Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apropo svlačionice i igrača...


    Ne treba zaboraviti Geri Nevila i Evru, Evra je bio miljenik svih i pre instagrama (a sad ga obozavaju i moji ortaci i moj drugarica, što maltene mrze United).
    Mada Scholes je igrač u toj post Cantona eri ubedljivo najviše cene svi.
    Ne postoji fudbaler Uniteda koji nije rekao da on nije najbolji igrač Uniteda.

    Meni nije jasno zašto on nije trener u Unitedu. Da li on sam nema strpljena ili je previše introvertan za tu vrstu posla... ne znam.
    Ali kud ćeš boljeg. Ja da sam menadzer, prva stvar koju bih uradio, otišo bih kod Xavija i Scholesa da ih molim da mi budu u štručnom štabu.

    Mada Paul-ov problem je tu možda, naslucuje se iz njegovih kolumni i po gostovanjima, što on nema tu percepciju da ljudi nisu genijalni kao on. Kao da mu se podrazumeva da igrači rade neke stvari koje su njemu rutina bile.
    Ali sve bih dao, da on stvori nekog igrača sličnom njemu.
    Meni fudbal stvarno nije isti sport bez njega. Kad Paul igra, fudbal ima neko savršeno sistematsko funkcionisanje, upale se svetla...
    CR i Messi su all time greats, zive legende, monstrumi... Ali to je to, uglavnom su sa loptom dobri.
    Nemaju tu moć da ceo tim funkcioniše kao što je to radio Scholes.
    Kad imaš Scholesa tebi desnog beka moze da igra O'Shea ili Wes Brown jer on pošalje on dijagonalu koja leti brzo a toliko je mekana da se uštopa na cevanku jednog Wes Browna ili O'Shea.
    Last edited by Busby Babe; 22-11-17, 03:46.

    Comment


    • Skols je najveci sto se mene tice, zbog Skolsa se voli fudbal. Ali Kin je uzasno potcijenjen i uzasno je sukob sa SAFom uticao kod njegov statusa legende Mancester Junajteda. Jer on jeste legenda Mancester Junajteda i jedan od najboljih vezista svih vremena. I ne, on nikako nije bio samo neko ko obavlja prljave poslove na terenu, iako je u tome bio najbolji. Bio je uzasno svestran i mocan vezista, imas njega i Skolsa, sve je onda toliko lako bilo. Ali Skols i kad se vratio iz penzije, iako ni sijenka nekadasnjeg igraca cinio je da sve na terenu kuca i dise, kakva ikona, kakva igracina. On je i na 50% nivoa bio instrumentalan za skoro sampionski Junajted, gol razlika jbg.

      Inace Dzonsu su dali sest injekcija da bi igrao prijateljsku. Zoze je poludio i rekao da u zivotu tako nesto nije cuo da se radi. I to jos za prijateljsku. Ali je zato odusevljen bio sto nije zvao Smolinga jer mu je Smoling najvazniji u odbrani, rekao je. Em igra dobro, em sad nema ni Dzonsa ni Baljija, tako da Smoling svaku igra.
      sigpic

      Comment


      • Ko ne voli Skolsa taj ne voli fudbal uopste. Kerik je sjajan bio, Cavi isto, Pirlo i uzivao sam da ih gledam ali ne kao ovog genija.
        Ta dijagonala da te pogodi u trepavicu je nesto najsavrsenije sto sam vidio na fudbalskim terenima, covjek je to radio ko od sale da smo svi mi poceli to da uzimamo zdravo za gotovo jer je to bilo nesto uobicajno za njega a tek sad vidim koliko mi to fali...
        Kratki pasovi par puta a onda se okrene i bam, desno ili lijevo sijevne lopta na protivnicku polovinu i eto odmah sanse za gol.

