Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo i Jorginho je medju redove rekao da bi kod nas došao samo kad ne bi niko drugi iz Engleske ponudio. Naravno pričam o top klubovima.

    Neće takav igrač da igra za Murinja, to je baš direktno ispotencirao kad je izjavio "da bi voleo da igra negde gde može da igra one-two, presing..". Što znači City, možda i Liverpool.. Već sad mogu da se stave pare na taj transfer u City.

    Hvala Murinjo. A ti dovedi nekog rukometaša, valja se, loš nam je blok...
    Last edited by Busby Babe; 01-04-18, 18:27.

    Comment


    • Kad odigraš pristojnu partiju i zabeležiš siguran trijumf odma skače i atmosfera unutar igrača na viši nivo.
      Lepo je videti familijarnu atmosferu na OT posle svih spekulacija i novinskih natpisa.

      Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

      Comment


      • 16 utakmica u 2018, ucinak 12-1-3, gol razlika 27-9. Po komentarima bi rekao covjek upropastio nas Murinjo maksimalno, a kao da ne znamo ko je bio prije njega i kakvi su im skorovi bili, to je tek najveci paradoks.

        Bice Sancez u redu naravno, on je i sam rekao da je razmisljao prvi put da preskoci reprezentaciju jer nije spreman kako treba. Nema Mundijal, proci ce pripreme i bice u top formi za pocetak sledece sezone. Mada ovo juce je vec bilo mnogo bolje. Tuzno je sto Martijal nece bolje, jer moze bolje, tuzno je sto jedan Lingard igra za dvije klase bolje od njega. ALi to je vec od njega, ni do koga drugog.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Busby Babe View Post
          Mogu, jer je to vredjanje kluba i onoga što predstavlja.

          Manchester United je izgradjen na viziji, strpljenju, gledanje u budućnosti. Da nije bilo toga, bio bi na nivou nekog Leeds-a, i igrao bi možda i Championship.
          Potezi očajnika vode samo ka očajnijoj budućnosti.

          Zbog čega je nama nužno neophodna ta jedna titula? Šta će da se izmeni suštinski i sa nama i sa konkurencijom ako sledeće godine osvojimo titulu a ne stvorimo nikakvu platformu? Posle te godine možemo ponovo lako da budemo drugi, treći, četvrti... i šta imamo od svega toga...

          Jedino za šta može da nam znači je ta neko merenje, onoga što se ne meri, sa navijačima drugih klubova. Što je ponovo destruktivno, em motiviše pogrešne dogadjaje em pokazuje slabost.

          Po svaku cenu mora da se stvori sistem, platforma, generacija igrača, a ne titula.
          Tvoj problem je sto ne mozes da skapiras trenutnu situaciju u svetu fudbala i zivis u nekoj romanticnoj proslosti. Iako mozda shvatas velicinu naseg kluba, imas problem da shvatis i ono sto ta velicina sa sobom nosi. Konkurencija ti nece dozvoliti da sa gomilom klinaca osvojis bilo sta, a ti klinci nece cekati vecno da dodju do titule. Ni jedan trener se nece zadrzati u klubu vise od tri godine bez titule. S tim bi trebao da se pomiris umesto sto se zavaljujes sa tim silly komentarima o tebi caru najvecem mega giga tera navijacu Junajteda
          Moze da bude lepo i bajno, sa nasom decom, ali ne moze tako naprasno-odjednom, ta vremena su prosla.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Poslednji igraci koji su dovedeni kao tinejdzeri a uspeli ovde su Runi i Ronaldo. Njihove partije od pocetka i njihov kontinuitet je daleko od onoga sto Marsijal pokazuje tako da se ne moze reci da je u duhu kluba da se ceka bas svaki klinac. Ako ode Marsijal tu su drugi. Svakako od njega sve zavisi, ima otvoreno mesto u timu gde moze da uskoci neka se izbori, ako moze Lingard moze i on. Evo Pogba zapao u neku katastrofalnu formu i dobio klupu nista cudno, vrati formu vraca se u prvi tim. Evo da sagledamo situaciju juce, da bi Marsijal igrao treba da istisne nekog iz prve postave. Zasto npr Lingard da mu greje klupu kada igra bolje? Mata koji igra van pozicije pravi vecu razliku od njega. Svakako ce dobiti jos sansi i sve zavisi od njega. Moze da slusa agente i ode a moze i da se fokusira vise i ostane ako hoce da igra ovde. Jednostavno. Lingard je napredovao a on je u nekoj stagnaciji jer je izgubio celu proslu sezonu zbog onih sponzorusa. Jeste on gotivan lik i potencijal ali realno ne pokazuje to sto treba da pokaze. Prosle nedelje onolika frka zbog debelog Soa koga pazi Murnjo kinji jer mu igraci brajtona lom prave po strani. Ja sad nisam siguran da li ovaj zbog konstitucije samo izgleda tako jer ne mogu da verujem da jedan profesionalni sportista na ovom nivou moze da dozvoli sebi takav propust. Odigrao onih pareceva na nekom iole pristojnom nivou i svi ga hvale a realno je Jang bolji od njega i zar je posteno prema Jangu da ovaj igra pre njega? A po meni sve dok je Jang standardni starter na bilo kojoj poziciji mi ne mozemo da se nazivamo ozbiljnim timom koji ce da se bori za ozbiljne trofeje.
            Last edited by mikisavic89; 01-04-18, 19:41.

