Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imamo mi vise problema od jednog Ozila i Kokelana, ali su u direktnoj korelaciji problem Kokelana i problem Ozila.

    Mesut igra najisturenije u veznom redu, a nikako lopta ne dolazi do njega, a kad dodje oko njega je 5 igraca i on ne moze nista. Problem je u odbrani i tranziciji iz odbrane u napad.

    Sto Mesut najbolje funkcionise sa Santijem i Xhakom u vezi. Gazili smo kad su njih trojica igrali.

    Po meni treba da se unisti formacija 4-2-3-1 i da igramo 4-3-3 ono sto Svabe igraju i Mesut ce da gazi.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Kad je bre Mesut funkcionisao sa Santijem i Džakom šta pričaš ti čoveče. Najbolje je funkcionisao sa Santijem i Kokelanom sve dok se Santi nije povredio , ostalo je prošlost.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Watford u gostima, Celzi kuci, Bazel kuci, iz glave.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Gospode bože ovo nije normalno.....
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • S tobom se apsolutno ne moze diskutovati o Arsenalu. Tvoje misljenje mora biti bozija rijec.

            Po pitanju Arsenala, nemamo sta vise pricati. Kada ti cinjenice osporavas.

            O necemu drugom, nema problema, diskutovat cemo, ali o Arsenalu, neka hvala.

            Strasan si lik, jedan od boljih na ovom forumu, ali nase ne slaganje po pitanju nekih stvari u Arsenalu jednostavno ne moze da bude normalno, stoga u buducnosti cu preskociti diskusije o Arsenalu sa tobom.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Da li si se možda zapitao da li je situacija obrnuta ? Nije moja reč bogovska ja priznam kad pogrešim a hvala bogu grešio sam , problem je što ti guraš jednu politiku koju samo ti vidiš i podržavaš . Evo da ne bude da ja imam takvo mišljenje pitaj ili nek se javi još neko ko podržava tvoju teoriju i za Ozila i za Džaku i za Kokelana.
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Akan i Nash dijele moje misljenje, mozda ne u potpunosti, ali djelomicno da.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Koje mišljenje da Ozil odrađuje defanzivne zadatke i da je Džaka novi Alonso ?
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • 1. Ja sam rekao da je Xhaka potencijalno novi Alonso, a Alonso je na vanserijskom nivou, tako da treba dobro da se potrudi da se bar priblizi tom nivou, ali po stilu igre, dosta slicnosti je vidljivo.

                    2. Ozil ne ulijece u duele i klizece, ali radi sta mu se kaze. U top 3 po pretrcanim kilometrima u ekipi.

                    Postoje neke stvari i za koje je Wenger kriv kada je Mesut u pitanju, ali i sami igraci koji bolje igraju odbranu od njega. Ne mogu njega ostaviti da cuva sirovinu Wiliamsa na korneru, al nikako, prvo i da pokusa otrest ce ga, a drugo instinktivno Mesut nece reagovati kako treba.

                    Postoje sistemske mane koje Mesuta prave losim igracem, ali naravno da ja ne zastupam teoriju da je on sad magicno najbolji igrac u oba segmenta.

                    Ima on svoje ispade, kad izgubi loptu pocne rondat sebi u bradu i setkat se nazad, redovno i to me nervira i dobit ce kritiku gdje treba da dobije kritiku. Takodjer nekad zna drzati loptu predugo i izgubi je na sred terena i sjebe cijelu ekipu. Tu ga se moze kritikovati, ali ne moze ga se kritikovati da se ne trudi i da ne trci, jer lik trci ko nenormalan, svaka tekma 10 km, al svaka.

                    Meni nije jasno kako Wenger dvije godine ne moze da rijesi zagonetku da mu je Santi Kazorla najvazniji igrac ekipe i da to se nije smijelo desiti. Po meni, zadnje 2 sezone su katastrofalne za njega i zbog toga, sanse nema da bi mu dao novi ugovor.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Ozil je dobar igrač njega niko ne osporava , ja mu lično zameram za taj loš marking . Ne mora on da kliza i da uleće ali kad markiraš igrača brate markiraj ga lepo nemoj ga puštati da ide dok ti gledaš. Trči on ne kažem ali trči ofanzivno , defanzivno nekad mu se slože kockice i prosto kao da nema svog igrača . Evo dole dva twiter videa su sam prikaz ovoga što pričam , njegov igrač gotovo uvek bude višak zato što ga ne markira do kraja prosto ga pusti. I kako da se ne iznerviram kad imam jednog Sančeza koji pokriva tri igrača i jednog Ozila koji se šetka i gleda Aleksisa kako trči , prosto mi bude žao brate mili.

