Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Kakvo historijsko nepoznavanje cinjenica.

    Kad mi neko kaze koju koju korist Amerika ima od raspadnute Libije i koju korist Amerika ima od raspadnute Venecuele, nek se javi. Do tad cinjenicno pogresno trabunjanje o tome kako je kapitalizam zloban, a veze nemate sta je kapitalizam, nema potrebe za trosenjem rijeci.
    Hm, npr sto su dve vodece americke kompanije usle u konzorcijum za francuskim i britanskim za Libijsku naftu, ako ne znas kakvo bogatsvo ima Libija u nafti onda je to nepoznavanje geografije, praviti se naivan i pricati da Amerika nema uticaja u menjanju vlada , predsednika drugih zemalja i da nema koristi iz toga je zaista smesno. Sto je napadnut Irak, sto su hteli da ubiju Caveza, zato sto nije dozvoljeno americkim kompanijama da udju u Venecuelu, tamo je sve nacionalizovano .

    Comment


    • Dobro Akisa, koje je tvoje objasnjenje zasto onda upadaju u druge zemlje u koliko nemaju nikakvu korist od toga?
      Jesi li samo na trenutak razmislio o vojno strateskom polozaju koji dobijaju u takvim situacijama?
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Dobro Akisa, koje je tvoje objasnjenje zasto onda upadaju u druge zemlje u koliko nemaju nikakvu korist od toga?
        Jesi li samo na trenutak razmislio o vojno strateskom polozaju koji dobijaju u takvim situacijama?
        Upravo to, mada nema frke

        Comment


        • Vidis kako pojma nemas.

          Libija je trgovala sa Amerikancima naftom, kao i sa cijelim svijetom dok je tu Gadafi bio. Sta ti mislis, da nafta ako stoji, kao u Venecueli sto sad stoji, pravi sama od sebe pare? Treba prodat nekome tu naftu..

          Eto Venecuela zabranila Amerikancima da udju na trziste, super im je, sto ubijaju kucne ljubimce da ne umru od gladi? Zasto nisu i oni imperija, sa najvise nafte na svijetu?
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Nisam bukvalno mislio samo na Singapur nego na taj concept. Razumes ti mene vrlo dobro.
            Ja cu kapitalizam uvek smatrati modernim robovlasnistvom.

            Javi mi se u inbox, imam bar 20 boljih knjiga da ti preporucim
            Doticnu gospodu I njima slicne, koje si spomenuo, velike umove ne zelim vise da citam, nakon zavrsenog skolovanja i bacanja dragocenih godina zivota u nepovrat.
            Немам ти ја времена сада да читам разне ствари, а нисам ни читао нешто много око економије, не бавим се истом, пратим онако лаички што би се рекло

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Kakvo historijsko nepoznavanje cinjenica.

              Kad mi neko kaze koju koju korist Amerika ima od raspadnute Libije i koju korist Amerika ima od raspadnute Venecuele, nek se javi. Do tad cinjenicno pogresno trabunjanje o tome kako je kapitalizam zloban, a veze nemate sta je kapitalizam, nema potrebe za trosenjem rijeci.
              Bas tako. Jeb'o majku, sto se kaze, sto ti Ameri imaju srece. Koju god zemlju da napadnu, ona ima naftu. Bas srecnici.
              Verovatno je i sreca bila faktor sto su americke firme privatizovale pojedine drzavne poslove u nekolicini zemalja (evo ti ga primer par stotina kilometara juzno od Beograda). Sto bre mi nismo malo srecniji, imamo kriptonit ionako, mozemo biti super jaki i napasti nekoga.

              Comment


              • Ako smem...

                https://www.globalresearch.ca/hillar...rrency/5594742
                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Vidis kako pojma nemas.

                  Libija je trgovala sa Amerikancima naftom, kao i sa cijelim svijetom dok je tu Gadafi bio. Sta ti mislis, da nafta ako stoji, kao u Venecueli sto sad stoji, pravi sama od sebe pare? Treba prodat nekome tu naftu..

