Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ves View Post
    Koga je sve Real pustio iz manje - više marketinških razloga. To uopšte nije relevantno za bilo šta.

    BB, evo da preformulišem: Ozil je najbolja 10ka na svijetu kad mu se sistem igre prilagodi, čime se u velikoj mjeri otklanjaju i navedene mane.

    Razumijem u potpunosti da je ovo skroz pogrešno vrijeme da neko napiše ovako nešto o Ozilu. Elem, ne bih više na tu temu.

    Ako ništa, bar je Arsenalova tema malo živnula.
    Da si na pocetku ovo napisao sigurno se ne niko ne bi upecao.

    Comment


    • Originally posted by Busby Babe View Post
      Klasično arsenalovsko razmišljanje, po kojem je onomad Fabregas bio najbolji veznjak na Svetu pa izadje na jednog Fletchera i bude pojeden, isfrustriran i totalno nemoćan.

      Jebeš fudbalera kome treba prilagoditi bilo šta. U modernom fudbalu napadač mora da bude funkcionalan deo link up, da bude dobar iza lopte kad se braniš, kamoli neko ispred koga ima uglavnom još 3 igrača.
      Fudbal se više igra bez lopte nego sa loptom, a i sa loptom, većina stvari koje radi Ozil su kvazi veština, estetski izgleda lepo, ali nije učinkovito.

      Pritom većini ispod radara prolazi to što je on toliko mekan u duelu, a usput i nemotoričan, da ne može sebe da stvori na uglu dodavanja, jer mora ili da mnogo pobegne od čuvara, ili ne stigne da to uradi. Tako da je sam kriv što je nevidljiv prečesto.
      Nema toliko mnogo veliki awareness ni u napadu. Otvaranje tela prilikom prijema mu nije mnogo impresivno, jer je obvious u tome nameštajući se sa samo na levu nogu za svaku operaciju. Sama efektnost kod dodavanja i korišćenje svog tela i balansa kod toga mu nije ništa posebno.

      Na kraju dana, verovatno isti kurac ko Mata, Mata je nešto slabiji dribler i nešto slabiji killer dodavač, ali zato je mnogo bolji u kretnji bez lopte. Što je njemu i najbolji skill, koncentracija u šesnestercu, anticipacija uglova, kako da se nadje na uglu dodavanja u gol šansama, odlično predvidja odbitke i lepo se šunja odbrani. Van toga je čak i gori od Ozila.
      Imaju navijači Arsenala uvek interesantno mišljenje. Par drugova koji prate Arsenal kao većina nas ovde svoje klubove u Engleskoj su glorifikovali Klopa kada se spominjao da će doći u Arsenal. Čim je došao u Liverpool, postao je prosečan trener. Tako i za sve ostalo, slušaćeš priče o Anriju najboljem igraču ikada, Fabregasu bio najbolji veznjak, Ozil najbolja desetka, Košielni najbolji štoper, Venger revolucionar fudbala. Naravno nisu svi navijači ovakvi, ali sam primetio sličan način razmišljanja kod većine.
      Last edited by Победа; 19-01-18, 14:43.

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Imaju navijači Arsenala uvek interesantno mišljenje. Par drugova koji prate Arsenal kao većina nas ovde svoje klubove u Engleskoj su glorifikovali Klopa kada se spominjao da će doći u Arsenal. Čim je došao u Liverpool, postao je prosečan trener. Tako i za sve ostalo, slušaćeš priče o Anriju najboljem igraču ikada, Fabregasu bio najbolji veznjak, Ozil najbolja desetka, Košielni najbolji štoper, Venger revolucionar fudbala. Naravno nisu svi navijači ovakvi, ali sam primetio sličan način razmišljanja kod većine.
        To je zato jer fale trofeji pa navijaci pokusavaju da nadomjeste tu cinjenicu nekakvim izmisljenim nagradama u vidu najboljeg igraca po pozicijama...sad da neki igrac iz mlade ekipe odigra 1 dobru utakmicu proglasice ga najvecim talentom na svijetu...to vec traje 5-6 godina ako ne i vise i pocinje zestoko da me nervira...

