Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ta otkupna klauza za 32 miliona mi daje neku nadu da je moguce izvesti takav transfer, iako tesko da ce sam igrac htjeti da predje. Obicno kada Arsenal krece po igraca oni se prvo dogovore sa igracem pa onda idu po njega, jer nema smisla se dogovarati sa klubomako igrac ne zeli da predje. Iako je to krsenje FIFA pravilnika o transferima, Arsenal to radi da se ne bi doveo u neugodan polozaj da ih igrac odbije. Ako se desi aktivacija klauze mislim da je to done deal jer su se sigurno unaprijed dogovorili sa Costom.

    Uostalom Suarez je glavni primjer tog Arsenalovog nacina. Prvo ideneki verbalni dogovor sa igracem i onda ide ponuda, nazalost po mene klauzula u Suljinom ugovoru nije bila precizirana i na kraju nista od toga

    Isto je bilo i sa Mesutom. On je dosao kod Wengera kuci, dogovorio se sve, a onda je Gazidis otisao kod Florentina da rijese finansijske uslove transfera.

    Tako da ako se aktivira klauzula, mala je sansa da Diego Costa nece biti igrac Arsenala
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Dobro bi nam dosao Costa... Nadam se da ce doci. Po njegovim izjavama ja mislim da mu ne bi smetalo da predje.
      sigpic

      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

      Without error there can be no brilliancy.

      Comment


      • Bellerin ostaje u Watfordu do kraja sezone.
        "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


        Dakle, ti si portir!

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Obicno kada Arsenal krece po igraca oni se prvo dogovore sa igracem pa onda idu po njega, jer nema smisla se dogovarati sa klubomako igrac ne zeli da predje. Iako je to krsenje FIFA pravilnika o transferima, Arsenal to radi da se ne bi doveo u neugodan polozaj da ih igrac odbije.
          Valjda je za klub kao sto je Arsenal, za koji sam siguran da se bar trudi da bastini vrednosti fer-pleja na terenu i van njega, neugodnije da se nadje na meti zvanicnih organa nego da ih igrac odbije? Sa druge strane, jasno mi je i da Arsenal ne moze da se nosi sa ostalima ako ne igra po njihovim pravilima.

          Svi klubovi koji se prvo obracaju igracu zasluzuju da budu kaznjeni po ubrzanom postupku, i to ozbiljnim kaznama. Problem je sto to rade bukvalno svi. FIFA i UEFA, pogotovo FIFA, se revnosno bave tehnologijom kamera na liniji dok se na sva vrata krse pravila propisana u statutima krovnih organizacija, a ta krsenja zestoko udaraju na fudbalsku igru. Mnogo opasnija stvar nego nekoliko ponistenih golova po sezoni. Taj trend, koji se rasirio na vise polja, zapocet je Bosmanovim slucajem i moze samo da ide u korist velikih i bogatih.

          Izvinite za skretanje sa teme.

          PS Inace, bio sam jedan od retkih koji je prethodnih godina sa razumevanjem gledao na Arsenalovo poslovanje. Arsenal trosi zaradjen novac. Samo napominjem da je zalosno sto su svi klubovi odustali od postovanja pravila. Izgleda da su takva vremena dosla.
          Last edited by Bogi; 03-01-14, 17:10.

          Comment


          • Originally posted by Bogi View Post
            Valjda je za klub kao sto je Arsenal, za koji sam siguran da se bar trudi da bastini vrednosti fer-pleja na terenu i van njega, neugodnije da se nadje na meti zvanicnih organa nego da ih igrac odbije? Sa druge strane, jasno mi je i da Arsenal ne moze da se nosi sa ostalima ako ne igra po njihovim pravilima.

