Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Busby Babe View Post
    To da je neko radnik ulazi u domen talenta, valjda ce ljudi to nekad da nauce i da shvate.
    Talenat nije samo vestina baratanja loptom, zaobilazenje čunjeva trikovi i neki driblinzi, neka kao tehnika itd.
    Talenat je predispozicija za funkcionalne sposobnosti i vestine.

    Necija sposobnost da moze jako i funkcionalno da trenira je deo talenta, kao sto je deo talenta i da imaš sposobnost učenja, da savladavaš nove stvari i da razvijaš širinu svoje igre tako što kad se fokusiraš na odredjeni deo igre na zardjaju ti ostali delovi.
    Kao što u talenat spada i mind set,i korišćenje različitih segmenata inteligencije na terenu.

    Rashford je itekako talenat. Posle Mbappe-a, verovatno najveći na Svetu.
    Iako ne zna da tera loptu toliko dobro kao Martial, on jeste veći talenat, zato što ima učeći mozak i zato što zna da razmišlja out of the box. Ima sjajno telo, odličnu gipkost, snagu za svoju težinu, vanserijsku brzinu i balans tela. Način na koji je on trenirao ovo leto, i način na koji je njegovo telo reagovalo na taj trening u vidu fizičkog napretka je fenomenalan. A on i dalje ima baby face...
    Sa tehničke strane, on ima ponavljam, po ko zna koji put, world class tip šuta. Još on mora da trenira i da radi da njegova tehnika šuta bude konstantnija, tj da prozvod te tehnike, sam šut bude konstatniji. Tako nešto se npr za Kane-a videlo, i to sam pričao pre 2,3 godine, pa me praviše na budalu i za njega i njegov šut.
    Rashford ima taj mladji CR-esque tip šuta. Fula tu i tamo, ali ne pričamo o konstantnosti, nego o pokazanom upside sposobnoscu da udje u loptu kao world class igrač. TU je gol za Engleze, neki golovi za Man Utd iz slobodnjaka, razni centaršutevi, neke fenomenalne korne. Scholes je izjavio da bio oduševljen njegovim slobodnjacima kad ga je nekoliko puta gledao u trening centru još dok je bio po mladjim kategorijama...

    On ima i taj spoj tehnike i brzog flair "majstorija" razmišljanja, da brzo oseti out of the box momente da napravi prednosti. To npr nije stvar čiste tehnike nego osećaj da proceniš datu situaciju, polozaj i zalet čuvara, tvoje trenutne tehnike i fizičke sposobnosti i da osetiš šta mozes da uradiš u tom momentu.
    Videti pod ono izbacivanje Otamendija sa ove planete. A to mu nije prvi takav potez, niti jedini, imao je taj magije na first touch mnogo puta.

    Luis Nazario da Lima Ronaldo je rekao za njega da u njemu vidi sebe za to fudbalsko intuitivno razmišljanje. Inače debeli Ronaldo nešto nije aktivan poslednjih godina i ne izjavljuje svaki dan tako nešto za razne "talente".

    Mene je fasciniralo šta je on voleo da radi kao klinac da bi razvijao brzinu razmišljanja. Njegova kuća je imala takav krov da je lopta nepravilno skakala po krovu, i on je stalno bacao na krov, i pokušavao je da oseti gde će da pada trudeći se da je primi dok ona ne udari zemlju, iako je mogla da ode sa više strana.

    Ima fenomenalan mentalitet, hard worker je, ne plaši se ambicioznih pokušajeva, voli da testira svoje mogućnosti i da izošrtava svoj osećaj koliko njegove sposobnosti mogu da prave štetu protivniku. Iako to neki nazivaju "glupim razmišljanjem, nabija se kao klen" i slične gluposti.
    Meni se mnogoo svidja što nosi crne kopačke, i rekao je da će uvek nositi crne kopačke dok god sponzori ne vrše neki veći pritisak na njega. A te crne kopački nosi da bi ispoštovao kodeks svog kraja u Manchesteru, gde postoji to street cred pravilo da se nose crne kopačke.

    Naravno da će neki igrač iz memačke lige da bude hajpovaniji kad se obraća paznja samo na njegove dobre poteze. Kad igraš u Manchesteru svaki vikedn svi gledaju tvoje utakmice, CELE, postoje 4,5 rival kluba sa velikom bazom navijača koji ti jure prvu grešku. I na kraju tebe ne gledaju kroz highlights kompilacije.
    Još je druga stvar igrati u Man Utd-u, druga vrsta pritiska, svi čekaju da pogrešiš da kažu "Ma nije on još za Man Utd"

    Ima veliku sreću Cristiano Ronaldo što tamo 2004. godine nije postojao vine, nije bio yt razvijen, nije bilo tvitera. Inače bi ga svi prozvali cirkuzantom, kvazi talentom...
    Nego jel bilo crepova na krovu ili neki salonit ?

