Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
    Može baš solidan tima da se napravi za lovu koju imamo. Evo Cedevita pravi vrh tim a nema mnogo veći budzet od našeg.
    Leba ti na osnovu chega je to vrh tim??? Ajmo redom da prodjemo:

    C - Stipanovic - je slabiji igrac od proslogodisnjeg centra Begica. Nemaju startera jos
    PF - Nichols je igrac koji ce donesti kvalitet i igrace i kao lazna petica u small ballu. To je realno pojacanje. Zganec i Arapovic su gori od Bjelica, ne zelim da pricam uopste dalje.
    SF - Murphy je igrac bez ikakvog iskustva u Evropi i klasican prackas koji nema ulaz, i nateze samo. Ne igra za ekipu i ne igra odbranu. Ramljak je u svim merilima gori od svih nasih swingmena.
    SG - Dzanan Musa je talent i nista vise. Takodje igrac koji ne igra za ekipu. Prosle godine smo ga videli u ABA gde cim je dignut intenzitet u odbrani i igra se fizicki, on izgleda kao skolarac. Kruslin je opet za sve nase bekove inferioran igrac.
    PG - Will Cherry je gori plej od Radicevica sada, pricamo o igracu koji je promenio 3 ekipe za 3 godine u dve ekipe je otpusten trener direktno vezan za njegov dolazak i ocaj od igre tima. Covek koji ne igra za ekipu. Roko Leni Ukic je igrac koji takodje ne moze da razigra vola. Necu ni da komentarisem Katica. Leni i Cherry igraju za sebe.

    Na svim pozicijama ima puno problema uklopiti ove igrace. Takodje na celom rosteru osim Nicholsa NIKO li NIKO ne igra odbranu na visokom nivou. Takodje niko ne ranuje dobro PnR. Ako se tako pravi vrh tim...

    Comment


    • Potpuno se slazem za odbranu. Djenka i Jovic su izuzetno inteligentni defanzivci sto se tice rotacije, pomoci sa slabije strane, udvajanja itd. Uz to sto su 1 na 1 bili fantasticni. Tako da taj deo sigurno gubimo. Sad Lessort/Kuzmic je potpuno drugaciji tip branjenja pika, ali Kuzmic se odlicno kretao za tu visinu/gradju i odlicno se pozicionirao oko obruca da brani ulaze, plus je jedan od najboljih low post odbranbenih u Evropi. A sa Lessortom se dobijaju preuzimanja, agresivna iskakanja i udvajanja i taj neki weak side branjenje obruca.

      Comment


      • Dajte ljudi ne odgovarajte mu vise, rekoh vam. Upozoren je.

        Comment


        • Originally posted by Боги View Post
          Ti si upozoren vec. Sledece upozorenje nosi automatski ban

          A vi ostali mu ne odgovarajte.
          Realno ne postoji neka osnova za ban. Lik ima pravo da iznese svoje mišljenje i da odgovori onima koji ga prozivaju, mada je sve što je napisao u vezi pojačanja jedan težak bullshit.

          Comment


          • Originally posted by Боги View Post
            Zasto?

            Evo ovako redom:











            Ovo ti zoves argumentovano? Posto sam tolerantan, ovo ti je zaista poslednje upozorenje. Sledece automatski povlaci hladjenje od 5 dana.
            Pa gledao sam letnju ligu. Video sam šta Goos zna. Čovek je bio očajan, to je dovoljan argument. Mogu da pišem dva lista šta sve nije valjalo ali pridev "očajan" je stvarno dovoljno.

            Comment


            • Sto se tice nase odbrane iz prosle sezone kao sto je vec elaborirano Simonovic je mozda i najvise odskakao u negativnom smislu,jos mi je u pameti onaj Agravanis kako nas je sa'ranio preko njega,mada i Jovke iz prosle sezone nije bas bio na vrhunskom nivou,odnosno na nivou prethodne dve sezone,jednostavno se covek previse trosio i mnogo je znacio u igri Zvezde verovatno se malo stedeo u odbrani.

              Comment


              • Originally posted by Clash View Post
                Sve ok, samo meni Simon nije bas bio cudo u odbrani.
                Simon ne zatvara ljude kao Branko, Djenka ili Jovic. Zato na helpside uvek dolece kad treba da se rotira, svaku loptu kroz reket koja ide na krilo on naskace i pokusava da preseca, kad treba da se skrati ugao za trep on to radi. Krakat igrac koji ima visinu i brze noge i to onda otezava protok lopte. To mnogo znaci, opet kazem pre svega u zonskim shemama. Uz to bio je jedini igrac koji je mogao da pokrije Stretch 4ku igraca na rosteru..

