Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Nevjerovatan pas i nevjerovatno kako igra. Bas ne znam dje je bila pamet Romanu i Konteu. Za ovih mjesec i po dana najvise njima da zahvalimo.
    Mislim da je Matićev zahtjev odlučio da ga prodaju. Čelsi je htio da uhoda Bakajoka polako s njim i Kanteom, što bi značilo još manje manje minuta nego prošle sezone za njega. Ovome se to nije svidjelo i pozdravio ih. Vjerujem da je i insistirao da pređe ko Murinja, zna kakav je sistem i zna da mu odgovara. Tek sad se vidi kakav su beton on i Kante bili prošle sezone.
    sigpic

    Comment


    • Da covjek poludi kako je upropastio brutalnu asistenciju. Lopta na koju bi i Skols bio ponosan


      Miki28
      Hated, adored never ignored

      MUFC

      Comment


      • Sve je to u redu, ali Bakajoko nikad ne moze biti na Maticevom i Kanteovom nivou, mozda je Konte imao neki problem s njim kao s Kostom? Ipak igraci svasta zele i malo toga im se ispuni, a posebno da prelaze kod konkurenta.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Sve je to u redu, ali Bakajoko nikad ne moze biti na Maticevom i Kanteovom nivou, mozda je Konte imao neki problem s njim kao s Kostom? Ipak igraci svasta zele i malo toga im se ispuni, a posebno da prelaze kod konkurenta.
          Mijenjao ga je stalno kad se jurio rezultat Konte, a na kraju sezone Fabregas je dobijao više minuta od njega. Kante je neprikosnoven na sredini u Čelsiju. Igrač koji bi prvi izvisio je Matić od Kantea, Bakajoka i Fabregasa. Vidi se to odma. Ne vjerujem da bi Konte više cijenio Matića od Murinja, tako da je iskoristio to MU.
          sigpic

          Comment


          • Ali to nema kapi logike, jer Fabregas bas nije ni do koljena bio Maticu prethodnih sezona.
            sigpic

            Comment


            • Bolji je Matić za klasu, ali je i Fabregas gazio u finišu prošle sezone. Nisam baš siguran da su pustili Roman i Konte samo zbog para Matića i to baš u MU. Matić sigurno nije bio zadovoljan, a ovaj je vjerovatno samo kod Murinja htio.
              sigpic

              Comment


              • Nije nikakvo merilo onaj meč sinoć za igru Lindelofa.
                Igrali smo sa 3 pozadi, imao je pored sebe 2 najbolja štopera u timu + baš ispred sebe Matića a pored Blinda i njegovu inteligenciju, i svi su bili blizu u ovoj taktici.
                Ništa posebno nije uradio, i sam tim je sam po sebi fenomenalno stajao na terenu, lopta je išla fenomenalno i jedini momenti kada je to kočilo, je bilo kada je baš on vraćao golmanu loptu. Stvarno navijam da on bude vrhunsko pojačanje, uvek sam optimista i pojačano želim da nova pojačanja budu pogodak, ali glede ovog momka uopšte nisam optimista. Mada, me teši što je to Mou, i što mu verujem što se tiče štopera, za to je neprevazidjen. Sećam se kako je od Ricarda Carvalha, igrača koji nije bio u godinama kada je talenat, nego u godinama formiranog igrača, napravio world class štoperčinu od prosečnog portugalskog štopera.

                Ali stvarno mi ovaj Lindelof deluje kao nikakav igrač Kad je došao, očekivao sam švedskog Vikinga, kršnog lika, odvanjenog od stene, da sere gromove i munje kao neki Thor. Lik je poprilično skapan, oklembesena ramena. Solidno spor, i još gluplje trči, nema čvrstinu. Nadam se da ne igra svoj fudbal i da je pod uticajem pritiska... Još kad mu vidim onu Berdih facu, sve mi uliva osim poverenja...