        Comment


        • Meni je Koš van tih kardinalnih grešaka, kojima je sklon, odličan štoper, potcenjen kod mnogih, kao i Giroud. Henry je igračina, iako ga nisam obožavao jer ne volim te suptilne likove, šatro gospodine, a nije da su full gospodini. Ali jebena igračina, u odredjenom momentu možda i najbolji igrač na planeti.

          Ali Ozil... Ozil je savršen simbolički match za ovaj period propadanja Arsenala. Jajara od igrača.
          Na ovom forumu nemam dokaz, ali na jednom drugom, i u kod ortaka iz rl-a imam dokaz koliko sam bio u fazonu "Samo da ne dodje Ozil, samo da ne dodje Ozil" onomad kad je napuštao Real.

          Ne znam, jesam malo subjektivan prema takvom tipu igrača, jer ja takvog igrača ne bih doveo ni za Hajduk sa Liona. Outdated tip igrača, pogotov je sam Ozil baš sve što ne volim kod fudbalera. Neefikasan igrača na terenu, od njegovog inputa nemaš ništa jer se od highlights-a ne živi. Sisica mlohava, beskičmenjak. Ja kad odem da igram fudbal za koji ja plaćam termin ili igram na nekom terenu u kraju, postavljam glavu i testise na najjače šuteve, jer mi ponos ne dozvoljava drugačije. Njega gledaju milioni, milioni veruju u njega a on se vuče ko plašljiva slina. Još u 2017oj šatira kosu!?!? šta je sledeće, špicasti zulufi (madam mislim da je i to furao).

          rooney je igrać no1 na mojoj listi "igrača prema kojima imam gadjenje", ali Ozil je verovatno drugi.

          Comment


          • Originally posted by Busby Babe View Post
            Meni je Koš van tih kardinalnih grešaka, kojima je sklon, odličan štoper, potcenjen kod mnogih, kao i Giroud. Henry je igračina, iako ga nisam obožavao jer ne volim te suptilne likove, šatro gospodine, a nije da su full gospodini. Ali jebena igračina, u odredjenom momentu možda i najbolji igrač na planeti.

            Ali Ozil... Ozil je savršen simbolički match za ovaj period propadanja Arsenala. Jajara od igrača.
            Na ovom forumu nemam dokaz, ali na jednom drugom, i u kod ortaka iz rl-a imam dokaz koliko sam bio u fazonu "Samo da ne dodje Ozil, samo da ne dodje Ozil" onomad kad je napuštao Real.

            Ne znam, jesam malo subjektivan prema takvom tipu igrača, jer ja takvog igrača ne bih doveo ni za Hajduk sa Liona. Outdated tip igrača, pogotov je sam Ozil baš sve što ne volim kod fudbalera. Neefikasan igrača na terenu, od njegovog inputa nemaš ništa jer se od highlights-a ne živi. Sisica mlohava, beskičmenjak. Ja kad odem da igram fudbal za koji ja plaćam termin ili igram na nekom terenu u kraju, postavljam glavu i testise na najjače šuteve, jer mi ponos ne dozvoljava drugačije. Njega gledaju milioni, milioni veruju u njega a on se vuče ko plašljiva slina. Još u 2017oj šatira kosu!?!? šta je sledeće, špicasti zulufi (madam mislim da je i to furao).

            rooney je igrać no1 na mojoj listi "igrača prema kojima imam gadjenje", ali Ozil je verovatno drugi.
            Naravno da si subjektivan cak vidim da te i nervira, jer previse vulgarizama koristis dok pises o njemu.
            Sve ono za sta si ti naveo da je los, on moze da bude odlican samo ako je dobro motivisan i zeljan igre. Sta si ono rekao nijemu nije impresivno otvaranje tela prilikom prijema, onda ne znam premekan je u duelu i nemotorican ....
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Busby Babe View Post
              Meni je Koš van tih kardinalnih grešaka, kojima je sklon, odličan štoper, potcenjen kod mnogih, kao i Giroud. Henry je igračina, iako ga nisam obožavao jer ne volim te suptilne likove, šatro gospodine, a nije da su full gospodini. Ali jebena igračina, u odredjenom momentu možda i najbolji igrač na planeti.

