Announcement

Collapse
No announcement yet.

Juventus FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja ocekujem Nanija ne znam za vas
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Јуве сабио Кунео 8:0. Вучинић дебитовао, и то голом. Тони дао три комада. По један су дали Матри, Маркизио, Руђеро и Пасквато из пенала. Красић био у стартној постави.

      Ево погледајте голове и шансе:

      Arise, Serbia!
      You fell asleep long ago,
      And have lain in the dark.
      Now wake up
      And rouse the Serbs!


      sigpic

      Comment


      • Dobra utakmica,sjajan Vucko na ovom prvom mecu..
        Toni het-trik svaka cast,Pasquato ponovo gol,treba dati sansu ovom decku...
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • Ma sta dobra utakmica do juce su bili amaterska ekipa, izborili plasman u Italijansku Seria C2, nisu mogli 2 pasa da povezu koliko su nesposobni. Trebaju nam mnogo jace pripremne utakmice u odnosu na ove amaterske.

          Comment


          • Pa, sad ide valjda Betis, pa oni turniri sa milanskim klubovima....to su ok proverice!
            Forza Milos, forza Mirko!!!

            Comment


            • Čelnici Juventusa i Hamburga sastaće se početkom sledeće nedelje kako bi diskutovali o prelasku talentovanog Eljera Elije u redove "Stare dame".
              U HSV-u su poručili da će se za osam miliona evra odreći usluga talentovanog krila.
              Ako je ovo istina, 99 % ce Elija biti novi igrac Juventusa.

              Comment


              • Elia trazi veliku platu ne znam hoce li Juventus pristati na to... ;)
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Propali su svi moguci pregovori oko Elie-hvala Bogu na tome. Spominje se trampa Quagliarella za Vargasa, posto je Q sa dolaskom Vucinica postao zamena i moguc je ova trampa. Spominje se dolazak Alex-a iz Chelsea-ija jer Villas Boas izjavio da nije u njegovim planovima, otkupna cena oko 10M€

                  Comment


                  • Juventus ce odigrati prvu utakmicu sa Notts County-em na otvaranju novog stadiona Juventusa...
                    Utakmica ce se igrati 8. septembra
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • A igra se sa njima jer smo boju dresova od njih uzeli,prvobtitna boja dresova je bila roze boje

                      Comment


                      • Originally posted by Drazen 3 View Post
                        A igra se sa njima jer smo boju dresova od njih uzeli,prvobtitna boja dresova je bila roze boje
                        Da,tako je
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Na mestu legendarnog stadiona Dele Alpi,sagradjen je nov stadion.Mada ja koliko se secam navijaci su bojkotovali Alpe zbog velike udaljenosti od Torina,a Alpi su sagradjeni zbog SP u Italiji.Legendarni stadion ima i par bizarnih rekorda. Crni rekord postavljen je na meču Kupa Italije 2001. godine protiv Sampdorije, kojem je prisustvovalo 237 gledalaca, a prosek posjeta u šampionskoj sezoni 2005/2006. bio je 28.000 navijača po meču.Jbg,svejedno nadam se da ce ovaj stadion oznaciti i vracanje Juvea u sam vrh kalca.

                          Comment


                          • E pa ako Juventus (tim sa tolikim renomeom) ne može da napuni stadion novi od "samo" (za ovoliki klub samo) 40 000 mesta onda su ovo bačene pare za stadion

                            Mada i navijači sigurno osećaju tu energiju da moraju da pomognu svojim prisustvom da se Juve vrati na vrh.
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Ne znam da li je neko ovo kacio ovde,ovo je tekst o ultras navijackoj grupi Juventusa.Tekst je pisao jedan od vodja navijaca Juventusa.
                              PS:ako je vec neko kacio izvinjavam se zbog ponavljanja posta

                              BLACK & WHITE FIGHTERS GRUPPO STORICO 1977-Juventus

                              simbol: kaciga i plamen u bojama italijanske zastave
                              U znak secanja na cuvenog organizatora grupe transparent sa simbolom grupe i natpisom
                              #Beppe Rossi# uvek je istaknut na prvom nivou tribine, pored zastave ARDITI SMELI
                              Postoje mnogobrojne sekcije grupe: XXV Marzo, Sezione, Official Fans, Marche, Latina, Roma,
                              Novara, Mantova, Campania, Latina, Sicilia, Aosta,...