        Jedan od najomiljenijih fudbalera ikada a posto mi je Kobi najomiljeniji kosarkas onda bih mogao i da napisem nesto na temu toga da Skols jos nije trener. Misljenja sam da su oni toliko ludi i genijalni na svoj nacin da im je totalno nepojmljivo da neko ne umije da uradi nesto sto oni mogu ko od sale, da neki igrac ne vidi nesto na terenu sto oni vide za sekundu a isto tako kratkog su temperamenta da bi mogli iznova i iznova da objasnjavaju neke stvari igracima, nesto sto njima nije bilo potrebe ni objasnjavati dok su igrali.
        Jednostavno takvi su tipovi licnosti, to je neko moje misljenje.

        Sto se Kina tice, on jeste legenda Utd i jedan od najboljih veznjaka ikada u PL. Velika je greota sto Fergi godinama nije mogao da nadje neko slicno resenje. Sukob sa Fergijem jeste doprinio da ga navijaci manje spominju ali i dalje je legenda Utd. Nevjerovatan fajter, covjek kojeg bih uvijek imao u ekipi


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Originally posted by Busby Babe View Post
          baš sam klinac bio kad je bilo evropsko '96, ali se dobro sećam, od tog prvenstva sam navijao za Engleze (sad protiv njih), i ti penali protiv Nemaca.
          Prilazi Sautgejt da izvede penal, a to prvenstvo sam prvi put čuo za njega, i tačno se videlo da promašuje "Ovaj izgleda kao neko ko će da promaši"
          Tada su dominirali Gaza i Sirer i oni su najvise vukli Engleze. Potpomognuti mladjanim Mekmanamanom koji je bio nevidjeni potencijal i opasan igrac (dok nije presao u Real, mada ni tamo nije bio toliko los opet u Lpulu je rastavljao) i iskusnim Adamsom (stubom odbrane) i Seringemom napred. Pol Ins je takodje bio vazan sraf u tom timu.
          A Sautgejt je bio samo jedan od ostalih ....
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Mundo Deportivo i Sport kazu da je Barselona zavrsila Ozila, oboje su prilicno nepouzdani ali to bi barem otvorilo sirom vrata za Grizmana. Iako mi se ne svidja njegov govor tijela ove sezone.

            Zoze

            "England is a country where I work and live, and probably will live for many years," he said.
            sigpic

            Comment


            • Keane jeste igračina bio, i ne samo kostolomac kako neki misle. I bez Keane-a Scholes ne bi bio Scholes, već bi bio samo fudbaler dobre tehnike i osećaja, bez tog tougnessa i pobedničkog duha i hrabrog pristupa.
              Pominjali su to već mnogi fudbaleri, od Scholesa, preko Ria do npr Pique-a. Keane nije dozvoljavao lezeran pristup ni na treningu, a posebno nije dozvoljavao alibi fudbal u Unitedu. Ferdinand kad je došao u United i vratio je neku normalnu loptu nazad, Keane je skočio da galami na njega, a Rio "NIsam ništa ni loše uradio, samo mi je jasno dao do znanja da ovo nije Leeds i da sam došao u United, gde mora da se igra hrabro, nema dodavanaj nazad ako lopta moze da se gurne napred".
              Beckham nikad ne bi bio Beckham, taj profesionalac, i igrač koji pokrije ubedljivo najviše prostora u celoj španskoj ligi bez Keane-a. On je usadio i naučio sve te igrače da bez obzira koliko si šampion i vladar Engleske i PL-a, u ponedeljak ima da dodješ na trneing i da gineš u blatu, i da drugačije ne može.