    Comment


    • Originally posted by 61563 View Post
      Nego jel bilo crepova na krovu ili neki salonit ?
      Solarni paneli...


      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

      Comment


      • Nego ima li koji info kad se vise Pogba vraća
        Tek se sad vidi koliko nam je bitan
        Nadam se da ce biti bar na klupi protiv spursa


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Busby Babe View Post
          Rashford je itekako talenat. Posle Mbappe-a, verovatno najveći na Svetu.
          Iskreno sam razmisljao ovde da stanem, ali sam resio da procitam do kraja, i smorila me zesce ta moja odluka.

          Dzaba sve ovo ti ispisa, iako sve to lepo izgleda moram priznati, ali onda pogledas Rashforda koji ne pravi ama bas nikakvu razliku na terenu, i od sve njegove te fubalske inteligencije i "out of box" razmisljanja mi dodjemo do toga da on pretrcava igrace kao jedan Sterling recimo, samo losije (sada ih vec poredim). A onda pogledas Dembelea, i shvatis sta je vanserisjki talenat, decko koji se sprda na terenu i pravi nenormalnu razliku, i ima pet puta bolji driblig od Marcusa, i sut, i centarsut, cak su i slicne brzine.

          Molim te mi reci da se salis za ovaj krov i ove gluposti, to sam i ja radio kao klinac, neverovatno mi je da to nekoga moze da fascinira.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Ja sam gadjao u stepenice i tako vezbao prijem. I gadjao prozor malo siri od lopte.

            I na krov sam je bacao, al je bio prav.
            A gde je Rasford, gde sam ja?
            E moj krove
            Last edited by bici; 23-10-17, 20:38.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Je l znate vi kako je Ronaldo postao igrač koji daje 45 golova u sezoni odjednom, iako je bio krilo od jedva 10 golova???
              Imate internet, pa pronadjite da pročitate kakve je vežbe koncentracije i brzog razmišljanja radio sa Rene Meulensteen-om i kako je postao smrtonosan strelac.
              Neki to ne žele da rade, neki rade.
              To što vi sad banalizujete tim glupostim "i ja sam to radio ko klinac" možete samo da ispadate vi smešni. I ja sam kucao pa nisam Jordan.
              Ne znam kakve veze ima to što ste vi radili u svojim životima i to što niste uspeli da budete fudbaleri sa nekim slučajem gde je nekom to šljakalo.

              Btw. za ovo poredjenje sa Sterlingom bih banovao. Ne samo što je glupo i nema veze sa životom, nego zato što je bazirano na nekoj vrsti šovinizma. Jer su obojica Englezi pa se automatski po nekom stereotipu stavljaju u isti koš, iako su to 2 totalno različite osobe, još bitnije 2 različita fudbalera...




              Da, još kad bi ovo bilo "pretrčavanje"

              https://www.youtube.com/watch?v=LjUHmcM_ILY

              https://www.youtube.com/watch?v=kLQg77ihGgM

              https://www.youtube.com/watch?v=SkLJs5o2cmI

              https://www.youtube.com/watch?v=ZonEEfrAbf0
              Last edited by Busby Babe; 23-10-17, 20:35.

              Comment


              • Zasto se nebi moglo uspoređivati dva Engleza a moze se uspoređivati dva Argentinca (Messi i Maradona) i tad to ne budi neki šovinizam
                Normalno da ce se uspoređivati Englezi međusobno jer imaju te vječite talente koji uvijek budu samo solidni igraci (morrison, wilshere, walcott, cleverley, lennon, Carroll, sterling....)


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • Zato što je uporedjivanje na osnovu toga ko ima kakav pasoš ili državljanstvo, totalno glupo.

                  Morrison nije propao zato što je Englez, nego zato što je ulični bandit i dileja u glavi koji je više puta prenoćio u zatvoru i ujedno bio član nekih bandi.
                  Lennona možeš pre da porediš sa npr Jesus Navasom nego sa Rashfordom, Rooney-em itd itd, jer igrački više liče, tj maltene su preslikani igrači.
                  Da ne pričamo o Carollu koji je towering striker, i kojeg niko izuzev Liverpool-a nije cenio kao neki world class prospect.
                  Kao i Lennon to su jednodimenzionalni igrači.

                  Rashford je mnogo svestraniji od njih, i to što je Englez kao i oni nema nikakve veze. I Bobby Charlton je bio Englez pa je po rečima Bekebnbauera bio najbolji igrač na Svetu '66. I Gascoigne je bio Englez pa je stvarno bio vanserijski talenat, samo je bio problematična osoba.