                              Istorija navijaca Juventusa u organizovanom smislu pocinje sredinom 70-ih godina prvom ultra grupom na starom stadionu i staroj navijackoj tribini "Curva Filadelfia" pod imenom 'Venceremos', zatim je sledila grupa 'Autonomia Bianconera'. Obe grupe su bile politicki levo orijentisane, pogotovo ova druga.
                              Nakon njih nastala je grupa 'Panthers' da bi ubrzo zatim usledile grupe 'Indians', 'Gioventu Bianconera' i 'Fighters'. Tu je i grupa 'Fossa dei Campioni' koja i danas postoji na navijackoj tribini Curva Gaetano Scirea novog stadiona. Torinski crno-beli su od samih pocetaka organizovanog navijanja zaokupljeni idejom objedinjavanja svih grupa u jednu zajednicku.
                              Tako su najpre nastali "Black and White Supporters" kao 'kisobran' svih grupa s curve Filadelfije, ali bez konkretnijih rezultata. Usledilo je 1988.godine udruzivanje 'Indians', 'Fighters' i 'Gioventu Bianconere' u novu grupu zvucnog imena "Arancia Meccanica".

                              "Paklena pomorandža" je ime kultnog filma americkog rezisera Stanleya Kubricka,cije prikazivanje je u mnogim zemljama bilo zabranjeno zbog obilja nasilja koje film sadrzi, i buduci da je i italijanska javnost ime 'Arancia Meccanica' vezivala iskljucivo uz nasilje, nova grupa se pod pritscima policije i javnosti brzo ugasila.
                              Zamenjena je novom "Drughi Bianconeri" po nacelu "nije šija nego – vrat". Naime 'Drughi' je ime bande iz istoimenog filma, ali na srecu navijaca ovog puta je ideja prosla. Crno-beli su insistirali na imenu povezanom s ovim filmom, jer ih fascinira sam po sebi, ako sto drze da su vaznije vrednosti koje film pokazuje od nasilja (povezanost i jednistvo clanova bande, s istim ciljevima, idejama i porocima) i na koncu jer nisu hteli popustiti pod pritiscima javnosti koja se s druge strane nije jednako poniela prema drugim italijanskim navijackim grupama cija imena takodje mogu asocirati negativne pojave (Falange, Commandos, Regime, Brigate…). Uglavnom, stasanjem 'Drughija' mnoge stvari na curvi Scirei su krenule nabolje. Drughi su postali nositelji navijackih aktivnosti, bitno se poboljsala predrasuda o navijacima, pocelo se insistirati na koreografijama za svaku utakmicu, a ne samo za derbije…
                              Juventini su cak organizovali akciju okupljanja torinskih siročica na utakmicama kako bi im barem malo ulepsali nesretne decacke dane i s ponosom isticu kvalitativnu promenu mentaliteta ultrasa. Preboleli su 'decije bolesti' u vidu obaveznih nereda i huliganskih ispada kao dokaza navijacke snage i pronasli nove nacine da tu snagu iskazu na kreativniji nacin.S toga ne cudi da je i klub Juventus promenio stav prema navijacima. Igraci i rukovodstvo kluba su shvatili da uz obostrano uvazavanje kluba i navijaca ide i obostrana korist, pa unapred nacelnoj finansijskoj nezavisnosti navijaca klub danas ucestvuje u delu troskova navijackih putovanja.

                              Medjutim, odnedavno je navijacka scena curve Sciree bogatija za jedno novo, ili bolje receno staro ime –'Fighters'! Petorica momaka iz stare postave Fighters (grupe osnovane 1977. godine) su zbog izvesnog nezadovoljstva odnosima unutar grupe Drughi odlucili obnoviti staru grupu i za sada okupljaju oko 250 članova. Drughi su na pocetku s negodovanjem gledali na obnavljanju Fightersa, drzeci kako su oni pitanje proslosti i kako svrsenoj prici ne treba izmisljati nastavak, ali sada se stanje normalizovalo. Smesteni su na drugom 'prstenu' tribine, desno pored Drughija, tamo gde se do njihovog povratka nalazila druga grupa – "Vecchia Guardia".