                  Eto Venecuela zabranila Amerikancima da udju na trziste, super im je, sto ubijaju kucne ljubimce da ne umru od gladi? Zasto nisu i oni imperija, sa najvise nafte na svijetu?
                  Trgovala ali nije bila njihova sad je njihova vidis razliku, pa pazi ovi ubiajuju ljubimce a demokratska Amerika crnce, znas li kad je prvi crnac se upisao na fakultet , kad mu je bilo dozvoljeno, tek sesdesetih godina , nakon dva svetska rata. raspada kolonija itd tamo su i dalje ljudi druge rase tretirani kao niza rasa. Venecuela je heroj, naravno da nece da daju naftu svoju da se Ameri bogate , venecuelanska nafta pripada venecuelanskom narodu .

                  Comment


                  • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                    Trgovala ali nije bila njihova sad je njihova vidis razliku, pa pazi ovi ubiajuju ljubimce a demokratska Amerika crnce, znas li kad je prvi crnac se upisao na fakultet , kad mu je bilo dozvoljeno, tek sesdesetih godina , nakon dva svetska rata. raspada kolonija itd tamo su i dalje ljudi druge rase tretirani kao niza rasa. Venecuela je heroj, naravno da nece da daju naftu svoju da se Ameri bogate , venecuelanska nafta pripada venecuelanskom narodu .
                    У Америци црнци се највише убијају између себе и статистички полицијаци убију више белаца него црнаца. Шта је било пре 50 година, нећемо о томе.

                    Венецуела је пропала социјалистичка држава, још једна у низу. Куба, Венецуела, Југославија итд.

                    Comment


                    • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Dobro Akisa, koje je tvoje objasnjenje zasto onda upadaju u druge zemlje u koliko nemaju nikakvu korist od toga?
                        Jesi li samo na trenutak razmislio o vojno strateskom polozaju koji dobijaju u takvim situacijama?
                        Aki preskace nezgodna pitanja.

                        Comment


                        • Nadam se da sve ovo nije krenulo kada sam rekao da glasam za SNS.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by mark it zer0 View Post
                            Nadam se da sve ovo nije krenulo kada sam rekao da glasam za SNS.
                            Kad smo kod toga vec, da te priupitam. Tvoj odgovor sam shvatio ironicno, pa bih voleo da mi kazes neki konkretniji razlog zasto glasas za SNS. Pitam jer ljudi oko mene koji glasaju za Njega ne znaju da kazu nista osim "pa necu za zute, oni su sve pokrali".

                            Ps. Nije da nisu u pravu za to jer su zutaci ispali teska fekalija od stranke, ali to nije merodavan odgovor za takvo pitanje.

                            Comment


                            • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                              Kad smo kod toga vec, da te priupitam. Tvoj odgovor sam shvatio ironicno, pa bih voleo da mi kazes neki konkretniji razlog zasto glasas za SNS. Pitam jer ljudi oko mene koji glasaju za Njega ne znaju da kazu nista osim "pa necu za zute, oni su sve pokrali".

                              Ps. Nije da nisu u pravu za to jer su zutaci ispali teska fekalija od stranke, ali to nije merodavan odgovor za takvo pitanje.
                              Знаш како, нису сви исти, нити могу да буду. Не волим жуте, али су мање зло од црвено-плавих. Тадића не подносим због огромног броја разлога, али барем није стварао овакве услове где би имао 55% гласова у првом кругу.

                              Comment


                              • Ma ja sam se šalio. Gadim se na pomen politike, totalno sam van te priče, ne podrźavam nijednu stranu, nijednog politicara, od toga moze samo glava da zaboli. S druge strane ne osudjujem ljude koji koriste politicke "veze" da dodju na neki polozaj, nadju posao i slicno. Kao što kaze Bici, formirao sam svoj svet, borim se za svoju buducbost sam, ali bas totalno sam iskljucen iz svih tih sranja, jedino sto na poslu slusam kolege. Poenta je da ko god da dodje nece biti bolje, i jedino sto mozes je da se nerviras i trosis svoje vreme u borbi sa vetrenjacama. A ja stvarno ne zelim to.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X