                  Messi i Maradona se više uporedjuju zbog svog skilla, gradje i sličnog načina igranja. Ako ih neko uporedjuje prevashodno zbog toga što su obojica Argentinci, taj stvarno mnogo površno gleda na stvari. To što su Argentinci obojica je samo sentimentalna trivia. Niti su imali sličan fudbalski razvoj. Jedan se razvijao u Argentini, drugi je mladje kategorije razvio 25 godina kasnije, u totalnom drugačijem svetu fudbalu, na drugom kontinentu...
                  Last edited by Busby Babe; 23-10-17, 20:57.

                  Comment


                  • Rash nije svestrnijiji od sterlinga nikako
                    Identični su, sjeti se kako je igrao ovaj u lpoolu i smatran je za ponajboljeg mladog igrača kao sad Rash
                    A vidi ga kako stagnira
                    Englezi dominiraju u mladim kategorijama zbog razvijenijih fizikalija pa onda zapravo vidimo u seniorima da su prosječni



                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • Glupo je generalizovati al bicu glup i generalizovati i reci da englezi numeju fudbala. Tu i tamo se u svakoj generaciji pojavi par izroda kao sto su npr sada to Kejn i Lalana, al generalno mrka kapa. I uvek engleze uzimam sa dozom rezerve, kao sto je to sada slucaj i sa Rasfordom za koga mislim da nema preterano visok plafon, al dobro, voleo bih da je Busby Babe upravu, a ne ja.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Pa onda stvarno ne znam sa kim bih Rashforda mogao da uporedim osim sa Sterlingom. Dembele je bas visedimenzionalni igrač i jasno je da je bila greska u startu porediti ga sa Marcusom. On I Rahim imaju bas slican put, najveci talenti, rano gurnuti u prvi tim, u reprezentaciju, glavna vrlina im je brzina, bukvalno nijanse odlucuju, zavisi od ukusa. Ja licno mislim da bi Rashford mogao biti malo bolji igrac od njega.

                        I da glupo ti je isto ovo sta je rekao Ronaldo, sta Skols, bas nikakav argument. Rekao je i Gerrard da Hendersona vidi kao svog naslednika, pa sta sad ja treba to da koristim u raspravama da li je Henderson dobar igrač?
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Ako je Henderson trećina jednog Gerrarda, neka i Rash bude trećina jednog Zube. To je već world class igrač Ja sasvim zadovoljan.

                          Da stavimo po stranu što si naveo 2 izjave koje imaju totalno drugačiju pozadinu. Gerrard je to izjavio zato što je Henderson igrač Liverpoola, na istom delu terena.
                          Dok Zuba Ronaldo nije kročio na OT, osim one prilike kad je Barteza pravio na budalu i urnisao nas samo tako...


                          Sterling i Rashford su pre svega totalno drugačiji mentalni sklopovi, drugačiji tipovi. Sterling je dugo bio ravnodušni šarlatančić, mada se sad budi, a Rashford je fokusirani i zahvalni hard worker, pritom mica od lika.
                          Rashford još nema svoj kalup i još nije totalno formiran i oblikovan u smislu kakav je tip igrača i koju poziciju će igrati. Ne može Rashford sa krila da se uzima kao neko merilo. Normalno je da će na tom delu terenu da se uzima prvenstveno njegova brzina, krilo je u tim momentima FFS.
                          Rashford na krilu nije kao riba u vodi, a i pored toga ima sjajne momente i pokazuje talenat.

                          Ponovo se hvatate za boju kože i pasoša, dok stvarno imaju mnogo malo sličnosti, osim što od tačke A do tačke B mogu da otrče za kratko vreme.
                          Trk im je totalno drugačiji. Sterling trči kao Vilma iz Skubi Du, ima niže težište i kraći korak. Generalno njegov kvalitet je taj sitan brzi korak i to što može da menja brzo pravac i da svoj šprint prilagodi manjim koracima gde stigne da reaguje na prepreke ispred njega pomeranjem lopte.
                          Njegov šut je užasan, verovatno ima najgoru tehniku šuta u ligama petice. Šutira kao da nikad nije trenirao fudbal i kao da nosi kopačke 5 broja veće.

                          Sa druge strane, Rashford ima dug korak i jak korak, sa visokim kolenima, u jednom foru osvaja mnogo prostora i hvata protivnike na njihov loš balans. Pritom ima jako odličan balans tela i barata fizikom svog tela, ne dozvoljava da ga inercija ubija prilikom šprintova. Još nije savršen u tome, ali shodno da je visok oko 185 (skoro 15cm viši od Sterlinga) i da ima visoka ramena tu je gotovo savršen s obzirom na svoje telo, i da će uvek ramena da ga vuku na inicijalnu stranu kod menjanja pravca kretanja.
                          Može kontakt sa ledja da primi sasvim ozbiljno, i da se gradi zbog toga. Sterling to ne može.