                              'Vecchia Guardia' je grupa nastala 1990.godine kao secanje na grupu 'Indians' osnovanu 1980. godine i sacinjavaju je u celosti bivsi 'indijanci'. Razloge osnivanja svoje grupe vide u simpatijama prema imenu, u specificnoj starosti clanova (prosecna je starost iznad 27 godina), te u vraćanju mentaliteta koji je karakterisao Indianse. Kao dokaz da im je stalo do saradnje na tribini, u dogovoru s Fightersima prebacili su se levo od Drughija, a s ponosom isticu i nivo saradnje s glavnom grupom Drughi na koju su se ionako svo vrijeme postojanja 'oslanjali'. Zajednicki organizuju putovanja i sve domaće aktivnosti, a kada se spomenutom nizu navijackih grupa dodaju i Area Bianconera", te "Viking N.A.B.", postaje jasnija snaga Juventina u celini.

                              Juventusovi navijaci insistiraju na odsutnosti politike s njihovog stadiona, a poznati su po tome sto nemaju prijatelja medju italijanskim navijackim grupama. Doduse, u korektnim su odnosima s navijacima Atalante i Avellina, ali kako nisu u istoj ligi, nema prilike da taj odnos bude ista vise od toga. Buduci da ih svi mrze i da svi zele biti njihovi rivali, jasno je da je lista protivnika poduza. Na uverljivom prvom mestu se nalaze navijai Fiorentine, a slede navijai Torina, Milana, Intera, Napolija, Rome, Lazija… Gradski rivali, navijai Torina, ne osporavaju prevlast Juventina u celoj Italiji, ali veruju kako su oni gospodari grada. U skladu s time na nekom od gradskih derbija su stavili parolu – " U Italiji vas ima na milione, a u Torinu samo cetiri seljacine".

                              S druge strane, odnos italijanske policije spram Juventina je krajnje nedorecen. U Torinu je domaca policija prilicno korektna spram njih, ali zato je na svakom gostovanju pri susretu policije i Juventusovih navijaca –kako sami kazu- drama!

                              Kao sto je vec gore pomenuto, grupe Juventusovih navijaca su uvek tezile ka ujedinjenju u jednu jedinstvenu grupu, sto se ostvaruje 1996. godine na utakmici finala Kupa prvaka protiv Ajaxa, stvara se jedinstvena grupa Black & White Fighters Gruppo Storico 1977.


                              NUCLEO 1985

                              Ako zelimo sazanti istoriju Nucelo 1985. moramo se vratiti negde na pocetak '80-tih godina kada je Ettore osnovao ''Trivineto Bianconero''. Tada je simbol bila faca uzeta sa omota punk grupe ''Dead Kennedy'' koja je bila popularna u to vreme. Zatim nakon poznatog tragicnog finala lige sampiona u Briselu i problema sa kartama gde je dosta ljudi ispalo pohlepno, jedan deo se odvaja i pravi grupu pod imenom ''Area Bianconero Bassano''. Nakon sto je sve vise ljudi iz drugih naselja i mesta pokazivalo interesovanje za clanstvo u ovoj grupi, na sledecem transparentu se uklanja ime ''Bassano'' i prestaje biti lokalnog karaktera.

                              >Prica se dalje nastavlja kao ispovest jednog od osnivaca ove grupe <

                              ''I ZATIM DOLAZI TA 1987 GODINA KADA JE JUVE SLAVIO 90 GODINA POSTOJANJA KADA SU SE IGRACI POJAVILI U ROZE DRESOVIMA. OD TADA SMO PRIMILI TU BOJU, NAJVISE IZ RAZLOGA STO JE ONA BILA PROVOKATIVNA I UPADLJIVA ZA OSTALE GRUPE. OD TADA SU SE SVI PITALI KO SU ONI MOMCI KOJI OSIM CRNO-BELE NOSE I ROZU BOJU NA SVOJIM TRANSPARENTIMA I ZASTAVAMA, PA SMO TAKO POSTALI I PREDMET VECEG ZANIMANJA.''