            Svi klubovi koji se prvo obracaju igracu zasluzuju da budu kaznjeni po ubrzanom postupku, i to ozbiljnim kaznama. Problem je sto to rade bukvalno svi. FIFA i UEFA, pogotovo FIFA, se revnosno bave tehnologijom kamera na liniji dok se na sva vrata krse pravila propisana u statutima krovnih organizacija, a ta krsenja zestoko udaraju na fudbalsku igru. Mnogo opasnija stvar nego nekoliko ponistenih golova po sezoni. Taj trend koji je zapocet Bosmanovim slucajem moze samo da ide u korist velikih i bogatih.

            Izvinite za skretanje sa teme.
            Barcelona je to radila, a i sad to rade, ali oni imaju pristup tapiranja igraca od strane svojih igraca. Svaki igrac Barcelone izadje u javnost i pohvali igraca koji je meta.

            Florentino Perez se prvo sa igracem dogovori pa onda se raspravlja oko tezine transfera. Svi to rade i to je nemoguce zaustaviti jer igraci imaju agente koji mogu pricati s kim hoce i u ime svog klijenta ugovarati svasta.

            Realno Arsenal taj metod mora da koristi jer nema teorije da se Arsenal finansijski moze nositi sa Cityem, PSGom i ostalim naftnim klubovima.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Naravno, svi to rade, tu nema spora. Samo sam hteo da se sazalim nad sudbinom fudbala kad je i Arsenal, ciji je trener svojevremeno trazio ponavljanje meca zbog nepostovanja fer-pleja, poceo da se koristi tim metodama.

              Ne verujem da je to direktno povezano sa kupovinom pojedinih igraca. Ponekad se i instant-klubovi namerno obracaju prvo klubu, jer se cesto radi o sumanutim ponudama koje ne mogu da se odbiju. Ipak mislim da Arsenal ima dovoljno sredstava da barem ''pridje'' ponudama takvih klubova, a onda bi, ako se radi o igracu kome je fudbal u prvom planu, trebalo ipak da presudi velicina kluba, istorija, ko je trener...Samo su neki rezultati izostali, a kada oni dodju verujem da ce istinski fudbaleri uvek birati klub sa tradicijom, a ne klub cija sudbina zavisi od toga da li je sejk i dalje zaisteresovan za ovaj sport. Isto vazi i za Liverpul.

              PS Barselonin nacin je suptilniji, i tu se ne radi o krsenju konkretnog pravila, vec o stvarima koje nisu u duhu fer-pleja. Meni se doduse takav pristup nimalo ne svidja, jer se radi o velikom pristisku koji remeti igraca i utice na njegove partije, time i na njegov klub. Kao sto rekoh, svi krse ovo pravilo a zbog toga se niko i ne kaznjava.
              Last edited by Bogi; 03-01-14, 17:42.

              Comment


              • Samo bi hteo da spomenem nesto vazno. Arsenal ne moze finansijski da isparira bilo kom mocnom timu (PSG, Monaco i sl), pa prilicno tajno rade transfere. Kada bi isla prvo ponuda, pa onda prica s igracom, postojao bi rizik da klub ciji se igrac trazi obelodani tu ponudu u nadi da podigne cenu igraca koji se prodaje...
                "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                Dakle, ti si portir!

                Comment


                • Originally posted by Wilshere_10 View Post
                  Samo bi hteo da spomenem nesto vazno. Arsenal ne moze finansijski da isparira bilo kom mocnom timu (PSG, Monaco i sl), pa prilicno tajno rade transfere. Kada bi isla prvo ponuda, pa onda prica s igracom, postojao bi rizik da klub ciji se igrac trazi obelodani tu ponudu u nadi da podigne cenu igraca koji se prodaje...
                  Jasno, ali za takve stvari postoje FIFA, UEFA, u Engleskoj FA, pa i FIFPro ako treba - samo sto oni nikad ne urade svoj deo posla. Zato je moja kritika usmerena na njih, ne na Arsenal kao klub.
                  Last edited by Bogi; 03-01-14, 17:53.

                  Comment


                  • sigpic

                    #WengerOut

                    “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

                    Come on you Gunners!

                    Comment


                    • Originally posted by Bogi View Post
                      .