                          Rashford kao što rekoh ima sjajnu tehniku šut. Lopta putuje brzo, ima nagli pad, i u središnjem delu te putanje, let lopte je nepredvidiv. Što se tiče tehnike šuta su kao Trejsi Mekgrejdi skok šut i Šon Merion skok šut. Šon Merion i može koliko toliko da natrenira, i jeste bio natrenirao da mu ulaze tu i tamo šutevi, ali to će uvek biti očajan šut.


                          Mani te se sramotnih kriterijuma... ista im je kraljica, ne gore na Suncu i slične gluposti
                          Last edited by Busby Babe; 23-10-17, 21:27.

                          Comment


                          • Au sunce ti poljubim ,itekako nije glupo stavljati u isti kos i porediti Engleze ili recimo Brazilce,jednostavno ljudi u Brazilu su stvoreni po rodjenju za fudbal vecina,a Englezi nisu ne znaju,znaju da trce ,skacu,da se bore i na svakih 20 godina se pojavi neki tehnicar tipa Gaza,za razliku od Brazila ,Argentine itd

                            Ko sto su ljudi sa ovih prostora talentovani i imaju smisao za basket.

                            Po toj tvoj logici,svi ljudi, nacije krecu od istog i sve je do treninga,da kako da ne dribling ili imas ili nemas mozes da ga malo usavrsis al ako ga nemas nikad ga neces nauciti,cudo jedno kako recimo Finci ne postanu prvaci sveta nekad.
                            A prica oko Cristiana,meni ne treba net ja ga gledao u BG 2002 cini mi se dok je zajedno sa Kvarezmom driblao i pretrcavao u dresu Sportinga sa 17 godina tako da ne znam kad je to bio lose krilo sa 10 golova(nadji mi sad nekog tako loseg sa 17 godina),vec se znalo koliko je talentovan,to su svi ljudi videli jos tad,stoji da se nadogradio i fizicki ojacao sto je i noramalno,al je on to imao u sebi rodjen sa tim darom,ko sto je neko talentovan za pevanje,pa moze da napreduje, ko ne zna da peva nikad nece nauciti,e isto vazi i za Engleze i fudbal,to su cinjenice a ne vredjanje nacije

                            A sto tice Raska,trkac koji kao noj zarije glavu i sparta,samo kapiju da mu otvoris i ode sa stadiona ida ne primeti,krajnje limitiran i dok je njega u Engleskoj reprezentaciji i slicnih mu tu ce biti gde su i sad ,da ne pricam da je to nacija koja 80 posto samo zna za fudbal kao sport,ragbi (i tu gde igra 7 zemalja ne mogu daosvoje nista) i kriketaju malo,znaci jos veca baza da se pronadje dobar igrac,a ne ko kod nas 10 sportova pa ko koji izabere,da ne uporedjujem velicine istih.

                            Za kraj sto bi Bici rekao numeju jednostavno

                            Comment


                            • Za šut ću se definitivno složiti, jer je stvarno sramota sta je ponekad u stanju da uradi Sterling. Uglavnom bici ti je rekao suštinu, Englezi ne umeju jednostavno. Hteo ti to da priznas ili ne, Marcus je čist fizikalac, I veliki radnik i nema baš ništa "out of box". Dečko je očigledno pobednik, dodas na to sjajne fizicke predispozicije i napravice on ok karijeru. Uopšte nema potrebe da pricamo o osecaju za prostor, pregledu igre, kreativnosti, pasu, Sterling je tu jaci, znao je u Liverpoolu brutalne lopte da posalje, prosto da se covek zacudi, ali tu mu je sistem maksimalno odgovarao i imao je dosta prostora. Dakle, da zakljicim, srajne fizike predispozicije I šut, zaista nedovoljno da bi se smatrao najvecim talentom na svetu posle Mbapea, ali dovoljno za lepu karijeru u Premier Ligi, i Engleskoj reprezentaciji, jer za bolje ne znaju bas dugo.

                              edit: po tvojoj logici Merion je jedan od najtalentovanijih jer je jelte spreman da radi i uči i napreduje, a recimo jedan Iverson je skroz netalentovan. Zna se sta je talenat, pogledas jednog Nejamara, Coutinha, Asensia, Dembelea, Veratija, Mbapea onda pogledas Rashforda, Sterlinga I samo ti se javi.
                              Last edited by mark !t zer0; 23-10-17, 21:50.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Favela> Kuca sa nepravilnim krovom


                                Verovatno su favele,sa neverovatnim uslovima za razvoj i napredak fudbalera Juzne Amerike, krive za bolje rezultate igraca sa tog kontinenta,nego neka tamo Engleska ...kakav zuti talenat svi ga imaju podjenako kako sme da se generalizuje i poredi jedna Finska,Engleska i Brazil ,sve to isto
                                Last edited by 61563; 23-10-17, 21:55.

                                Comment

                                Working...
                                X