              Ali Ozil... Ozil je savršen simbolički match za ovaj period propadanja Arsenala. Jajara od igrača.
              Na ovom forumu nemam dokaz, ali na jednom drugom, i u kod ortaka iz rl-a imam dokaz koliko sam bio u fazonu "Samo da ne dodje Ozil, samo da ne dodje Ozil" onomad kad je napuštao Real.

              Ne znam, jesam malo subjektivan prema takvom tipu igrača, jer ja takvog igrača ne bih doveo ni za Hajduk sa Liona. Outdated tip igrača, pogotov je sam Ozil baš sve što ne volim kod fudbalera. Neefikasan igrača na terenu, od njegovog inputa nemaš ništa jer se od highlights-a ne živi. Sisica mlohava, beskičmenjak. Ja kad odem da igram fudbal za koji ja plaćam termin ili igram na nekom terenu u kraju, postavljam glavu i testise na najjače šuteve, jer mi ponos ne dozvoljava drugačije. Njega gledaju milioni, milioni veruju u njega a on se vuče ko plašljiva slina. Još u 2017oj šatira kosu!?!? šta je sledeće, špicasti zulufi (madam mislim da je i to furao).

              rooney je igrać no1 na mojoj listi "igrača prema kojima imam gadjenje", ali Ozil je verovatno drugi.
              Nisu oni loši naravno, ali radi se o preuveličavanju njihovih sposonosti. Koš je meni dobar štoper kada se pogleda šira slika. Igra fenomenalno pa se dese kardinalne greške. Ove sezone je loš recimo, ali čujem da igra pod inekcijama. Naravno da je Anri igračina, verovatno je zaslužio i zlatnu loptu, ali stavljanje njega među najveće ikada ne ide. Žirua nisam spominjao jer njega niko ne precenjuje, šta više potcenjen je kao što si napisao, njegova dominacija na EP s Grizmanom je primer kako i šta on treba da igra.

              Comment


              • Originally posted by Busby Babe View Post
                Meni je Koš van tih kardinalnih grešaka, kojima je sklon, odličan štoper, potcenjen kod mnogih, kao i Giroud. Henry je igračina, iako ga nisam obožavao jer ne volim te suptilne likove, šatro gospodine, a nije da su full gospodini. Ali jebena igračina, u odredjenom momentu možda i najbolji igrač na planeti.

                Ali Ozil... Ozil je savršen simbolički match za ovaj period propadanja Arsenala. Jajara od igrača.
                Na ovom forumu nemam dokaz, ali na jednom drugom, i u kod ortaka iz rl-a imam dokaz koliko sam bio u fazonu "Samo da ne dodje Ozil, samo da ne dodje Ozil" onomad kad je napuštao Real.

                Ne znam, jesam malo subjektivan prema takvom tipu igrača, jer ja takvog igrača ne bih doveo ni za Hajduk sa Liona. Outdated tip igrača, pogotov je sam Ozil baš sve što ne volim kod fudbalera. Neefikasan igrača na terenu, od njegovog inputa nemaš ništa jer se od highlights-a ne živi. Sisica mlohava, beskičmenjak. Ja kad odem da igram fudbal za koji ja plaćam termin ili igram na nekom terenu u kraju, postavljam glavu i testise na najjače šuteve, jer mi ponos ne dozvoljava drugačije. Njega gledaju milioni, milioni veruju u njega a on se vuče ko plašljiva slina. Još u 2017oj šatira kosu!?!? šta je sledeće, špicasti zulufi (madam mislim da je i to furao).

                rooney je igrać no1 na mojoj listi "igrača prema kojima imam gadjenje", ali Ozil je verovatno drugi.
                A Pogba te ne nervira sa menjanjem frizura na dnevnoj bazi? Dvostruki arsini vazda kod vas..