            Comment


            • @miki
              Nije istina da je Ronaldo odmah cim je dosao imao odlične partije konstantno
              Bio je jako nekonstantan i previše je davio loptu ali fergi ga je trpio i pružio mu šansu i učinio od njega stroj
              Naravno da nije martial takav potencijal (pogotovo nije takav ni blizu radnik ko Ronaldo)
              Ali ima tu hladnokrvnost u postizanju golova kakvu Ronaldo s 21g nije imao a to je dovoljan razlog da se martiala trpi i pruzi šansa jer u ovom ludom tržištu njegovu zamjenu Morat cemo platiti 100+Mil


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by bici View Post
                Tvoj problem je sto ne mozes da skapiras trenutnu situaciju u svetu fudbala i zivis u nekoj romanticnoj proslosti. Iako mozda shvatas velicinu naseg kluba, imas problem da shvatis i ono sto ta velicina sa sobom nosi. Konkurencija ti nece dozvoliti da sa gomilom klinaca osvojis bilo sta, a ti klinci nece cekati vecno da dodju do titule. Ni jedan trener se nece zadrzati u klubu vise od tri godine bez titule. S tim bi trebao da se pomiris umesto sto se zavaljujes sa tim silly komentarima o tebi caru najvecem mega giga tera navijacu Junajteda
                Moze da bude lepo i bajno, sa nasom decom, ali ne moze tako naprasno-odjednom, ta vremena su prosla.
                Mora prvo da se zna šta je naša veličina i šta to treba da se nosi.
                Ne živim ja u nikakvoj prošlosti, sad ću strogo moderno da ti objasnim šta to znači.

                Manchester United kao fudbalski klub ima svoji reputacioni kapital. Živi od njega i to je gorivo funkcionisanja, i za danas i za sutra, ali da bi bilo sutra, reputacioni kapital ne sme da se poliva kao nafta u dvorištu da trava ne bi zamrla. Kad prospeš naftu u travu, ne nikne tu ništa godinama.
                Reputacioni kapital Uniteda je stvoren na relaciji svih stejkholdera kluba. United ima najviše navijača na Svetu i generiše najveću pažnju na Svetu. United nije verovatno ni u 3 najtrofejnija kluba na Svetu, tako da trofej i odredjeni pehar nisu ključni u celoj priči. Oni su sekundarna stvar.

                Klub mora da funkcioniše tako da se tretira taj reputacioni kapital, da se povremeno žrtvuje sadašnjost, kako bi se imalo za budućnost. Mi nismo Real Madrid, da nam nelegitimno grad politički upumpa silne milione ili da nam logistike obezbede nerealno povoljno kredite.

                Ljudi se personifikuju sa onime što predstavlja Manchester United. Sport kao ventil gde ljudi iskazuju svoju životno ne baš racionalnu ljubav i strast, je mesto gde se neki kodeksi i neke stvari dodatno poštuju mimo pragmatičnog, globalnog Sveta.
                Manchester United je u jeku globalizacije i totalnog cvetanja pragmatizma u svim industrijama, i dalje najmoćniji klub baš zbog toga šta predstavlja, taj njegov reputacioni resurs, to je kapital koji ne sme da se izgubi.