                              To su bile veoma uspesne godine za nas iako Juve nije igrao dobro, ali kao sto uvek biva, svemu lepom dodje kraj, pa tako i AREA zapada u krizu koja je zapocela odlaskom Ettorea iz grupe i ja sam ostao sam da vodim grupu i to u vreme kada sam se ozenio i dobio dvoje dece.
                              Dosao je novi stadion ''Delle Alpi'' i doslo je i novo vreme za nasu grupu, odlucili smo se za preujedinjenje, koje je bilo veoma tesko. Moj ponovni povratak na tribinu nije bio docekan sa odusevljenjem, cak naprotiv postao sam nesto sto smeta grupi. Na utakmici lige sampiona u sezoni '94-'95 5-6 momaka me je fizicki napalo. To nije bila fizicka bol, ali je bio znak da je to ime zauvek umrlo za mene. Nakon toga AREA se raspala, jedan deo se prikljucio ''FIGHTERS''-ima, neki su nastavili biti pod transparentom AREA ali koju su vodili tipovi iz Lombardije koji ocito nisu znali da ta grupa vise nema duha. Mi smo shvatili da moramo krenuti ponovo od pocetka, od same nule. Ja sam dao novo ime - NUCLEO 1985 prepoznajuci se kao grupa koja se odvojila tada na finalu u Heyselu te '85 u Z sectoru.
                              Povratak na stadion je takodje bio tezak, na pocetku smo bili ignorisani sto se tice karata za juznu tribinu, zatim sam ja imao jedan energican razgovor sa vodjom FIGHTERS-a koji su imali vlast na tribini. Rekao sam mu otprilike da sam ja osnovao ovu grupu, da sam tu dugi niz godina i da sam pola svog zivota posvetio ovome. Ponudi nam svoje uslove za karte i pretplate za juznu tribinu ja cu ih prihvatiti ali nemoj nikada traziti da budem FIGHTERS. Njihov vodja Umberto nije bas najbolje shvatio sta sam zeleo reci i gledao me je strano ali danas smo u vrlo korektnim odnosima.
                              Na pocetku smo nas transparent morali stavljati na istok.
                              Na 11-stu godisnjicu tragedija na Heyselu, kada je 39 Juventusovih navijaca izgubilo zivot, na gostovanju u Rimu napravili smo parolu ''A ROMA PER SOGNARE CON L’HEYSEL DA NON DIMENTICARE'' sto bi u prevodu znacilo ''U Rim da sanjamo sa Heyselom i da ga ne zaboravimo''. Tada smo stekli respekt kod nasih ostalih grupa koje su vladale juznom tribinom.
                              Od tada se na juznoj tribini sve promenilo, FIGHTERS-i koji su vladali tribinom su uveli takse za ostale grupe, pa ih je dosta moralo preci na severnu tribinu, a AREA se definitivno raspala. Nije mi bilo lako videti da se to desava jednoj grupi koju sam ja osnovao i vodio 10 godina, ali shvatio sam da je moja buducnost Nucleo 1985.
                              Bilo je tesko izboriti se za pravo da stavljamo svoje transove na juznu tribinu, ali nakon nekih nasih dobrih izdanja i pojavljivanja u Vicenzu u broju od 500 ljudi, odlucio sam da razgovaram sa Umbertom i da mu kazem sta zelimo.
                              Sledece sezone ('98-'99)nam je dozvoljeno da postavljamo transparente na juznoj tribini, i uspostavli smo dobre odnose sa glavnom grupom FIGHTERS.
                              Danas mi kao bivsi AREA pripadnici i veterani kojima je preko 30 godina, meni je skoro 40, primamo u grupu neke mladje momke na kojma ce sve to ostati. Spajamo iskustvo starih sa entuzijazmom mladih snaga kako bi NUCLEO 1985 ucinili sto boljim.

                              Sutra ce mi biti vece zadovoljstvo da citam nasu istoriju koja se nastavlja, napisanu nekim drugim rukama, sa istom strascu kojom sam i ja pisao ove redove

                              MASSIMO


                              ostale grupe: DRUGHI BIANCONERI Cuvena grupa Juventina osnovana 1988. godine ujedinjenjem grupa
                              Fighters, Indians, Gioventu Bianconera...Originalan naziv grupe
                              je bio Arancia Meccanica ( naziv inspirisan kultnim filmom Stenlija
                              Kjubrika #Paklena Pomorandza# ). Drughi su bili vodeca, veoma
                              aktivna grupa Juventina sve do 1996. kada je grupa rasformirana.