                Comment


                • Originally posted by taliesin View Post

                  Cini mi se da ce nam dosta toga zavisiti od toga kako se bude pokazao ovaj nas JJ duo koji smo doveli iz SAD. Obojica su u teoriji zanimljivi igraci ali prva sezona u Evropi i cinjenica da ni u SAD nisu bas nesto preterano pokazali ostavlja upitnik kad je njihov buduci ucinak u pitanju. Ako oni pokazu dobar kvalitet na konju smo.
                  Sedlacek ih je pohvalio. Jankovic je imao 10-dnevni ugovor sa Majamijem, sto je jako, jako tesko dobiti, bez nekog osnovnog kvaliteta. Jovanovic je, ako sam dobro ispratio dobio ogromne pohvale od naseg dzina Bobija. E sad, prilicno sam siguran da dobri div ni ne zna drugacije, ali opet sve su to sitni pokazatelji da bi moglo biti nesta od njih. Na kraju krajeva, bolje nismo ni mogli, to je od domacih to sto je bilo u ponudi.

                  Comment


                  • @Bobinator BM13

                    sta ti decko radis.jpg
                    Last edited by Borca; 08-08-17, 21:52.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Pazi u odbrani timski padamo sigurno. Postoji velika razlika izmedju timske odbrane i individualne. Danguba i Lazic su flasteri koji su bili kaceni najboljim igracima u bekovskim linijama ali izgubili smo igrace koji pogotovu u zonskim shemama donose kvalitet vise poput Jovica, Jenkinsa, Simonovica. Radi se o igracima koji su sve linije dodavanja naskakali, jer su imali kosarkaski IQ i veliku duzinu. Kuzmic je bio veliko sidro u odbrani, gde se zona uvek igrala efektivno. Tako da u switchu dobijamo plus sa Lessortom, ali bice jebeno protiv motion ekipa koji igraju napad koji nije potpuno dominantan na picku.

                      Opet ne kazem da cemo biti losi defanzivno jer vec sada imamo 4-5 igraca koji defanzivno daju plus na terenu, i to je dobra baza. Ali je nerealno u prvoj sezoni novog tima i sa ovim sto trenutno imamo da budemo tako dobri.
                      Da, u pravu si, trazicemo se neko vreme u timskoj odbrani ali mislim da imamo nista slabiji materijal od igraca da je ponovo napravimo. Feldein je odlican kradljivac lopti na linijama dodavanja, taj element je nekako propusten da se pomene kad je potpisivan. Takodje ce potencijalnim kradljivcima dobro doci nacin na koji Lazic i Dangubic cuvaju svoje igrace, svaki put kad bismo odbranili primarnu akciju nasim protivnicima je bilo prilicno komplikovano da postave sekundarni napad jer smo pravili veliki pritisak na igraca koji ostane s loptom na pola terena ili u cosku, Lazic telom a Dangubic duzinom. Ono sto je sigurno je da ce nam Jovic mnogo nedostajati, dok je on bio zdrav igrao je jezivu odbranu. S tim sto nema mnogo takvih igraca na pleju, tu nema pomoci.

                      Naravno, da ne sviram i ja kurcu sad, dok ne vidimo sta i kako moze Alimpijevic necemo znati kako ce sve to da izgleda. Muta Nikolic je u Radnickom imao i Jovica i Kalinica pa nigde odbrane nije bilo. Radonjic je svoje ekipe, narocito ovu poslednju, zategao opasno kad je odbrana perimetra u pitanju. Nerealno je da i sledece godine odmah pocnemo da igramo tako nesto, mi smo i u Evroligi bili u tri najbolje odbrambene ekipe. Ali mislim da ovaj novi tim ima potencijala da igra sasvim finu odbranu.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                        Može baš solidan tima da se napravi za lovu koju imamo. Evo Cedevita pravi vrh tim a nema mnogo veći budzet od našeg.
                        A koliki je to Cedevitin budzet i sta je to tamo tolio vrh u odnosu na nas.

                        Comment


                        • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                          Pa gledao sam letnju ligu. Video sam šta Goos zna. Čovek je bio očajan, to je dovoljan argument. Mogu da pišem dva lista šta sve nije valjalo ali pridev "očajan" je stvarno dovoljno.
                          Ne, nije dovoljno. Ako ljudi lepo mogu da se potrude i detaljno i argumentuju svoje tvrdnje, mozes i ti.

                          Comment


                          • Originally posted by Боги View Post
                            Ne, nije dovoljno. Ako ljudi lepo mogu da se potrude i detaljno i argumentuju svoje tvrdnje, mozes i ti.
                            Ok, biće argumentovano.

                            Comment


                            • Originally posted by Eric Cartman View Post
                              Realno ne postoji neka osnova za ban. Lik ima pravo da iznese svoje mišljenje i da odgovori onima koji ga prozivaju, mada je sve što je napisao u vezi pojačanja jedan težak bullshit.
                              Postoji, objasnio sam i sada njemu. Nije problem izneti misljenje, zato smo ovde. Ovo sto on radi je klasicno trolovanje, bez pokusaja da argumentuje svoje tvrdnje. "Ovo je bullshit, gori smo od Mege, crnac iz Peci ce da ga skoluje.." nikako ne doprinosi kvalitetu diskusije.
                              Last edited by Боги; 08-08-17, 21:54.

                              Comment


                              • I svidja mi se kod Lesorta sto je lozana u pozitivnom smislu, kada bude igrao u punoj areni ili pioniru mislim da ce da poludi, nece verovati sta se desava

                                Comment

                                Working...
                                X