Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baratam ja i znam sta se desava... Sponzorski ugovori su potpisani na dosta dugo vremena plus su niski jer su dogovarani oko 2001. godine.. Evo jedan dio iz teksta swiss rambla koji je poprilicno kompliciran al sam pohvatao vecinu stvari..


    Why is commercial revenue so low?

    Arsenal’s weakness in this area arises from the fact they had to tie themselves into long-term deals to provide security for the stadium financing, which arguably made sense at the time, but recent deals by other clubs have highlighted the lost opportunities. The Emirates deal was worth £90 million, covering 15 years of stadium naming rights (£42 million) running until 2020/21 and 8 years of shirt sponsorship (£48 million) until 2014. Similarly, the club signed a 7-year kit supplier deal with Nike for £55 million until 2012, but that has since been extended by 3 years until 2014.

    So, following step-ups, the shirt sponsorship deal is reportedly worth £5.5 million a season, which compares highly unfavourably to the £20 million earned by Liverpool from Standard Chartered, Manchester United from Aon and (reportedly) Manchester City from Etihad. Even more galling is that Tottenham now earn £12.5 million a season from shirt sponsorship (Auresma £10 million plus Investec £2.5 million). It’s the same story on the continent with Barcelona’s first-ever shirt sponsorship deal with the Qatar Foundation worth £26 million.

    The news is no better with Arsenal’s kit deal, which now delivers £8 million a season, compared to the £25 million deal recently announced by Liverpool with Warrior Sports and the £25.4 million paid to Manchester United by Nike.

    It’s not overly dramatic to say that Arsenal leave at least £30 million a season on the table, because of these historical commercial deals, which would fund the purchase of one great player every season. One of the club’s biggest challenges is how to bridge this gap until 2014, when these deals are up for renewal.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Znam za ovaj tekst, procitao sam ga ceo, vise puta da bih shvatio.
      Znaci, do 2014. smo najebali, kako god ga okrenemo...
      "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


      Dakle, ti si portir!

      Comment


      • Originally posted by Wilshere_10 View Post
        Znam za ovaj tekst, procitao sam ga ceo, vise puta da bih shvatio.
        Znaci, do 2014. smo najebali, kako god ga okrenemo...

        Da..

        Inace skySports News mi ide na strimu uporedo i qpr oce da kupi granera iz Reala... ima onaj indus para jebo sebe

        Edit:

        Defanziva

        Defensively this is Arsenal's best start to a premier league season ever by going 180 minutes without conceding a goal.....
        The closest to this one is 179 minutes in 94/95.....
        #THE BOULD EFFECT !
        Last edited by maliajnstajn; 29-08-12, 17:48.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Ajnstajn, posto ja ne uspevam da pohvatam, hoces da mi objasnis raspravu izmedju AFCAMDEN i Ben Fairthorne na Twitteru oko M'Vile?
          Nemam Twitter, i ne mogu da provalim koji sta tvrdi, i ko je zapoceo raspravu.
          "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


          Dakle, ti si portir!

          Comment


          • Nisam ni ja pohvatao, ali izgleda da je rasprava nastala radi ovog tweeta

            AFCAMDEN ‏@AFCAMDEN
            Quick giggle for all those who follow or believe people with "Agent" or "ITK" in their name or Fairthorne.
            Onda se javio ovaj Ben.. Prica je uglavnom vezana za M'vilu.. Ben kaze da on prati agente i da je za M'vilu sve rijeseno, odnosno 99% i onda se javlja AFC i kaze nista nije 99%.. I onda ide dokazivanje oko toga da ovaj Ben prati agente, a AFC "club officials".

            Nisam ni ja pohvatao sve ali je rasprava oko toga da ovaj Ben vara ljude a AFCAMDEN zeli da pomogne.. evo jednog tweeta

            Mr. Arsenal ‏@OsmanZtheGooner
            Oh @AFCAMDEN Please stop @BFairthorne is crying right now. Haha
            @ArturJablonski @OsmanZtheGooner @BFairthorne You serious? I don't normally do that but I'm here to help Arsenal fans, not con them.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • ***BREAKING NEWS***

              SkySportsNews je sada potvrdio da su dobili potvrdu da su se Arsenal i Walcott sredili short-term dogovor kojim walcott ostaje u Arsenalu i nece biti prodan, odnosno da se pregovori oko ugovora nastavljaju.. Sve se ovo desilo nakon licne intervencije Arsene Wengera....

              Takodjer na tom sastanku je Walcott rekao da zeli da ostane u klubu i zbog toga ga TREBA POSTOVATI jer se nije ponasao kao Song, Persie, Nasri i Fabregas!!!!

              Problem je plata i nista drugo. Walcott je sretan i ne zeli da ide, samo da nadju kompromis oko te plate
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • kolika mu je plata bila do sad ? a koliku trazi ?

                evo sad vidim, trazi £100k.
                sirotan... treba mu je dat...

                mrš iz kluba bre.
                Last edited by el hombre; 29-08-12, 18:47.