              Ali ja njega nisam pre obožavao. Njemu je United bio platforma da radi to što radi, da ispoljava agresivnog alfa mužjaka. Nikad nisam osetio da je on nešto baš povezan sa samim klubom. Imao je on izjave koje potvrdjuju to. Samo što smo imali sreću da predje kod nas tada kada je prešao. Mogao je nas da "mrzi" kao što je mrzeo ostale, samo da se odlučio za nekog drugog kad je išo i Notingema...
              Na kraju se posrao dosta po svom pristupu totalno mizernom sujetom. Pogubio je konce. Nema tu šta da se priča "Ko zna ko je tu kriv, verovatno malo i Fergi".
              Kriv je Keane i samo Keane, sam je priznao to. On je priznao da je izjavio ono što je izjavio i priznao je da nije hteo da plati ni kaznu za taj prestup i da ga nije zanimalo šta ima da kaže Fergi na to. Proradila mu je sujeta što više nije nezamenjiv na terenu, nije mogao da se pomiri sa time da njegov pristup igri i iskustvo ipak nisu dovoljni da bi igrao za United, da su ga godine gazile...
              Najgore od svega, žalio se na nemilosrdnost, i to je mnogo puta zamerio Fergiju, a sve što priča po emisijama ili po konferencijama kao trener je da propagira nemilosrdnost. Kad komentariše neku utakmicu, pogotovo mu je Arsenal favorit za to. Totalno je nemilosrdan i kategoričan "Nisi dovoljno dobar, ni čvrst, ko te jebe, nisi za ovaj klub. Arsenal mora da bude odlučan i da najuri mediokritete". Svakog igrača koji nije u formi, koji ne igra dobro, ili su ga prošle godine neretko proziva da je medikritet. Ceo tim Uniteda, Arsenala, Liverpula ili bilo kog drugog tima koji je tad u slaboj formi. "a bunch of mediocre players. i'd sell all of them"
              A njemu je prvom zasmetalo kad je pao sa formom i kad više nije bio nezamenjiv. E pa ne može to tako...



              Medjutim, na kraju dana, Roy Keane, kao Roy Keane fali fudbalu, ne samo Manchesteru. NBA je dobio Draymond Greena, koji je za mene precarina, zato što je razbudio uspavani drejk-fenserski NBA gde se svi igrači medjusobno obožavaju i pre utakmice grle, grupno sa nekim Drejkom pored terena. A i na terenu, za vreme meča, navijaju jedan za drugog maltene iako su iz različitih timova. Jer kao eto, veći smo carevi pred twitter/insta populacijom, ako smo totalno chill i cool....
              Tougness mora da postoji u sportu, odredjena doza beskompromisa mora da postoji. Protivnika najviše poštuješ kad ga mrziš na terenu, ali samo na terenu. Ne postoji bolji način da pokažeš poštovanje protivniku nego tako što ćeš da budeš maksimalno fokusiran da ga pobediš. Zato ja npr Costu volim.
              U 85. minuta ima da se mrzi sa protivničkim štoperom, kad se završi utakmica, ima da pruže ruku, izgrle i da kažu "Jbg, zajeban si protivnik morao sam onakav da budem"
              Last edited by Busby Babe; 22-11-17, 15:17.

              Comment


              • Ovog Grizmana uopste ne bih dovodio. Dibala moze ali sa tim latinosima se nikad ne zna. Ja se nadam nekom drugom transferu onako ispod zita - Dele Ali. Ne znam koje su sanse ali vredelo bi da se proba pored njega eventualno desno krilo ako Rasford ne proigra tamo jer pored Marsijala nema on sta da trazi na istoj poziciji tj moze samo rotacija da bude. Lepo je to sve sto se on trudi ali nekako dzaba polako ide ka Velbeku, Sterlingu, Ox-u, Volkotu i slicnom kalupu engleskog fubalera. Kamo srece da ne ispadne kao ovi ali za sada ide ka tome. Fali jos Miktarjan da nadje neki pristojan nivo, nema vise reprezentativnih pauza jos ako povrede zaobidju kojih je dosta bilo moze biti kvalitetna sezona u nastavku.

                Comment


                • Slazem se za Grizija, preteruje sa pokušavanjem da bude svima precar. Dybalu kad imaš, ne znaš da l da se raduješ kad igra dobro, jer znaš da samo čeka da ga pokupi Barca.

