Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NSG View Post
    I dalje mislim da nije one season w, ali nesto se desava sa njim. Na njemu se mozda najbolje vidi pritisak, reakcije, odluke..prestao je da igra timski od decembra. Verovatno ima pritisak u glavi da on mora da resi kad je tesko pa vise dribla, manje saradjuje i sve vise se "ljuti na sebe" posle losih odluka.
    Sve to sto si nabrojao i jeste glavna razlika izmedju one season wondera i world class igraca. Ono sto razlikuje one season wonder-a i wc igraca je upravo to kako ce se nositi sa pritiskom koji padne na njihova ledja nakon sto dignu tu lestvicu ocekivanja, da li ce oni taj pritisak pojesti za dorucak ili ce pritisak pojesti njih. Ni jedan igrac nece kidati godinu dana konstantno i onda zaboraviti odjednom da igra fudbal. Svi oni i dalje imaju taj nivo u sebi, svi do jednog, razlika je samo u tome kako reaguju na glavni produkt breakthrough sezone, pritisak.

    Da me ne shvatite pogresno, ne mislim ja da je Salah one season wonder. Ffs, covek je drugi strelac lige, tako nesto se ne bi trebalo ni dovoditi u pitanje. Ovo sto vidimo je jak pad u formi u jako losem trenutku. Mozda je jednostavno premoren. Nema veze sto Liverpul ne igra presing koji je nekada igrao, Salah je odigrao svaki mec ove sezone sto je stvarno previse. Ono sto Klopu treba debelo zameriti je to sto mu Saciri i Keita nisu igrali mnogo vise ove sezone. Ok, igrao je Saciri dosta u 4-2-3-1, ali i tada su na terenu bili Mane, Salah i Firmino. Nekako je Klop ove sezone bio dosta ukocen takticki. Firmino, Salah, pa cak i Mane su poziciono dosta svestrani. Ne moze mi niko reci da bi ekipa koja ima Fabinja, Vajnalduma i Keitu u vezi i Manea, Sacirija i Firmina napred patila bas toliko bez Salaha. Svakako bi se uvek moglo skockati nesto dovoljno dobro bez nekoga iz napadacke trojke. Morao je Klop vise da rotira, jer kao sto vec rekoh, nema veze sto ne igraju neki sumanuti presing, umor se akumulira tokom sezone.

    U toj rotaciji se lepo vidi ta nefer moc Sitija. Izvede Peponja protiv Njuporta tim jak kao crna zemlja, ja prokomentarisem: "Vidi budalu sto izvodi najjaci tim protiv Njuporta", i onda skontam da im fali jedno 6-7 prvotimaca. Opet, to na stranu, morao je Klop vise da rotira.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by NSG View Post
      Slaazem se. Cak sam mislio da je do pozicije, da je bio opasniji na krilu. Medjutim i ovih nekoliko meceva na boku nista.

      I dalje mislim da nije one season w, ali nesto se desava sa njim. Na njemu se mozda najbolje vidi pritisak, reakcije, odluke..prestao je da igra timski od decembra. Verovatno ima pritisak u glavi da on mora da resi kad je tesko pa vise dribla, manje saradjuje i sve vise se "ljuti na sebe" posle losih odluka.
      -Do decembra i odigra neku loptu, napravi neku asistenciju. Malo statistike: asistenciju nema od decembra, 9 meceva. Za tih 9 meceva je na 7 odigrao 0-1 kljucna pasa. U decembru su odigrali 7 meceva na kojim je odigrao 19 kljucna pasa, skoro 3 po mecu.
      Dalje, uspesni driblinzi: od januara 23 uspesna driblinga, sto je vise neka 2.5 po mecu. U decembru na 7 meceva 10 uspesnih driblinga (na 4 meca nije imao nijedan uspesan dribling).

      Saldo- decembar- 7 meceva (1 poceo sa klupe)- 19 kljucnih pasova, 10 uspesnih driblinga 4 asistencije i 6 golova.
      od decembra do sad - 9 meceva- 10 kljucnih, 23 uspesna driblinga 0 asistencije i 4 gola.

