Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Joe Cole se vraća i dobit će još jednu priliku da se dokaže.

    http://www.liverpoolfc.tv/news/lates...anfield-return

    Brendan Rodgers is believed to be preparing a significant bid, said to be in the region of £16million, for 24-year-old Adam Johnson.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • Sada kada budzet nije ogranicen, nije problem za Cola da ostane, nema potrebe za prodajom, ali opet nisam siguran u vezi njega.
      Sto se tice ove ponude za Adama, mislim da je prevelika, on je dobar igrac, bolji je od Dauninga, bolji je dribler i ima bolju tehniku suta od njega, ali 16m funti je mnogo sto se mene tice... Bolje da pokupimo Mosesa koji ce biti jeftiniji, mladji, i verovatno bolje resenje.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Ja mislim da Cole ne moze nista pridonijeti ovoj ekipi,ali eto nadam se da grijesim.
        Eden Hazard has revealed he took the advice of Joe Cole before electing to make the switch to Chelsea from Lille.We pay him £90 000 per week and he tells Hazard to join Chelsea? Well done lad!


        Mogao bi i Cole sa njim produzit u Chelsea sto se mene tice
        duncan jenkins ‏@duncanjenkinsFC
        dont need to be a rocket surgeon to work this out but #lfc's swoop for #sigurdson is now becoming real.
        Ako on dodje sumnjam da ce Aqua ostati,a ne bi imao nista protiv i da se Adam proda.



        Strasna slika.
        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

        LFC:18+5=THE GREATEST

        Comment


        • Gylfi Sigurdsson: "I have said that my desire to continue playing in the Premier League and Liverpool is completely considered." "Liverpool is a big club that has a glorious history.I expect not to stay at Swansea as the uncertainty going on there." "I'd like to play on with SCFC since I was really happy there, but after Brendan left the club for #LFC it changed the situation."
          Iskreno, nemam pojma kako igra decko. Vidim da likovi sa RAWK-a pisu da odlicno izvodi slobodnjake i da ima dobar sut, kao i da je kreativan.

          Joe, slika sabija.
          When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

          Comment


          • Pa sta ja znam. Mozda Cole i proradi.Mislim da moze biti dobar kao ofanzivni vezni ili mozda krilo?! Kazu da je dobro igrao u Lilu. Dakle cini se da smo sve blizi prvom pojacanju a? Ako je tako,i zaista mozemo dovesti Sigursona,sta je onda sa onom klauzulom? Voleo bih da Aqua ostane,uvek sam voleo tog igraca.
            JC slika je extra
            Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

            Comment


            • Kad pogledam njegovu statistiku, zaista izgleda sjajno, 7 golova i 5 asistencija na 18 meceva... Za 5-6m je dosta dobro pojacanje, ali nisam toliko siguran u njegov kvalitet... Slicno sam i prosle sezone mislio za Adama pa sam se zajebao...

              Originally posted by Liverpool FC View Post
              Dakle cini se da smo sve blizi prvom pojacanju a? Ako je tako,i zaista mozemo dovesti Sigursona,sta je onda sa onom klauzulom?
              Klauzula vazi za sve igrace Svonsija, a Sigurdson nije njihov igrac, samo je bio na pozajmici. Treabo je da se njegov transfer iz Hofenhajma odradi, ali Brendan ode tako da to sada stoji u mestu. Ako Gylfi ne potpise za Svonsi mozemo ga dovesti.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Gylfi created 6 big chances in 1499 mins = one every 249 mins. Downing one every 225 mins! It makes no difference if strikers miss chances! ;)
                Liverpool are ready to bid £4m for Fulham's American striker Clint Dempsey.
                Ako Fulham bude pristao na 4 miliona i uspiju ga dovesti za te pare ne bi bilo loše. Mada sumnjam da će Fulham prihvatiti takvu ponudu.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Spoiler
                  It is no secret that Liverpool were not as potent in front of goal as they would have liked in 2011-12 - so we thought it was worth looking beyond the traditional 'assists' table to see who created the most chances during the campaign.

                  Our stats partner Opta has tallied the 'chances created' by every Liverpool player last term - combining 'assists' with final passes which resulted in a chance but not a goal.

                  The data makes interesting reading. Here's a list of our top 10 chance creators in the 2011-12 Barclays Premier League (minutes played in brackets).

                  1. Luis Suarez - 61 (2,556)
                  2. Stewart Downing - 55 (2,477)
                  3. Charlie Adam - 47 (2,175)
                  4. Dirk Kuyt - 40 (2,002)
                  5. Andy Carroll - 40 (2,065)
                  6. Jose Enrique - 34 (2,992)
                  7. Craig Bellamy - 32 (1,241)
                  8. Jordan Henderson - 31 (2,663)
                  9. Steven Gerrard - 27 (1,212)
                  10. Glen Johnson - 22 (1,952)


                  Dakle sansi je bilo skoro pa dovoljno,ali ne i golova. Sledece sezone realizacija mora biti mnogo bolja!
                  Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                  Comment


                  • Clark je definitivno napustio Liverpul.

                    Demba Ba's release clause of £7m triggers on Thursday and expires at the end of July. If Liverpool want him, we'll have to act quicker.
                    Za 7 miliona bi bilo dobro.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment










                    • i najluđi



                      sigpic

                      Comment


                      • Liverpool scouts have recommended Rodgers to have a look at Belhanda, M. Suarez, Redmond, and Ramirez. [via @duncanjenkinsFC]
                        Moze, moze.
                        When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                        Comment


                        • Originally posted by C-Bosh View Post
                          Moze, moze.
                          Kako ne moze jadan...

                          Bice ovo dobro ako uhvatimo Belhandu, uh bicu najsrecniji na svetu...
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Mirror Football claims Mohamed Diame will officially sign for Liverpool FC on the 1st of July.


                            Ovog igrača koji ima nekih problema sa srcem zbog kojih čak jedno vrijeme nije ni igrao je pokušao i KK dovesti, ali nije uspio. Pored Liverpula tu je još dosta klubova zainteresovano za njega pa je to problem jer bi vjerovatno tamo mogao igrati prvu postavu dok bi kod nas povratkom Lukasa teško mogao do 1. postave. Dobar igrač i prava radilica na terenu i bilo bi dobro da dođe pa i kada bi bio zamjena jer bi došao džaba tako da ne možemo biti na gubitku. Prednost je što je on rekao da ima ponuda iz Francuske, Španije itd. ali da bi želio ostati u Engleskoj.
                            sigpic
                            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                            don't support us when we win."

                            Comment


                            • To je dobar igrac, trebao nam je back-up za Lukasa i dobicemo ga i to za dzaba...;)
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Breaking: Maxi Rodriguez is on verge of signing a deal with his boyhood club Newells Old Boys
                                Ocekivano...
                                When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                                Comment

                                Working...
                                X