                              FOSSA DEI CAMPIONI Prva prava grupa Juventina, nastala jos sedamdesetih godina.
                              VECCHIA GUARDIA Grupa navijaca Juventusa iz Mantove

                              NUCLEO JEZGRO Znacajna grupa Juventina, osnovana 1985, nalazi se na prvom nivou
                              Delle Alpia. Okuplja navijace Juventusa iz oblasti Venetto.
                              FRONTE BIANCONERO Grupa osnovana 1995. godine. Danas se nalazi na centralnom
                              delu tribine. Pored njihovog vrlo malog transparenta cesto
                              isticu i transparent #Torino, siamo noi# ( Torino, to smo mi )
                              MOVIMENTO POKRET Grupa juventina iz Rima
                              VECCHIO STILE Grupa sa prvog nivoa Dela Alpija

                              sektor: #Curva Nord#

                              vodeca grupa: IRRIDUCIBILLI CURVA NORD NESALOMIVI TRIBINA SEVER

                              Nekada se na severnoj tribini nalazila grupa Viking-N.A.B. koja je osnovana 1993. ujedinjenjem grupa Viking ( Grupa Juventina iz Monze osnovana 1983.) i grupe Nuclei Armati Bianconeri (NAB) ( Grupa od 50 navijaca iz Genove osnovana 1975. inspirisana neofasistickom organizacijom #Nuclei Armati Revoluzionari#). Danas se tu nalazi grupa Irriducibili. Jezgro grupe cine Juventini iz kvarta Torina La Vallete, a postoje i mnoge aktivne sekcije Zurigo, Ponente, Lugano,...Ova grupa je u potpunosti ozivela severnu tribinu- tribina je brojna i prilicno aktivna ( gostovanja, koreografije...). Usled sukoba sa upravom kluba, Irriducibili se povlace 2002 godine...

                              karakteristike: Juve je najtrofejniji i najpopularniji italijanski klub. Njegovi navijaci nisu bas interesantni i
                              originalni, ali su zato konstantno prisutni i uvek brojni na svim utakmicama Juvea u Torinu,
                              ali i sirom Italije i Evrope.

                              prijatelji: Piacenza,Den Haag-Holandija
                              rivali: Fiorentina,Roma,Torino, Inter,Milan,Parma

                              Comment


                              • Januar 2010. Tekst je za ceo Kalčo ali kreće se od Juventusa...

                                http://www.savremenisport.com/blog/wordpress/?p=448

                                Stara dama, omiljena i omražena



                                Torinska „stara dama“ nastavlja da deli Italijane, ali i dalje samouvereno drži rekorde… najomiljenija, ali istovremeno i najomraženija. Širom apeninskog poluostrva je poznat podatak da Juventus sa 8 711 000 navijača zauzima prvo mesto na top listi najpopularnijih italijanskih klubova. Iznenađuje činjenica da navijači Rome ne podnose Juventus, čak i u većoj meri od komšijskog Lacija, i nisu usamljeni po tom pitanju. „Gobi“, kako Juventine nazivaju u Firenci, za navijače toskanske Viole su omraženiji od Pize i ostalih toskanskih rivala…

                                To su samo neki od kurioziteta u anketi koju je sprovela agencija AKNILSEN. Anketirano je 5 500 porodica, a sveukupno 9 100 anketiranih ljudi u Italiji. Prema rezultatima ankete, čiji će rezultati biti objavljeni u milanskoj „Panorami“, 30 miliona Italijana se deklarisalo vatrenim poklonicima kalča. Posle Juvea, koji drži prvo mesto uz pomenutu cifru od 8 711 000 tifoza, na drugom mestu su „interisti“ sa 4 639 000 navijača, a sa 60 000 pristalica manje od gradskog rivala, treće mesto pripada ekipi Milana. Tačno 35% navijača raznih klubova čine pripadnice lepšeg pola, uprkos predrasudama da je fudbal izrazito muški sport, koji po takvim teorijama žene manje interesuje nego neki drugi sportovi.