                  A sa druge strane, kog pa da dovedeš... Tog Gelson Martinsa ljudi mahom pominju zbog menadžera, ja sam ga 2 puta gledao u životu, i stvarno ne mogu da kazem neki utisak, jer tad je igrao protiv ozbiljnijih protivnika i nije bio toliko moćan kako ocene kažu na FM-u... sve i da baca te magije, to je ipak portugalska liga.
                  Da nam treba jedno desno krila to je definitivno...


                  Nama bi i Suso iz Milana doneo dosta. Njega jesam gledao dosta, i stvarno je odličan fudbaler, nisam očekivao to od njega.
                  Kad smo kod Milana, voleo bih nekako da u buducnosti pokusamo da dovedemo i Lokatelija. Ali to je sve teško sada sa novim vlasnicima...


                  Na kraju ćemo da se vadimo na desnom krilu sa nekim našim jaut produktom. Angel Gomes kida, sad je izdominirao protiv City-a, čini mi se. Tahith Chong je bio isto strašan, ali ga je povreda sjebala.

                  Comment


                  • Nerealno je očekivati da dybala dođe kod nas jer je poznato gdje latinosi zele igrat (Real i Barca)
                    Griez je realnija opcija i nadam se da ce doci na ljeto



                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • Cini mi se da Grizmana vise vidim u novinama nego na terenu. To mi bas smeta.

                      Sto se Dele Alija tice nisam neki ljubitelj tog njegovog fudbala, mislim da ne bi mnogo unaprijedio Utd.

                      Inace kontam da je Pereira zavrsio sa Utd, covjek je odusevljen Valensijom, non stop kaci slike i klipove sa saigracima, izgleda da bas uziva tamo a kako i ne bi kad je prelijep grad a igraju prelijep fudbal i imaju rezultate. To ce biti Utd De Brujne ili Salah vrlo moguce


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment




                      • Bas sam mislio da ce Sou poceti utakmicu, steta ali izgleda da nece ni dobiti vise sansu u Junajtedu. Takodje se nadam da se onda razmislja o Rouzu vec sad u januaru posto nam je levi bek bas kriticna pozicija, uz desno krilo naravno.
                        sigpic

                        Comment


                        • On je pod ugovorom u Unitedu i kad mu istekne pozajmica.

                          Tu zaista ne znamo šta je bilo, možda i Mou sere.
                          Može lako on da kaže "Sam je hteo da ode". Pa normalno da je hteo da ode ako si mu reko da ćeš da ga puštaš samo u Carabao cup.
                          A realno, Pereira u Unitedu kod Murinja nikad ne bi igrao centralnog veznog.
                          Ili bi igrao iz napadača, ovo što igra Mkitarijana ili na levo krilo.
                          Ne preferira taj tip igrača Murinjo na toj poziciji... Pogba, Matic, Errera, Fellaini, ocigledno je da su oni svi ispred njega opcije za ta 2 mesta, pošto mi ove sezone uglavnom igramo i sa desnim krilom i sa Mkitarijanom (iza špica).
                          FM-ovski, igramo i sa AMR i AMC a 2 MC-a. Igrali smo i 4-1-2-2-1, ali čini mi se manje... a nekad i 5-3-2 ( da ne kazem 3-5-2, posto ono nije bili 3-5-2 nego 5-3-2) gde je jedan od trojice u toj "sredini" bio Mkitarijan.


                          Ja Pereiru kao Murinjovog fudbalera uopšte ne vidim. Za Murinja moraš baš da pokidaš negde i da se mnogo pokažeš da bi imao poverenja u te tvoje kreativne sposobnosto sa te pozicije desetke.
                          Last edited by Busby Babe; 22-11-17, 18:58.

                          Comment


                          • Večeras imamo dva slavljenika. Smoling puni 28. a Felaini 30. rođendan. Nadam se da im saigrači pobedom čestitati dan rođenja.

                            Comment


                            • Valjda je svima jasno da Levy neće prodati igrača Unitedu, bar ne onog na kojeg računa.

                              Comment


                              • Forma je prolazna, klasa je večna!

                                Comment

                                Working...
                                X