Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Dakle slazemo se da Indigo pojma nema o ekonomiji.
    Jesi diplomirao?
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Dobro. Prvo pitanje, koliko Singapura moze podneti ova planeta?
      Drugo pitanje, ne bi li postojanje nekoliko Singapura dovelo do korporacijske borbe za prevlast, brutalnije nego ikada?
      Trece pitanje, da li bi postojanje 40 Singapura trajno unistilo svetsku ekonomiju? Da li bi jeli papir, ziveli u garsonjerama od 300000 evra i potcinili sve slabo razvijene zemlje da nam budu robovi i proizvode taj papir koji cemo jesti?
      I za kraj ne vodi li tih 10 Singapura u potpunu centralizaciju, robovalsnistvo i na kraju rat?

      Dakle, 10 Sinagpura = kraj sveta.

      Meritokracija kao ideja funkcionise u vakuumu. Gde nema nikakvih smetnji, ljudskog besmisla, egoizma i tastine. Dakle ne funkcionise niti ce za nasih zivota biti funkcionalna. Potpuno pogresna ideologija ako smem da primetim, ali ne brini i ovako plivamo u moru istih propalih ideja i sistema.

      Nemoj od Akija uciti zivota ti...
      Ја ти причам о принципу који је применио Сингапур, шта ти мени наприча овде?

      Могу ти дати пример Чилеа, Швајцарске, Хонг Конга шта знам, не мора Сингапур. Па неће свака земља бити иста као Сингапур, уопште ми није јасно на шта циљаш овде.

      Иначе не учим од Акија, лоше сам се изразио, он ми је помогао да кренем да учим од правих људи (Милтона, Хајека, Смита итд. )
      Last edited by Победа; 30-11-17, 23:35.

      Comment


      • Nisam bukvalno mislio samo na Singapur nego na taj concept. Razumes ti mene vrlo dobro.
        Ja cu kapitalizam uvek smatrati modernim robovlasnistvom.

        Javi mi se u inbox, imam bar 20 boljih knjiga da ti preporucim
        Doticnu gospodu I njima slicne, koje si spomenuo, velike umove ne zelim vise da citam, nakon zavrsenog skolovanja i bacanja dragocenih godina zivota u nepovrat.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Dakle slazemo se da Indigo pojma nema o ekonomiji.
          Aki brate moj,milo mi je sto si se vratio,nemoj nikad vise da nas napustas ovoliko dugo.Forum bez tebe je mrtav.

          Comment


          • Kad nam Indigo pokaze koja skola na svijetu daje Mizesa na citanje, ja cu licno na Trgu Svetog Marka u Veneciji, pustiti Indiga da me osamari rukavicom.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Aki is in the house yeahhhhhhhh

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Kad nam Indigo pokaze koja skola na svijetu daje Mizesa na citanje, ja cu licno na Trgu Svetog Marka u Veneciji, pustiti Indiga da me osamari rukavicom.
                Moze I bez tog trga, nije problem
                Mizes nije bio u pravu. A sad mi je jasna tvoja mrznja prema socijalizmu.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Mozel nam Indigo objasniti da nema Nike-ove fabrike u Tajvanu, gdje bi oni jadni ljudi radili za ta dva jadna dolara dnevno za koje mogu da kupe namirnica za 7 dana, za petoclanu porodicu?

                  Guj kapitalizam, dozvoljava ljudima da ne umru od gladi, fuj fuj.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Nocas samo veseloooo za Akijev povratakk

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Mozel nam Indigo objasniti da nema Nike-ove fabrike u Tajvanu, gdje bi oni jadni ljudi radili za ta dva jadna dolara dnevno za koje mogu da kupe namirnica za 7 dana, za petoclanu porodicu?

                      Guj kapitalizam, dozvoljava ljudima da ne umru od gladi, fuj fuj.
                      Jeste, srecom su tu dosli ljudi koji ce im to I omoguciti. Moderno robovlasnistvo. Cuj spasioci koji ti daju dva dolara na dan, kao u logoru. Fuj, fuj.

                      Bolje je onima koji zive od ribarstva, poljoprivrede, turizma nego ovi jadnici sto u teskim uslovima rade po 24 sata bez ikakvih prava I mogucnosti za bolje sutra.
                      Bezis, krades, lomis samo da ne buses u kandzama trulih kapitalista. Pogledaj druze moj na yt klipove kako se prave te patike, majice, cipovi.