                Hipotetički, mi možemo da prospemo taj prejak reputacioni resurs u narednih 20 godina sa svojih 10 osvojenih titula, i možemo da ga sačuvamo ili ojačamo dodatno sa 6 titula u tih 20 godina.
                Trofeji su samo deo cele priče, na kraju dana statistika za wikipediu, dok se neke stvari momentalno doživljavaju i stvaraju potrebu da se neko personifikuje sa klubom, da oseti privrženost klubu. Ta, sportska slatka iracionalna ljubav prema klubu se ne dozivljava wiki statsima, i ne pravi se ta ljubav tako. Pravi se real deal momentima, momentima u utakmici, načinom na koji se prave rezultati.
                To ne znači da klub ne treba da kompromituje totalno rezultate, već da ne sme da kompromituje ono što predstavlja, jer od toga živimo definitivno.

                Mi 700 miliona navijača ne bi imali da smo sterilno pragmatičan klub, kao npr Real Madrid, koji je znatno trofejniji klub, ali zbog svoje pragmatičnosti ne stvara potrebu za povezivanjem sa toliko mnogo ljudi. Da nije tako, on bi imali 700 miliona navijača, a mi bi imali 150m.

                Naravno, mi bez tih 700 miliona navijača ne bi imali Chevrolet, AON, Adidas sponzorstvo, ne bi imali sve ove silne sponzore.


                Ne gledam ja ništa tu romantičarski, nego samo gledam širu sliku, dok ja mislim da ti nestrpljivo gledaš uže na stvari.
                I apsolutno nemam ništa od toga da li ću da budem veći ili manji navijač Uniteda. Nemam 16 godina, niti me to zadovoljava.


                Prodaja Martiala, i to ODUSTAJANJE od potencijalnog gema, to nije Manchester United. To je zapravo sve što nije Manchester United.
                Manchester United nije odustajanje. Zato ga i ljudi toliko vole.
                Last edited by Busby Babe; 01-04-18, 20:27.

                Comment


                • Vremena su takva da se pojedinci neće dugo čekati. Jasno je ko dan, ukoliko ne ispunjavaš zadate norme kraj je jedino pravo rešenje. Zašto bi Antoan bio u povlašćenom položaju u odnosu na druge. Nismo istrpeli ni Depaja, njegove loše partije bile su inicijalna kapisla da napusti klub. A vidimo da se potpuno razigrao i preporodio u Lionu.
                  Meni će lično žao biti ukoliko Marsijal napusti Đavole. Pogotovo jer ima potencijal da ostvari veliku karijeru.

                  Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • U kom je to povlašćenom položaju?? FFS

                    Odigra dobro 2 utakmice, ima loših 15 minuta na trećoj utakmici i odmah ide na klupu.
                    Menja mu se brojka, zbog podilaženja nekom egomanijaku koji koristi ime Man Utd-a da prosipa svoje alfa seljašstvo. Btw. nešto sam video da se već israo po Unitedu kako je otišo tamo...

                    Tu je problem ta pohlepa navijača, da se od njega očekuje njegov gornji plafon mogućnosti uvek.
                    Pritom na to dodaj senzacionalistička smeća od medija i novina koji koriste ime Manchester United za svoje klikove.
                    Pa ćeš sada u ovom trenutku, npr u pauzi za repke, da nadješ članak kako se Martial raspada i igra loše. Manchester United ne igra 10 dana, mroa nešto da se piše o njima, mroa da se abjuzuje search tag "man utd", "mufc" i onda piši bilo šta šta može paušalno da se konstruiše.

                    Šta se raspada!?!? Igrao je odlično, došao je Sanchez i on ne igra, nije ni dobio priliku da se raspadne i da bude loše.
                    Ali avaj, takvi članci prolaze, ko obraća pažnju na neodgovorno novinarstvo kad će u svakom slučaju da pusti svoj korov...
                    Last edited by Busby Babe; 01-04-18, 20:45.

                    Comment


                    • Ne slažem se da je Sančez jedini razlog što je većinom na klupi. Gledali smo bezbroj tekmi gde se nije video. Bolje deluje kada dobije priliku u drugom delu nego kada starta od početka.


                      Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                      Comment


                      • Ne znam, meni je cela ova priča sa Sanchezom baš kompleksaška stvar, tako mi ispada na kraju. Lik ništa ne igra, ume tu i tamo da odigra dobru loptu, da uradi nešto na malom prostoru... ali od brzine i prodornosti ništa, tako da smo blizu toga da napravimo i levi bok impotentnim što se tiče brzine.

                        Ali ćemo usput da silimo Sancheza, ipak je kao veliko ime, doveden je iz Arseanala, bilo je velika fama oko transfera, City bio zainteresovan.