      Mozda se ovde mogu naci neki odgovori.
      Kako misliš ništa? U vidu gola ili asistencije? Istina je da nije imao ni jedno ni drugo, ali je protiv Votforda bio odličan. Jedan od najboljih na terenu.

      Mislim da više faktora utiče na Salaha.

      Prvi je taj što na gostovanjima igramo očajno celokupno kao tim. Poslednjih 5 gostovanja...

      Everton - Liverpul 0-0
      Utd - Liverpul 0-0
      WH - Liverpul 1-1
      Brajton - Liverpul 0-1
      Siti - Liverpul 2-1

      Drugi je što je Klopp promenio taktiku i kretnje igračima. Salah igra dosta dublje u poslednje vreme. Mnogo češće dolazi bliže sredini. Mnogo puta Anrold ima loptu na pola, a Salah je na 3-4 metra od njega. Sredina nam igra dosta konzervativnije na gostovanjima, tj. ceo tim ali oni posebno. Zato Salah učestvuje više u građenju akcija, što je greška po meni. On treba da učestvuje samo u poslednjoj trećini terena.

      Treće je što i Firmino i Mane igraju lošije. Neću da grešim dušu, Mane je u poslednje vreme najbolji igrač, rešeta redovno, ali to kombinovanje trojke napred deluje dosta lošije u poslednje vreme. To brzo razmenjivanje kratkih 1-2 pasova i kombinacije....

      Četvrto je to što je previše nekonstantan. Prošle sezone je bio čista suprotnost, ali ove je tako. Verovatno ima veze i sa samopouzdanjem.

      Spoj to sve u jedno i eto odgovora.

      p.s. I da dodam peto, sad me bici podsetio. Rotacija. Vrlo slaba rotacija...
      Last edited by z0La; 04-03-19, 11:15.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by z0La View Post
        Kako misliš ništa? U vidu gola ili asistencije? Istina je da nije imao ni jedno ni drugo, ali je protiv Votforda bio odličan. Jedan od najboljih na terenu.

        Mislim da više faktora utiče na Salaha.

        Prvi je taj što na gostovanjima igramo očajno celokupno kao tim. Poslednjih 5 gostovanja...

        Everton - Liverpul 0-0
        Utd - Liverpul 0-0
        WH - Liverpul 1-1
        Brajton - Liverpul 0-1
        Siti - Liverpul 2-1

        Drugi je što je Klopp promenio taktiku i kretnje igračima. Salah igra dosta dublje u poslednje vreme. Mnogo češće dolazi bliže sredini. Mnogo puta Anrold ima loptu na pola, a Salah je na 3-4 metra od njega. Sredina nam igra dosta konzervativnije na gostovanjima, tj. ceo tim ali oni posebno. Zato Salah učestvuje više u građenju akcija, što je greška po meni. On treba da učestvuje samo u poslednjoj trećini terena.

        Treće je što i Firmino i Mane igraju lošije. Neću da grešim dušu, Mane je u poslednje vreme najbolji igrač, rešeta redovno, ali to kombinovanje trojke napred deluje dosta lošije u poslednje vreme. To brzo razmenjivanje kratkih 1-2 pasova i kombinacije....

        Četvrto je to što je previše nekonstantan. Prošle sezone je bio čista suprotnost, ali ove je tako. Verovatno ima veze i sa samopouzdanjem.

        Spoj to sve u jedno i eto odgovora.

        p.s. I da dodam peto, sad me bici podsetio. Rotacija. Vrlo slaba rotacija...
        Z0La ko protiv Votforda nije bio odlican? Jeste bio, pogodio stativu, nije imao zabelezen ucinak ali celokupan utisak je da je i dalje slabo na boku.

        Slazem se sa ovim pobrojanim, a za peto cu ti reci da se vratis na jos jednu nasu diskusiju posle ispadanja iz kupa kad smo pricali o rotacijama. Pogotovo za mec sa Zvezdom kuci
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • ¡Si Señor!

          Comment


          • Nađoh jedan dobar post na netu. Baš ono što sam pričao što se tiče sredine...

