Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sarafa View Post
    Pa sa zdravljem nije bio najbolje onda ni protiv Federera, ali eto, to je uspeo da dobije? A tvrdnje su da se pada od umora bas u trecem teskom mecu?
    Tu je Federer sam odradio dobar deo posla ...seti se onog TB samo
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Tu je Federer sam odradio dobar deo posla ...seti se onog TB samo
      Sto ce opet reci da je Rafa igrao sa pravim protivnikom u to vreme, prosto bio je bolji od Federera..
      Ja uopste ne mislim da je Rafa usao u taj mec s Delpom nesto mnogo sporije, prosto Delpo je igrao bolje, sve dok Rafa nije promenio taktiku. Taktika je bila skroz pogresna na pocetku jer mu je samo bekhend forsirao..kada se to promenilo, Delpo nije mogao da se snadje i da pokrije citav teren..
      Sta god se pricalo, taj drugi Rafin set je bio jedan od najfurioznijih njegovih na tvrdoj podlozi koje sam ja ikada videla, i to nikakve veze sa Delpom nije imalo..
      13/13!

      Comment


      • Originally posted by Sarafa View Post
        Pa sa zdravljem nije bio najbolje onda ni protiv Federera, ali eto, to je uspeo da dobije? A tvrdnje su da se pada od umora bas u trecem teskom mecu?
        Uspeo je, jedva je uspeo, imao vise srece nego pameti u TB koji je bio odlucujuc. Rodzer je onaj TB morao rutinski da odradi. Ako si gledala, sigurno si videla da samo Rozder zna kako je uspeo da izgubi TB. To takodje pokazuje koliko je Rodzer los bio. Glava mu je bila na ko zna kom mestu. Mirka je izneverovala u jednom trenutku.
        Stvarno mislis da protiv normalnog Delpa Rafa moze 9 gemova zaredom da uzme na betonu USO-a?
        Last edited by Mr. Wolf; 11-09-17, 16:41.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • A Toni na svom oprostajnom GS uzima titulu,kakva simbolika.Moja mladi,perspektivni trener ga nasledjuje i vjerovatno ima velike ambicije za sezone koje dolaze.

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
            Stvarno mislis da protiv normalnog Delpa Rafa moze 9 gemova zaredom da uzme na betonu USO-a?
            Protiv normalnog Delpa iz 2009-te, mozda ne..protiv normalnog Delpa iz ove godine, i bez ikakvih bolesti i umora..da, mislim.
            13/13!

            Comment


            • Posto nam se misljenja oko ovog drasticno razlikuju, nema smisla da ista dodajem jer cemo se vrteti u krug.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Posto nam se misljenja oko ovog drasticno razlikuju, nema smisla da ista dodajem jer cemo se vrteti u krug.
                Wolfi brate moj fino podijelismo Gs ove godine,ko se ovome mogao nadat.Divna godina za nas.