                Smalling je sinoć dokazao da što se tiče duel igre i man marking-a je by miles najbolji štoper, ne samo kod nas, nego u celoj Engleskoj. Smalling kada je u formi, samim time i sam konfidens mu je na mestu, je u duelima bolji i od Vidića. Bez ikakvog preterivanja. Kada je u formi, on tako lako odnosi lopti i jede protivnike u duelima kao da su ostali deca za njega. Odnese te i bez ometanja kupi vazdušne duele, ne možeš da se gradiš pored njega, ne možeš da pustiš loptu u stranu kad ti je blizu i kad ti je na ledjima.
                Kombinacija čvrstine, visine, dugih ekstremiteta i solidno impresivne brzine za takvu gradju.

                Comment


                • Sta je Toni radio Rusima sinoc, verujem da su ga molili da prestane. Matic bezobrazno dominira, ne znam de li je red devil devet ses, da prokomentarise istrosenog rmpajliju Matica? Lindelof takodje odlican. Svi su bili na nivou sinoc, to se lepo moglo videti iako protivik nije merodavan. Erera pruzio dobru partiju, jako bitno za njegovo samopouzdanje. Izuzetno bitna utakmica i izuzetno bitna pobeda, valja zavrsiti posao u dvomecu protiv Benfike da bi igraci mogli da odmaraju u poslednje dve utakmice grupne faze, kad nas stisne raspored na zimu.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Smoling je bolji od Beljija jedino u vazdušnim duelima, sve ostalo je na strani Beljija. Kao da ste zaljubljeni u Smolinga, svakakvi hvalospjevi se pišu u vezi njega.
                    sigpic

                    Comment


                    • BB, nemoj brate mili molim te da uporedjujes rols rojs sa audijem...

                      Smoling i Vidic u istoj recenici mogu samo ako se kaze da su bili saigraci.

                      Okej, gotivis tog igraca ali nemoj vrijedjat jednog od najboljih stopera ikada.




                      Miki28
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Vidić je bio kompletnij defanzivac, ne samo kompletniji da je koliko toliko znao sa loptom, nego za sam defanzivni posao.
                        Bolje je blokirao, bolje čitao igru itd, imao bolju komunikaciju sa golmanima, bolje osećao uglove kad se blokira šut, i koji deo gola brani golman, a koji on mora da brani itd itd.
                        Ali Vidić je morao da skače i da se rve pre skoka kako bi osvojio vazdušni duel. Smalling samo zapne nogama (duge i jake noge) pomeri protivnika taman toliko da nije na uglu pada lopte, i mnogo lakše odnese ceo duel glavom.

                        Generalno Smalling-ova moć defanzivno je jako potcenjena baš zbog tog efortless-a i nespektakularnosti kad osvaja duele. Nekada to izgleda kao da je više protivnik jadan, ili bez volje udje u dule pa on odnese loptu. Meni IMHO Cannavaro vazda bio precenjen štoper baš zbog toga (naravno da ne kažem da je Smalling bolji od Cannavara), zato što su njegovi osvojeni dueli bili dosta spektakularni pa je delovao kao neki superheroj. Iako je bio world class igrač, nikad nije bio Nesta, prime Rio, prime Vidić, prime Terry.

                        Ne treba zaboraviti da je Smalling u momentu kada je bio, verovatno i najbolji igrač Uniteda, bio ujedno i najbrži igrač, kompjuterski mereno, nikakav subjektinvi utisak.
                        Ponavaljam više puta, ali taj period, tih nekih 18 meseci, pre nego je isisana sva energija iz njega, Smalling je bio najbolji štoper u Engleskoj (ako moja subjektivna reč ne važi, onda važi Karagerova), i nije bio daleko od nivoa igre Ferdinanda i Vidića. Samo je bio okružen mnogo lošijim timom.

                        On nema mindset Ria i Vidića. Ali body frame ima bolji od Vidića. Od Ria možda i nema, Rio je skoro pola karijere igrao sa sjebanim ledjima i nije ostvario svoj pun potencijal u tom fizičkom smislu. A bio je jebena zverina, koji je mogao sa prime Kakom u punom trku da se nosi.
                        Last edited by Busby Babe; 28-09-17, 15:48.