                        Sanchez neće biti brži, biće samo sporiji, prodorniji nikad nije bio od Martiala, a tek u budućnosti neće. To što Martialu nedostaje se može steći kvalitetnim treniranjem i strpljenjem, to što Sanchezu nedostaje ne. To su čisti fakti.
                        U ovom momentu jeste produktivniji Sanchez, ali to je short term, pomalo isfrustrirano razmišljanje, DAJ SAD ODMAH, HOĆEMO ODMAH.
                        A ni ODMAH ne možemo da budemo na najvišem nivou, nego nas izbacuje Sevilla.

                        Bravo, dokazali smo da smo mudonje, da možemo da ga dovedemo. Bravo za nas.
                        Još samo to da pokažemo na terenu i da pokažemo na duže staze da ima smisao to što radimo...
                        Last edited by Busby Babe; 01-04-18, 20:56.

                        Comment


                        • Degutantna mi je priča oko Sančeza i njegovog dolaska. U datom trenutku boljeg igrača / borca nismo mogli da izaberemo. Usput ima sigurno još 2-3 kvalitetne sezone u nogama.
                          Priče kako je Čileanac promašaj i da nije trebalo da dolazi mi zaista deluju smešne. Nema kluba koji ne bi voleo ovakvog igrača u svojim redovima. Zdrava konkurencija je nešto najbolje. Martijal uz Sančeza može samo da napreduje, dosta nauči iz bogate biografije omalenog Čileanca, nikako da krene stramputicom. Samo ako je dovoljno pametan i spreman kritiku i klupu da istrpi.

                          Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Sve je ovo tačno sto ste pisali iznad... ali pravo pitanje je, želi li Marsijal da igra za Junajted... da igra, izgara kada zatreba i da ispuni svoj potencijal u ovom klubu?

                            Ja to nažalost ne vidim i to je ono bitno. Džaba i da mu svi pruže šansu i trpe ga kad on sam ne zna šta će.

                            I manite me priče mlad je... imaš igrače koji su u njegovim godinama bili nosioci ekipa za koje su igrali.


                            Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by reddevil96 View Post
                              @miki
                              Nije istina da je Ronaldo odmah cim je dosao imao odlične partije konstantno
                              Bio je jako nekonstantan i previše je davio loptu ali fergi ga je trpio i pružio mu šansu i učinio od njega stroj
                              Naravno da nije martial takav potencijal (pogotovo nije takav ni blizu radnik ko Ronaldo)
                              Ali ima tu hladnokrvnost u postizanju golova kakvu Ronaldo s 21g nije imao a to je dovoljan razlog da se martiala trpi i pruzi šansa jer u ovom ludom tržištu njegovu zamjenu Morat cemo platiti 100+Mil


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Jeste davio loptu na sta su mu skretali paznju ali i takvim partijama je pravio razliku. Retko kada se desilo da se ne vidi ili da ne napravi nesto. Nigde nisam napomenuo da su oni bili u startu world class nego sam rekao ono sto su igrali je u odnosu na Marsijala ogroman nivo. A to je bilo u Ronaldovoj prvoj sezoni ovo je Marsijalu treca i osim ona prva 3 meseca kada je dosao je los, narocito druga sezona gde je i na treninzima bio los jer se mlatio sa onim sponzorusama. Ne znam sta se ovde digla halabuka, imace on sansu jos da se dokaze ako hoce da ide srecan put. Ali prvo mora da odigra nesto.

                              Comment


                              • Iskrerno ne vjerujem da cemo doci do Umtitija, mislim da niko nece do njega vec da on zeli povecanje plate koje ce i dobiti. Ali je zato Aldevereld Murinjov ako ga Zoze bude zelio. Mozda cak i Varan. Sandro isto mislim da je itekako izvodljiv, ali ako se ne dodje do njega tu je Rouz, mozda i Gulam. Tako da oko odbrane nema potrebe da se nerviramo, on ce dovesti igrace i to ce funkcionisati, pitanje je sta sa sredinom, jer sredina je najkriticnija, mi ne mozemo uci u jos jednu sezonu sa Maticem da igra svaku utakmicu po 90 minuta. Matic ima to u sebi fizicki, ali mu treba neko, treba mu odmor s vremena na vrijeme, treba mu svjezina. Isto tako potrebno nam je desno krilo, mozda je Grizman to desno krilo.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X