                Comment


                • Originally posted by Sarafa View Post
                  Ne kapiram poentu tog pisanja, sem da se kaze kako eto on nije igrao dobro, vec je Delpo pao. A da Delpo nije pao, eto razbio bi Rafu. Molim te, uputi me koja je poenta?
                  Kada budes pocela da citas ceo post, a ne da izvlacis iz njega samo ono sto ti ne odgovara (cak i to izvlacis iz konteksta), onda mozda mogu sa tobom da prokomentarisem nesto na ovu temu. Mada mislim da je suvisno jer sam u svojim ranijim postovima sve rekao. Procitaj ih ponovo ako te ne mrzi pa ces (valjda) videti.
                  Sve ovo sto si napisala su samo tvoje insinuacije vezane za moj post. Tvoje reci, tvoje tumacenje .... Ne znam zasto imas potrebu da mislis da kada god neko ne pise o Rafaelu u hvalospevima da taj neko ima nesto protiv Rafaela, ili da ne daj boze zeli da ga omalovazava ili podjebava, pa onda kao najjaci advokat (drveni) skaces ... Jbt zajebaces Bojanu Polako ....
                  Ajde da ti napisem, da ne bi drugi uletali i tumacili to kako oni misle da treba. Poenta pisanja nije uopste Nadalova dobra ili losa igra u odnosu na Delpa. Niti je pobednik ovog meca bio pod znakom pitanja cak i nakon prvog seta, niti je poenta omalovazavanje Rafaela jer je igrao protiv umornog coveka koji igra bez bh (i ono tvoje ranije pisano "kako bas da se umori pred Rafu" pa tako sestro jer je imao pre toga mali milion dugackih i teskih meceva - sta tu nije jasno?), niti je poenta sto je igrao sa prehladjenim protivnikom ...
                  ... Poenta je da je ova Nadalova igra dovoljno dobra za titulu na ovakvom US i za ovakve protivnike, ali da nije toliko dobra koliko NI zeli da je predstavi. I podseticu te, da je ovo bila njegova i moja diskusija u koju si se ti nicim izazvana uplela. Mi kroz tu diskusiju nemamo nameru da omalovazimo niciji uspeh jer prevashodno Ni (veliki gospodin inace) pa ni ja nismo takve osobe, vec da razjasnimo neke nedoumice izmedju nas dvojice.
                  Slobodno se ukljuci - nije zabranjeno, ali ne treba ti takvo drkeljisanje po tudjim postovima.
                  Elem NI ovakvim hvalospevima na Rafaelov racun samo zeli da neke buduce Novakove trofeje (a nadam se da ce ih biti) ucini jos znacajnijima i mocnijima, jacima, tezima, vecima (pogotovo ako budu isli preko Rafaela), pa onda tek da pohvali Spanca i njegovu igru. Kada to mnogima postane jasnije a prvo tebi, shvatices poentu i mog nazovi prepucavanja sa njim. Tako da omalovazavanje uspeha Rafaela Nadala uospte nije tema. Cepidlacenje - to da - ume nekada da ga bude - ali omalovazavanje nikako.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Sto sam napravio sa, mozda pretjeranom, pohvalom Nadala.

                    @Sandu
                    HAVALA!

                    @Mr Wolf
                    Da bio sam ljut na organizatore Uimbldona. Medjutim, razlozi sto nisam piso su bili privatne prirode. I poslje ove runde me najvjerovatnije nece biti do AO.


                    @Bojana

                    Do daljega je Rodzer GOAT. Nadal ga je dva puta ugrozio na toj poziciji. Prvi put je Federera spasio Novak. Bilo je to 2011. Nadajmo se da ce i sad ista stvar ponoviti.

                    --------------------------

                    Kad pricamo o losoj konkureciji, napravio sma par statistika koje cu iznijeti u narednih nekoliko postova. Malo me je iznenadilo sto sam nasao.

                    Tabela dolje prikazuje koliko je meceva na GS-ovima izmdju velike cetvorke bilo na GS-ovima od 2005:

                    Code:
                    Godina	meceva	1. na kraju godine
                    2005	1	Fed
                    2006	3	Fed
                    2007	7	Fed
                    2008	8	Nad
                    2009	2	Fed
                    2010	5	Nad
                    2011	10	Djo
                    2012	8	Djo
                    2013	5	Nad
                    2014	6	Djo
                    2015	6	Djo
                    2016	3	Mur
                    2017	1	Nad
                    Bojana, da te preduhitrim. Znam da Nadal jos nije broj jedan na kraju ove godine, ali ja sam za ovu pricu to pretpostavio. Razumna pretpostavka.

                    Najvise meceva je bilo 2011. To znaci da je najostrija konkurencija bila 2011.

                    Sljedeca tabela pokazuje koliko je bilo prosjecno meceva medju cetvorkom u godinama kad su bili pojedini igraci broj jedan.

                    Code:
                    Igrac	Mecevi
                    Djo	7.5
                    Nad	4.75
                    Fed	3.25
                    Mur	3
                    Iznenadjujuce viskoka cifra za Novaka i niska za Federera, doduse tu malo godine igraju ulogu. Stariji je. Ali zakljucak je nedvosmislen. Novak je bio najbolji u godinama najostrije konkurencije.
                    Last edited by NI; 11-09-17, 18:04.