            Spoiler
            Midfield for Liverpool Away Matches this season

            EPL - Spurs

            Gini, Keita, Milner

            Balanced? - Yes
            Penetrative Midfielder? - Yes
            Milderson? - No
            Score? Win 1-2

            EPL - Chelsea

            Gini, Henderson, Milner

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - Yes
            Score? Drew 1-1

            UCL - Napoli

            Gini, Henderson (replaced Keita on 18 mins), Milner

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - Yes
            Score? Lost 1-0

            EPL - Arsenal

            Gini, Fabinho, Milner

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - No
            Score? Drew 1-1

            UCL - PSG

            Gini, Henderson, Milner

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - Yes
            Score? Lost 2-1

            EPL - Man City

            Gini, Henderson, Milner

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - Yes
            Score? Lost 2-1

            EPL - Man Utd


            Gini, Henderson, Fabinho

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - No
            Score? Drew 0-0

            EPL - Everton

            Gini, Henderson, Fabinho

            Balanced? - No
            Penetrative Midfielder? - No
            Milderson? - No
            Score? Drew 0-0


            Ne znam šta Klopp izvodi sa ovim kombinacijama na sredini...

            Najviše me dotukle one 2 izmene u nedelju. Izlazi Gini, ulazi Milner. Mi jurimo pobedu. Kakva je to izmena jbte.. Posle toga ulazi Lallana umesto Salaha. Čovek koji nema fudbala u nogama ove sezone. Na klupi ostaju Saćiri i Keita...
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Jel se to samo meni čini da se Mane i Salah skoro i ne dodaju, ili po pravilu prekasno kada više nema drugih opcija?!
              Mislim da je Klop posle jedne takve akcije i zamenio Manea sa Lalanom, da to i nije bila neka planirana zamena
              ¡Si Señor!

              Comment


              • Ne znam, ja nisam primetio. Ali iskreno i nisam nešto preterano obraćao pažnju na to.

                Samo mi ova sredina baš bod oči. Ovo su praktično 3 DM-a. Gini je malo ofanzivniji, ali ni on ne ide u protivnički kazneni. Više je negde između sredine i protivničkih 16 kad napadamo.

                Mnogo smo loši na gostovanjima u poslednje vreme. Više nije samo protiv "velikih" ekipa. Defanzivno to izgleda super, ali ofanzivno se dosta mučimo.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Uskoro se vraca Ox, ostaje da se nadamo da ce brzo uneti svezinu u napadima.

                  Comment


                  • Igra OX za U23 u petak.

                    Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment



                    • Opet Lallana...

                      Comment


                      • Lallana man of the match ...Zna Klop zasto ga trpi, njega su ove povrede bas upropastile, inace mozda i nas najkreativniji igrac...
                        "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                        Comment


                        • Nisam gledao tekmu. Jutros izašao u 9 ujutru, sad se vratio kući.

                          Može neko ukratko da napiše najvažnija dešavanja i koji igrači su bili dobri/loši?
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Salah najgori, nema trunke samopouzdanja.

                            Svi ostali su okej, Lalana bas pozitivno iznenadio.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Originally posted by MareLFC View Post
                              Salah najgori, nema trunke samopouzdanja.

                              Svi ostali su okej, Lalana bas pozitivno iznenadio.

                              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Salah je jučer možda bio najbolji igrač, tvoja izjava dovoljno govori o tvom poznavanju nogometa


                              The trouble with referees is that they know the rules, but they do not know the game. - Bill Shankly

                              Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that. - Bill Shankly

                              Liverpool loves you Matip

                              Comment






                              • No Naby Keita in the #LFC squad for the trip to Munich. Ruled out with a minor injury
                                Bez Nabija danas. Arnold je imao neku manju povredu, ali bi trebao da igra večeras.

                                Mislim da se sredina crta sama po sebi. Henderson-Fabinjo-Gini.

                                Ne bih smeo da se kladim na nas, a ni protiv nas. Baš sam neodređen. Ključno je dati gol večeras. Za svaki naš gol, oni moraju da daju jedan više, što nam daje dobru šansu.

                                Forma u gostima protiv velikih timova je očajna. Ali jednom se i to mora promeniti.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X