                Comment


                • Ne, ja sam naveo argumente za svaki epitet, to je bazična kultura diskutovanja i komunikacije, i jesam reko da sam u neku ruku subjektivan ali to se odražava samo u tome da sam prekategoričan. Ali to ne briše argumente, koji nisu stvar subjektivne prirodne.

                  Ozila bih najbolje opisao kao dobrog fudbalera koji čašćava prisustvom, a lošeg igrača. Nadam se da nije potrebno da to dalje objašnjavam.

                  Comment


                  • Originally posted by krele90 View Post
                    A Pogba te ne nervira sa menjanjem frizura na dnevnoj bazi? Dvostruki arsini vazda kod vas..
                    Ja da ne znam o kome se prica i vodi cela rasprava pomislio bih da je diskusija o Pogbi...i to ne samo zbog frizure,vec i zbog epiteta,i prilagodjavanju tima njemu da bi pokazao nesto

                    Comment


                    • Zanimljivo, mislio sam da sam jedini koji je Runija celog života video kao igraca koji je mahom hajpovan jer je Englez i koji nije vrhunski, vec dobar fudbaler. Isto sam uvek bio izolovani slucaj koji nije video cemu toliko oduševljenje Ozilom. Sad dobih istomisljenika. Ja srecan.

                      Comment


                      • Originally posted by krele90 View Post
                        A Pogba te ne nervira sa menjanjem frizura na dnevnoj bazi? Dvostruki arsini vazda kod vas..
                        Pogba je moj hit dem folk crni brat, njemu praštam. I nije jedini igrač, ima i tu igrača koji nisu u Unitedu kojima takve stvari praštam
                        Samo što je Pogba mnogo bolji igrač od Ozila, iako nije savršen i u eri hajpa da je ultimativan veznjak, najbolji na Svetu, ja sam pričao da je at least klasa ispod Modrića i Krosa, a meni i ispod Buskeca.

                        Kad bi Pogba igrao konstatno kao što je igrao neke mečeve, kad bi slao levom nogom savrešne dijagonale, bio bi možda blizu Krosa i Modrića.


                        I btw. stilski je Pogba Asap Rocky za Ozila

                        Comment


                        • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                          Zanimljivo, mislio sam da sam jedini koji je Runija celog života video kao igraca koji je mahom hajpovan jer je Englez i koji nije vrhunski, vec dobar fudbaler. Isto sam uvek bio izolovani slucaj koji nije video cemu toliko oduševljenje Ozilom. Sad dobih istomisljenika. Ja srecan.
                          Rooney je bio pure world class do 2011.
                          Igračina. Samo zbog toga perioda od 2003/4 / 2011 on i jeste jedan od najboljih igrača PL-a u poslednjih 25 godina. Ali je posle toga kršina postao koji je igrao na staru slavu i reputaciju. Pritom je teško smeće od lika, koji je ojadio United na više načina.
                          Jbg, igrač koji je rano biološki sazreo, ali je ranije od vršnjaka i biološko omatorio i fizički propao.
                          Tako to ide...

                          Comment


                          • Originally posted by Ves View Post
                            Koga je sve Real pustio iz manje - više marketinških razloga. To uopšte nije relevantno za bilo šta.
                            Je li relevantno da su tri puta u cetiri godine osvojili ligu prvaka kako je on otisao?

                            Comment


                            • Originally posted by krele90 View Post
                              A Pogba te ne nervira sa menjanjem frizura na dnevnoj bazi? Dvostruki arsini vazda kod vas..
                              Da igra za Arsenal bio bi los igrac, ali posto igra za United odlican je.

                              Comment


                              • Pogba je u TOP3 veznjaka u PL. Ako to ne vidite, ne pratite fudbal, nego lepo pratite frizure, kao i sto radite

                                Comment

                                Working...
                                X