                      Da nije tih spasioca, ti ljudi bi verovatno razvili svoju industriju, ziveli od svog rada. Pa makar I na granici siromastva. Sigurno nije bolje biti rob za dva dolara dnevno. Eto serem su u usta svima koji coveka plate dva dolara za fizicku I mentalnu torturu.

                      Kako pogresnu percepciju imas. Iz kakvog ugla gledas.

                      Ti znas da ja nikako nisam ni za socijalizam. Znam da znas.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Naravno da veze nemas. A znas zasto nemas pojma? Jel znas kad je Kina otvorena ekonomski, a samim time i Tajvan. Jel znas kad su Amerikanci poceli da sele fabrike u te nerazvijene zemlje? Ne znas naravno.

                        Znam ja, 1971, otvorili Nixon i Kisindzer Kinu. 2001. Kina usla u WTO. Sta cu radili stoljecima Kinezi, sto nisu razvili svoju industriju?

                        Sto su ti ljudi sto su jadni da rade za dva dolara sretni kada dobiju ta ista dva dolara? Jer je to najbolje sto ce dobiti, jer da nema te fabrike, radili bi za 20 centi dnevno. Da bi dosao do satnice 50 dolara, moras da je zasluzis.

                        Sta je.s Afrikom? Sto su oni jadni zaostali, sto nisu razvili oni svoje industrije, a svaki zivi prirodni resurs imaju?

                        Kolka je dnevnica bila u Jugoslaviji prije 30 godina? Dovoljna da prehranis familiju. Kolka je dnevnica tim jadnicima u fabrikama? Dovoljna da prehrane familiju.


                        Al ne americki imperijalizam, ne daju ljudima da se razviju. Porobili ih kapitalizmom, sram ih bilo, ljudi mogu da prehrane familiju od robovlasnistva.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ne znam opste stvari zaista? Normalno da je sve to produkt trulog imperijalizma. Trulih Amerikanaca.

                          Nasilna primena demokratije I kapitalizma. Klasican model porobljavanja, vidjen 1000 puta.

                          Tvoj problem je sto mislis da je svaka kultura spremna da primi te nakaradne modele. Tvoj problem je sto sve gledas tako jednobrazno, da ispadose Amerikanci andjeli a ne zlotovori koji porobljavaju I svako malo vrse zlocine pod plastom mirovnih misija.

                          Jeste spasices nekoga tako sto mu das dva dolara dnevno I pricati mu bajke kako mu je odlicno I da je sam kriv sto nije smislio nista bolje.

                          Znaci samo zakon jaceg. Slabiji su dobri za roblje.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Jos uvijek nisi odgovorio na krucijalno pitanje.

                            Zasto te silne supersile porobljene od strane imperijalista, nisu razvile svoje industrije i bile prosperitetne dok nisu americke kompanije pocele da dolaze i zaposljavaju i investiraju, vec su umirali od gladi?

                            I presmijesna je premisa da je Amerika imperijalisticka sila. Imperije su bile u vrijeme merkantilizma, kolonije vuku za Imperiju.

                            Amerika jedini benefit od ovih kompanija ima jeftinije proizvode koji se vrate nazad da se prodaju tu. Objasni nam onda taj trgovinski deficit od pola triliona dolara godisnje sto Amerika ima s Kinom, kako se to Kina bogati, a Imperija koja je zarobila Kinu gubi novac, kako?
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Amerika jeste najveca kapitalisticka zemlja, ima moc, snagu i mogucnost da upada u druge zemlje pod patronatom zastitnika od mrskih diktatora Gadafija i slicnih i da poboljsaju zivote naroda tih zemalja. Mislim to je njihova deviza e sad sto je prokleti Gadafi davao besplatno skolstvo zdravstvo i izgradio zemlju od pustinje nije toliko bitno, zato sad Libijci kukaju na sav glas. Isto vazi i za Irak i ostale zemlje, Venecuela im smeta takodje zato sto ne da njihovim kompanijama da udju u zemlju a hteli bi i njihovu naftu. Sve je stvar resursa i bogatstva , imate sjajan dokumentarac Duh Vremena gde mozete videti kako su recimo u Latinskoj Americi prolazili predsednici koji su se suprostavili Amerima..

                              Comment


                              • Kakvo historijsko nepoznavanje cinjenica.

                                Kad mi neko kaze koju koju korist Amerika ima od raspadnute Libije i koju korist Amerika ima od raspadnute Venecuele, nek se javi. Do tad cinjenicno pogresno trabunjanje o tome kako je kapitalizam zloban, a veze nemate sta je kapitalizam, nema potrebe za trosenjem rijeci.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X