promenilo stvari bi krenule u daleko boljem smeru, mada ne sumnjam da cemo i ovako krenuti sa boljom igrom od nove godine...

              Comment


              • Dašić jutros trenirao sa KK Sutjeska. Izgleda da će sve ostati na pričama.
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • Iako mnogi tvrde suprotno, ja mislim da mi imamo sasvim ok raspored do kraja lige i da mozemo da se nadamo final fouru. Imamo gostovanje Cedeviti i Radnickom i eto mozda MZT moze malo da nam pomrsi racune. Utakmicu sa tzv. Zvezdom ne racunam u gostovanja jer to je derbi, a u derbiju je sve moguce.

                  Bice interesantno da vidimo gde ce se odrzati final four. Ako bude bio u Beogradu (a trebao bi da bude) mislim da imamo lepe sanse da sledece godine igramo evroligu.

                  Comment


                  • Ja ocekujem do kraja sezone maksimalno 3 poraza.Taman tempiramo formu za Kup i veciti derbi nakon toga sredinom februara.

                    Ne verujem da cemo do kraja sezone gubiti od timova sa donjeg dela tabele.Saberi-oduzmi ocekivao sam da cemo imati ovakav skor, nisam verovao da cemo dobiti Olimpiju i Buducnost.

                    Sto se tice domacina F4, ne verujem da ce Beograd biti domacin, mada gde god da igramo ima da se osecamo kao kod kuce.Cisto sumnjam da ce domacinstvo dodeliti Zagrebu.

                    Comment


                    • Izgleda da cemo vrlo brzo znati ime novog pojacanja.

                      Comment


                      • Paun se izgleda rastaje sa Azovmasom. Kako bi voleo da vidim tog decka ponovo u Partizanu. Mislim da su ga olako pustili pre nekoliko sezona, a sada bi nam bio lepo pojacanje umesto Danila.

                        @Ljuba90

                        O kome se spekulise? Da nije mozda bas Paun?

                        Comment


                        • Kod vas stize Zofri Lovernj (Joffrey Lauvergne), mladi reprezentativac Francuske ('91), igra cetvorku. Igrao u Valensiji, nije se proslavio. Dvojka je verovatno Paunic.

                          Sta je bre ovo sa Grancuzima odjednom, nije ih bilo nikada, sada tri.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Ako je to tacno, onda nikako necu biti zadovoljan. I ovako je vec radikalno mlada ekipa, novo podmladjivanje nam zaista nije potrebno. Hoce li konacno doci neki iskusan igrac da malo pogura ove klince!

                            Comment


                            • Ma Partizan ce biti prvi na kraju sezone

                              Comment


                              • Spreman sam da stavim pare i za jednog i za drugog igraca.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X