                                Razočaran rezultatima ove sveobuhvatne ankete, pravljene još u vreme Interovog trofejnog mega posta i šampionske apstinencije, koja je trajala nešto manje od dve decenije, premijer Silvio Berluskoni je tražio sprovođenje nove ankete, ali su tek njegovi „anketari“ napravili još porazniji rezultat u korist večitog rivala Intera. Eto, zašto je Inter oduvek bio „squadra mitica e magica“ u Italiji, čak i onda kada je skudeto bio blizu kao i čuda Providensa. Treba li reći da je premijer Italije dobrovoljno odustao od novih naručenih anketa. Sada je, valjda, svakome jasno zasto se meč Juve – Inter smatra derbijem Italije.

                                Za mnoge neočekivano četvrto mesto je rezervisano za navijače Napolija koji broje 2 437 000 fanova. Mada je Napoli skoro čitavu deceniju bio u drugoj, pa kraće vreme čak i u trecoj ligi, mit o velikanu ispod Vezuva koji je slavu steako najviše u vreme Maradone, Kareke i Alema nije isčezao u svesti i srcima napolitanskih „partenopeja“. Napoli svoju popularnost duguje i Pulji i Redjo Kalabriji, gde žitelji najjužnijih pokrajina, izuzimajući uzavrelo ostrvo Siciliju, masovnije navijaju za Napoli, nego za lokalne klubove Bari, Leće i Ređinu, koji nikad nisu bili respektabilni prvoligaši koji bi mogli da se poput Napolija ravnopravno bore sa timovima sa bogatog severa, pa čak i srednje Italije. Iza Napolitanaca slede Roma, Lacio, Torino, Fiorentina i Bolonja.

                                Juventus je srazmerno najpopularniji u deset italijanskih pokrajina, a u još tri je svrstan među tri najpopularnija kluba, iako u Lombardiji, Trento – Alto Adiđu i Ređo Emiliji, Inter, odnosno Milan imaju proporcionalno više navijača. Međutim, u Pulji i u Liguriji, Juve ima i više navijača od lokalnih klubova barija i Lecea, odnosno Sampdorije i Djenove. Doduse, u Pulji medju tamošnjim ljubiteljima klača, ima dostojnog konkurenta u već pomenutom Napoliju, a u Liguriji, uglavnom u Interu, za koga, kao i za Juve, navijaju mnogi Đenovljani, ali i Bolonjezi u centralnoj Ređo Emiliji, kao i Veronezi u Venetu, gde je Juve popularniji od Intera i Milana u Veneciji, a Milan od Intera i Juvea u Padovi.

                                Ali, torinski „bjankoneri“ su i naomraženiji. Čak 41% navijača Milana, 36% pristalica Intera i 33% tifoza Rome ne može da smisli Juventus. Neverovatno je koliko energije potroše na kalčo ljudi svih uzrasta, oba pola, različitog nivoa obrazovanja i profesija, klasa, staleža i društvenih slojeva. Od registrovanih 30 miliona stalnih pratilaca klača u Italiji, 11% je uzrasta ispod 13 godina, a čak 16% je prešlo 64. godinu života, ali i u trećem dobu pomno i strasno prate kalčo. U strukturi navijača je 24% studenata, 19% penzionera i čak 37% ljudi iz javnog života, bilo ljudi iz oblasti sporta, umetnosti, estrade, politike… Mnogi rezultati ove ankete u italijanskoj javnosti su izazvali iznenađenje, ali svakako Juventus, uprkos aferama i skandalima koji ga godinama i decenijama prate kao njegov dodatni imidž, kao klub iz nesuđene prestonioce ujedninjene Italije iz vremena davne revolucije iz 1849, decenijama je bio i fudbalski Pijemont, jer je dugo i sedište fudbslkog saveza Italije bilo baš u Torinu, a ne u Rimu ili u Milanu. Uostalom, grad Torino ne bije slučajno glas „Porta di Italia“ (vrata, ili kapija Italije). Zato je Juve, kao simbol grada političkog ujedinjenja Italijana iz XIX veka mogao, pored neizbežne uloge svog patrona Anjelija, da sebi prisvoji tako veliki broj poklonika.
                                Last edited by Il Capitano; 16-08-11, 09:07.
                                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                                C'E SOLO L'INTER

                                Comment

                                Working...
                                X