                      PS Barselonin nacin je suptilniji, i tu se ne radi o krsenju konkretnog pravila, vec o stvarima koje nisu u duhu fer-pleja. Meni se doduse takav pristup nimalo ne svidja, jer se radi o velikom pristisku koji remeti igraca i utice na njegove partije, time i na njegov klub. Kao sto rekoh, svi krse ovo pravilo a zbog toga se niko i ne kaznjava.
                      A po cemu je suptilniji?????????

                      Comment


                      • Neko ce reci podmukliji, ako si na to mislio. Suptilniji u smislu da klub cesto koristi igrace u te svrhe, ne obraca se direktno, izgleda kao da ne ucestvuje u tome. Iz tog ugla je takav, a iz ugla medijskog pracenja to je veci pritisak.
                        Last edited by Bogi; 03-01-14, 19:23.

                        Comment


                        • Ovi golovi kad se pogledaju moze se primjetiti kako se dobro Ozil i Ramsey razumiju u igri.
                          Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                          Comment


                          • Bogi druze grijesis. Barcelona isto tako radi. Slucaj Fabregas je najpoznatiji jer je izricito, javno receno da ne smije da razgovara sa drugim klubovima, a Barcelona je to radila konstantno. Cak je Laporta tada otisao stepenicu dalje i javno izjavio da Fabregas zeli da se vrati u Barcelonu, a da ga mi drzimo kao taoca.

                            To nikakve veze sa fer plejom nema. To je cisti biznis, a tu nema granica. Radis sve da poboljsas svoje bogatstvo na sve moguce nacine, ako te skontaju i optuze popusio si ga.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • I Fabregas je tu imao svoju ulogu, da se ne lazemo, konstantno je govorio da zeli da se vrati u Barselonu. Napisao sam sta mislim o tome jasno, a Laporta je u svakom slucaju ekscentrik od koga takve stvari nisu bile nista novo.

                              Nije meni problem da priznam da gresim, ali ne radi se ovde o tome da ja hocu da amnestiram nekoga zbog takvog ponasanja. Ponavljam, zao mi je sto je to postao trend i sto svi klubovi u tome ucestvuju.

                              Mislim da sam na pogresnoj temi startovao ovu diskusiju, i ne zelim vise da vama, navijacima Arsenala, otimam dirigentsku palicu na mestu gde diskutujete o svom klubu. ;)

                              Comment


                              • Originally posted by Bogi View Post
                                I Fabregas je tu imao svoju ulogu, da se ne lazemo, konstantno je govorio da zeli da se vrati u Barselonu. Napisao sam sta mislim o tome jasno, a Laporta je u svakom slucaju ekscentrik od koga takve stvari nisu bile nista novo.

                                Nije meni problem da priznam da gresim, ali ne radi se ovde o tome da ja hocu da amnestiram nekoga zbog takvog ponasanja. Ponavljam, zao mi je sto je to postao trend i sto svi klubovi u tome ucestvuju.

                                Mislim da sam na pogresnoj temi startovao ovu diskusiju, i ne zelim vise da vama, navijacima Arsenala, otimam dirigentsku palicu na mestu gde diskutujete o svom klubu. ;)
                                Ne ne, naprotiv brate, ovo je vrlo zdrava diskusija. Mozda moje recenice nekada zvuce napadacki, ali ne brini se volim ja da diskutujem.

                                Mnogo volim ovu biznis stranu fudbala, to je vjerovatno i jedan od razloga zasto sada studiram ekonomiju

                                Realno je da svi klubovi rade na ovaj nacin, ali Arsenalov nacin se meni najvise svidja jer ljudi ne zele da pokazuju nepostovanje ka igracu i klubu govoreci javno o tom igracu jer je on pod ugovorom. Ali posao iza zatvorenih vrata, nemam nista protiv toga.

                                Jos uvijek se nadam velikom majstoru poslovanja, koji je po meni skoro pa u rangu Florentina Pereza po pitanju deal making-a, da se vrati na neku poziciju u Arsenalu. Rijec je naravno o Davidu Dienu
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X