                    Comment


                    • NI, nismo ni sumnjali kakav ces zakljucak da izvedes
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Statistika 2

                        Od prvog GS meca velike cetvorke 2005. godine na RG igralo se 51 slemova. Pojedini igraci su osvoji sljedece postotke od tih 51 GS turnira:

                        Code:
                        Igrac	GS-ovi 	%
                        Nad	16	31.4%
                        Fed	15	29.4%
                        Djo	12	23.5%
                        Ostali	5	9.8%
                        Mur	3	5.9%
                        Sljedeca tabela daje da su na 4 GS turnira bila 3 meca cetvorke itd.

                        Code:
                        Mecevi 4	Broj takvih turnira.
                        3		4
                        2		18
                        1		17
                        0		12
                        Od 12 GS turnira kad cetvorka uopste nije medjusobno igrala imamo sljedecu staistiku.

                        Code:
                        Igrac	GS-ovi 	%
                        Fed	7	58.3%
                        Nad	3	25.0%
                        Ostali	1	8.3%
                        Mur	1	8.3%
                        Djo	0	0.0%
                        Daleko najvise Rodzer, Novak ni jedan jedini.

                        Od 17 GS turnira kad cetvorka igrala 1 mec medjusobno imamo:

                        Code:
                        Igrac	GS-ovi 	%
                        Nad	5	29.4%
                        Djo	5	29.4%
                        Fed	3	17.6%
                        Ostali	2	11.8%
                        Mur	2	11.8%
                        Statistika za 18 turnir gdje je cetvorka igrala 2 meca medjusobno je:

                        Code:
                        Igrac	GS-ovi 	%
                        Nad	7	38.9%
                        Djo	5	27.8%
                        Fed	4	22.2%
                        Ostali	2	11.1%
                        Mur	0	0.0%
                        Nadal vodi.

                        Za preostla 4 GS turnira gdje je cetvorka igrala 3 puta imamo:

                        Code:
                        Djo	2	50.0%
                        Nad	1	25.0%
                        Fed	1	25.0%
                        Ostali	0	0.0%
                        Mur	0	0.0%
                        Federer USO 2008. Nadal RG 2011. I Novak USO 2011. i AO 2012.
                        Last edited by NI; 11-09-17, 18:21.

                        Comment


                        • Ja iskreno mislim da Marej ne spada u kategoriju igrača ove trojke, klimava mi ta "četvorka" načisto.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Na stranu sve te diskusije i predvidjanja ostaje cinjenica da Marejev W '16, Federerov '17 i Nadalov uso '17 su tri slema osvojena bez ozbiljnog protivnika u cf-pf i f tj niko iz velike "petorke" se nije naso sa druge strane(o Andersonu u finalu slema i da ne pricamo). S' tim da je i Ao '17 osvojen pod specijalnim okolnostima (totalno nova podloga). Previse je cudnih zbivanja i koincidencija da se ne bi posumnjalo na nekakvu vrstu rezije iza kulisa.
                            O "povredjenim" top igracima da ne pricamo..kada je zadnji put ovoliko igraca bilo istivremeno odsutno sa tura?
                            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                            https://ibb.co/cD1Xnq

                            Comment


                            • Nova podloga na AO?
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Fića View Post
                                Na stranu sve te diskusije i predvidjanja ostaje cinjenica da Marejev W '16, Federerov '17 i Nadalov uso '17 su tri slema osvojena bez ozbiljnog protivnika u cf-pf i f tj niko iz velike "petorke" se nije naso sa druge strane(o Andersonu u finalu slema i da ne pricamo). S' tim da je i Ao '17 osvojen pod specijalnim okolnostima (totalno nova podloga). Previse je cudnih zbivanja i koincidencija da se ne bi posumnjalo na nekakvu vrstu rezije iza kulisa.
                                O "povredjenim" top igracima da ne pricamo..kada je zadnji put ovoliko igraca bilo istivremeno odsutno sa tura?

                                Comment

                                Working...
                                X