                Comment


                • Oko 57 hiljada funti sedmicno.. Godisnji ugovor oko 3m funti.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • NextGen serija.

                    Arsenal-Marselie 1-0 Yennaris... treba ovog momka u prvi tim, bolji je od jenkinsona 2 put...

                    Inace @el hombre brate ovako da ti docaram situaciju...

                    Znaci Walcott koji je igro solidno prosle sezone sa 9 golova i 11 asistencija. Poceo je veliku vecinu utakmica i onda je dosao na okupljanje reprezentacije i tu vidi igrace Downing, Carrol, Johnson, Milner koji skoro pa i ne igraju u svojim klubovima ili su jako losi i nisu nista pokazali, a zaradjuju od 80-100k sedmicno.. Kako bi se ti osjecao da znas da ti nisi dovoljno placen za svoje igre?


                    Realnost je da Arsenalov nacin placanja igraca u kurcu ali to se tek za 2 sezone moze popraviti..

                    Dok ovo kucam

                    Arsenal's youngsters 2-0 up against Marseille in the @NextGenSeries. Serge Gnabry impressing once again. 20 minutes gone at Underhill.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • žalosno je sto se izgubilo ono značenje igrati za arsenal
                      nekad je to bila privilegija, a sad se neki tamo balavac (koga jedino krasi sprintanje) inati i odbija da igra ispod 100£ nedeljno. vjeruj mi taj je ostao samo da muze arsenal, nakon što su one umišljene "zvezde" otišle. zato i koristi kao izgovor "pa ja sam ostao za razliku od njih" - "sad me nagradite za to". more marš.
                      takvi igrači ne igraju srcem i što se mene tiče otvorena su im vrata.
                      nažalost ima i klubova koji ce im platiti kakvu god cifru zatraže, zato se i bahate ovako.

                      Comment


                      • Smijesno brate, nema vise privilegija u fudbalu, vec samo okrutni biznis... Realno mogao je otici u koji je klub htio i dobio bi platu od 100k sedmicno bez problema i jos ne bi igro...

                        Pouzdani izvori kazu da se trudi na treninzima, da ubija sviju.. razvaljuje iz slobodnjaka, ali na tekmama ima neki pritisak da igra.. kad se oslobodi tog pritiska e onda bi mogo postati jedan od ubojitih napadaca EPLa.. pa ljudi boziji momak je sa 16 godina pozvan u reprezentaciju na svjetsko prvenstvo ogroman je to pritisak!!!

                        Igrac koji ovo uradi ne moze zaboraviti davati golove

                        Walcott scored more than 100 goals in his one and only season for Newbury
                        Treba mu dati novce jer fudbal je sve oko novca.. postoje 2 izjave Adebayora koje mi se svidjaju..

                        Adebayor: Pay me like Henry and I will play like Henry
                        Adebayor: If I play football because of the love for the game I would stay in my country
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Chelsea, Barcelona, Manchester United, Bayern Munich, Real Madrid, Arsenal, Porto, AC Milan

                          ...
                          drugi šešir:
                          Valencia, Benfica, Shakhtar Donetsk,Zenit St. Petersburg, Schalke 04, Manchester City, Braga, Dynamo Kyiv

                          treći šešir:
                          Olympiacos, Ajax, Anderlecht, Juventus, Spartak Moscow, Paris Saint-Germain, Galatasaray, LOSC Lille

                          četvrti šešir:
                          Celtic, Borussia Dortmund, BATE Borisov, Dinamo Zagreb, CFR Cluj, Málaga, Montpellier, Nordsjælland -JK

                          Koga sve mozemo da izvucemo, jao nama...
                          "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                          Dakle, ti si portir!

                          Comment


                          • Bice lagana grupa sa PSGom, Monpeljeom i Dortmundom

                            Inace #BringFabregasHome

                            Kako je tuzno izgledao danas na klupi... Jedino Tito vilanova ne moze da ukomponuje Fabregasa u ekipu kada bi fabregas usao u bilo koju ekipu na planetu ko iz picke...

                            #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome #BringFabregasHome

                            Edit zajebo se.. ne mogu monpelje i dortmund bit

                            Bice Benfica, PSG i Dortmund
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Ja idem da se bacim s Wadom u Dunav, ako se Cesc vrati.
                              "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                              Dakle, ti si portir!

                              Comment


                              • Originally posted by Wilshere_10 View Post
                                Ja idem da se bacim s Wadom u Dunav, ako se Cesc vrati.

                                I ja cu u Miljacku

                                Inace jos 47 sati ostalo do kraja ovog prijelaznog ludila mislim da wenger, gazidis, dick law, primorac, rowley i brady nece spavati narednia 3 dana... sreca pa je tekma u nedelju pa nam se wenger stigne naspavat u vozu do liverpoola
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X