                      A što se Santija tiče ti i ja smo imali okršaj pre par godine za njega gde si mi pričao kako on ne zna normalan pas proigra ako se sećaš i da mu sve lopte idu na stranu i prc ispade Santi najbitniji igrač i to si priznao tek kad se on povredio. I još jednom ću ponoviti ne osporavam Mesuta ali da odrađuje defanzivne zadatke ne odrađuje brate i to ne mislim samo ja nego 90% Arsenalovih navijača.
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Nisam za Santia rekao da ne zna pas, govorio sam za Artetu da ide u stranu.

                        Ja sam za Santia govorio da u jacim tekmama najebe i pritisnu ga i ne moze da se sastavi i imali smo tad onu krizu rezultata kad je i on sam bio van forme. Tu sam pogrijesio, slazem se, nisam fino vidio, ali sam uvidio svoju gresku i poceo da gledam fudbal malo drugacije iz ugla njegove pozicije. On kad je u formi niko mu nista ne moze, predriblat ce 3 igraca i poslat strasan pas naprijed i unistavao je protivnike. Ali van forme, zna biti katastrofalan, kao i svi i moja je greska sto nisam uvidio neke stvari, ali realno najvazniji igrac ekipe, koliko se god to meni ne svidjalo. (ne volim da se zavisi od pojedinca u ekipi od 11 igraca)

                        Mesut voli da radi to takozvano 'shadow markiranje, gdje blokira linije pasa protivnika. Protiv Bayerna, njegov igrac je bio Alonso i to je odradio kako treba, mozda je mogao da pridje malo Robbenu, ali kazem tu je lijeva strana odradila katastrofalan posao, da puste onu masinu na ljevicu u sredinu. Tu se recimo vidio taj nedostatak defanzivnog instinkta Mesuta.

                        Sto se Alexisa tice, u posljednje vrijeme mi se cini malo da on ne prati instrukcije trenera, mozda grijesim, ali svaki put kad poleti u presing na 30 m od protivnickog gola, on sam, a ostali cuvaju svoje igrace, i onda kad se ovi oslobode njegovog presinga on pocne da tersa. Zasto je on sam u presingu? Nemoguce je da konstantno on sam ide u presing, a ostali svoj posao, a svi ostali savrseno pozicionirani za drugaciju vrstu presinga.

                        Ne znam po tom pitanju nisam siguran, ali nije nemoguce da ne prati instrukcije, ali njegova borbenost je nevjerovatna, ali mi zestoko ide na kurac njegovo tersanje u sred tekme i cesto, mnogo cesto zna biti sebican i izgubiti loptu umjesto da doda u cistu situaciju.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by Lord Gangara View Post
                          Koje mišljenje da Ozil odrađuje defanzivne zadatke i da je Džaka novi Alonso ?
                          Na fonu sma ali da ne zaboravim. Nije da hejtujem Džaku ali..
                          Nikada ali nikada neće biti ni u polovini forme u kojoj je sada Alonso. A Alonso na zalasku karijere igra što ovaj neće nikada u životu. Posle onog iz Sosijedada što ga je uzeo Real Džaka je prevara veka. Možda bi on u nekoj drugoj ligi bio super. Ovde je prevara.
                          Sorry Aki, ali Wilserica sa jednom nogom i tompusom u ustima je jači igrač od Džake. Uzeli ste nadogradjenog Felainija.
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Vrijeme ce pokazati za Xhaku, vrijeme ce pokazati.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Aki, ovog puta je Gang itekako u pravu. Nema nikakve koristi od toga sto je Ozil navodno medju onima koji najvise pretrce, jer ono njegovo je samo trckaranje sto se kaze. U odbrani nigde, dobro i nije njegova uloga da uzima lopte, ali ipak.
                              Najveci problem je sto se Ozila tice sto se vec 2-3 meseca ponasa kao da je na terminu. Potpuno demoralisan, konfuzan. Daj budi profesionalac i odradi taj ugovor kako treba, pa i zbog navijaca jer ga obozavaju.

                              Al' ajde, daleko od toga da je samo Ozil problem ove ekipe, ima tu mnogo nedostataka.
                              Originally posted by maliajnstajn
                              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                              Comment


                              • Mnogo se izdvoji napred kada igra tu poziciju i zato sam ja dole pisao da bi voleo da ga vidim kao klasičnog CM-a u paru sa Remzikom,Oxom ili Džakom a da iza njih bude Koks-Džaka ili Elneni u zavisnosti od utakmice. Kada se tako upari sa jednim igračem na sredini taj drugi može da ga i pokrije defanzivno i mislim da bi više učestvovao u odbrani nego ovako kao klasičan AMC.
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X