                        Comment


                        • Matić je bar za mene ubjedljivo najbolja kupovina prelaznog roka. Kakav Bonuci, Matuidi, Nejmar, Salah i ostali. Covjek je bukvalno srce ovog tima, donio je tu stabilnost na sredini koju nismo imali proslih sezona, bukvalno se uklopio u tim fenomenalno. Ofanzivo, defanzivno, pas igra, sve, sve, sve, slobodno mogu da kazem trenutno najbolji igrac u Premijer ligi sredine terena, sto god igrao, pa mozda cak i u ligama petice.
                          Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                          Ljuba Tadić.

                          Comment


                          • Originally posted by Busby Babe View Post
                            Vidić je bio kompletnij defanzivac, ne samo kompletniji da je koliko toliko znao sa loptom, nego za sam defanzivni posao.
                            Bolje je blokirao, bolje čitao igru itd, imao bolju komunikaciju sa golmanima, bolje osećao uglove kad se blokira šut, i koji deo gola brani golman, a koji on mora da brani itd itd.
                            Ali Vidić je morao da skače i da se rve pre skoka kako bi osvojio vazdušni duel. Smalling samo zapne nogama (duge i jake noge) pomeri protivnika taman toliko da nije na uglu pada lopte, i mnogo lakše odnese ceo duel glavom.

                            Generalno Smalling-ova moć defanzivno je jako potcenjena baš zbog tog efortless-a i nespektakularnosti kad osvaja duele. Nekada to izgleda kao da je više protivnik jadan, ili bez volje udje u dule pa on odnese loptu. Meni IMHO Cannavaro vazda bio precenjen štoper baš zbog toga (naravno da ne kažem da je Smalling bolji od Cannavara), zato što su njegovi osvojeni dueli bili dosta spektakularni pa je delovao kao neki superheroj. Iako je bio world class igrač, nikad nije bio Nesta, prime Rio, prime Vidić, prime Terry.

                            Ne treba zaboraviti da je Smalling u momentu kada je bio, verovatno i najbolji igrač Uniteda, bio ujedno i najbrži igrač, kompjuterski mereno, nikakav subjektinvi utisak.
                            Ponavaljam više puta, ali taj period, tih nekih 18 meseci, pre nego je isisana sva energija iz njega, Smalling je bio najbolji štoper u Engleskoj (ako moja subjektivna reč ne važi, onda važi Karagerova), i nije bio daleko od nivoa igre Ferdinanda i Vidića. Samo je bio okružen mnogo lošijim timom.

                            On nema mindset Ria i Vidića. Ali body frame ima bolji od Vidića. Od Ria možda i nema, Rio je skoro pola karijere igrao sa sjebanim ledjima i nije ostvario svoj pun potencijal u tom fizičkom smislu. A bio je jebena zverina, koji je mogao sa prime Kakom u punom trku da se nosi.
                            E taj mindset Vidica i Ria koji on nema bar meni brani da ga uopste poredim s njima, a ostalo se slazem s tobom donekle.
                            Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                            Ljuba Tadić.

                            Comment


                            • Moze jedno neobavezno pitanje, posto je sad Karlo slobodan, da li biste menjali Murinja za Karla?
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Nešto stariji je Carlo, plus ne bih sada menjao menadžera, bitan je kontinuitet.

                                Ali da, Carla obožavam, i navijao sam za njega kad je Fergi odlazio.
                                Definitivno najharizmatičniji trener posle Fergusona i jedini čovek koji može da trenira superzvezde i da ima autoritet nad njima. Čovek uvek ima ogroman autoritet, a nije militantno strog.
                                Njega i superzvezde slušaju i poštuju ga, baš zbog tog autoriteta koji gradi harizmom i time što je čovek prosto ogroman car
                                Ne glumi cirkuzanta, a pravi je šmeker, ne oslanja se mnogo na formalni autoritet.
                                Verovatno najbolji trener za najveće svetske klubove, tipa Man Utd, Real, Barca, Milan etc etc...

                                Comment

                                Working...
                                X